IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


hm, u slučaju Kandita ne bih se baš složio s tim…tu je prije problem što je 10.000 dionica teško kupiti bez velikog dizanja cijene, prodaju još samo mali, mali broj dionica koji je disperziran na mnogo malih dioničara, mali je free float. A 10.000 dionica bi bilo vrlo lako prodati, samo što tako puno nema više tko prodati. Nema nikoga sa značajnijom količinom da je voljan prodati po ovim cijenama. Zadnji je bio Marković i to je prodao praktički u jednom danu.
No slažem se da je likvidnost dionice vrlo niska, IPKK jednostavno nije saživio kao "narodna" dionica, mnogo malih koji su kupovali po 1.300 – 1.400 kn se opeklo, od onda je dionica u stalnom padu i potencijalni kupci su se demotivirali…

Moram priznati da mi je lijepo čitati tvoje optimistične komentare, daju mi nadu. Ali nažalost situacija je loša i nelikvidnost dionice je veliki problem. I ja bih želio vjerovati da postoji netko tko želi kupiti 10000 dionica i da bi ih bilo vrlo lako prodati. Ali nažalost tkvih nema. Nema nikakvih kupaca osim par malih naloga. Jedini kupac koji je kupovao je stao i danas je teško prodati i 1000 dionica. A Markovića je počistio na 160 kuna i to mu je nažalost zadnja kupovina. Ako nitko ne želi kupovati na 200 kuna znači da su svi digli ruke od ove dionice. Mi mali samo možemo čekati da se cijelo tržište oporavi. Iako sam po prirodi strpljiv ovo stanje me ipak jako zabrinjava.

Mene ne zabrinjava več pomalo nervira! Moje osobno (skromno mišljenje) je da je Darkec kupovao možda čak za nekoga iz ili za vladu. Tu se nešto kuha ali mi mali to ne možemo dokućiti.
Likvidnost je pala i na Tisku , Zvijezdi , Tehnici i da dalje ne nabrajam stoga ne nebi trebalo biti panike jer su to sve dobre firme.
Največi problem je nelikvidnost cijelog Crobija. Čekamo strane fondove kao ozebli sunce jer naši definitivno nemaju love i do tada smo u pat poziciji!

Evo odgovora ( e meilom) na moj upit zašto im treba tako dugo da redizajniraju svoju stranicu na Webu.

Subject: RE:

Poštovani,

Hvala na interesu i na pitanju.

Radi se o tome da ne radimo samo redizajn, već kompletno novu strukturu, gdje odvajamo korporativni dio namjenjen upravo dioničarima, od proizvodnog djela namjenjenog potrošačima.

Isto tako, interno radimo na novim proizvodima i poboljšanju postojećih, koje planiramo prezentirati, između ostalog, i na novoj stranici.

S željom da napravimo dobru bazu za daljnji razvoj, uz sve interne paralelne promjene, molimo Vas za još malo strpljenja.

Nadam se kako ćete biti zadovoljni.

Srdačan pozdrav i ugodan dan.

Martina Mikrut

Voditelj marketinga

Nadam se da je to tek najava marketinškog zaokreta koji Kanditu i te kako nedostaje. Dobra je stvar što se marketingu konačno posvećuje pažnja samo je pitanje ima li dovoljno novaca da se krene u pravu akciju. Ovo najavljeno je samo šminkanje koje u recesiji neće biti dovoljno. Ali idemo korak po korak…

Bravo za Martinu! Nikad nije kasno

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Deca, nije dobro.

OSIJEK – Osječku šećeranu Kandit Premijer d.o.o. prošlog je tjedna blokirao Vodovod Osijek. U šećerani ističu da je to i glavni razlog što su ostali dužni i dijelu proizvođača, ali i prijevoznicima šećerne repe iz lanjske kampanje. Tu nam je informaciju potvrdio i Miroslav Klein, novi direktor Kandit Premijera d.o.o.
Neslužbeno doznajemo da dug prema proizvođačima šećerne repe iznosi oko 30 milijuna kuna, a prema prijevoznicima šećerne repe oko 4 milijuna kuna. Budući da Kandit Premijer, kao i veći broj ostalih tvrtki, više kod poslovnih banaka ne može dobiti kredite i sada sve svoje obveze izmiruje iz prodane proizvodnje, to je, kako ističu u šećerani, stvorilo goleme probleme za poslovanje tvrtke.

Vaš link

Moja draga Brankice. Bolje pročitaj pa ćeš vidjeti da vijest uopće nije loša.Fotografija ti je adekvatna drukanju.
Deca,nije dobro- takvo ponašanje!


Moja draga Brankice. Bolje pročitaj pa ćeš vidjeti da vijest uopće nije loša.Fotografija ti je adekvatna drukanju.
Deca,nije dobro- takvo ponašanje!

Gospon dragi, osim kaj ste jako bezobrazni, još i svakaj pričate.
Ovaj jad od firme vam je prijavil dobit za prošlu godinu 6o puta manju nego za godinu prije,zaradili su otprilike kolko ja sama zarađujem a nisam dioničko društvo, dužni su prema ovom članku 34 milijuna dobavljačima i sami vele da imaju goleme probleme u poslovanju.Ali po vama vijest nije loša.
I ne znam o kakvom drukanju vi pričate.
Pa ovu dionicu ne bi uzela da mi poklone.Bojala bi se da mi ne zarazi druge kaj imam

Mislim da je i pozitivan i negativan tekst dobar za one forumaše koji žele biti informirani, a pogotovo kada stižu loše vijesti. Sve su informacije dobrodošle i tu nema nikakvog drukanja, jer dosta smo mi, mali ili veliki, stradavali jurišajući na vjetrenjače potaknuti lažnim informacijama. Znamo da će cijena od 1480 kn teško biti dostignuta u kratkom roku, a možda i nikada više. Nadam se da ipak hoće…
Loše je ako se forumaši međusobno napadaju na osobnoj razini, posebice ako se radi o nečemu beznačajnom kao što je Brankičin avatar.
Za žorža je, možda, tekst u Glasu Slavonije pozitivan, ali pitam se, kako bi se osjećao kao mali kooperant kojem tvornica duguje novac? Zašto Kandit (kao i mnogi ) ne može dobiti kredit?
Odgovore bismo trebali znati…
120 godina proizvodnje šećera neće nikada biti ugašeno te se i Pavić itekako obrušavao na otežavajuće političke odluke vlastii HFP, a izbor gosp. Kleina na mjesto direktora, nekima može biti jako dobar kako bi se, primjerice, pripremio teren za strance. Radnici nemaju takvih želja, ali znaju da su organizacijske promjene nužne. Onog trenutka kad se počne spominjati strateški partner, posao će već biti davno završen. Kolarekova uloga je, nažalost, još uvijek tajna. Ulaganja u Kandit 2 su velika i svi (dioničari vlasnici) znamo da tvornica kasni, a znamo i zašto je to tako. Je li bolje i lakše napisati da IPKK ide up, up….i da je na 2000 kn jeftin? Možda, jednog dana…a nadam se da će doći što prije.

@Brankica
"Nemam dionice, samo sam Vam došla solit’ pamet tj. naslađivat se Vašoj nesreći"
Slično kao ogovaranje besposlenih baba po selu.
Nemaš dionicu IPKK, i nemaš ništa konkretno ni pametno za reći onda traži društvo u drugom kafiću.
Ovo nije istjerivanje, samo medicinski savjet i ponizna molba.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Ja sam za kritiku i za objektivnu informaciju! Ali mi nije jasno sta osoba koja nema i ne namjerava imati dionice kandita radi ovdje? Jeli to vama sumnjivo? To je isto kada ja idem na nogometnu utakmicu Hajduk -Dinamo a ne navijam ni za jedan klub niti me nogomet zanima.U tom slučaju bi posjetio utakmicu da zaradim prodavajuću kokice ili košpice ili da me neki klub plati da tamo napravim svinjariju kao tkzv navijač i napravim štetu konkurenciji.Lijepoj gospođici Brankici se izvinjavam ako sam je uvrijedio na račun njenog izgleda! Ipak mi je unijela stahopoštovanje izjavivši da zarađuje više nego cijeli IPKK.Tako močna osoba a piše nešto o Kanditu ipak nešto znači!

Osječka šećerana Kandit Premijer posljednjih je dana intenzivirala ugovaranje sjetve šećerne repe te je do sada, kako je istaknuo Miroslav Kos, direktor sirovinskog sektora Kandit Premijera, ugovoreno 6.000 hektara.

– Za ovu smo godinu planirali ugovoriti proizvodnju šećerne repe na ukupno 9.000 hektara, odnosno oko 7.000 ha u Hrvatskoj, a preostale površine u Vojvodini. Međutim, zbog već opće poznate situacije, odnosno otežane likvidnosti tvrtke, a time i otežane isplate lanjske proizvodnje, čini se da ćemo ipak ostati na samo 6.000 ha ugovorenih površina u Hrvatskoj, a proizvodnju na još 3.000 ha ugovarat ćemo u Vojvodini, kaže Kos te napominje kako na području Vojvodine nije problem ugovoriti sjetvu šećerne repe jer vlada veliko zanimanje, ponajprije zbog povoljne otkupne cijene šećerne repe koja je, kako ističe, u Hrvatskoj trenutačno najviša, ne samo od zemalja okruženja, već u i od zemalja EU.

– U Vojvodini otkupna cijena šećerne repe iznosi 35 eura po toni, i to je za njihove proizvođače konačna cijena, jer oni nemaju poticaje. U Hrvatskoj proizvođači šećerne repe u konačnici, s poticajima od 4.000 kn/ha za tonu repe, dobiju 47 eura (otkupna cijena ove godine iznosi 260 kuna za tonu repe). Tako da nam nije baš posve jasna nezainteresiranost hrvatskih poljoprivrednika za sjetvu šećerne repe na većim površinama od trenutačnih, posebice jer je ona najdohodovnija poljoprivredna kultura, kaže Miroslav Kos.

Zanimljivo je da se u ukupno ugovorenih 6.000 ha površina pod šećernom repom uz osječku šećeranu nalaze i dvije velike tvrtke Žito i Belje, koje su nekad ugovarale s osječkom šećeranom svaka i do 2.000 ha. Belje je, kako neslužbeno doznajemo, i ove godine ugovorilo proizvodnju šećerne repe na 2.000 ha, s tim da je 1.600 ha ugovorilo s virovitičkom šećeranom, a s osječkom samo 400 ha, dok je Žito samo s osječkom šećeranom ugovorilo proizvodnju na 1.000 ha površina, što je nešto više nego lani. Od većih tvrtki s kojima je osječka šećerana ugovorila proizvodnju šećerne repe, kaže Kos, jest i tvrtka Fermopromet s kojom je ugovorena sjetva na 550 ha u Hrvatskoj, što nije i konačno budući da ta tvrtka ima površine i u Vojvodini. Površine u Vojvodini ima i osječko Žito te se očekuje da bi i ta tvrtka ugovorila još dodatnih hektara pod repom kako bi osječka šećerana u kampanji popunila kapacitete.

New Report

Close