IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nitko ne komentira GFI?!

Sad će Agram brokeri puknut analizu 🙂

Ja sam ocekivao ovako nesto za 2008god. Vise cekam 1q ove godine jer tu ce se vidjet pravo stanje. Sta Vi mislite kolega?

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


Nitko ne komentira GFI?!

Sad će Agram brokeri puknut analizu 🙂

Jeli negdje šta izašlo?

Što se desilo [undecid]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/prehrana/ipk-kandit-prosle-godine-cistu-zaradu-smanjio-cak-60-puta!,42456.html

sve su to "zlatni dečki" iscenirali


http://osijek-cro.com/vijesti/hrvatska/drava-kanditu-preputa-ipk-tvornicu-ulja-epin/

Stara vijest ali dobra!


Ma neće to če Galinac nakon industrogradnje uzet, osim ako ga ne izbace iz sedla.

Uhljebe na ulicu!!!!!

U izvješću uračunati samo usluga prerade a ne i prerađeno?
Sve mi se čini da se izvješće za prošlu godinu ruši kako bi ova godina išla gore, što će se primijetiti već za prvo tromjesečje. U drugo tromjesečje, već će mali doprinos dati i nova tvornica.
A za treće i četvrto već nema nikakve zime, nova tvornica će raditi punom parom, radi isključivo za izvoz, viša kvaliteta proizvoda, i možemo očekivati povećanje prihoda.
Od sad pa ubuduće, čekaju nas samo dobre vijesti, no na žalost, vjerojatno to neće stvoriti i željeni veći skok u vrijednosti dionica, ali će polako mic po mic ići na gore.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Dečki, meni se u prvome redu čini da ste svi u ovoj dionici prenervozni. Ako želite day trejdati onda su vam tu mnogo pogodnije dionice, atpl, igh, građevinari…tamo se možete igrati take money and run igre ako imate feeling kad će val rasta a kada val pada (najčešće bez ikakve poveznice s rezultatima i poslovanjem tvrtke). Ja nažalost neznam baš dobro igrati tu igru pa sam se opredijelio za dionicu u koju sam dugoročno investirao jer znam šta čekam i kuda ide tvrtka. Znam da riječ "dugoročno" svi jako često spominju ali se rijetko tko ozbiljno toga drži. IPKK je ajmo reći na nekakvom dnu trenutno, kako po cijeni dionice, tako i prema prikazanim rezultatima. Što ne znači da je situacija loša. Ajmo prvo od financijskih izvješća. Znanje naših novinara i većine investitora se svodi na jednu stvar – pogledaj kolika je dobit u GFI (ovi iz eurobeeza su samo copy-pasteali objašnjenja iz gfi i nabacili senzacionalistički naslov, totalno jadno). Ja se slažem da je dobit ono što svi želimo, no treba i pogledati kakva je struktura prihoda, rashoda. Ako ovo izvješće uporedimo s onim za 2007.g, trebalo bi vam upasti u oči da su u 2007.g bili veliki izvanredni prihodi koji su se odnosili na prodaju predlanjskih zaliha šećera. Oduzmite od tih izvanrednih prihoda izvanredne rashode pa ćete shvatite koliko je u stvari izvješće za 2007.g. bilo lošije od ovog za 2008.g., jer se dobit bazirala upravo na tim, izvanrednim prihodima. Nitko ne gleda amortizaciju, novčani tok, ništa…
Ako malo pratite vidite da se situacija priprema za buduće događaje, moderniziraju se postrojenja što će rezultirati drastično smanjenim troškovima, ulaže u nove proizvode. Šećerana se preorijentirala na žute kampanje na kojima se daleko više zarađuje, sada će biti čak dvije kampanje godišnje. Sve to će biti vidljivo već u ovoj godini u kojoj je poslovanje nažalost otežano trenutnom krizom. U IPKK čekamo da sve te investicije urode plodom, da počnu akcije oko strateških povezivanja, jer budimo realni, Kandit ih neće izbjeći (niti ih ne treba izbjegavati) i samo je pitanje dana kada će se to dogoditi. Bilo da se domaći dečki povežu, bilo da se uključi netko izvana, bilo kombinacija jednog i drugog. Tu je i potencijalni bonus, Tvornica ulja Čepin. To mi čekamo, ne dividendu, ne našminkana fin. izvješća a la Viro (biti će i toga kad dođe vrijeme i bude potrebno). Tko ne razumije zašto je u Kanditu neka izađe van jer će izgubiti živce.

FT: White sugar rallies as India cuts import tax

By Javier Blas

Published: April 14 2009 17:58 | Last updated: April 14 2009 17:58

White sugar prices rallied to a seven-month high on Tuesday after India, the world’s greatest consumer, said it would allow tax-free imports of refined sugar to cover a large shortfall in its domestic production.

http://www.ft.com/cms/s/0/d2977ec0-2911-11de-bc5e-00144feabdc0.html

Ne zaboravite IPK TUČ. Kandit ima riješenje o ovrsi, čije je izvršenje odgođeno ali na kraju će biti provedeno i Kandit će se vjerojatno naplatiti prodajom uljare.

da li netko točno zna koliko i šta Kanditu znači TUČ?

Malo ih razumije IPKK a najbolji dokaz za to je likvidnost dionice.


Malo ih razumije IPKK a najbolji dokaz za to je likvidnost dionice.

Može biti da je baš ta nelikvidnost odvratila pažnju s ove dionice. Da hoćeš prodati 1000 dionica i po ovim malim cijenama treba dva tjedna. A kako prodati recimo 10000 dionica? Zato veliki ne kupuju a ne zato što dionica ne vrijedi. Dok se ne poveća likvidnost nema ni rasta cijene.

To govori moj broker. Počeo me nervirati svojim primjedbama!

hm, u slučaju Kandita ne bih se baš složio s tim…tu je prije problem što je 10.000 dionica teško kupiti bez velikog dizanja cijene, prodaju još samo mali, mali broj dionica koji je disperziran na mnogo malih dioničara, mali je free float. A 10.000 dionica bi bilo vrlo lako prodati, samo što tako puno nema više tko prodati. Nema nikoga sa značajnijom količinom da je voljan prodati po ovim cijenama. Zadnji je bio Marković i to je prodao praktički u jednom danu.
No slažem se da je likvidnost dionice vrlo niska, IPKK jednostavno nije saživio kao "narodna" dionica, mnogo malih koji su kupovali po 1.300 – 1.400 kn se opeklo, od onda je dionica u stalnom padu i potencijalni kupci su se demotivirali…

New Report

Close