IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Castro, 03.04.2009. u 12:29
Nadam se dobrom izvješću i uzletu. Kad će konačno rezultati??? Ako bude dobre dividende to bi bio lijep poziv svima u ovu dionicu!!!

Dividenda? Koliko bi god htio da se to dogodi, na ovoj dionici ne vjerujem da je to moguce. A za izvjesce isto ne vjerujem da ce biti dobro(pogl. Viro), posto secerane u 08 god. nisu dobro radile. Ali tko zna, nadam se da se varam!? Imam jako puno IPKK pa da ne mislite da drukam.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


mars, 03.04.2009. u 13:19
Nadam se dobrom izvješću i uzletu. Kad će konačno rezultati??? Ako bude dobre dividende to bi bio lijep poziv svima u ovu dionicu!!!

Dividenda? Koliko bi god htio da se to dogodi, na ovoj dionici ne vjerujem da je to moguce. A za izvjesce isto ne vjerujem da ce biti dobro(pogl. Viro), posto secerane u 08 god. nisu dobro radile. Ali tko zna, nadam se da se varam!? Imam jako puno IPKK pa da ne mislite da drukam.
[/quote]

Nadam se da se šališ po pitanju rezultata. Ako je prošla godina bila loša pa kakve nas onda godine čekaju???

Uznemiren sam i odma sam malo dosađivao brokeru. Kaže mi da su Kandit i HT sad sličnih cijena i da mi je bolje zamjeniti Kandit za HT!! kaže da HT svake godine daje dividendu 30 kn što je sad povrat preko 13%, a Kandit da nije davao uopće i da onda valjda neće ni ubuduće.

Ima tu logike ali me srce boli prodavati sada a ulaz mi je 500! Da li koristiti srce ili razum???

Castro, 03.04.2009. u 15:28
Ima tu logike ali me srce boli prodavati sada a ulaz mi je 500! Da li koristiti srce ili razum???

Nijedno. Koristi logiku i fundamente. Mene ovo na IPKK uopce ne brine a u minusu sam na njoj da glava zaboli. To je firma koja solidno posluje ali i ne razumije tehnike i umjetnosti poslovanja u Novom svijetu. Na sto mislim- ne daju dividendu, ne mare za male dionicare, ne kupuju vlastite dionice, ne mare za kvalitetan marketing a da ne pricam o njihovoj ambalazi odredenih cokolada koje se nisu mjenjale od 90-esetih (isto bitan dio marketinga). Sve ovo je samo jedan poziv za strani i domaci kapital, uopce ne. Kada sve ispune i pocnu radit i modernizaciju imidza tvrtke a ne samo proizvodnje ocekujem rezultate a do tada cu pricekati. Nazalost ili ne, marketing u svim smislima je prijeko potreban u ovom poslovnom svijetu. Samo ponavljam: Po meni hitno promijeniti neke ljude u marketingu (imam osjecaj da je treuntna osoba zaposlena kao manager marketinga podosta stara posto se ne vidi napredak istog).

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

http://osijek-cro.com/vijesti/hrvatska/drava-kanditu-preputa-ipk-tvornicu-ulja-epin/

Stara vijest ali dobra!

U osječkoj tvornici šećera "Kandit-premijer" je 22.09.2008 otvoren nov laboratorij za ispitivanje i analizu tla, kao jedna od mjera kojom ova šećerana želi unaprijediti proizvodnju šećera.
Predsjednik Uprave "Kandit grupe" Josip Pavić kazao je na otvorenju kako je zadaća te ustanove, u opremanje koje je uloženo oko 350.000 eura, primjena stručnih i znanstvenih metoda analize tla, kako bi se povećala kakvoća i prinos šećerne repe te postigla rentabilna proizvodnja šećera.

Kako je istaknuto, novi laboratorij ubuduće će služiti ne samo za potrebe osječke šećerane nego i za analizu uzoraka tla s područja cijele Osječko-baranjske županije.

Osječko-baranjski župan Krešimir Bubalo rekao je kako se primjenom znanstvenih metoda želi osigurati optimalna proizvodnja, ali i izbjeći onečišćenje okoliša, pri čemu su bitne preporuke znanstvenika s osječkog Sveučilišta, s kojim Županija surađuje u takvim projektima.
Također stara vijest ali definitivno pokazuje ozbiljnost uprave! [cool]


žorž, 06.04.2009. u 00:37
Ima tu logike ali me srce boli prodavati sada a ulaz mi je 500! Da li koristiti srce ili razum???

Nijedno. Koristi logiku i fundamente. Mene ovo na IPKK uopce ne brine a u minusu sam na njoj da glava zaboli. To je firma koja solidno posluje ali i ne razumije tehnike i umjetnosti poslovanja u Novom svijetu. Na sto mislim- ne daju dividendu, ne mare za male dionicare, ne kupuju vlastite dionice, ne mare za kvalitetan marketing a da ne pricam o njihovoj ambalazi odredenih cokolada koje se nisu mjenjale od 90-esetih (isto bitan dio marketinga). Sve ovo je samo jedan poziv za strani i domaci kapital, uopce ne. Kada sve ispune i pocnu radit i modernizaciju imidza tvrtke a ne samo proizvodnje ocekujem rezultate a do tada cu pricekati. Nazalost ili ne, marketing u svim smislima je prijeko potreban u ovom poslovnom svijetu. Samo ponavljam: Po meni hitno promijeniti neke ljude u marketingu (imam osjecaj da je treuntna osoba zaposlena kao manager marketinga podosta stara posto se ne vidi napredak istog).
[/quote]

Izgleda da su te poslušali pa počeli više radit na reklami.

http://www.kandit.hr/

Na ovim niskim cijenama više nema prodavatelja koji bi bili spremni prodati tako jeftino, ali čudi me da nema ni jednog kupca. Svi čekaju rezultate? Pa kad će biti da se razriješi i taj misterij???

Rezultati navodno u petak ili ponedjeljak. U budućnosti cijena puno ovisi o dobiti. Ako bude solidna, to je već dobro, a ako bude i dividende jurimo prema 300 kuna!!! Ja očekujem dobre rezultate jer nas svjetska kriza prošle godine nije pogodila.

Iz Glasa Slavonije:

IPK KANDIT OSIJEK ZAVRŠAVA SVOJU NOVU, IZNIMNO ZNAČAJNU, INVESTICIJU, UKUPNE VRIJEDNOSTI 10 MILIJUNA EURA

S novim Kanditovim pogonom započinje i nova era osječke konditorske industrije
Objavljeno: 8.4.2009
P ri završetku je realizacija jedne od u posljednje vrijeme rijetkih gospodarskih investicija koja se provodi ne samo u gradu Osijeku nego i na području cijele Osječko-baranjske županije. Riječ je o gradnji nove tvornice čokolade Kandit II, odnosno novog pogona za proizvodnju tzv. lijevanih pjenastih proizvoda – čokobananica, žele bombona te različitih vrsta pralina.
Vrijednost investicije je 1Pavić smatra kako je pravo vrijeme za raspodjelu izvoznih kvota između tri hrvatske šećerane, odnosno dvije grupacije, Kandit Premijera, s jedne strane, i županjske Sladorane i virovitičkog Vira, s druge. – Do prije tri godine vrijedila je podjela na način da kapacitetom najveća šećerana, osječka, dobije i najveću izvoznu kvotu. Dok se još uzimalo u obzir da je ukupan izvoz šećera u EU 145.000 tona, osječka je šećerana imala kvotu od 60.000 tona, županjska 45.000 i virovitička 40.000 tona šećera. No, onda se potiho ukupna izvozna kvota za šećer od 180.000 tona, koliko je tada dogovoreno, počela dijeliti na tri jednaka dijela, što je izvan svih uobičajenih pravila – kaže Pavić te ističe da nikada nisu vidjeli obrazloženje takve podjele i da smatraju da je vrijeme da se o podjeli izvoznih kvota ponovno raspravlja.
3.600
tona pjenastih proizvoda godišnje bit će proizvodni kapacitet nove Kanditove tvornice

0 milijuna eura, a novi pogon nalazi se u krugu tvornica Kandit i Kandit Premijer (u temeljito preuređenom nekadašnjem skladištu osječke šećerane). Novi je pogon na dvije etaže. U prizemlju će se nalaziti energetska postrojenja i skladište sirovina za proizvodnju, a na katu, koji je tunelom povezan s postojećom tvornicom IPK Kandit, bit će proizvodna postrojenja dužine oko 150 metara.
Probna proizvodnja trebala bi početi poslije Uskrsa. Trenutačno su još u tijeku završni radovi i montaža opreme nabavljene, kako ističe Josip Pavić, predsjednik Uprave IPK Kandit, od najpoznatijih svjetskih proizvođača opreme za konditorsku industriju iz Njemačke i Australije.
Kapacitet nove tvornice bit će 3.600 tona pjenastih proizvoda godišnje namijenjenih pretežito tržištu Europske unije, a kako ističe Pavić, otvaranjem novog pogona započet će nova era za osječku tvornicu čokolade i bombona IPK Kandit.

Za plaće i do milijun eura
– Gradnjom novog pogona u cijeloj tvrtki uspostavit će se nova organizacija, odnosno novi marketinški koncept s novim mladim i poletnim managerskim timom koji je stekao iskustvo radeći u poznatim multinacionalnim kompanijama – kaže Pavić.
Inače, Kandit grupa, koju čine IPK Kandit i Kandit Premijer, i koja zapošljava više od 1.100 radnika (486 u Kanditu i 630 u Kandit Premijeru) jedna je od svijetlih primjera gdje su sačuvani proizvodnja i brojna radna mjesta, a tvrtka je u većinskom vlasništvu radnika te više od 70 posto proizvodnje izvozi.
A da se ondje dobro nose i s financijskom krizom dokazuje, između ostalog, i to što su u obje tvrtke redovite plaće za koje mjesečno treba osigurati i do milijun eura, a sve to od prodaje proizvoda, jer banke više ne odobravaju kredite.
Kako bi obje tvrtke opstale na tržištu, a posebice nakon ulaska Hrvatske u EU, moralo se, kaže Pavić, ulagati značajna sredstva u obnovu pogona.

Visoka ulaganja
– U obje je tvrtke u protekle tri godine u unapređivnje tehnologije uloženo više od 180 milijuna kuna da bi mogle uspješno poslovati na zahtjevnom tržištu Eurpske unije.
Kandit Premijer, primjerice, ima više radnika nego naša konkurencija, ali to je stvar naše politike koju ćemo provoditi sve dok to tržište prihvaća. Do ulaska u EU mi ćemo troškove morati svesti na razinu koju ima naša konkurencija, kaže Pavić te ističe kako otpuštanja stalnih radnika u obje tvrtke neće biti nego da će se broj radnika smanjivati prirodnim putem, odnosno odlascima r

To su odlične vijesti. Konačno da se pokrene proizvodnja i pokaže opravdanost investicije.

Nažalost tržište ne reagira na takve vijesti. To je tek ulaganje u budućnost. Vjerojatno i kupci ( da počnu kupovati ) i prodavatelji ( da prestanu prodavati ) čekaju lanjske rezultate. Strpit ćemo se još 2, 3 dana.

Nitko ne komentira GFI?!

Sad će Agram brokeri puknut analizu 🙂

Ja ne znam dobro protumačiti izvješće ali na prvi pogled sam razočaran. Od dividende i da hoće isplatiti nema. Stvarno sam očekivao puno bolje.

Tješi me da je ipak milijun kuna dobit. Mala, ali ipak dobit. Ove godine će biti puno bolje!

Pentiumin, djeluješ mi ozbiljno, kako ti tumačiš ove rezultate? Šta možemo očekivati dalje u poslovanju a šta s cijenom dionice? Ja sam i dalje optimist!

New Report

Close