IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Napokon jedna analiza stanja u IPKK, možda napokon i ova dionica dođe u centar zbivanja. Jedino je možda malo trebalo više napisati o ulaganjima u nove tehnologije postrojenja i novu proizvodnu halu. Bilo bi uredu da IPKK barem nadoknadi zaostatak iza VIRA.

Koliko sam sa primjetio autor je govorio o 1. kotaciji i IPKK, istu vijest sam već čuo sa nekoliko strana, ako je to istina i dođe do službene objave biti će kasno za kupnju.

Sad mi je žao što nisam danas dokupio IPKK, a pokušavao sam; uvijek me košta to muvanje po bidu.

Već se duže vrijeme “šuška” o prvoj kotaciji za IPKK. Izgleda da je samo stvar vremena i tehnikalija…[smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


doci cete i vi na svoje…[smiley2]..polako prvo da mi odradimo a onda ce te i vi zasladiti!
viro je ipak jaci od ipk kandita, sto po kolicini koju proizvodi sto po dobiti…

Kolega Kandit premijer je najveća šećerana u Hrvatskoj kako po zasijanoj površini tako i po proizvodnim mogućnostima i na kraju i količini šećera. Znam da Vam je drag Viro ali ovo su činjenice.


ddarioo: ” doci cete i vi na svoje…[smiley2]..polako prvo da mi odradimo a onda ce te i vi zasladiti! viro je ipak jaci od ipk kandita, sto po kolicini koju proizvodi sto po dobiti… ” Kolega Kandit premijer je najveća šećerana u Hrvatskoj kako po zasijanoj površini tako i po proizvodnim mogućnostima i na kraju i količini šećera. Znam da Vam je drag Viro ali ovo su činjenice.

Činjenica je da je slabiji urod ove godine. http://www.glas-slavonije.hr/trazi2.asp?ID=81042
Činjenica je da je većina kupovala na ATH, pa sad druka da bi vratila novce.
Činenica je da sam mogao kupiti dionice Županjske sladorane, pa nisam.
[smiley5]

I love the Smell of Profits in the Morning

cakani:

ddarioo: ” doci cete i vi na svoje…[smiley2]..polako prvo da mi odradimo a onda ce te i vi zasladiti! viro je ipak jaci od ipk kandita, sto po kolicini koju proizvodi sto po dobiti… ” Kolega Kandit premijer je najveća šećerana u Hrvatskoj kako po zasijanoj površini tako i po proizvodnim mogućnostima i na kraju i količini šećera. Znam da Vam je drag Viro ali ovo su činjenice.”

Činjenica je da je slabiji urod ove godine. http://www.glas-slavonije.hr/trazi2.asp?ID=81042
Činjenica je da je većina kupovala na ATH, pa sad druka da bi vratila novce.
Činenica je da sam mogao kupiti dionice Županjske sladorane, pa nisam.
[smiley5]

Kolega žao mi je ako ne vidite da se radi o dobroj i kvalitetnoj firmi i mislim da je dobro da je cijena tu di je jer zbilja neznam što bi kupovao da nije tako.
p.s žao mi je i za Sladoranu

A tek meni! [smiley10][smiley10]

I love the Smell of Profits in the Morning

Je po fundamentalnim pokazateljima je podcijenjen ali kada se malo dublje pogleda u FI sve je jasno zašto je tu gdi je.

Zato nemojte gledati samo fundamentalne pokazatelje nego naučite čitati FI i pokušajte se zapitati što je skriveno u njima.U IPKK FI ima nekoliko stvari koje nisu dobre

– pad imovine
-pad prihoda
– ostali prihodi napuhani

Eto to vam je u grubo a burza sa cijenom honorira samo budućnost to svi znamo a ove tri stvari ne ukazuju ništa dobro,ako se to popravi u 3Q onda bi mogla poletiti zbog dobrih fundamentalnih pokazatelja e sada dali će se to pokazati ja neznam ali da kojim slučajem znam da će popraviti te tri stvari svakako bi je imao u porfelju

SAM PROTIV SVIH

– pad prihoda je naročito naglašen u stavci prihodi od prodaje u iznozemstvu .. dok je od prodaje u zemlji porastao prihod …ok puno više izvoze nego prodaji u hr …
– i ja sam zamijetio te ostale prihode da su dosta veliki , neznam od čega dolaze ti ostali prihodi ?

-ali činjenica je da su dosta manje profitabilni od viro-a , tj na sličnim razinama prihoda imaju dosta manju dobit , tu vidim dosta prostora za popravak rezultata … viro 312/53 prihod/rashod ipkk 288/17 znači oko 2 puta manja profitabilnost ipkk-a uz te ostale prihode na razini od 60 miliona ., viro praktički da i nema ostalih prihoda …
-ono što zamjećujem je to da između te dvije firme razlika u zalihama viro -8M ipkk +40M znači razlika od 48M u korist vira , to ne znam kako bi protumačio ali da ta stavka u zalihama nije tako visoka ipkk bi bio profitabilniji , mislim da se sa tom stavkom može manipulirati od izvješća do izvješća , nije nemoguće da se ta stavka zalihe značajno smanji u sljedećim Fi-jevima … a to znači i manji rashod tj. veću dobit …

-sve usvemu da trenutna cijena je odraz stanja u firmi , ali na nekoliko segmenata bi se to moglo poboljšati stanje ..

Hm,hm evo jedna strana je napokon ispisana bez mojeg pregleda u 1. 10.[smiley2]to je 1.dobar znak
Pa i malo kopentetnije kolege od mene su se napokon ovdje javile što je 2. dobar znak.
Kolegama sa vira želim puno zarade ali od ipkk očekujem puno ,puno više .Uostalom vrijeme će pokazati ko je u pravu a pepela će biti za svih.
Da nebi bilo zabune viro mi je bivša miljenica a i Vama bi sigurno bila da ste ulazili oko 600 a zadni kompletni izlaz napravili na cca 1240.
I onda na Viru je bilo zatišje ko i ovdje i niko se nije nadao takvom rastu.
Ako ne vijerujete meni tu je kolega bluman a i nema se tajni na temi viro se sve vidi.
IPKK mi je većina porfelja i kad bi sve bilo lijepo i transparentno ko na viru složit će te se nebi bila na ovim razinama.

Evo i je stari članak da se s njim upoznaju noviji članovi
http://www.poslovni.hr/47673.aspx

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Hm,hm evo jedna strana je napokon ispisana bez mojeg pregleda u 1. 10.[smiley2]to je 1.dobar znak Pa i malo kopentetnije kolege od mene su se napokon ovdje javile što je 2. dobar znak. Kolegama sa vira želim puno zarade ali od ipkk očekujem puno ,puno više .Uostalom vrijeme će pokazati ko je u pravu a pepela će biti za svih. Da nebi bilo zabune viro mi je bivša miljenica a i Vama bi sigurno bila da ste ulazili oko 600 a zadni kompletni izlaz napravili na cca 1240. I onda na Viru je bilo zatišje ko i ovdje i niko se nije nadao takvom rastu. Ako ne vijerujete meni tu je kolega bluman a i nema se tajni na temi viro se sve vidi. IPKK mi je većina porfelja i kad bi sve bilo lijepo i transparentno ko na viru složit će te se nebi bila na ovim razinama. Evo i je stari članak da se s njim upoznaju noviji članovi http://www.poslovni.hr/47673.aspx

postovani kolega, u vecini stvari se ne bih slozio s Vama.

da se sadrzim na onom bitnom, Viro i po rezultatima za 1H vrijedi vise od danasnje cijene, a ocekujemo i nadamo se brutalno dobrom 3Q.tako da ne da nismo ocekivali rast, nego naprotiv, nismo ocekivali pad sa 1400+ na 1200+.
[smiley1]
a sto se IPKK tice on je cjenovno gdje i zasluzuje biti, no ukoliko FI bude kako Vi i ja vjerojatno ocekujete, moglo bi doci do znacajnije promjene cijene..nabolje!
naravno, malo vise transparentnosti kod firme i likvidnosti kod dionice, ne bi bilo na odmet[smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


…………..
Poštovani poštujem vaše razmišnjane u usporedi IPKK i VIRA iako se neikako ne mogu složiti sa Vašom konstataciom da je IPKK na cijeni koju zaslužuje.
U svakom slučaju nemam Vam namjeru remetiti vaša visoka VIRO očekivanja niti bi sudio koja je firma perspetivnijeg rasta u kraćem vrem. razdoblju. Jednostavno najbolje da prepustimo vremenu da da nam pokaže ko je imao bolju procijenu.Pa kako sam u predhodnom postu napisao “pepela ima za svakoga” ko i šećera pa
samo još trebamo vidjeti do kraja godine koga će sta dopasi.

Ja sam uvijek spreman priznati krivu procijenu ,nadam se da ste i Vi.
Pozdrav!

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Da citiram kolegu MRZLJAKA

-ali činjenica je da su dosta manje profitabilni od viro-a , tj na sličnim razinama prihoda imaju dosta manju dobit , tu vidim dosta prostora za popravak rezultata … viro 312/53 prihod/rashod ipkk 288/17 znači oko 2 puta manja profitabilnost ipkk-a uz te ostale prihode na razini od 60 miliona ., viro praktički da i nema ostalih prihoda …

-pitanje je dali žele da budu profitabilniji
-inače čim vidim ostale prihode u bilo kojem FI odmah se naježim
-prihodi su ključ VIRO je svoje povećao za skoro 50% i pošto znamo da je njihova profitabilnost velika sa samim tim to burza honorira jer očekuje da će se nastaviti povećanje prihoda dok kod ipkk je slučaj obrnut
-Što se tiče kolega MRAVAK neradi se tu ko je u pravu i ko će bolje pogoditi, osobno bih mi bilo drago da vi bolje pogodite ali ja znam da u VIRU imam siguran pogodak, možda on neće biti velik kao što bi bio da se u IPKK stvari poslože kako trebaju ali je sigurniji za razliku od toga da mi je kapital u IPKK i tu je bit stvari,jer možese dogoditi da tako sjajne fundamente uprava sa svojom ne transparentnošću nikada ne iskoristi ili bar u skorije dogledno vrijeme zato je moj porfelj sastavljen samo od tvrtki koje uspijevaju iz kvartala u kvartal poboljšavati svoje poslovanje (JDPL,VIRO,ATPL,INGRA,LEDO)

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close