IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozitivno intoniran tekst, vidjet ćemo hoće li imati i odjeka sutra na burzi, kako to već kod nas ide [smiley2]
Kolike su procjene podcjenjenosti Kandita u odnosu na Viro, Viro je jučer stigao do ATH a IPKK još stagnira.


I to je to u kratko,ko ovde prepoznaje potencijal zna šta mu je činiti,ko neprepoznaje ima VIRO[smiley2]

Zagazio u oba cukra i veselim se do sada jednom dok je drugi cukar na šifri strpljen-spašen…

evo me!

Ipkk je vrlo podcijenjenja

Molio bih uvaženog kolegu TOŽ-a da napravi (kako on to dobro zna)jednu usporedbu sa VIROM

navedeno je usporedba FA za 2007(e) Vira i IPKK-a na osnovu podataka iznesenih na Fiminim stranicama,

dionica vrijednost P/E P/CF P/S P/B EV/EBITDA EV/S

VIRO 1529 19,8 17,8 3,0 4,2 18,2 3,1
IPKK 1250 13,3 9,4 1,1 3,4 14,2 1,3

molim postovane kolege koje imaju vise teoretskog znanja od moje malenkosti za komentar

pozdrav

svi smo mi Crobex

da, samo je problem IPKK velik broj dionicara koji je kupovao na razinama 1250-1350kn, ti ljudi jedva cekaju da dionica dodje na 1400-1500, pa da izjure van![smiley1]
da ne idem u detalje koliko je VIRO transparentniji, zdraviji i jaci sto je i trziste honoriralo[smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Viro je jučer porastao za 7,7% možda kao kasna reakcija na planove kompanije vezane na proizvodnju bioetanola zajedno sa još dvije domaće šećerane

koje su to dvije,, jedna je sigurno ova…a to me najviše zanima..pa dok srežu još troškove..ova cijena je super..nek se očiste oni koji ne kuže kaj imaju..i to je to

Kada ide FI?
Svi mi znamo da ova dionica vrijedi, pokazatelji su tu ali nikako da se pomaknemo. Kao da smo marketinški zakazali, gdje su nam glasnogovornici!?


navedeno je usporedba FA za 2007(e) Vira i IPKK-a na osnovu podataka iznesenih na Fiminim stranicama, dionica vrijednost P/E P/CF P/S P/B EV/EBITDA EV/S VIRO 1529 19,8 17,8 3,0 4,2 18,2 3,1 IPKK 1250 13,3 9,4 1,1 3,4 14,2 1,3 molim postovane kolege koje imaju vise teoretskog znanja od moje malenkosti za komentar pozdrav…

ako se fundamenti ipkk stave u omjer sa virom i onda se ponderira na način

P/BV = 0,5 ; P/E = 0,35 i P/S = 0,15 .. dobiva se target price od ; 2653 kn ..
P/BV = 0,4 ; P/E = 0,45 i P/S = 0,15 target cijena = 2541 kn
P/BV = 0,35 ; P/E = 0,5 i P/S = 0,15 target cijena = 2485 kn

uz uvjet da si dobro izračunao fundamentalne omjere ..

znači tu je vidljivo koliko je ipkk “iza” viro-a ..
uredu ako smanjimo target zbog;
-netransparentna uprava -10% ,
-nema dividende -10% još uvjek smo na 2000 kn

doci cete i vi na svoje…[smiley2]..polako prvo da mi odradimo a onda ce te i vi zasladiti!
viro je ipak jaci od ipk kandita, sto po kolicini koju proizvodi sto po dobiti…

OBAMA................SPASITELJ

isprika krivo sam prepisao podatak za P/Bv

znači

P/BV = 0,5 ; P/E = 0,35 i P/S = 0,15 .. dobiva se target price od ; 1934 kn ..

-20% target cijena 1600 kn uz sadašnju razinu rezultata poslovanja


doci cete i vi na svoje…[smiley2]..polako prvo da mi odradimo a onda ce te i vi zasladiti!
viro je ipak jaci od ipk kandita, sto po kolicini koju proizvodi sto po dobiti…

Viro nije jači od IPKK ,daj se malo bolje informiraj

New Report

Close