INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


upravo nam ne treba eksplozija,treba nam lagani i umjereni rast cijene dionice,da je dionica dosegla dno govore i veliki prometi na njoj,kao i to,kad je vani crveno,ingr više ne reagira negativno,a kad na sve to nadodamo da je najviše korigirana i kad je u nadzornom odboru marko orešković,bivši direktor pbz investa,onda vam je valjda sve jasno..mislim da će ingr naći protekciju u pbz fondovima,isto kao što mirovinac protektira atgr..ja čak razmišljam da ovu dionicu uopće ne prodajem,nego da je trajno zadržim za sebe,onako,kao ukras u portfelju,jer mislim,tko zna oćeš li se više domoći ovako dobre prilike..sve ih je manje i manje…..

Gospon alt333, otkud vam to da je bivši?

pretpostavio sam da je zamijenio funkcije..ali dobro,ako mu zakon dopušta da sjedi u nadzornom odboru ingre i da je šef pbz investa,onda o.k.možda i uz sve to postane premijer,tako je to u zemlji hrvatskoj..to je nedopustivo,ili da npr ministar šuker i polannčec budu šefovi nadzornih odbora ine i podravke..ili ovaj prika od tedeschi-a iz raifice,pa da protektira atgr,a sjedi i u nadzornom atgr i šef je mirovinca…hm,hm …u svakom slučaju je to pozitivno za dionicu ingr-r-a…a o moralu u ovoj državi se nema šta govoriti…ako iza ingr stoji pbz i neki utjecajni ljudi,onda mi stvarno nije jasno šta ona radi na 43 kuna..to je onda presmiješna cijena…

Kod kupnje dionica uvijek postoje rizici, ali spremnost na veće rizike omogućava i veće profite.
Ako se uzme u obzir da je dionica INGRE trenutno na 44 kune, tj. 6.600 kuna prije cjepanja, a još i to da INGRA na 6.600 kuna zadnji puta bila 11/2006 godine, a tada su prihodi bili duplo manji, i još k tome da je strah utjeran do kostiju, pa i to da su mirovinski kupovali na 55.000 ili 360 kuna sadašnje cijene ili 9 puta skuplje, i ako pogledamo da se dionice mogu (ali i ne moraju) arbitrirati, što u konačnici postavlja novi target 120-130 kuna. Valuacija u ovom trenutku po izračunu sigurno nije 45 kuna ili 50, pa ni 60, 70 ili 80 kuna, koliko god to nevjerojatno zvuči. Targeti postavljeni u ovom postu trebali bi biti ostvarivi do kraja ove godine ili do proljeća sljedeće. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Valuacija svaka cast.
Sjedi jedan.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Valuacija svaka cast.
Sjedi jedan.


ok nemoj se vise blamirat….. [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Pusti Stojića, njegove analize ionako su uglavnom točne [lol]

Nego da se vratimo na materiju.

Prije tjedan dana postavljeni su targeti na ADPL, cca. 100 kuna, u ovom naletu cijena je dotakla 75 kuna, ili slijedi stabilizacija, pa kasnije novi pokušaj klasičnog vrednovanja, tj. nemogućnost opstanka sadašnjih cijena. Kod Ingre, točnije, ovdje se radi o klasičnom zakonima prirode koji kažu da je nemoguće skočiti iznad jedne točke, kao što je nemoguće pasti ispod jedne točke. Kada skočite jako i skoro dotaknete točku koju je prirodno skoro pa nemoguće dotaći, tada padate jako i skoro dotićete točku koju je prirodno skoro pa nemoguće dotaći. Da bi se ispunila teorija balansa, vi se vraćate u točku koju bi zapravo dotakli da niste toliko odskočili odnosno pali. To bi bilo otprilike to. I zapamtite, jednu stvar, nije sve onako kako mislimo, ili kako bismo željeli, na pomak stvari utječu razni faktori, a da bismo sve to uspješno sagledali, potrebno je gledati iz jednog drugog kuta, a taj pogled nam otvara neke nove horizonte. Živjeli!!! [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

po meni bi se cijena ingre mogla stabilizirati na cca 55 kuna po dionici…ipak treba biti objektivan i realan,ionako je cijena na burzi spoj fundamenta,psihologije i špekulacije…raznorazne glasine imaju jak utjecaj,ali možebitno odblokiranje hrvatske prema eu od strane slovenaca,moglo bi povući ovu dionicu i preko te imaginizirane brojke……

i tako jos jedna "BANKROT" dionica postade labud od ruznog paceta….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Valuacija svaka cast.
Sjedi jedan.


ok nemoj se vise blamirat….. [yawn]
[/quote]
Dobro ste je nagurali, otvorimo sampanjac sa 36 na 43, evo leti na 70 sutra.
Di je onaj druker koji je rekao za neku vijest u petak.
HAlo HANFA? Svjesno navlacenje i laganje + kaznena prijava.

Nema veze sto firma ima gubitke, glavno da ima prihod ne.
Dionicari ce dobiti lovu od prihoda, koga briga za troskove.

Moze otici na 50 ali ne bezveze i ne tako lagano.
Struktura dionicara u zadnjih 2 mjeseac je otisla kvragu, kupuju samo mali i neki manji fond. A oni nece gurati cijenu..

Vise je rastao onal losi i bezveze ATGR od INGRE.

Neka uprava objavi dobar posao i dobar izvjestaj pa neka cijena ide i na 300 sto se mene tice.
Ovako na cistu spekulaciju nema tu kruha..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

početkom listopada imaju šansu za neku hidroelektranu,a mislim da imaju velike šanse za raditi dinamov stadion,koji se mora renovirati,i to dobrano iduće godine..ne vjerujem da će ingr propasti,dapače,mislim da će se izdignuti poput fenixa,samo je pitanje kada,ima dobre predispozicije za to,jer ima podršku institucionalnih investitora,kako investicijskih fondova,tako i mirovinaca,az je preopterećen kupovanjem državnih obveznica,pa tako ove godine nije kupio ni jednu dionicu..a ne vjerujem ni da će dogodine,dakle ingr bi preko 100 mkuna mogla zagaziti tek 2011. godine..ali,zar je to malo..tko je kupio po 40 kuna za 2 godine ima zaradu od najmanje 150%……..


početkom listopada imaju šansu za neku hidroelektranu,a mislim da imaju velike šanse za raditi dinamov stadion,koji se mora renovirati,i to dobrano iduće godine..ne vjerujem da će ingr propasti,dapače,mislim da će se izdignuti poput fenixa,samo je pitanje kada,ima dobre predispozicije za to,jer ima podršku institucionalnih investitora,kako investicijskih fondova,tako i mirovinaca,az je preopterećen kupovanjem državnih obveznica,pa tako ove godine nije kupio ni jednu dionicu..a ne vjerujem ni da će dogodine,dakle ingr bi preko 100 mkuna mogla zagaziti tek 2011. godine..ali,zar je to malo..tko je kupio po 40 kuna za 2 godine ima zaradu od najmanje 150%……..

… plus trenutna dividenda 0.50 kn po dionici (malo ali coveka veseli, iliti broj dionica djeljeno sa 2)

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


početkom listopada imaju šansu za neku hidroelektranu,a mislim da imaju velike šanse za raditi dinamov stadion,koji se mora renovirati,i to dobrano iduće godine..ne vjerujem da će ingr propasti,dapače,mislim da će se izdignuti poput fenixa,samo je pitanje kada,ima dobre predispozicije za to,jer ima podršku institucionalnih investitora,kako investicijskih fondova,tako i mirovinaca,az je preopterećen kupovanjem državnih obveznica,pa tako ove godine nije kupio ni jednu dionicu..a ne vjerujem ni da će dogodine,dakle ingr bi preko 100 mkuna mogla zagaziti tek 2011. godine..ali,zar je to malo..tko je kupio po 40 kuna za 2 godine ima zaradu od najmanje 150%……..

To je ok.
Stadion, da 150-200 milja eura, evo grad samo sto nije platio.
Nemaju za aerodrom koji je sramota regije a pricate o nekom stadionu na koji ide 500 budala jednom tjedno

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close