INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ingra podmiruje svoje dugove na vrijeme i bez kasnjenja u danasnja teska vremena za sve,a vecina ovdje drvlje i kamenje po toj firmi??????vjerujem sto kaze igor da je to politicka igra da se oslabi jedna takva firma poput INGRE ,i preuzeli poslove…….ingra ima kvalitetu i brend…nazalost vise je cijene vani nego kod nas?


ingra podmiruje svoje dugove na vrijeme i bez kasnjenja u danasnja teska vremena za sve,a vecina ovdje drvlje i kamenje po toj firmi??????vjerujem sto kaze igor da je to politicka igra da se oslabi jedna takva firma poput INGRE ,i preuzeli poslove…….ingra ima kvalitetu i brend…nazalost vise je cijene vani nego kod nas?

Pa prošlu godinu dok je sve padalo kak gnjile kruške isto su firme obznanjivale nove poslove, dobre rezultate itd itd. … pak su svejedno cijene dionicama padale i tu su di su.
Ingra se, po meni, dotepla do minimuma i mislim da ispod ovih razina teško da bude išla.
Ali kak je god, tu za ozbiljan rast fali par dobrih vijesti i to je onda to.
Do onda, nahebavanje oko 40 kuna….
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Izgleda da su podizvođaći počeli kupovati pa kad napucaju cijenu na 90 onta će malo po malo prodati [lol] .Dobra strategija,blumen će biti paff…. [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Izgleda da su podizvođaći počeli kupovati pa kad napucaju cijenu na 90 onta će malo po malo prodati [lol] .Dobra strategija,blumen će biti paff…. [lol]

Kakva uprava, takvi i podizvođači.
[wink]

(ali iznad 40,10 nejde da vrag vraga)

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

@ Wagner

Priče o tome kako treba otplatiti kredit (cca. 10 god.) , a tek zatim će se početi ostvarivati
dobit/prihod , a u međuvremenu prijeti propast …… …… , bolje je ne komentirati …

Bolje je ovo en komentirati.

Da je uprava imalo sposobno nebi imalo ovoliko problema sa likvidnoscu niti bi kad cijena naraste 3 kune sve islo po bidu.

MOzda su i poceli prodavati podizvodjaci.

Kako ce to napucati cijenu na 90 u mjesec dana nije mi jasno..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Kako ce to napucati cijenu na 90 u mjesec dana nije mi jasno..

Ak imaš 100-200 milja kuna ti pokažem… jedno jutro smo rešili. [wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!



Kako ce to napucati cijenu na 90 u mjesec dana nije mi jasno..

Ak imaš 100-200 milja kuna ti pokažem… jedno jutro smo rešili. [wink]
[/quote]

Cijenu 90kn. za dionicu INGR-R-A nije ništa nerealno očekivati u bliskoj budučnosti.Bilo bi to tek 20% od ath.To je još uvjek pad od 80% od ath a toliko nisu pale dionice ni za vrijeme velike depresije.Čitajte što piše u knjigama o takvim slučajevima-kad sve ukazuje da će firma možda bankrotirati a onda ipak preživi dionica leti okomito

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

20% od ath da, tocno.
koliko je dobit za 2008 u odnosu na 30.09.2008. pala?
sa 60 milja na minus 15 milja

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


20% od ath da, tocno.
koliko je dobit za 2008 u odnosu na 30.09.2008. pala?
sa 60 milja na minus 15 milja

da, i? Kaj fali "gubitku"?
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Sve ovo vaše prepucavanje je bez veze.Dionica može rasti ili padati bez obzira na trenutno poslovanje (npr.INA) i još neke.Također nema smisla gledati bilance jer su uvjek naštimane.Već smo davno naučili-burza je kombinacija kocke i šaha i ništa više.
Ako su bilance negativne to je zato jer tako nekome paše.Velikima je ovaj put u interesu da je Ingra na dnu jer se jeftino krcaju,dal direktno ili preko rođaka.Kad ukrcaj bude gotov ode cijena opet na 75-80kn,onak bez blage veze.A možda na 120,ko pogodi omastit će brk.Hoću reći, s istim fundamentima,istim gubitkom,u istom periodu cijena će šetati iz jednog jedinog razloga-utovar-istovarA mi mali,mi ćemo uglavnom spušiti taj rast jer ćemo od panike i straha od 40 do 80 bar pet puta uskakati i iskakati [embarass]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

jeste primijetili da nema rasprodaje iz top 10 nego se zadnjih dana kupuje?

br. 7 kupio je
– 10.07. kupio 5273 dionice
– 13.07. kupio 1244 dionice
– 14.07. kupio 4264 dionice

14.7.2009
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1.OPPENHEIM IGOR 762.750 10.17
2.Skrb.: PBZ D.D. 713.641 9.52
3.TEHNIKA D.D. 451.800 6.02
4.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 435.682 5.81
5.Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.D. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.856 4.6
6.LUDVIGER JASNA 338.850 4.52
7.Skrb.: PBZ D.D. 232.166 3.1 +4264
8.ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 2.77
9.KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 205.132 2.74
10.Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 204.545 2.73
Ukupno: 51.98

A zašto je ATH relevantan pojam? To je ona priča "ne želim analizirati izvještaje pa ću jednostavno kupiti onu koja je najviše pala"?

A što se tiče padova vani, pogledaj npr. Citigroup, Fannie Mae ili neke slične firme koje su bile blizu bankrota po koliko se od ATH one sada trže.
Ako ćete odmah skočiti sa pričom da su oni imalo dokapitalizacije – jesu, imali su dokapitalizacije i razvodnili su vlasničku strukturu, ali su imali uspješne dokapitalizacije i to po cijeni blizu tržišne ili po cijeni po kojoj su mogli naći investitora.
A ako ćete uspoređivati Ingru sa nekim od ostalih građevinara, da prostite "developera", pogledajte koliki su pokazatelji tih ostalih građevinara. Naročito current-ratio i quick-ratio. E onda možete razglabati o podcijenjenosti Ingre.

New Report

Close