INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



I ja sam to čitao. Gruba računica kaže da za dvoranu treba uplaćivati 7,2 milje eura i oko 300 000 eura opetetivnih troškova što iznosi oko 55 milja kuna. S druge strane prihodi su ogromnih 5,5 milja kuna. Razlika je samo u jednom zarezu.
Očekujem veliku navalu na natječaju za upravljanje Arenom [thumbsup] [thumbsup]

Bio prihod 5,5 ili 55 milja ili 550 – Ingri je svejedno, ona je objekt izgradila po narudužbi i sad je UGOVORNA obveza vlasnika (Zagreb) i HR države da Ingri svake godine iskeširaju godišnje rate, bila Arena 100% puna ili 100% prazna
[/quote]

to je krucijalno, da se rate redovno otplaćuju prema Ingri i ona više neće imati problema s likvidnošću niti s otplatom dugova [thumbsup]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Grad zagreb je potpisao genijalan ugovor sa ingrom.

Oni koji kuze matematiku i imaju malo pameti kuze..

da, grad ce placati 100%, to nitko ne spori samo sto ce placa ti godisnje 7.5 mil EUR a INGRA danas ima preko 200 mil kn dospjelih dugova (Q1 izvjesce – 87 mil KN).

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




I ja sam to čitao. Gruba računica kaže da za dvoranu treba uplaćivati 7,2 milje eura i oko 300 000 eura opetetivnih troškova što iznosi oko 55 milja kuna. S druge strane prihodi su ogromnih 5,5 milja kuna. Razlika je samo u jednom zarezu.
Očekujem veliku navalu na natječaju za upravljanje Arenom [thumbsup] [thumbsup]

Bio prihod 5,5 ili 55 milja ili 550 – Ingri je svejedno, ona je objekt izgradila po narudužbi i sad je UGOVORNA obveza vlasnika (Zagreb) i HR države da Ingri svake godine iskeširaju godišnje rate, bila Arena 100% puna ili 100% prazna
[/quote]

to je krucijalno, da se rate redovno otplaćuju prema Ingri i ona više neće imati problema s likvidnošću niti s otplatom dugova [thumbsup]
[/quote]

… a dugovi su djelom namireni kroz vlastite dionice. Pa šta ‘ćeš ljepše?!
Gledam na stvar ovak (glede Arene):
– Ingra ima dugovanja prema podizvođačima.
– Uprava otpušta svoje dionice, koje stječe d.d. (nikaj strašno se nije desilo)
– U kompenzaciju duga, Ingra daje vlastite dionice podizvođačima
– Podizvođači djelom prodaju dionice na burzi
– Neko dovoljno kešo-moćan otkupljuje dionice na burzi po cijenama koje su – o tom potom
(uprava se ne izjašnjava da stiče dionice, ali možda to radi neko drugi; INTEL?!?!)
– Dugovanje/potraživanje od dobavljača je dijelom zatvoreno
– opće se nebi začudil da danas-sutra osvane vijest da je Ingra dd stekla 300.000 vlastitih dionica
– kaj se je dogodilo? Dobavljači namireni, ovi koji su otpuštali opet imaju…. vuk sit koza cijela, a di su nestali Teletabisi?!?!
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Onak nevezano, već dugo ne vidjesmo + blokade….

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

skoro sam ostal šlagiran!!! Imam fima-in TM i taman sam si složil kursor na INGRa kad odjenput uleti redak di je na kupnji 43,50 a na prodaji 45,50…..
I onda skužim da je to DDJH
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

nekak mi se cini da cegrad pošto poto htjeti raskinuti deal sa Ingrom
jer je totalno nepovoljan. to je samo debil mogao potpisati. o tome se govorilo i još na početku onog retardiranog rukometnog prvenstva , ali neeee treba Hrvatskoj arena
treba prvenstvo,a danas kad je vrag došao po svoje ……. tiipična hrvatska priča

Good artists copy. Great artists steal.


nekak mi se cini da cegrad pošto poto htjeti raskinuti deal sa Ingrom
jer je totalno nepovoljan. to je samo debil mogao potpisati. o tome se govorilo i još na početku onog retardiranog rukometnog prvenstva , ali neeee treba Hrvatskoj arena
treba prvenstvo,a danas kad je vrag došao po svoje ……. tiipična hrvatska priča

Mogu raskinut nakon 7g piše u ugovoru al moraju onda platit oko 80milja a eurića a Ingra radi dalje sa kešom Pa ko voli nek izvoli

raskinuli ili ne , svakako dobro [thumbsup]

Kune nisu problem, kuna nema



nekak mi se cini da cegrad pošto poto htjeti raskinuti deal sa Ingrom
jer je totalno nepovoljan. to je samo debil mogao potpisati. o tome se govorilo i još na početku onog retardiranog rukometnog prvenstva , ali neeee treba Hrvatskoj arena
treba prvenstvo,a danas kad je vrag došao po svoje ……. tiipična hrvatska priča

Mogu raskinut nakon 7g piše u ugovoru al moraju onda platit oko 80milja a eurića a Ingra radi dalje sa kešom Pa ko voli nek izvoli
[/quote]

ma joj
promijeniti ce oni i zakone ako treba
nema se para

Good artists copy. Great artists steal.



nekak mi se cini da cegrad pošto poto htjeti raskinuti deal sa Ingrom
jer je totalno nepovoljan. to je samo debil mogao potpisati. o tome se govorilo i još na početku onog retardiranog rukometnog prvenstva , ali neeee treba Hrvatskoj arena
treba prvenstvo,a danas kad je vrag došao po svoje ……. tiipična hrvatska priča

Mogu raskinut nakon 7g piše u ugovoru al moraju onda platit oko 80milja a eurića a Ingra radi dalje sa kešom Pa ko voli nek izvoli
[/quote]
PO cemu je ugovor nepovoljan.
Arena je kostala oko 100 milja i toliko je cigle unutra ukucano.
Grad ce platiti 7god X 7.5 milja+ 80 milja nakon 7 godina.

Diskontorajte to sa 8% na koliko mozes dobiti obveznicu drzave na 7 godina ako ne i vise.

I koliko je trosak grada?
Puno puno manji..

Grad je potpisao fenomenalan ugovor

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ugovor je napravljen na 28 godina, gdje svake godine Grad Zagreb i Republika Hrvatska moraju uplatiti 7,2 milijuna eura plus oko 300.000 eura operativnih troškova dvorane

Koliko vidim da se radi o 28 godina a ne 7 kako tvrdi Blueman
stoga pomnoži cifru sa 4 …
također nisi dodao operativne troškove

Kolega Blueman već tjednima pokušava umanjiti cijenu INGRA dionice

Oćito je jasno da od sada je grad onaj koji plača a INGRA ona koja uzima lovu
INGRA je svoje dugove oko Arene već prebolila a
od sada ju na areni ćeka samo osigurana zarada…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Steta kaj nema onog smileya koji se lupa cekicem u glavu..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close