INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

potraživanja će naplatiti dionicama

Prosječni dani naplate potraživanja prema FI2008-K iznose cca 107 dana što i nije ekstrem u odnosu na sektor.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Prosječni dani naplate potraživanja prema FI2008-K iznose cca 107 dana što i nije ekstrem u odnosu na sektor.

To je izvrstan rezultat za taj sektor.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

društvo, nikako da nađem nešto novo o areni… kako ono stoji stvar s tim?
uporabna definitivno je-nije? rata jedna otplaćena (ili dvije) banci uredno?
od šume ne vidim drvo….
neki link… pejstne li netko?
hvala

za uporabnu:
http://www.poslovni.hr/113073.aspx

otplata kredita banci:
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Intervju/tabid/245/View/Details/ItemID/52497/ttl/Oppenheim-Ingra-jos-financira-Arenu/Default.aspx

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



nemaju kome prodat [lol]

Stvarno jako smiješno.Koliko je toga danas ostalo na prodaji ispod 40?.Ništa [shocked] Pa kako onda nemaju kome prodati? Kakvi likovi….
[/quote]

aha evo jos jednog majstora….
Da netko stavi na prodaju recimo 100 000 komada a to im nije ni 10 % … sta bi bilo po tebi?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Možda je malo rano, ali jedno razmišljanje
Kaj ak su Kostrenčić, Jasenka i Režek svoje dionice koje su stekli po bog zna kojoj cijeni (zna neko možda?) prebacili na INGRU.
Ingra je iste ponudila građevinarima po recimo 30 kn/komad, kaj je još uvjek lepa zarada i po trenutnim cijenama, a v isto vrijeme zatvorila potraživanja.
Građevinci budu lupili po burzi i rasprodali stečeno po mizernim cenama,
a kupovali budu opet ovi iz uprave jer, još uvjek imaju dosta svojih dionica, a ovo kaj budu stekli v ovim vremenima nebu ih značajnije okrznulo.
A gazda je još uvjek tu i nema ko da ga dira?

Ak je tak, onda su ovi z uprave super napravili i za nas male. E sad ko ima keša….
Super je da je i onaj limit trgovanja tak da do kraja godine budu podizvođači izlazili van,
a onda od druge godine malo još stagnacija i onda BUM.
A verujem da bude Ingra i v međuvremenu delala nekoga vraga, ili nebu?!
[wink]

Ako je i dala dionice podizvođačima , INGRa ih je dala po tadašnjoj tržišnoj …
A oni su ih sretni uzeli i sad ih prodaju s diskontom….Tako da i oni koji moraju prodat puše kao i mi mali…

A nama malima unutra , bar većini , i nije bitno što znamo da će INGRa sigurno opet biti 70kn…
Bitno jr da će ona biti i na 30kn , i da je se isplati prodat danas pa ih kupit na 30kn , pa ih imat više..

To je osim izvođača koji stvaraju pritisak na prodaji , drugi razlog što ova nemože povuć gore…

smanjuje se minus.......


Bitno jr da će ona biti i na 30kn , i da je se isplati prodat danas pa ih kupit na 30kn , pa ih imat više..

Zanimljivo, ti kao vlasnik dionica Ingre uvjeravaš druge da trebaju prodati jer će Ingra pasti na 30 kn? A zašto bi pala? Jer si ti već prodao pa si u strahu da sutra ne ode na 45 kn pa da ostaneš kratkih rukava? [bye] Evo, ja ću prodati svoje dionice Ingre i čekati da padne na 30 kn pa opet kupiti ako mi to garantiraš izjavom ovjerenom kod bilježnika i prigodnom novčanom garancijom. Nagrada ti je 5000 kn. Ako ti se prognoza ne ostvari, a ingra naraste i pređe 45 kn plaćaš ti meni 5000 kn. Je li to ok? [smiley]

To je osim izvođača koji stvaraju pritisak na prodaji , drugi razlog što ova nemože povuć gore…

Dio spomenutih dugova namiren je upravo dionicama Ingre. U ugovorima o reguliranju međusobnih odnosa koji su potpisani s izvođačima postoje klauzule koje ograničavaju mjesečni iznos vrijednosti dionica koje oni mogu prodati na tržištu. Prodaja dakle može nastupiti tek za mjesec dana i to u ograničenim mjesečnim iznosima. Osim toga neki su nam partneri potvrdili kako imaju namjeru zadržati dionice.

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Intervju/tabid/245/View/Details/ItemID/52497/ttl/Oppenheim-Ingra-jos-financira-Arenu/Default.aspx

Dakle, jasno je da nikakvi podizvođači ne prodaju nego je ovo bilo koordinirano rušenje cijene putem medija i napisa pojedinaca (brokera?) na forumu. Nadam se da Hanfa sve ovo provjerava i da će odgovorni uskoro dobiti po džepu, a neki možda završe i kao Madoff [thumbsup]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Dakle, jasno je da nikakvi podizvođači ne prodaju nego je ovo bilo koordinirano rušenje cijene putem medija i napisa pojedinaca (brokera?) na forumu. Nadam se da Hanfa sve ovo provjerava i da će odgovorni uskoro dobiti po džepu, a neki možda završe i kao Madoff [thumbsup]

Žali se Dr.Ivi,….on i Jadra će ih zatvoriti kao šta su i ovoga Madoffa,….zatvorili
I umisto da plačeš nad gubitkom pametnije ti je prodaj sa manjim, nego s većim…. [cool]
P.S. Ja sam svojih 10 komada proda

Sve je stvar psihe.....


P.S. Ja sam svojih 10 komada proda

U hebote pa kad si samo stigel?!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!



P.S. Ja sam svojih 10 komada proda

U hebote pa kad si samo stigel?!
[/quote]
Pomalo se sve može stići,…malo sam se lipario, ali sam uspio……prije ostavke…. [cool]

Sve je stvar psihe.....


Dio spomenutih dugova namiren je upravo dionicama Ingre. U ugovorima o reguliranju međusobnih odnosa koji su potpisani s izvođačima postoje klauzule koje ograničavaju mjesečni iznos vrijednosti dionica koje oni mogu prodati na tržištu. Prodaja dakle može nastupiti tek za mjesec dana i to u ograničenim mjesečnim iznosima. Osim toga neki su nam partneri potvrdili kako imaju namjeru zadržati dionice.

Dakle, jasno je da nikakvi podizvođači ne prodaju nego je ovo bilo koordinirano rušenje cijene putem medija i napisa pojedinaca (brokera?) na forumu. Nadam se da Hanfa sve ovo provjerava i da će odgovorni uskoro dobiti po džepu, a neki možda završe i kao Madoff [thumbsup]

Pa nekom je ovo sve bilo po volji, vidjelo se još od 2.mjeseca, a ove izjave vodećeg čovjeka samo dodatno to potvrđuju. Blaćenje po medijima, zavlačenje, omalovažavanje, ocrnjavanje… Konačna posljedica svega je pad vrijednosti dionice u mjesec dana sa 75 kn na 38,7 kn (zadnja prosječna). Pad od gotovo 50%. Ciljana namjera, ništa drugo.
Ukupno gledajući, dionica se nalazi na oko 85-90% ispod maksimalne vrijednosti.

Stvarni razlog? Nikada se nije pronašao ijedan razlog koji opravdava sve ovo…ali jel više bitno?

Pitam se, šta se sad isplati buniti? Do sada se nije baš ništa isplatilo. Onaj tko je ovo htio je upravo dobio to što je htio. Na kraju krajeva možemo pričati i raspravljati o ovome činu koliko hoćemo, ali šteta je već nanešena i sumnjam da će se "pronaći krivac". Pogotovo da će ga Hanfa tražiti…

Jedino što možemo raditi dalje je nagađati što će isti ti famozni igrači učiniti slijedeće. Napucat je na 25-30 ili 50-60 kn…Ionako ovo nije ništa drugo do kante za napucavanje…ili ruski rulet na hrvatski način…A na kraju će netko fino zadovoljno trljati ruke, uvjeren sam u to…

New Report

Close