INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ima li Ingra još uvijek uvjete za Prvu kotaciju……………….. [smiley]

može li netko prokokomentirati ovo:
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.D. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.856 4,62 Skrb. račun

Tržišna kapitalizacija po ovoj cijeni dionice je kojih 314.926.623 kn.
MF moraju van kad padne ispod (mislim) 650 milijuna TK. Ovo je debelo ispod.
TK od 650 milijuna je bila kad je bio dokap ponuđen…
Ovo sam upravo skinuio sa skdd. nisam pretjerano uvjeren u to da su tamo refreshani podaci…

[/quote]

Ne mora ovdje nitko prisilno van ni da je tržišna kapitalizacija 650 kuna, a ne 650 milijuna kuna.

PRAVILNIK O IZMJENAMA I DOPUNAMA PRAVILNIKA O DODATNIM KRITERIJIMA ULAGANJA I INVESTICIJSKIM OGRANIČENJIMA MIROVINSKIH FONDOVA

Članak 4. mijenja se i glasi:
(1) U vrijednosne papire izdane od strane dioničkih društava uvrštenih u
ostale kotacije, a izvan službene kotacije na burzi u Republici Hrvatskoj,
dozvoljeno je ulagati:
. u dionice koje u trenutku stjecanja imaju početnu tržišnu kapitalizaciju
veću od 750 milijuna kuna. Ukoliko se zbog promjene tržišnih cijena
vrijednost tržišne kapitalizacije dionica spusti ispod vrijednosti od 750
milijuna kuna, fond može i dalje stjecati te dionice sve dok se vrijednost
tržišne kapitalizacije dionica ne spusti ispod vrijednosti od 650 milijuna
kuna.
. ako se vrijednost dionica spusti ispod vrijednosti od 600 milijuna kuna,
primijenit će se odredbe članka 73. Zakona počevši od datuma nastanka
promjene.

Ingr-r-a je u službenoj kotaciji (ili na službenom tržištu), prema tome pravilnik se ne odnosi na ovu dionicu …

P.S. van službenog tržišta je redovno tržište (iliti ostale kotacije van službene kotacije) i podliježu ovoj mogućnosti

P.P.S. na ZSE lijepo piše što ulazi u službeno tržište, među inim vrijednosnicama se ovdje nalaze: CROS-P-A, ATGR-R-A , CROS-R-A, HT-R-A, IGH-R-A,INA-R-A, INGR-R-A, ISTT-R-A, MDKA-R-A, MGMA-R-A, OPTE-R-A, PLVA-R-A, PODR-R-A, VART-R-1, VERN-R-A, VIRO-R-A.
[/quote]

hvala

čim počne dionica kolebati iz plusa u minus, dno je blizu.
već je i vrijeme bilo…

što ovca ležeć’ vidi, daleko nije.

Cipelarenje zadnjih mjesec dana po Ingri postaje zaraza i za "čvrste" dionice.
Bar sam je se napunio.

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

moram reći da me iznenadila INgra jučer, kad je sve rokalo po 10-15% ona je je ostala čvrsto oko 40 kn uz promet od skoro 50.000 dionica i preko 2 milje kuna. jel to konačno dno na ovoj dionici vidjet ćemo danas ali mislim da nema dionice koja je uz neviđenu orkestriranu medijsku hajku roknila -47% u zadnjih mjesec dana kao Ingra.
jučer je neko veći počeo intenzivno kupovat ovu dionicu, e sad jel to trezor, fondovi ili netko treći valda ćemo ovih dana saznat
ako su kooperanti dobili 325.000 dionica, a jučer je kupljeno čak 50.000 komada na burzi, onda nema više straha, tržište Ingru na 40 kn ocjenjuje super povoljnom

DPAVLETIC=DKONCAR=DSORC=MAJA4684=SCRAPMAN=....


moram reći da me iznenadila INgra jučer, kad je sve rokalo po 10-15% ona je je ostala čvrsto oko 40 kn uz promet od skoro 50.000 dionica i preko 2 milje kuna. jel to konačno dno na ovoj dionici vidjet ćemo danas ali mislim da nema dionice koja je uz neviđenu orkestriranu medijsku hajku roknila -47% u zadnjih mjesec dana kao Ingra.
jučer je neko veći počeo intenzivno kupovat ovu dionicu, e sad jel to trezor, fondovi ili netko treći valda ćemo ovih dana saznat
ako su kooperanti dobili 325.000 dionica, a jučer je kupljeno čak 50.000 komada na burzi, onda nema više straha, tržište Ingru na 40 kn ocjenjuje super povoljnom

Čovječe,ja se ponavljam ko papagalo,zaboravite lešinari krcanje na 30 !!!
Da vidim ko se to uspio nakrcat ispod 40,mozda par ljudi,vecih naloga nisam vidio.Onaj ko se sad nakrcao,zelim mu cestitat.Ja sam se krcao po 38 u trecem mjesecu. ***obrisano***

Clear a path,I'm goin home !

molio bih nekog da pejstne omjer k/p više od prvih 10…

hvala!

Rušenje cijene dionica ORGANIZIRANO!

poslovni.hr
2. srpanj 2009.| Snježana Vujisić Sardelić

Ingra za pad dionice krivi medije

Uprava Ingre u srijedu je objavila očitovanje na Zagrebačkoj burzi kojim je dioničare i javnost odlučila upozoriti kako “postoje naznake koordiniranog i sustavnog djelovanja radi rušenja cijene dionica”.
“U proteklom razdoblju kroz medije se konstantno provlače negativne teme, a u kontekstu određenih članaka konstantno se pojavljuje i Ingra. U pojedinim javnim glasilima se na gotovo svakodnevnoj bazi proriče loša budućnost Ingrine dionice”, stoji u očitovanju koje je potpisao predsjednik Uprave Ingre Igor Oppenheim. Dionica Ingre u utorak je u jednom trenutku potonula i više od 10 posto na Zagrebačkoj burzi nakon što su objavljene špekulacije da Ingra neće moći vraćati svoja dugovanja.U priopćenju se ističe kako je Ingra više puta naglašavala kako joj ciljnu skupinu za vlasničku strukturu čine dugoročni ulagači zato što vlasnička struktura s dugoročnim ulagačima omogućava kontinuirane investicijske cikluse.Uprava Ingre stoga je upozorila da se “takvim trajnim rušenjem ugleda kompanije” utječe upravo na dugoročne ulagače te da je takvo djelovanje osobito pogubno za male dioničare kojih Ingra ima više od tri tisuće i koje medijske objave dovode u zabludu. “Kada nastaje panika, često upravo mali dioničari ostvaruju gubitke prodajom svojih vrijednosnih papira po izrazito niskim cijenama”, ističe Uprava. Ingra u ovom trenutku ima više od 200 mil. eura ugovorenih poslova i, iako je činjenica da se osjeća kriza i smanjena likvidnost te da se rok investiranja produžuje, slika nije toliko crna koliko je se pokušava prikazati medijima proteklih dana, stoji u objavi. Dodaje se da kompanija uredno izvršava svoje dospjele obveze što potvrđuje i u utorak plaćena rata kredita BKS banci u iznosu od 1,5 mil. eura.

marcello

Baš me interesira da li Uprava koordinira cijelim procesom. Pa nisu novinari dijelili dionice kooperantima. Oppenheimer opet glumi sveca. Stvarno svašta. Čak bih rekao da će se uskoro pojaviti vijest da su članovi Uprave i NO-a počeli sticati dionice. Režek je recimo napravio fini short 🙂

ja sAm jucer prekrižio ingru
sretno !

Good artists copy. Great artists steal.

sretno i tebi kolega…

Kune nisu problem, kuna nema

Najbolje ponude INGR-R-A
Kupnja Cijena

2 40,02
706 40,01
900 39,99
57 39,81
250 39,15
800 39,09
123 39,08
250 39,02
250 39,01
31 39,00
Cijena Prodaja

40,99 1561
41,00 300
41,41 93
41,47 700
41,49 1
41,71 1
41,72 60
41,75 200
41,76 300
41,77 1000

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Nakrcao sam se Ingrom ovih dana do besvesti i moram priznati da nisam razočaran.Evo tri katastrofična dana su iza nas a cijena ni makac.Dobro je [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close