INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"Vjerujemo kako će i dioničari, među kojima su mnogi Ingrini zaposlenici, prepoznati pozadinu ovakvih napada, te da će njihova razumna procjena zadržati Ingrinu dionicu jednom od najatraktivnijih na Zagrebačkoj burzi kao što je bila i do sada"
Sumnjam da će moći uvjeriti svoje zaposlenike da zadrže dionicu, kada nije mogao uvjeriti članove uprave i nadzornog odbora. Hmm..

Od beskrajnog trabunjanja o krahu ingre i potrebi hitne rasprodaje došli smo do toga da se sada skida s aska, a na kupnji već pola sata stoji nalog od 1000 komada kojeg nitko ne poklapa! Zašto, ako idemo na 30 kn kako drukerčine tvrde??
Što sada drukeri ne prodate i riješite se "skupe" Ingre?? Ah da, nemate Ingrine dionice [lol]
Samo vi čekajte i dalje, iz dana u dan Ingra će polako rasti prema gore a vi ćete čekati i dalje na 5 kn[thumbsup]

Kupnja – INGR-R-A
1.270 42,26
1.000 42,25
178 42,00
2 41,80
200 41,77

Prodaja – INGR-R-A
700 43,27
185 43,28
500 43,30
400 43,35
440 43,90

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Kupio ja danas još 2000 ovoga kaj niš ne valja a krivi su ovi drukeri na dolje.Nemojte dalje drukati ponestat će mi love za dokup.Sad malo drukajte na gore,amo ekipa,kontra napad [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7bac01ee-e879-4edf-b0ad-4d597f26550c

oćeli tko odgovarat

surovo, tipično životinjski. tko posrne, zgaze ga, iscipelare i požderu, a ono što ne mogu, ishračkaju da drugi ne kupusaju.
treba i business.hr povećati posjećenost nekako.
panem et cirsenses…
nemam ingru, no tek nakon ovog svega je želim imati.

ode DRIVO odu i dionice

Good artists copy. Great artists steal.


Ima li Ingra još uvijek uvjete za Prvu kotaciju……………….. [smiley]

može li netko prokokomentirati ovo:
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.D. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.856 4,62 Skrb. račun

Tržišna kapitalizacija po ovoj cijeni dionice je kojih 314.926.623 kn.
MF moraju van kad padne ispod (mislim) 650 milijuna TK. Ovo je debelo ispod.
TK od 650 milijuna je bila kad je bio dokap ponuđen…
Ovo sam upravo skinuio sa skdd. nisam pretjerano uvjeren u to da su tamo refreshani podaci…

tko je ugasio svjetlo?

ode ingra ispod 40
🙁
poreko 500 kom

Ajde samo kukate nema INGRA više kamo pasti
pazi samo kako je stabilna
pa nisu ljudi budale da prodaju nešto što su platili duplo
za sitne pare.
budete vidili da INGRA bude danas među dionicama koje su najmanje pale..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

1. srpanj 2009.

Ingra: Uredno izvršavamo dospjele obveze

Potaknuta "kontinuiranim netočnim medijskim objavama" usmjerenima protiv Ingre, Uprava ove kompanije se putem Zagrebačke burze obratila dioničarima i javnosti.

Ingra pritom u svom priopćenju upozorava "da postoje naznake koordiniranog i sustavnog djelovanja s ciljem rušenja cijene dionica" kompanije. "U pojedinim javnim glasilima se na gotovo svakodnevnoj bazi proriče loša budućnost Ingrine dionice." Kako navode iz Ingre, u ovom trenutku Ingra ima više od 200 milijuna eura ugovorenih poslova. Činjenica je da se osjeća kriza i smanjena likvidnost te da se rok investiranja produžuje, stoji u priopćenju.

Ipak, kako se navodi, "slika nije toliko crna koliko je se pokušava prikazati putem medija proteklih dana." U Ingri navode kako uredno izvršavaju svoje dospjele obveze što potvrđuje i jučer plaćena rata kredita BKS banci u iznosu od 1,5 milijuna eura.

(pd)

marcello



Ima li Ingra još uvijek uvjete za Prvu kotaciju……………….. [smiley]

može li netko prokokomentirati ovo:
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.D. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.856 4,62 Skrb. račun

Tržišna kapitalizacija po ovoj cijeni dionice je kojih 314.926.623 kn.
MF moraju van kad padne ispod (mislim) 650 milijuna TK. Ovo je debelo ispod.
TK od 650 milijuna je bila kad je bio dokap ponuđen…
Ovo sam upravo skinuio sa skdd. nisam pretjerano uvjeren u to da su tamo refreshani podaci…

[/quote]

Ne mora ovdje nitko prisilno van ni da je tržišna kapitalizacija 650 kuna, a ne 650 milijuna kuna.

PRAVILNIK O IZMJENAMA I DOPUNAMA PRAVILNIKA O DODATNIM KRITERIJIMA ULAGANJA I INVESTICIJSKIM OGRANIČENJIMA MIROVINSKIH FONDOVA

Članak 4. mijenja se i glasi:
(1) U vrijednosne papire izdane od strane dioničkih društava uvrštenih u
ostale kotacije, a izvan službene kotacije na burzi u Republici Hrvatskoj,
dozvoljeno je ulagati:
. u dionice koje u trenutku stjecanja imaju početnu tržišnu kapitalizaciju
veću od 750 milijuna kuna. Ukoliko se zbog promjene tržišnih cijena
vrijednost tržišne kapitalizacije dionica spusti ispod vrijednosti od 750
milijuna kuna, fond može i dalje stjecati te dionice sve dok se vrijednost
tržišne kapitalizacije dionica ne spusti ispod vrijednosti od 650 milijuna
kuna.
. ako se vrijednost dionica spusti ispod vrijednosti od 600 milijuna kuna,
primijenit će se odredbe članka 73. Zakona počevši od datuma nastanka
promjene.

Ingr-r-a je u službenoj kotaciji (ili na službenom tržištu), prema tome pravilnik se ne odnosi na ovu dionicu …

P.S. van službenog tržišta je redovno tržište (iliti ostale kotacije van službene kotacije) i podliježu ovoj mogućnosti

P.P.S. na ZSE lijepo piše što ulazi u službeno tržište, među inim vrijednosnicama se ovdje nalaze: CROS-P-A, ATGR-R-A , CROS-R-A, HT-R-A, IGH-R-A,INA-R-A, INGR-R-A, ISTT-R-A, MDKA-R-A, MGMA-R-A, OPTE-R-A, PLVA-R-A, PODR-R-A, VART-R-1, VERN-R-A, VIRO-R-A.

Ingrino priopćenje je dosta kvalitetno sročeno. Zanimljiv je onaj dio koji se obraća dioničarima-zaposlenicima, izgleda da predsjednik uprave nije najsretniji što su mu kolege iz uprave požurile prije građevinara utržiti poneku dionicu. Na žalost poruka koju su poslali pokušajem dokapitalizacije iznad tržišne cijene je upravo i bila da je oni sami ne žele kupiti. Ako se vodimo po toj logici, dokapitalizacija ispod tržišne cijene, koju će upisati i manageri, možda je najbolji korak za vraćanje povjerenja

New Report

Close