INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kupio ja danas još 2000 kom. INGR-R-A,kad baš nikome ne valja bilo mi nekako žao firme… [rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Kupio je netko i 5000 komada na 45 kn, stavio je nalog i par sekundi kasnije oplaaa….netko ga poklopio, očito dogovorena transkacija.
Danas je preko 29.000 dionica trgovano uz 1,3 mil. kn prometa što je puno obzirom na sveukupnih 16,3 mil.kn redovnog prometa na ZSE.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

ma to dobavljači igraju zrende jedni s drugima … znaju da ne smiju prodat preko 10.000 komada [lol] a ovak ih nitko nemre ulovit

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ajmo se sada svi skupa vratiti u ne tako davnu prošlost, tamo krajem 10.mj.2007. kada su neki naši OMF kupovali ovu dionicu…

Evo jedan podatak sa SDA (30.10. i 31.10.07) kako je AZ OMF kupio u 2 dana (25.10. i 26.10.) ni manje ni više nego 347 komada dionica po tadašnjoj cijeni od oko 62.000kn. Za neupućene, radi se konkretno od cijeni koja odgovara iznosu od oko 400 kn po sadašnjim mjerilima (tj oko 54.000 dionica po sadašnjim mjerilima). Otprilike ATH vrijednost. Za ovu bajnu kupnju je AZ izdvojio otprilike oko 21,5 milijuna kn.

Znači, u 2 dana, jedan naš mirovinski fond (fond koji upravlja našim mirovinama) je kupio dionicu po gotovo 10x većoj vrijednosti nego je danas, za sitnicu od 20-ak milijuna kuna. Krasno zar ne?
(A ukupno je izdvojio za kupnju Ingre po ovim promotivnim cijenama oko 90 milijuna kn)

Tjedan-dva dana poslije gospodin Stojić iz HAAB daje krasnu analizu gdje kaže da drži dionicu Ingre krajnje podcijenjenom, i to do 30 posto (tadašnja cijena 56.000 kuna), što znači da je pretpostavljao da može premašiti i razinu od 72.000 kuna u duljem razdoblju…

A kako bi drugačije i reagirao kad su nedugo nakon toga predstavnici HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND sasuli isto nekakvih 20-ak i nešto milijuna kuna na kupnju kako bi stekli petstotinjak dionica (iliti po sadašnjim komparacijama oko 55.000 dionica).

………

Hm, baš divno, nisu li to naše mirovine? Nije li ova dionica dio naše mirovine?

Hoće li tko konačno u ovoj državi postaviti pitanje što se to događa s našim mirovinama i što će se događati kada ovako genijalno posluju naši OMF-ovi?

I kome su odgovorni oni koji su vukli ovakve poteze pri kupnji dionica na vrhunskim (napuhanim) vrijednostima???? Pa nisu to njihove pare!

I do kada ću uopće biti prisiljen ovakvima svaki mjesec izdvajati dobar dio vlastito zarađene novce? I zašto bih to uopće radio? Ja bih radije sam sebi štedio mirovini u čarapi, ni 5 inflacija ne bi pojelo ovo što su nam mirovinci napravili u godinu i pol dana…

kolega hanger trebao si podebljat :to nisi njihove pare…a ja dodajem to je stupanj njihovog morala i znanja!


Evo jedan podatak sa SDA (30.10. i 31.10.07) kako je AZ OMF kupio u 2 dana (25.10. i 26.10.) ni manje ni više nego 347 komada dionica po tadašnjoj cijeni od oko 62.000kn. Za neupućene, radi se konkretno od cijeni koja odgovara iznosu od oko 400 kn po sadašnjim mjerilima (tj oko 54.000 dionica po sadašnjim mjerilima). Otprilike ATH vrijednost. Za ovu bajnu kupnju je AZ izdvojio otprilike oko 21,5 milijuna kn.

Znači, u 2 dana, jedan naš mirovinski fond (fond koji upravlja našim mirovinama) je kupio dionicu po gotovo 10x većoj vrijednosti nego je danas, za sitnicu od 20-ak milijuna kuna. Krasno zar ne?
(A ukupno je izdvojio za kupnju Ingre po ovim promotivnim cijenama oko 90 milijuna kn)

Nije najtragičnije što su ogromne pare spiskali kad je Ingra bila na ATH….. najtragičnije je da će opet kupovati INGR kad dođe na vrhunce cijene umjesto da kupuju sada kad je na samo 10% svog ATH! [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ajmo stručnjaci, vaši komentari…zašto su OMF-ovi kupovali ovu dionicu po 9-10 puta većim cijenama nego danas (i to za masne novce, koji nisu njihovi već od naših mirovina), a danas ne kupuju baš ništa, i kome oni odgovaraju za te svoje iracionalne i rasipničke postupke?!

Zašto su od recimo 1000kn uloženih u Ingru napravili 110kn ?!

Evo od onih koji se smatraju stručnjacima po pitanju Ingre i njenog poslovanja prvo prozivam forumaša bluemana da se izjasni po ovom pitanju? Njemu ionako dionica ne vrijedi ni 40 kn, a smatra se stručnim komentirati sve, pa neka slobodno komentira gore navedeno…

…a ima i još adresa na koje se može ovo pitanje uputiti, evo baš me zanima i što šira javnost misli o tome…Ja sam već rekao da mene uopće brine mene ova sića od dionica Ingre koje posjedujem, mene brine moja mirovina…

Da se razumijemo, ja nisam iracionalna osoba, kada je kriza na tržištu kapitala cijene padaju. To mi je jasno kao dan. Razumijem korekciju Crobexa od 60-70%, razumijem i korekciju cijena pojedinih dionica za istu ili čak veću vrijednost, ali ne razumijem kako niti jedan od više institucionalnih igrača (i to predstavnika OMF-ova) koji su kupovali dionicu po maksimalnim vrijednostima nije spreman braniti minimalnu cijenu dionice kupujući barem simbolične vrijednosti?

Ma nije moguće da im sada ta dionica ne vrijedi ni devetinu onog što su prije 1,5 godinu bili voljni plaćati?

Ja nisam odabrao da mirovinu želim ulagati u OMF, meni je to nametnuto po zakonu. (Naravno da sam još 2007.g. otvorio dvije različite štednje jer sam vidio kamo ovo sve vodi.) Pa zar moram povrh toga još trpiti neke nesposobne ljude u tim fondovima i gledati ih kako mi uništavaju mirovinu? Tko može nas, buduće primatelje mirovina zaštititi od ovakvih propalih investicija?

Nije sada samo u pitanju Ingra, ali Ingra je klasični primjer. Radi se o par stotina milijuna kuna ulupanih u ovu dionicu. Koji sada vrijede višestruko manje. A obzirom da ti isti ne pokazuju volju ni interes za poboljšanjem stanja portfelja tamo gdje najviše škripi, što možemo u budućnosti od njih očekivati? Za čiji interes oni rade? Nadam se da i neki od njih ponekad navrate na ove stranice, pa neka se zapitaju i sami što rade…

Danas jedan tako srcedrapajući članak u poslovnom od ingre, pa skoro mi je došlo da uzmem milju kuna i kupim si dionice ingre po 50 kuna. Od likova iz uprave koji ih naveliko prodaju.

Kladim se da bilo tko od nas malih danas nazve bilo koga iz uprave ingre i ponudi im 2-4 milje kuna za neki paket da, bi svi pristali.

@gosn.Hanger

ne bih htio komentirati dionicu INGR, da li ona vrijedi, ili ne vrijedi, ali zanima me Vaša logika.
ako sam dobro shvatio, vi očekujete da Vam OMF brane vašu investiciju, samo zato što su i oni promašili i pogriješili kod ulaganja?

da li to znači da su i recimo američki mirovinski fondovi trebali kupovati Lehman kad je bio u bankrotu, samo zato što su to imali u portfelju i prije?
pa koja je to logika?umjetno branjenje cijene?i kome će ti OMFovi prodati svoje dionice, kad im se svi istresu?kako vas to ne brini, ako se brinte za mirovinu?
dakle nakon što je evidentno da su promašili u investiciji, vi očekujete da se vade kupujući dalje?
ponavljajući istu grešku?

meni ovo vaše zvuči kao zazivanje Hanfe i Snadera 2008. [bye]

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI


@gosn.Hanger
shvatio, vi očekujete da Vam OMF brane vašu investiciju, samo zato što su i oni promašili i pogriješili kod ulaganja?

da li to znači da su i recimo američki mirovinski fondovi trebali kupovati Lehman kad je bio u bankrotu, samo zato što su to imali u portfelju i prije?
pa koja je to logika?umjetno branjenje cijene?i kome će ti OMFovi prodati svoje dionice, kad im se svi istresu?kako vas to ne brini, ako se brinte za mirovinu?
dakle nakon što je evidentno da su promašili u investiciji, vi očekujete da se vade kupujući dalje?
ponavljajući istu grešku?

meni ovo vaše zvuči kao zazivanje Hanfe i Snadera 2008. [bye]



@gosn.Hanger

ne bih htio komentirati dionicu INGR, da li ona vrijedi, ili ne vrijedi, ali zanima me Vaša logika.
ako sam dobro shvatio, vi očekujete da Vam OMF brane vašu investiciju, samo zato što su i oni promašili i pogriješili kod ulaganja?

da li to znači da su i recimo američki mirovinski fondovi trebali kupovati Lehman kad je bio u bankrotu, samo zato što su to imali u portfelju i prije?
pa koja je to logika?umjetno branjenje cijene?i kome će ti OMFovi prodati svoje dionice, kad im se svi istresu?kako vas to ne brini, ako se brinte za mirovinu?
dakle nakon što je evidentno da su promašili u investiciji, vi očekujete da se vade kupujući dalje?
ponavljajući istu grešku?

meni ovo vaše zvuči kao zazivanje Hanfe i Snadera 2008. [bye]

ingra će jednom dok zaradi puno novaca napraviti buyback


@gosn.Hanger

ne bih htio komentirati dionicu INGR, da li ona vrijedi, ili ne vrijedi, ali zanima me Vaša logika.
ako sam dobro shvatio, vi očekujete da Vam OMF brane vašu investiciju, samo zato što su i oni promašili i pogriješili kod ulaganja?

da li to znači da su i recimo američki mirovinski fondovi trebali kupovati Lehman kad je bio u bankrotu, samo zato što su to imali u portfelju i prije?
pa koja je to logika?umjetno branjenje cijene?i kome će ti OMFovi prodati svoje dionice, kad im se svi istresu?kako vas to ne brini, ako se brinte za mirovinu?
dakle nakon što je evidentno da su promašili u investiciji, vi očekujete da se vade kupujući dalje?
ponavljajući istu grešku?

meni ovo vaše zvuči kao zazivanje Hanfe i Snadera 2008. [bye]

A ti zvučiš kao da si na temi Lehman.Osječam se kao da sam zakasnio na Ingrin pogreb.Što je vama ljudi,da nemate neku novu gripu? [embarass]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

New Report

Close