INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dali je tko čuo vijst da Ingra i još par firmi vodi ozbiljne pregovore oko poslova u Turkmenistanu i da se ovih dana Rumenige sa poslovnom delegacijom sprema na službeni put u Turkmenistan. Navodno su jako zainteresirani za infrastrukturne projekte u energetici itd.

evo i linka

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=100da096-f958-4e02-8186-06afcb32777a

Ingra poslove dogovara u tajnosti, možda nas ugodno iznenade. A nemojte zaboraviti da uvijek kad netko prodaje netko i kupuje. Vrijedi i obrnuto. Tako da netko i sada vjeruje u Ingru i skuplja njene dionice. Budite pametni…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Nebi bilo loše. Turkemnistan je 6. u svijetu (procj. iz 2007 g.) po izvorima plina i nafte u svijetu! Na obalama Kaspijskog jezera, izmedju Kazakstana i Irana. Svega 4,88 mil. stanovnika. Rumenige nek usput pita da li nam mogu posuditi neku siću za povrat vanjskog duga……..[pray]
Inače ukratko:
"Turkmenistan has taken a cautious approach to economic reform, hoping to use gas and cotton sales to sustain its inefficient economy. Privatization goals remain limited. From 1998-2005, Turkmenistan suffered from the continued lack of adequate export routes for natural gas and from obligations on extensive short-term external debt. At the same time, however, total exports rose by an average of roughly 15% per year from 2003-08, largely because of higher international oil and gas prices….."
Ako je ovo i patka……zanimljivo je!

marcello

Ovu Ingru stvarno žele uništiti.
Nemam Ingru,niti sam je ikada imao,ali ovo je stvarno teško gledati.

Dakle, opet ingra predvodi u padanju, a drukeri na ovom forumu će i dalje govoriti UP UP to ide, smo što nije krenulo, evo sad će, ingra ima intrinsičnu vrijednost do neba, ingra je super, posluje vrhunski, tehnička joj je bajna, nitko iz top10 ne prodaje, poslovi samo što nisu iz Turkmenistana došli svaki čas, openhajm ne prodaje, mora da je sve divno [lol]

Pošto slika govori 1000 riječi, umjesto da ja tu kažem nešto, za što će me se popljuvat i izokrenut moje riječi, evo radije onda slikica, pa zaključak izvedite sami. Kome uz ovakvu tehničku, te salvu javno dostpunih negativnih vijesti i dalje nije jasno da je ingra blago rečeno Dre*u, onda nemam kaj za dodat

Iako sad već do 35 nema puno, tako da nema ni nekog veliko smisla prodavat … [lol]
Možda u dokup?

Obey Ferengi Rules of Acquisition


dali je tko čuo vijst da Ingra i još par firmi vodi ozbiljne pregovore oko poslova u Turkmenistanu i da se ovih dana Rumenige sa poslovnom delegacijom sprema na službeni put u Turkmenistan. Navodno su jako zainteresirani za infrastrukturne projekte u energetici itd.

To baš jako dira ove kojima Ingra plača dionicama.
Gromel je otpustio podosta radnika a ovi koji su ostali rade za kikiriki samo da zadrže posao jer im Ingra nije platila elektromaterijal za Arenu a džava traži svoje, inaće…zna se!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

daj mi deiniraj ovo shortao

Prodao sve što sam imao pošto sam očekivao pad. Još uvijek nisam kupio :-).


ja vidim sve crnio i to jasno kažem..

pa stoga molim da one koji vide nešto svijetlo pa nek nama napišu 5 razloga zašto da kupim dionicu. Molim da ne budu razlozi od ath je pala 90ž5 pa je to razlog ieli tako nekako, jeftina je pa.

ja sam realist, pa stoga molim forumaše na malo suradnje

evo 100 od mene.

Dajte (ja imam jos nekih 800 tak da nisam bas zabrinut jer sam ostale prodao) mi molim Vas optimisti recite i jedan normalan razlog da dokupljujem INGRU prije cijene ispod 30 kuna.

1.Turkmenistan ce znacit 0 ako padne vlada a to mi se cini sve izvjesnijim :), ali i njega zaboravite
2.Arena se financijski nebu isplatila nikad, nove konkretne planove nemaju, stanove nisu prodali…
3.Uprava je high life, prodaje (ispricavam se OTPUSTA) nadzorni odbor (napominjem UPRAVA PARCIJALNO VEC TO OBAVILA)
4.nema velikog Matrixa (sa ZŠEM-a koji misli da je DCF oznaka za novu Astru) Blueman prica kao da je suga usla u firmu 🙂 (kao da to normalnom investitoru nije palo na pamet kada je bila 60 000)

e sada ako je covjek koji je dobio na lotu takav debil i poslusa, kak se ono vikalo u 2007 IDE TO UP UP UP, i vi koji nevidite priliku uhvatiti na 59 900… a hebiga moja nesreca

P.S. Optimisti da odmah dodam kaj bu kada se Mavrovo ne bu dalo izbjec u FI-u?!?!
Jer zna ko to pa da mi odgovori jer ja neznam ni osnove racunovodstva pa ne kuzim da se prihod evidentira kada se dogovore a ne kada pare sjednu na racun. MOJ POTPIS JE ISTI VEC DVE GODINE
– obrazlozenja tipa kriza je i druge firme su pale i to zadrzite za sebe, jer ima firmi koje nisu ni nece izgubit likvidnost, samo te nisu rasle 5 puta na projektu koji ce se isplatiti nakon ko zna koliko godina

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


daj mi deiniraj ovo shortao

Prodao sve što sam imao pošto sam očekivao pad. Još uvijek nisam kupio :-).
[/quote]

I još nešto. S obzirom na njihov odnos prema dioničarima, mislim da ni neću tako skoro. Zovite Upravu i NO. Ona Vam je kriva za pad cijene, a ne postovi na forumu. Nisam siguran da li oni ne bi trebali imati odluku Skupštine da dionicama iz trezora plaćaju dobavljače.

Nije mi jasno jedino kako su se MIFovi dali tako navući. U biti, u ovoj banani u kojoj živimo, ne bi bilo čudno da su fond manageri imali deal sa Upravom.


Nije mi jasno jedino kako su se MIFovi dali tako navući. U biti, u ovoj banani u kojoj živimo, ne bi bilo čudno da su fond manageri imali deal sa Upravom.

Ma kolega nemoguce ipak smo mi ođe investicionerska krema, a on dolika u fondovima nemaju pojma o dijonicam pa su to kupili iz neimanja pojma

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


daj mi deiniraj ovo shortao

Prodao sve što sam imao pošto sam očekivao pad. Još uvijek nisam kupio :-).
[/quote]

Onda nisi shortao nego si prodao. To ti je kao da ja kažem da sam taslačio Pamelu, a u stvari samo sam "maštao o njoj".

New Report

Close