INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Rate su placene, samo sto vecina ide banci koja je financirala gradnju Arene.
Kredit sigurno nije na 28 godina vec vise od duplo manje. Tako da je onda i servisiranje duga banci jednako cashu od drzave.

cisti cash se dobija nakon tih 7-12 godina.
A da prodaju Arenu nekom mirovincu za 100m a eura koji bi dobivao 7,5m a eura u idući 28 godina Svi zadovoljni a ovce na broju


Moj scenarij kaže sljedeće:

pokušaj guranja Ingre na novi low

nakon novog low-a, možda i nešto ispod slijedit će paljba, samo što taj scenarij i ne mora biti do kraja primjenjiv.

Moj scenarij kaže da su kooperanti suhi ko barut i čim im sjednu dionice lupati će po bidu kao da nema sutra. A budući se i dečki iz uprave iskrcavaju ili su se iskrcali mislim da svatko može zaključiti kakav je ovdje ishod vjerojatan. Da ne duljim evo i njega:

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/t7souY5l4PtGrzS7Ykorig==.pdf

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


Mislim da samo pročitavši neke javno dostupne podatke, čak i sa ovog foruma, možete donjeti neke zaključke.

Bilo bi malo neukusno da ja iznosim svoje osobne spoznaje s obzirom da se temelje na "first hand" informacijama, iz same kompanije. A i molim da ne budete neozbiljni, jer ingra bez nekog "drastičnijeg" rješenja, naprosto nema druge opcije do li otići u stečaj.

Vrlo brzo će to postat svima jasno. Kao da sada već nije.

Mene stvarno cudi kako nekima nije jasno da zbog ovakvih izjava mogu kazneno odgovarati i da postoje ljudi koji prate sta se sve pise po forumima (samo procitati novu regulativu koja govori o tome). Ne zelim drzati niciju stranu ali ovaj gornji post je ekstremno huskacki napisan i bojim se da se njegov autor nece dobro provesti ako svoje izjave ne potvrdi icim konkretnim osim pustih ‘spoznaja iz prve ruke’. Ovaj post je napisan u dobroj mjeri.

Ja samo kao kontraargument mogu iznijeti cinjenicu da su 3 OMFa kupovala ove dionice po enormnim cijenama u odnosu na danasnju i jos uvijek posjeduju zavidne kolicine. Jel moguce da oni nemaju uvida u poslovanje Ingre? Nadalje, obzirom da se ovo tice i moje mirovine (sto mi je daleko bitnije od ovog sitnisa ulozenog u dionice) ja cu prvi postavljati odredjena pitanja AKO uopce do ovog dodje.

I zadnje, kao sto vanhallen kaze, ovakve probleme imaju prakticki svi, ne samo Ingra. Zna se tocno tko kome duguje, pa probleme treba traziti i na visim razinama. A ovakve insuinacije o stecaju su tek nesto izglednije u realizaciji od bankrota samog grada Zagreba, obzirom da su prakticki svi u slicnom kosu. A Zagreb bi otisao u bankrot prakticki tek ako bankrotira drzava. Ako ce netko uopce ici u stecaj zdrava logika nalaze da ce se krenuti od najmanjih firmi u cijelom ovom sustavu koje su zadnje u nizu.

Meni je jasno da mnogi putem foruma pokusavaju doci do vlastite koristi sto je razumljivo, ali preporucam toplo da prvo dobro razmisle prije nego nesto napisu, ipak postoje neke granice…
[/quote]

Ako je netko doživio moj post "huškački", ja vas uvjeravam da nije bio u toj namjeri.
Ono što sam htio reći, a nisam se očito dobro izrazio jest da :

na temelju javno dostupnih informacija, a o kojima i svi vi tu već debelo raspravljate, te su vam iste poznate, očigledno je da je situacija u ingri vrlo loša, pred stečajna, nelikvidna i slično. Dakle nisam rekao ništa što već nije rečeno sa svih strana.

Sve o čemu vi javno pišete, ja znam da je istina iz prve ruke. I to je to.
Nema nikakvog huškanja niti neki dodatnih "tajnih" informacija ili tome slično.

Valjda ste krivo protumačili ovo što sam napisao, ili sam se ja možda malo krivo izrazio.

Vidim zašto bi se dalo protumačiti ovo da posjedujem informacije iz "first handa",
kao da ja posjedujem neke "DODATNE" ili nedaj bože "tajne" informacije.

To nije ono što sam ja htio reći, u ovom malo nespretnom odabiru riječi.

Stoga, reći ću sad ovdje javno da ja ne posjedujem nikakve informacije, bilo "iznutra" ili "izvana" koje nisu JAVNO već dostupne, TE SVOJE RAZMIŠLJANJE DA INGRA MORA IĆ U STEĆAJ TEMELJIM NA TRENUTNO JAVNO DOSTUPNIM, SVIMA POZNATIM INFORMACIJAMA. Tko god prati, vidi da je ingra u problemima, to je očito.

Nadam se da sam time rasčistio bilo koje huškanje, jer stvarno mi nije do huškanja, niti stvaranja panike. Da imam neke spoznaje o nekoj tajnoj informaciji koja javnosti nije poznata, sigurno da ne bi ni pomislio da ju objavim na forum, ili da i dajem bilo kakvu ideju da imam takvu informaciju .. pa kaj ste vi ludi? Pa nisam baš tako poremećen [smiley]

[tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Ne treba trošiti puno riječi i piskarati. Situacija nije bila ništa drugačija ove dane koji su niže prikazani a cijena je skočila u dva dana sa 57,11 kn na 69,00 a protrgovana količna je povečana za
500% U TRI-ČETIRI DANA. Sve ostalo su priče za malu djecu! I ovom dionicom se manipulira U VALOVIMA. Neće se to bitno promjeniti…….ali barem možemo/moramo pratiti šta se dogadja IZA PLOTA i reagirati svaki po svom nahođenju.

Datum ….zadnja cij….br. dionica….vrijednost
2.6.2009 64,00 106.617 6.826.115,78
1.6.2009 67,72 114.601 7.886.861,98
29.5.2009 68,60 90.476 6.473.591,52
28.5.2009 69,00 78.392 5.373.603,27
27.5.2009 69,00 64.155 3.968.828,45
26.5.2009 57,11 20.170 1.144.565,27

marcello



Rate su placene, samo sto vecina ide banci koja je financirala gradnju Arene.
Kredit sigurno nije na 28 godina vec vise od duplo manje. Tako da je onda i servisiranje duga banci jednako cashu od drzave.

cisti cash se dobija nakon tih 7-12 godina.
A da prodaju Arenu nekom mirovincu za 100m a eura koji bi dobivao 7,5m a eura u idući 28 godina Svi zadovoljni a ovce na broju

[/quote]
7.5 mil eura na 28 godina diskontirano sa 10-12% minimum godisnji yield pa racunaj.
Niti blizu 100 mil.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

p

kvazidokap?
nominala?

hvala na (eventualnom) odgovoru.

hahah pa po cijeni taj dan, sta glupi sljaker kaj si je kupio ML prije tri godine zna kaj bu bilo?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!



Mislim da samo pročitavši neke javno dostupne podatke, čak i sa ovog foruma, možete donjeti neke zaključke.

Bilo bi malo neukusno da ja iznosim svoje osobne spoznaje s obzirom da se temelje na "first hand" informacijama, iz same kompanije. A i molim da ne budete neozbiljni, jer ingra bez nekog "drastičnijeg" rješenja, naprosto nema druge opcije do li otići u stečaj.

Vrlo brzo će to postat svima jasno. Kao da sada već nije.

Mene stvarno cudi kako nekima nije jasno da zbog ovakvih izjava mogu kazneno odgovarati i da postoje ljudi koji prate sta se sve pise po forumima (samo procitati novu regulativu koja govori o tome). Ne zelim drzati niciju stranu ali ovaj gornji post je ekstremno huskacki napisan i bojim se da se njegov autor nece dobro provesti ako svoje izjave ne potvrdi icim konkretnim osim pustih ‘spoznaja iz prve ruke’. Ovaj post je napisan u dobroj mjeri.

Ja samo kao kontraargument mogu iznijeti cinjenicu da su 3 OMFa kupovala ove dionice po enormnim cijenama u odnosu na danasnju i jos uvijek posjeduju zavidne kolicine. Jel moguce da oni nemaju uvida u poslovanje Ingre? Nadalje, obzirom da se ovo tice i moje mirovine (sto mi je daleko bitnije od ovog sitnisa ulozenog u dionice) ja cu prvi postavljati odredjena pitanja AKO uopce do ovog dodje.

I zadnje, kao sto vanhallen kaze, ovakve probleme imaju prakticki svi, ne samo Ingra. Zna se tocno tko kome duguje, pa probleme treba traziti i na visim razinama. A ovakve insuinacije o stecaju su tek nesto izglednije u realizaciji od bankrota samog grada Zagreba, obzirom da su prakticki svi u slicnom kosu. A Zagreb bi otisao u bankrot prakticki tek ako bankrotira drzava. Ako ce netko uopce ici u stecaj zdrava logika nalaze da ce se krenuti od najmanjih firmi u cijelom ovom sustavu koje su zadnje u nizu.

Meni je jasno da mnogi putem foruma pokusavaju doci do vlastite koristi sto je razumljivo, ali preporucam toplo da prvo dobro razmisle prije nego nesto napisu, ipak postoje neke granice…
[/quote]

Ako je netko doživio moj post "huškački", ja vas uvjeravam da nije bio u toj namjeri.
Ono što sam htio reći, a nisam se očito dobro izrazio jest da :

na temelju javno dostupnih informacija, a o kojima i svi vi tu već debelo raspravljate, te su vam iste poznate, očigledno je da je situacija u ingri vrlo loša, pred stečajna, nelikvidna i slično. Dakle nisam rekao ništa što već nije rečeno sa svih strana.

Sve o čemu vi javno pišete, ja znam da je istina iz prve ruke. I to je to.
Nema nikakvog huškanja niti neki dodatnih "tajnih" informacija ili tome slično.

Valjda ste krivo protumačili ovo što sam napisao, ili sam se ja možda malo krivo izrazio.

Vidim zašto bi se dalo protumačiti ovo da posjedujem informacije iz "first handa",
kao da ja posjedujem neke "DODATNE" ili nedaj bože "tajne" informacije.

To nije ono što sam ja htio reći, u ovom malo nespretnom odabiru riječi.

Stoga, reći ću sad ovdje javno da ja ne posjedujem nikakve informacije, bilo "iznutra" ili "izvana" koje nisu JAVNO već dostupne, TE SVOJE RAZMIŠLJANJE DA INGRA MORA IĆ U STEĆAJ TEMELJIM NA TRENUTNO JAVNO DOSTUPNIM, SVIMA POZNATIM INFORMACIJAMA. Tko god prati, vidi da je ingra u problemima, to je očito.

Nadam se da sam time rasčistio bilo koje huškanje, jer stvarno mi nije do huškanja, niti stvaranja panike. Da imam neke spoznaje o nekoj tajnoj informaciji koja javnosti nije poznata, sigurno da ne bi ni pomislio da ju objavim na forum, ili da i dajem bilo kakvu ideju da imam takvu informaciju .. pa kaj ste vi ludi? Pa nisam baš tako poremećen [smiley]

[tongue]
[/quote]
nakon ovog posta krecem u jaci dokup…znaci da smo sve blize oversoldu….. [cool] FerengiHr @ samo kontra negovih dr

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Najbolja fora na ovoj Ingri je što ovdje pišu uglavnom oni koji uopće nemaju dionice Ingre i koje ona navodno uopće ne zanima, ali zato po cijele dane ovdje sraćkaju protiv nje ne bi li malo srušili cijenu pa da ulete [lol] . Da nije smiješno bilo bi žalosno. Zato vi koji mislite da Ingra ne valja, napisali ste što ste imali protiv Ingre i njenog rukovodstva, mi smo svi to pročitali (no fućka nam se za to) i sad nas poštedite ponavljanja u nedogled jedno te istih stvari i odite se međusobno dopisivati na "komentare trgovanja" "bez cenzure" ili nešto slično. Hvala na prestanku davljenja dioničara Ingre [smiley]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ako namjeravate danas trgovati pogledajte svakako grafikon INGR-e koji vam je pri ruci!!


Ne treba trošiti puno riječi i piskarati. Situacija nije bila ništa drugačija ove dane koji su niže prikazani a cijena je skočila u dva dana sa 57,11 kn na 69,00 a protrgovana količna je povečana za
500% U TRI-ČETIRI DANA. Sve ostalo su priče za malu djecu! I ovom dionicom se manipulira U VALOVIMA. Neće se to bitno promjeniti…….ali barem možemo/moramo pratiti šta se dogadja IZA PLOTA i reagirati svaki po svom nahođenju.

Datum ….zadnja cij….br. dionica….vrijednost
2.6.2009 64,00 106.617 6.826.115,78
1.6.2009 67,72 114.601 7.886.861,98
29.5.2009 68,60 90.476 6.473.591,52
28.5.2009 69,00 78.392 5.373.603,27
27.5.2009 69,00 64.155 3.968.828,45
26.5.2009 57,11 20.170 1.144.565,27

marcello

Kupnje: Cijena Količina
46,52 658
46,08 20
46,02 10
46,01 100
46,00 689
45,87 300
45,67 10
45,21 200
45,20 300
45,10 118
Prodaje: Količina Cijena
300 46,99
500 47,00
200 47,10
100 47,20
267 47,27
70 47,40
217 47,95
125 47,96
400 47,97
Za desetak dana cijena "interesne grupe" će ponovno biti 69 kn up?!

marcello

Dajte kolega marcello nemojte sad ići u drug krajnost i silovati temu, sad ste počeli sami sebe citirati [yawn]
Pustimo više svi skupa ovu jadnu dionicu neka odradi na miru što ima….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Mislim da samo pročitavši neke javno dostupne podatke, čak i sa ovog foruma, možete donjeti neke zaključke.

Bilo bi malo neukusno da ja iznosim svoje osobne spoznaje s obzirom da se temelje na "first hand" informacijama, iz same kompanije. A i molim da ne budete neozbiljni, jer ingra bez nekog "drastičnijeg" rješenja, naprosto nema druge opcije do li otići u stečaj.

Vrlo brzo će to postat svima jasno. Kao da sada već nije.

Mene stvarno cudi kako nekima nije jasno da zbog ovakvih izjava mogu kazneno odgovarati i da postoje ljudi koji prate sta se sve pise po forumima (samo procitati novu regulativu koja govori o tome). Ne zelim drzati niciju stranu ali ovaj gornji post je ekstremno huskacki napisan i bojim se da se njegov autor nece dobro provesti ako svoje izjave ne potvrdi icim konkretnim osim pustih ‘spoznaja iz prve ruke’. Ovaj post je napisan u dobroj mjeri.

Ja samo kao kontraargument mogu iznijeti cinjenicu da su 3 OMFa kupovala ove dionice po enormnim cijenama u odnosu na danasnju i jos uvijek posjeduju zavidne kolicine. Jel moguce da oni nemaju uvida u poslovanje Ingre? Nadalje, obzirom da se ovo tice i moje mirovine (sto mi je daleko bitnije od ovog sitnisa ulozenog u dionice) ja cu prvi postavljati odredjena pitanja AKO uopce do ovog dodje.

I zadnje, kao sto vanhallen kaze, ovakve probleme imaju prakticki svi, ne samo Ingra. Zna se tocno tko kome duguje, pa probleme treba traziti i na visim razinama. A ovakve insuinacije o stecaju su tek nesto izglednije u realizaciji od bankrota samog grada Zagreba, obzirom da su prakticki svi u slicnom kosu. A Zagreb bi otisao u bankrot prakticki tek ako bankrotira drzava. Ako ce netko uopce ici u stecaj zdrava logika nalaze da ce se krenuti od najmanjih firmi u cijelom ovom sustavu koje su zadnje u nizu.

Meni je jasno da mnogi putem foruma pokusavaju doci do vlastite koristi sto je razumljivo, ali preporucam toplo da prvo dobro razmisle prije nego nesto napisu, ipak postoje neke granice…
[/quote]

Ako je netko doživio moj post "huškački", ja vas uvjeravam da nije bio u toj namjeri.
Ono što sam htio reći, a nisam se očito dobro izrazio jest da :

na temelju javno dostupnih informacija, a o kojima i svi vi tu već debelo raspravljate, te su vam iste poznate, očigledno je da je situacija u ingri vrlo loša, pred stečajna, nelikvidna i slično. Dakle nisam rekao ništa što već nije rečeno sa svih strana.

Sve o čemu vi javno pišete, ja znam da je istina iz prve ruke. I to je to.
Nema nikakvog huškanja niti neki dodatnih "tajnih" informacija ili tome slično.

Valjda ste krivo protumačili ovo što sam napisao, ili sam se ja možda malo krivo izrazio.

Vidim zašto bi se dalo protumačiti ovo da posjedujem informacije iz "first handa",
kao da ja posjedujem neke "DODATNE" ili nedaj bože "tajne" informacije.

To nije ono što sam ja htio reći, u ovom malo nespretnom odabiru riječi.

Stoga, reći ću sad ovdje javno da ja ne posjedujem nikakve informacije, bilo "iznutra" ili "izvana" koje nisu JAVNO već dostupne, TE SVOJE RAZMIŠLJANJE DA INGRA MORA IĆ U STEĆAJ TEMELJIM NA TRENUTNO JAVNO DOSTUPNIM, SVIMA POZNATIM INFORMACIJAMA. Tko god prati, vidi da je ingra u problemima, to je očito.

Nadam se da sam time rasčistio bilo koje huškanje, jer stvarno mi nije do huškanja, niti stvaranja panike. Da imam neke spoznaje o nekoj tajnoj informaciji koja javnosti nije poznata, sigurno da ne bi ni pomislio da ju objavim na forum, ili da i dajem bilo kakvu ideju da imam takvu informaciju .. pa kaj ste vi ludi? Pa nisam baš tako poremećen [smiley]

[tongue]
[/quote]

Ovo je drugi par opanaka i zato 100 !!

I very much love INGRA !!

New Report

Close