INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo što je rekao Oppenheim prije 2 dana:

Nakon rješavanja 87 milijuna kuna duga, većina podizvođača je podmirena i sve manje tvrtke su isplaćene. Kada bi od Zagreba i Zagrebačkog holdinga uspjeli naplatiti još 50-ak milijuna kuna koje potražujemo, riješili bi sve dugove" kaže Oppenheim. Tvrdi i kako je šestomjesečno kašnjenje Zagrebačkog holdinga s uplatom depozita od 9 milijuna eura pobudilo i oprez banke prema Ingri, pa je i to jedan od razloga zašto su dio duga prema podizvođačima prebili dionicama. Prvi čovjek Ingre kaže i kako im još nije uplaćena rata najma za drugo tromjesečje, te potražuju još 15 milijuna kuna za troškove održavanja prvenstva i događaja…

Nigdje ovdje nema ni naznaka stečaja, Ingru stišće nelikvidnost kao i sve gospodarske subjekte, a najveći dužnik im je sam grad Zagreb. Ako jedan Zagreb ne bude mogao platiti svoje dugove, onda će sve otići k vragu, a ne samo Ingra tako da se stečaja uopće ne bojim. [thumbsup]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!



Gle kaj su kooperanti napravili v zadnjih 15 minut.
[wink]

Ja si nekaj mislim da to koperanti u opće ne budu dilali već budu menjali dalje za cement i vapno, te dio dali radnicima koji si budu to doma menjali sa ženama za konzumove bonove tak da si imaju s čime kupiti pive. Kad to provale ovi iz američke ambasade odmah budu obavijestili svoje igrače sa NYSE koji budu prvim avionom doleteli u ZG da snime kak smo mi to uspjeli otkriti novi vid kapitalizma i spasiti Svijet od krize.
To bu tzv. Klirinški kapitalizam made in CRO.
[/quote]

fyi: frend mi kupuje stan, red veličine milja. pita može li platiti u dionicama.
odgovor: pola u dionicama, pola u kešu.
s obzirom na to kako su im napucane nekretnine (što se tiče izvedbe, odlična je!), reklo bi se da ne drže baš do dionice, jer im je i pola cijene u kešu koja se plaća onak… nejeftina.

Mislim da samo pročitavši neke javno dostupne podatke, čak i sa ovog foruma, možete donjeti neke zaključke.
***obrisano***

***obrisano***

Ja samo kao kontraargument mogu iznijeti cinjenicu da su 3 OMFa kupovala ove dionice po enormnim cijenama u odnosu na danasnju i jos uvijek posjeduju zavidne kolicine. Jel moguce da oni nemaju uvida u poslovanje Ingre? Nadalje, obzirom da se ovo tice i moje mirovine (sto mi je daleko bitnije od ovog sitnisa ulozenog u dionice) ja cu prvi postavljati odredjena pitanja AKO uopce do ovog dodje.

I zadnje, kao sto vanhallen kaze, ovakve probleme imaju prakticki svi, ne samo Ingra. Zna se tocno tko kome duguje, pa probleme treba traziti i na visim razinama. A ovakve insuinacije o stecaju su tek nesto izglednije u realizaciji od bankrota samog grada Zagreba, obzirom da su prakticki svi u slicnom kosu. A Zagreb bi otisao u bankrot prakticki tek ako bankrotira drzava. Ako ce netko uopce ici u stecaj zdrava logika nalaze da ce se krenuti od najmanjih firmi u cijelom ovom sustavu koje su zadnje u nizu.

Meni je jasno da mnogi putem foruma pokusavaju doci do vlastite koristi sto je razumljivo, ali preporucam toplo da prvo dobro razmisle prije nego nesto napisu, ipak postoje neke granice…

Čekajte ja sam malo neuk sa 8razreda škole al ja to gledam ovako firma je dužna OK -tko nij e
firma uredno vraća dug ( dobro sa dionicama ) zar taj što uzima dionice uzima nešto što nevrijedi nije mi jasno
zar nije dobro da se firma rješi duga na bilo koji nači
kako nitko nepiše kako će postat zdrava firma na taj način bez duga prema ikomu
FIRMA BEZ DUGA SA OGROMNIM POTRAŽIVANJEM ZA IZVRŠENE RADOVE
pa zar to nije san svake firme ništa nikom ne duguju a zarađeni para koloko hoćeš
šta tu može biti loše nije mi jasno
posjedujem nešto neznatno dionica al kupit ću još par sutra




Gle kaj su kooperanti napravili v zadnjih 15 minut.
[wink]

Ja si nekaj mislim da to koperanti u opće ne budu dilali već budu menjali dalje za cement i vapno, te dio dali radnicima koji si budu to doma menjali sa ženama za konzumove bonove tak da si imaju s čime kupiti pive. Kad to provale ovi iz američke ambasade odmah budu obavijestili svoje igrače sa NYSE koji budu prvim avionom doleteli u ZG da snime kak smo mi to uspjeli otkriti novi vid kapitalizma i spasiti Svijet od krize.
To bu tzv. Klirinški kapitalizam made in CRO.
[/quote]

fyi: frend mi kupuje stan, red veličine milja. pita može li platiti u dionicama.
odgovor: pola u dionicama, pola u kešu.
s obzirom na to kako su im napucane nekretnine (što se tiče izvedbe, odlična je!), reklo bi se da ne drže baš do dionice, jer im je i pola cijene u kešu koja se plaća onak… nejeftina.
[/quote]

Interesantno. Od koga kupuje stan i koje su dionice u pitanju ako znaš ?

who dares, wins

Da je stanje tako kritično mislim da bi se g. Oppenheim počeo rješavati svojih dionica …

Kada će se on početi "prazniti" izlazim …


Da je stanje tako kritično mislim da bi se g. Oppenheim počeo rješavati svojih dionica …

Kada će se on početi "prazniti" izlazim …

Izašao je Režek ako ti to šta znači.

who dares, wins

Ma situacija nije kritična.
Pasti će dionica na 30 kn kad sad navale građevinarci. Moš mislit da će se oni držati sporazuma :-). A i izgleda da i Režek mislim da će kupit natrag jeftinije. Ili samo kupuje kuću na moru :-)))))))

HDZ unajmio ZG Arenu za svoj sabor
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3310946/index.do
Zna se ko ima para da napuni i plati Arenu.

who dares, wins



Da je stanje tako kritično mislim da bi se g. Oppenheim počeo rješavati svojih dionica …

Kada će se on početi "prazniti" izlazim …

Izašao je Režek ako ti to šta znači.
[/quote]

De ti meni molim te objasni sta to tebi znaci da je Rezek ‘izasao’?

Iz cega je izasao? Iz autobusa?

Nitko nema pojma sta lezi iza njegovog otpusta dijela dionica koje posjeduje. Sigurno je jedino da ih nije prodao putem burze. Ja smatram da su mu dionice prenesene na racun Ingre (nekim internim ugovorom koji mi ni ne moramo znati), obzirom da su se s tog racuna dijelile dobavljacima, a ako ti imas pametniju teoriju slobodno iznesi, a ne sto trabunjas bezveze.

Postupak

Režek prodao svoje dionice
Nekoliko dana prije nego je obavljen prijenos 366 tisuća dionica na podizvođače, predsjednik Nadzornog odbora Ingre Danijel Režek je prodao 64.130 svojih dionica kompanije za nešto više od tri milijuna kuna. Režek je dionice prodao 16. lipnja po cijeni od 48,2 kune, što je nešto niže od posljednje cijene u srijedu koja je iznosila 48,75 kuna. Ovaj postupak čelnika NO-a Ingre mogao bi se shvatiti kao rješavanje dionica prije njihovog eventualnog pada, pa čak i kao doza staha pred neizvjesnim razdobljem koje čeka Ingru, međutim takvo nešto isključivo je spekulacija.
Kolega da li Vi čitate PD ili samo njegov forum?
Sad ako oni lažu lažem i ja.

who dares, wins

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/t7souY5l4PtGrzS7Ykorig==.pdf
Evo vam i službeno.
Slijedeći puta takve jednostavne info. naplaćujem sve zbog kolege Hangera koji tu nešto melje o "trabunjanju".

who dares, wins

New Report

Close