INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zakaj bi tonul kad može srušiti cijenu i s tom lovom kupiti puno više dionica od preplašenih dioničara?! Ne mora oročiti novce u banki….kaj ne? Uostalom ostavil si je dovoljno dionica za rezervu.

marcello

31.03.2009. zse.hr, izvjesce.
kratkorocne obveze prema dobavljacima-331.209 tisuca kuna.
niti priblizno nisu rijesili problem dobavljaca, vjerojatno je manji od 331 ali nisu ni priblizno rijesili ako je matematika tocna

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


31.03.2009. zse.hr, izvjesce.
kratkorocne obveze prema dobavljacima-331.209 tisuca kuna.
niti priblizno nisu rijesili problem dobavljaca, vjerojatno je manji od 331 ali nisu ni priblizno rijesili ako je matematika tocna

Veliki broj malih podizvođača i dobavljača nema novaca da plati PDV, pa mnoga potraživanja nisu još fakturirana. Oni čekaju da naplate nešto duga kako bi slali novu fakturu. Kada gledate izvještaje na ZSE uzmite to u obzir. Ne kažem da je to raširen slučaj kod INGR-e nego općenito u hrvatskoj ekonomiji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nitko ne komentira matematiku. Kada se 87 miliona podjeli sa brojem prenesenih dionica ( 366.244 ) ispada da je cijena jedne dionice 237, 55 kn. To znači da sve obveze nisu izmirili dionicama već su nešto i platitli dobavljačima.
Nagradno pitanje je po kojoj cijeni su računali dionice koje su prenijeli dobavljačima.


31.03.2009. zse.hr, izvjesce.
kratkorocne obveze prema dobavljacima-331.209 tisuca kuna.
niti priblizno nisu rijesili problem dobavljaca, vjerojatno je manji od 331 ali nisu ni priblizno rijesili ako je matematika tocna

Blueman svaka tebi čast, ali sad ga ipak pretjeruješ. Pa naravno da nisu kompletno rješili problem dobavljača, tko je!? Ajde do sada sam sve i svašta mogao tolerirati ali ovo ne mogu prešutiti.

Ako ćemo govoriti o problemu dobavljača i kratkoročnim obvezama prema dobavljačima, ajmo malo govoriti kolike su te obveze za neke druge naše firme (građevinske) i kako su ih rješavali u zadnja 2 kvartala. Čisto komparacije radi (a ne da se neka firma popljuje)…

Firma/Kvartal…………12/08…………..03/09…(smanjenje/povećanje duga)

VDKT…………………386 mil kn……….340 mil kn (-12%)
THNK…………………255 mil kn………227 mil kn (-11%)
HDEL…………………411 mil kn………374 mil kn (-8,8%)
KOEI…………………528 mil kn……….486 mil kn (-8%)
DLKV…………………824 mil kn……….941 mil kn (+14,5%)

Znači firme su uglavnom vraćale kratkoročni dug dobavljačima na način da ga generalno smanjuju u rasponu 8-12%. Iznimka je Dalekovod koji je još povećao dug za 14,5%.

Ingra je otprilike stajala ovako:
INGRA……………….332 mil kn……….331 mil kn (0%)
Dakle nije se ništa podmirivalo. I svi znamo da se dosta raspravljalo o ovome.

Međutim sudeći prema ovoj današnjoj obavijesti, trebalo bi biti podmireno 87 milijuna kn, dakle radi se konkretno o smanjenju duga za -26%! Knjižilo se to ovako ili onako, bilo to u novcu, u dionicama, ili u krompiru, kako god se oni dogovorili to je 87 milijuna kuna duga manje.

E sad ako ćemo baš tražiti iglu u plastu sijena, bit ćemo bezobrazni i reći ćemo da je ipak još ostalo za platiti kratkoročne obveze prema dobavljačima u visini od 244 mil kn.

Ali jel to razlog da se i dalje pljuje po dionici?? Bokte, šta će onda Dalkekovod sa skoro milijun kuna ovakvog duga, ha??? A bome se narajcala cijena svima gore navedenima dok je INGRa na 40% od svog dna na 34 kn, i to jedva 40%. Sve ove ostale gore navedene su trenutno na 80-160% iznad svog dna, lijepo nema šta…i pošteno prije svega…

Po kojem sada kriteriju ne valja INGR-a u odnosu na ostale? Pa očito je uprava jaja ostavila da napravi ovakav posao koji će većinu zadovoljit i garantirano su se tamo neki iz uprave morali odricati koječega da bi ovo profunkcioniralo, šta sad treba i to popljuvati? Ne kažem da im cvijeta cvijeće (kao ni ostalim građevinarima, iako se o svemu i ovdje da raspravljati), ni da su sada pobrali svu pamet svijeta, ali da su sada u nekoj ekstra lošijoj situaciji od drugih, e to nisu…Ma kako smo samo licemjeran narod, pa to svijet nije vidio…


Veliki broj malih podizvođača i dobavljača nema novaca da plati PDV, pa mnoga potraživanja nisu još fakturirana. Oni čekaju da naplate nešto duga kako bi slali novu fakturu. Kada gledate izvještaje na ZSE uzmite to u obzir. Ne kažem da je to raširen slučaj kod INGR-e nego općenito u hrvatskoj ekonomiji.

ovo sam već čul na par strana da firme ne ispostavljaju račune za usluge ako postoji vjerovatnost da ti račun nebu bil plaćen, baš radi PDVa koji firma mora platiti.
To bi mogla biti reforma poreznog sustava koju Šuker neće potpisati.
Znači, ugovorno definiraš da po uplati iznosa od N kuna do dana tog i tog, firma ispostavlja račun na navedeni iznos. V suprotnom potraživanje se smatra evidentnim sukladno odredbama ovog Ugovora.
I Amen!
Kaj vele pravnici na to?

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Nitko ne komentira matematiku. Kada se 87 miliona podjeli sa brojem prenesenih dionica ( 366.244 ) ispada da je cijena jedne dionice 237, 55 kn. To znači da sve obveze nisu izmirili dionicama već su nešto i platitli dobavljačima.
Nagradno pitanje je po kojoj cijeni su računali dionice koje su prenijeli dobavljačima.



@hanger

..piše ovako: izvršeni prijenos dionica dio je ukupnog financijskog aranžmana kojim su sporazumno izregulirane kratkoročne obveze INGR-e d.d.u iznosu od 87mil.kuna.,nigdje ne piše da su mađioničri i da znaju baratati čarobnim štapičem [angry]
..dali su dionice za dug,što fali?? na to bar nema kamata kao na Virove kredite [tongue] ..najpametnije što su mogli napraviti a vi plujte pržit ćete se u paklu za ovo[angry]

lepo piše da su tim dionicama namirili DIO kratkoročnih obaveza koje inače iznose 87mln…pa nisu valjda izvođači veslo sisali da pristanu na višu cijenu nek je na burzi [tongue]

al nebu dugo tak niska…nebu

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


lepo piše da su tim dionicama namirili DIO kratkoročnih obaveza koje inače iznose 87mln…pa nisu valjda izvođači veslo sisali da pristanu na višu cijenu nek je na burzi [tongue]

al nebu dugo tak niska…nebu

Samo se nadam, da su im dali dobru cjenu, al ne tolko dobru da bi se odma išli zaletavat na prodaju.
Sad bi bilo lepo da Ingra nekim čudom da neku dividendu. Ljudima bi se odma to lepo vidlo, ni oral, ni kopal, zatvoril potraživanje, dobil neku siću od penez, a još ti ostane dionica koja tek treba potegnuti. Mislim si, kak je god, nije Ingra tak loša firma kak je došlo hudo vreme. Ali, bu bolje!
[pray]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Ingra je oduvjek bila gnjezdo pljuvača pesimista i ostalih
tračera.
Koncentracija istih je na ovoj dionici je uvjek bila najviša ..
Ja sam osobno već dva puta popušio lovo na INGRI zbog dotičnih
pa da im se zahvalim.
Isto me zanima kako to da je INGRA bila ok 29.05 ste plačali 75 kuna INGRU
još ste se trgali za nju
a sada dvadeset dana kasnije ne bi platili ni 50 kuna
i svima vam nevalja…
Zanimljiva stvar je ta da u međuvremenu nije izašla niti jedna jedina negativna vijest
o INGRI negu su tračeri potpomognuti iskrcajem na INGRI opet
uspjeli ocrniti ovu dionicu do maksimuma..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi



Nitko ne komentira matematiku. Kada se 87 miliona podjeli sa brojem prenesenih dionica ( 366.244 ) ispada da je cijena jedne dionice 237, 55 kn. To znači da sve obveze nisu izmirili dionicama već su nešto i platitli dobavljačima.
Nagradno pitanje je po kojoj cijeni su računali dionice koje su prenijeli dobavljačima.



@hanger

..piše ovako: izvršeni prijenos dionica dio je ukupnog financijskog aranžmana kojim su sporazumno izregulirane kratkoročne obveze INGR-e d.d.u iznosu od 87mil.kuna.,nigdje ne piše da su mađioničri i da znaju baratati čarobnim štapičem [angry]
..dali su dionice za dug,što fali?? na to bar nema kamata kao na Virove kredite [tongue] ..najpametnije što su mogli napraviti a vi plujte pržit ćete se u paklu za ovo[angry]

lepo piše da su tim dionicama namirili DIO kratkoročnih obaveza koje inače iznose 87mln…pa nisu valjda izvođači veslo sisali da pristanu na višu cijenu nek je na burzi [tongue]

al nebu dugo tak niska…nebu
[/quote]
JASNO JE DA SU PODMIRILI DIO DUGA ALI PITANJE JE PO KOJOJ CIJENI SU DIONICE UVALILI DOBAVLJAČIMA. PO MOJOJ PROCJENI CIJENA JE IZMEĐU 55 I 60 KUNA. ČLANOVI UPRAVE I NADZORNOG ODBORA KOJI SU PRODAVALI SVOJE DIONICE OČEKUJU CIJENU INGRE JOŠ NIŽE JER RAČUNAJU DA ĆE DOBAVLJAČI PRODAVATI DIONICE POŠTO POTO. ZNAČI TARGET ZA DOKUP JE OKO 40,00 KN.
OVO NIJE DRUKANJE VEĆ SAMO MOJE SKROMNO RAZMIŠLJANJE KOJEM NIJE NAMJERA NEKOGA NATJERATI NA PRODAJU. INAČE IMAM DOSTA INGRE I NA NJOJ SAM POPUŠIO DOSTA LOVE, ALI JE NEĆU PRODAVATI ISPOD 100 KN. MISLIM DA JE REALNA CIJENA INGRINE DIONICE OKO 150,00 KN I DA ĆE DO TOG TARGETA DOĆI NEGDJE KRAJEM IDUĆE GODINE.


Ingra je oduvjek bila gnjezdo pljuvača pesimista i ostalih
tračera.
Koncentracija istih je na ovoj dionici je uvjek bila najviša ..
Ja sam osobno već dva puta popušio lovo na INGRI zbog dotičnih
pa da im se zahvalim.
Isto me zanima kako to da je INGRA bila ok 29.05 ste plačali 75 kuna INGRU
još ste se trgali za nju
a sada dvadeset dana kasnije ne bi platili ni 50 kuna
i svima vam nevalja…
Zanimljiva stvar je ta da u međuvremenu nije izašla niti jedna jedina negativna vijest
o INGRI negu su tračeri potpomognuti iskrcajem na INGRI opet
uspjeli ocrniti ovu dionicu do maksimuma..

KOLEGA ,NITI POZITIVNA NITI NEGATIVNA VJEST NIJE IZASLA…..ZATO SMO TU DI JESMO….NIT PRODAJE NIT KUPNJE…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@ŠK (Štovani Kolega) Inverter
Kaj pak je ovo?
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

New Report

Close