INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovde je pravi pakao na ovoj dionici,svim dionicarima zelim puno srece ovdje,nekad je bila ova dionica IN, NADAM SE DA CE JEDNOG DANA OPET BITI.



Ako ćemo pravo, jedan od najvećih padova zadnji mjesec dana imala je upravo INGRA, sa 75 na 50 kn a da ne pričamo da joj je ATH bio na 400 kn. Sad se treba nakrcati i zaboraviti 6 mjeseci na nju pa ćeš vidjeti veselja

ak bumo pravo, to nije niti pad, niti rast. To je za moj skromni pojam napucana lopta u nebesa da bi se neki mogli čim lepše iskrcati. I prav jim budi. A ostali…. najebali su koji su ulazili grlom u jagode (kak i uvjek). A meni se, onak iskreno, čini (i nerado to velim) da ingra ide još dole.
Evo danas opet, v foto-finišu, zadnji nalog pras po kupnji na 50,01….nedaj bog da bu minus manji od 1-2 %. A jok, mora biti -3%….. Vrag ti jebi takvu lepotu.
[angry]
[/quote]

Dajte kolega, pričate bedastoće. Pred par tjedana protrgovano je preko 500.000 dionica Ingre po oko 65 kn i ukupno preko 30 milijuna kuna u tjedan dana. Jedan veliki je izašao, drugi su ušli. Sad prodaju trejderi koji su ulazili na 60-65 kn nadajući se brzoj zaradi na 70 kn, ali su popušili (pravo im budi) pa sad rasprodaju i skaču u drugu dionicu. Za nas koji gledamo na rok od barem 6 mjeseci, ovaj pad je odlična prilika za dokup jer ništa lošega se po Ingru nije dogodilo od kad je bila 75 kn do sada da bi to opravdalo ovoliki pad. IGH, THNK i drugi građevinari pali su 10-15%, a Ingra enormnih -33%. Možda će još malo dolje, i to je moguće, ali znam kad bude krenula da se ti i takvi nećete stići ukrcati jer ćete uvijek čekati da se vrati 1-2 kune jeftinije i propustiti ćete rast kad krene [tongue]

p.s. zadnja nije 50,01 nego 51,01 kn

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!




Ako ćemo pravo, jedan od najvećih padova zadnji mjesec dana imala je upravo INGRA, sa 75 na 50 kn a da ne pričamo da joj je ATH bio na 400 kn. Sad se treba nakrcati i zaboraviti 6 mjeseci na nju pa ćeš vidjeti veselja

ak bumo pravo, to nije niti pad, niti rast. To je za moj skromni pojam napucana lopta u nebesa da bi se neki mogli čim lepše iskrcati. I prav jim budi. A ostali…. najebali su koji su ulazili grlom u jagode (kak i uvjek). A meni se, onak iskreno, čini (i nerado to velim) da ingra ide još dole.
Evo danas opet, v foto-finišu, zadnji nalog pras po kupnji na 50,01….nedaj bog da bu minus manji od 1-2 %. A jok, mora biti -3%….. Vrag ti jebi takvu lepotu.
[angry]
[/quote]

Dajte kolega, pričate bedastoće. Pred par tjedana protrgovano je preko 500.000 dionica Ingre po oko 65 kn i ukupno preko 30 milijuna kuna u tjedan dana. Jedan veliki je izašao, drugi su ušli. Sad prodaju trejderi koji su ulazili na 60-65 kn nadajući se brzoj zaradi na 70 kn, ali su popušili (pravo im budi) pa sad rasprodaju i skaču u drugu dionicu. Za nas koji gledamo na rok od barem 6 mjeseci, ovaj pad je odlična prilika za dokup jer ništa lošega se po Ingru nije dogodilo od kad je bila 75 kn do sada da bi to opravdalo ovoliki pad. IGH, THNK i drugi građevinari pali su 10-15%, a Ingra enormnih -33%. Možda će još malo dolje, i to je moguće, ali znam kad bude krenula da se ti i takvi nećete stići ukrcati jer ćete uvijek čekati da se vrati 1-2 kune jeftinije i propustiti ćete rast kad krene [tongue]

p.s. zadnja nije 50,01 nego 51,01 kn
[/quote]

Istina, nije 50,01 neg je 51,01…. lapsus tipkovnikus!
Sve kaj si napisal, daj ti bog da su sve same bedastoče i da stvarno tam negde oko nove lete dojde do te razine da bu "puna šaka brade". Evo, to sebi i sima drugim želim…..ak me razmeš.
[wink]
…a to da se nebum stigel ukrcati…to se ti ne boj….. Nema straha dok je v puški praha.
[cool]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Predstavljene poslovne prilike u izgradnji LNG terminala

Adria LNG d.o.o. predstavila je danas u riječkoj Županijskoj komori poslovne prilike i mogućnosti za hrvatske kompanije koje bi mogle biti angažirane na poslovima i uslugama u vezi s izgradnjom LNG terminala u Omišlju.

Riječ o ulaganju Adria LNG-a od oko 800 milijuna eura, u kojem bi hrvatske tvrtke, kako je rečeno, mogle sudjelovati do 40 posto vrijednosti projekta. Hrvatske kompanije mogle bi biti angažirane na poslovima kao što su pripremni i zemljani radovi, građevinsko-betonski radovi, gradnja zgrada, pomoćne i privremene infrastrukture, platforma i pristana, procesnih cijevi, nosača cijevi i drugog.

Zanimanje za pojedine poslove hrvatske tvrtke moći će iskazati na internetskoj stranici Adria LNG-a od svibnja 2010., a iskusni glavni izvođač za poslove inženjeringa, nabave i izgradnje birat će se potkraj 2010. ili početkom 2011. Glavnom izvođaču bit će dostavljeni podaci o poduzećima koja iskažu interes na stranici Adria LNG-a, jer će glavni izvođač biti zadužen za kvalificiranje poduzeća za obavljanje poslova na projektu.

Generalni direktor Adria LNG-a Michael Mertl izjavio je da je planirani LNG terminal u Trstu "zaista ozbiljna konkurencija" dodavši da ako sljedećeg tjedna od Vlade dobiju "nedvosmislenu potvrdu za ovaj projekt, onda imamo realne šanse u toj konkurenciji".

(Hina/pd)

hm, obzirom na veliko iskustvo, refernce i poslovne veze Ingre, čini se da bi Ingra mogla ući u najuži krug domaćih izvođača za LNG [proud]


Predstavljene poslovne prilike u izgradnji LNG terminala

Adria LNG d.o.o. predstavila je danas u riječkoj Županijskoj komori poslovne prilike i mogućnosti za hrvatske kompanije koje bi mogle biti angažirane na poslovima i uslugama u vezi s izgradnjom LNG terminala u Omišlju.

Riječ o ulaganju Adria LNG-a od oko 800 milijuna eura, u kojem bi hrvatske tvrtke, kako je rečeno, mogle sudjelovati do 40 posto vrijednosti projekta. Hrvatske kompanije mogle bi biti angažirane na poslovima kao što su pripremni i zemljani radovi, građevinsko-betonski radovi, gradnja zgrada, pomoćne i privremene infrastrukture, platforma i pristana, procesnih cijevi, nosača cijevi i drugog.

Zanimanje za pojedine poslove hrvatske tvrtke moći će iskazati na internetskoj stranici Adria LNG-a od svibnja 2010., a iskusni glavni izvođač za poslove inženjeringa, nabave i izgradnje birat će se potkraj 2010. ili početkom 2011. Glavnom izvođaču bit će dostavljeni podaci o poduzećima koja iskažu interes na stranici Adria LNG-a, jer će glavni izvođač biti zadužen za kvalificiranje poduzeća za obavljanje poslova na projektu.

Generalni direktor Adria LNG-a Michael Mertl izjavio je da je planirani LNG terminal u Trstu "zaista ozbiljna konkurencija" dodavši da ako sljedećeg tjedna od Vlade dobiju "nedvosmislenu potvrdu za ovaj projekt, onda imamo realne šanse u toj konkurenciji".

(Hina/pd)

hm, obzirom na veliko iskustvo, refernce i poslovne veze Ingre, čini se da bi Ingra mogla ući u najuži krug domaćih izvođača za LNG [proud]

da pored IGH sigurno ce ingra dobit taj posal , pogotovo kad se zna kako idu natjecaji u hrvatskoj…

idući tjedan će bit bolje...

jedno pitanje, da sada ne čitam… da li smatrate da je ingra na nekih 30 kn dobar buy ako se uzme u obzir poslovanje i trenutna situacija.. molio bi ozbiljnije dioničare da mi odgovore tj. one koji imaju neku projekciju ingre u budučnosti (poslovi ovo ono) Fala

…….dan


jedno pitanje, da sada ne čitam… da li smatrate da je ingra na nekih 30 kn dobar buy ako se uzme u obzir poslovanje i trenutna situacija.. molio bi ozbiljnije dioničare da mi odgovore tj. one koji imaju neku projekciju ingre u budučnosti (poslovi ovo ono) Fala

[smiley]

.Dr M Wagner

P.S.
-Kakvo pitanje , takav i odgovor …… [smiley]


jedno pitanje, da sada ne čitam… da li smatrate da je ingra na nekih 30 kn dobar buy ako se uzme u obzir poslovanje i trenutna situacija.. molio bi ozbiljnije dioničare da mi odgovore tj. one koji imaju neku projekciju ingre u budučnosti (poslovi ovo ono) Fala

to sa ingrom ti je kao ona: "Otići ćeš vratiti se nećeš poginuti u ratu" .. e sad ovisi di ćeš stavit zarez
[thumbsup]

moraš sam donest odluku i živit s njom .. ovdje ti nitko neće pomoć

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Opi.. je i do sada pokazao da je vrhunski mag, završetkom krize i poslom koji je u perspektivi sve će doći na prijašnje razine [thumbsup]

Kune nisu problem, kuna nema

Pa kaj je ovo način?!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Evo, da prenesem post kolege s topica ATPL:

Stanje u građevinarstvu se vidljivo popravlja

Američko ministarstvo trgovine izvijestilo je da je broj započetih gradnji novih kuća u mjesecu svibnju porastao za 17,2 posto, po prvi put u tri mjeseca. Broj izdanih novih građevinskih dozvola porastao je za 4,0 posto.

Kriza je počela slomom tržišta nekretnina u USA,dakle ovaj izvještaj nagovješta nekakav oporavak što se tiče izdavanja kredita te oporavak bankarskog sustava.Vidjet čemo da li če to danas utjecati na wall street.

Odluku donosim sam, ali pazljivo slusam ostale.


Pa kaj je ovo način?!

To je čista manipulacija cijenom, čak neki smatraju da to rade brokeri koristeći dionice svojih klijenata da stvore umjetni pritisak na prodaji, a kad se cijena dovoljno spusti onda sami kupuju!
Evo na primjer ovaj s 2000 komada, najprije je bio na 54 kn, pa kad su mali polupali po bidu, onda se spustio na 52 kn, pa kad su mali opet polupali bid evo ga na 50 kn, a mali se opet slažu ispod njega i lupaju i dalje po bidu sami sebi rušeći cijenu!
To će trajati dok se muljatori ne nakrcaju pa će odjednom taj nalog s 2000 komada naglo nestati, a INGR će strelovito odletjeti gore. Već puno puta viđeno, ali nevjerojatno kako to uvijek iznova pali [rolleyes]

Kupnja – INGR-R-A
99 49,00
34 48,80
50 48,60
30 48,50
500 48,14

Prodaja – INGR-R-A
300 49,50
841 49,90
500 49,94
500 49,95
2.000 50,00

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close