INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/118427.aspx

Ingra, koja je od domaćih građevinara najgore prošla u 2009. godini, u prvom redu zbog velikih problema s likvidnošću, trebala bi i najviše profitirati zbog ovakvih vijesti. Ali nije. Osobno mislim da će u roku mjesec dana stvari doći na svoje (posebno ako dow jones nastavi trend rasta, a ne vidim zašto ne bi). Primjetio sam veći broj puta u ovoj godini da naša burza sa zakašnjenjem reagira na dobre vijesti.


http://www.poslovni.hr/118427.aspx

Ingra, koja je od domaćih građevinara najgore prošla u 2009. godini, u prvom redu zbog velikih problema s likvidnošću, trebala bi i najviše profitirati zbog ovakvih vijesti. Ali nije. Osobno mislim da će u roku mjesec dana stvari doći na svoje (posebno ako dow jones nastavi trend rasta, a ne vidim zašto ne bi). Primjetio sam veći broj puta u ovoj godini da naša burza sa zakašnjenjem reagira na dobre vijesti.

Eto vidiš topalov kako je narod slijep, narod vidi samo ono što mu je napisano crno na bijelo, a ne daj Bože da bi sve pročitano zapamtio…

I umjesto da te svi zaspu stotkama i napadnu na bid INGR-e kao čopor žednih bauštelaca na jedno bure piva, jedan genijalac ti je dao jedinicu za tvoje razmišljanje, a cijena INGRe otišla još malo dolje…

A sada da pojasnimo što ova vijest znači za INGR-u…ajmo samo povezati s još jednom vijesti koju su svi zaboravili…
jedna je tvoja koju si naveo …Vaš link, a druga je ova…Vaš link

Ajmo još malo šaltati između ove dvije vijesti skupa…i koji je zaključak? Ajmo malo logike i kombinatorike…


http://www.poslovni.hr/118427.aspx

Ingra, koja je od domaćih građevinara najgore prošla u 2009. godini, u prvom redu zbog velikih problema s likvidnošću, trebala bi i najviše profitirati zbog ovakvih vijesti. Ali nije. Osobno mislim da će u roku mjesec dana stvari doći na svoje (posebno ako dow jones nastavi trend rasta, a ne vidim zašto ne bi). Primjetio sam veći broj puta u ovoj godini da naša burza sa zakašnjenjem reagira na dobre vijesti.

HAC ne plaća obveze, a broj onih koji se osobađaju plaćanja cestarine je veliki. Oslobođeni bi trebali biti samo oni koji imaju tjelesno oštećenje 80% ili donjih ekstremiteta 60%, kaže zakon. Ja ih znam dosta koji redovito igraju nogomet.
Nije mi jasno kako država može osobađati plaćanja cestarine osobe koje voze mercedese i terence. Ako ima novaca za takva auta, onda imaju i za cestarinu. Trbalo bi pogledati imovinsko stanje ljudi prije nego što im se dodjeljuju bilo kakve socijalne beneficije.
Država Hrvatska dovodi u opasnost egzistenciju mnogih građevinara (iz čijih plaća se grade ceste), da bi osigurala benificije prebogatim pojedincima.
Neka prvo plate dogove ljudima, pa ako im ostane novaca neka uvode "besplatne" stvari.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



http://www.poslovni.hr/118427.aspx

Ingra, koja je od domaćih građevinara najgore prošla u 2009. godini, u prvom redu zbog velikih problema s likvidnošću, trebala bi i najviše profitirati zbog ovakvih vijesti. Ali nije. Osobno mislim da će u roku mjesec dana stvari doći na svoje (posebno ako dow jones nastavi trend rasta, a ne vidim zašto ne bi). Primjetio sam veći broj puta u ovoj godini da naša burza sa zakašnjenjem reagira na dobre vijesti.

Eto vidiš topalov kako je narod slijep, narod vidi samo ono što mu je napisano crno na bijelo, a ne daj Bože da bi sve pročitano zapamtio…

I umjesto da te svi zaspu stotkama i napadnu na bid INGR-e kao čopor žednih bauštelaca na jedno bure piva, jedan genijalac ti je dao jedinicu za tvoje razmišljanje, a cijena INGRe otišla još malo dolje…

A sada da pojasnimo što ova vijest znači za INGR-u…ajmo samo povezati s još jednom vijesti koju su svi zaboravili…
jedna je tvoja koju si naveo …Vaš link, a druga je ova…Vaš link

Ajmo još malo šaltati između ove dvije vijesti skupa…i koji je zaključak? Ajmo malo logike i kombinatorike…
[/quote]
Što se tiče ovih potraživanja od 620 mil. kn koje se spominju u članku, mislim da se barem pola odnosi na interno potraživanje prema Lanište d.o.o. koje je u 100% vlasništvu Ingre, te da su konsolidirana potraživanja mnogo manja. No konsolidirano izvješće nismo vidjeli, vjerojatno zbog problema u Mavrovu i sa Arenom. Tu će vjerojatno biti određenih gubitaka.

A šta se tiče likvidnosti, Ingra je u problemima, ali to je tako velika firma, i prije će propasti pola hrvatskih obrtnika i d.o.o.-a nego Ingra. A ni ti obrtnici neće propast nego će prije propast država zbog štrajkova itd… Zato sam uvjeren da u biti ovisimo samo o kretanju na Wall Streetu – a likvidnost ćemo srediti – EU je sve bliže (što se vidjelo i po euroobveznicama).

@hanger i @topalov
Sve što vi kolege pričate stoji ali u nekoj (za ove prilike) dalekoj budućnosti. Država nam je u totalnom dreku i pitanje je uopće da li će novac od obveznica (sa sramotno visokom kamatom) uopće iskoristiti za vračanje dugova državnih firmi ili će opet napraviti novi rebalans obvezničkog novca pa će ovaj u krpanje proračuna.
INGR je velika i dobra firma, to stoji ali u ovim prilikama ja ću radije poslušati izjave Rohatinskog od onih Šukera ili Kanadera…
Mislim da će INGR past na rekordno niske razine prije nego vidi kune od države [angry]

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

Baš me zanima da li bi W.B. ulagao u ovako srušenu dionicu na jednu 5 ili 28 godina.
Da ga zvrcnemo ?

Kako god, ja planiram 2000 komada po prosjeku 50 kn zadržati dosta dugo [wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

WB bi rekao:

Hm, pa čak i da firma bankrotira, da se rasproda sva imovina, prebiju potraživanja i podmire svi dužnici, ostaje mi uz sve to još pravo na isplatu udjela love od Arene od 210 mil eura kroz 28 godina, a to je skoro oko 1 euro po dionici godišnje. Da vidimo…(kalkulira, kalkulira)…uh, pa ovo je bolje nego držati oročenu lovu u banci…

Ali nema ovdje WB-a, ovdje su glavni špekulanti Jozo, Pero i Štef kojima je i dalje ovo skupo i nesigurni su pa prodaju…

ma pusti hanger, samo neka ljudi prodaju kad su blesavi. ja u tišini lijepo kupujem, danas novih 500 komada na 53,xx [thumbsup]
ljudi jako brzo zaboravljaju, npr. da je ovom dionicom trgovano preko 30 milijuna kuna s prosjekom po 65 kn i to unazad tjedan dana! danas su već spremni prodati nama po 53 kn to što su kupili po 65 kn [lol] ..a kad krene novi val prema gore onda će opet od nas kupovati po 75 kn [thumbsup]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

može neko dati odgovor da li je bilo kakvih promjena u top 10 otkad je PBZ mirovinac ispao?

DPAVLETIC=DKONCAR=DSORC=MAJA4684=SCRAPMAN=....


može neko dati odgovor da li je bilo kakvih promjena u top 10 otkad je PBZ mirovinac ispao?

PBZ skrbnički se podebljao. Neki kažu da se radi o PBZ investoru i malim ulagačima, a zapravo nitko ne zna o kome se radi.

ima još jedna promjena prema zadnjem stanju koje sam našao na ovom topicu, Ingra je 04.06.2009. imala 407.425 dionica, a po zadnjem stanju u SKDD od 09.06.2009. sad ih ima 422.425

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

Kupnja u zadnjih pola sata narasla sa 6000 na 21700 , prodaja se smanjila sa 73000 na 67600.

New Report

Close