INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja bih isto htio da INGRA pocne dobro raditi, da izda dobro izvjesce, da napokon plati dobavljace na Areni koji su vec podavali stotine otkaza radnicima..

Samo nevolim i sto se ta firma u zadnje vrijeme pretvorila. Imaj muda i priznaj da si zahebo.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ja bih isto htio da INGRA pocne dobro raditi, da izda dobro izvjesce, da napokon plati dobavljace na Areni koji su vec podavali stotine otkaza radnicima..

Samo nevolim i sto se ta firma u zadnje vrijeme pretvorila. Imaj muda i priznaj da si zahebo.


kad bude to "famozno" dobro izvjesce…vec cemo prodavat…. [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

poštovani blueman i ostali,
novi sam dioničar ingre. prije kupnje analizirao sam likvidnije
dionice koje su zaostale za crobexom. pored još nekoliko brojke
su ukazale na ingru. pogledao sam potom fi za 1q (koje se meni ne čini
niti lošim niti posebno dobrim). za firmu znam iz tiska poput većine
nas, dobila je nagradu grada zg … gledavši njen ath i sadašnju vrijednost
od cca 13,5ath, te cbx koji je ca 38%ath, mislim si možda je prilika za
kupnju jer bi u ovom valu oporavka burzi mogla doseći 25%ath.
gledam trgovanje u zadnji petak i vidim da se odlično držala cijelo vrijeme,
praktički nije izlazila iz zelenog – a što se dešavalo s ostalim dionicama
do 15 sati (čekalo se vladino izvješće u sad o stanju nezaposlenosti)
svjedočili ste i sami …
meni se izlazak minornih 3k kom od strane pbz mafije ne čini značajnim. eto,
ja ih sad imam 7500 kom i ne mislim da sam ušao u top-ten listu.
zapravo, sve osim stečaja je ok. ako ne bude rezultata do kraja ljeta/godine, bit će
dogodine – što bi rekli. dakako, ako ulažete ono o čemu vam ovisi svakodnevnica,
onda se bira druga taktika (i nebih želio ispasti bahat prema takvima ako ih ima).
btw, po istoj logici nakrcao sam se i vdkt … ta je sad na ca 8,5%ath (!?). ako
ona rukne onda sam milijuner 🙂
dečki (nadam se da ovdje ima i pokoja cura), sve najbolje i uspješno trgovanje.
pozdrav

Nazalost dan danas nitko od vas nije procitao revidirano financijsko izvjesce INGR(koje je na zse, ne doduse konsolidirano).
Samo postam stvari koje su stvarne i realne, da su mirovinci kupovali i to bi napisao, ali nisu.

….

Nezalost meni je smijesno da ko blesavi kupujete udjele u firmi gdje NITKO NIJE PROCITAO FINANCIJSKO IZVJESCE pa kada vam netko kaze da tamo pisu svakakve lose stvari ONDA GA BLATITE.

Evo ga opet! Pa zar moram sam sebe stalno citirati?

A šta se toliko patiš na ovom forumu ako ti nije firma ni dionica po volji? Odi pisat negdje drugdje i rješi se briga i mazohizma, ionako se samo ponavljaš i ne znaš ništa reći osim koma, katastrofa, užas i sl., nisi od nikakve koristi…da ipak ne pišeš s nekom skrivenom namjenom? (ne moraš ovdje staviti reply o poslovanju INGRe, već mi je sve poznato o tome)

1) ZNAMO SVE ŠTA PIŠE U IZVIJEŠĆU, NISMO SLIJEPI!
2) ZAR STALNO MORAMO PONAVLJATI KAKO ZNAMO KAKO FIRMA POSLUJE? ZAR NIJE BILO DOVOLJNO ČITKO NAPISANO ZADNJI PUTA ILI JEDNOSTAVNO NE ČITAŠ DRUGE POSTOVE?
3) OKANI SE PISANJA AKO TE FIRMA I NJENO IZVIJEŠĆE SMETAJU!

Uostalom, da se sve na burzi trguje točno prema onome šta piše u FI, vrlo lako bi se dalo izvući najbolja FI i na taj način zaraditi na dionicama. Međutim, to kod nas gotovo nikad nije bio slučaj. Na burzovna kretanja i kretanja vrijednosti pojedinih dionica financijska izviješća ovih dana djeluju neselektivno, nekima se podudaraju FI i reakcija na dionice, nekima ne, kao da to još nitko nije primjetio. Neću recimo navoditi dionice s katastrofalnim FI (iz poštovanja prema njihovim ulagačima) koje su ipak fantastično odradile rally. A isto tako i ranije su postojala izvrsna izviješća pa cijena dionice ni malo da mrdne prema gore, ali je zato padala čim se pojavila panika na cijelom tržištu.

I za kraj, FI za 1Q2009 je prošlo svršeno vrijeme. Bitnije je kako će izgledati godišnje FI 2009, FI 2010, FI 2011, a to je ono što se vrlo teško može predvidjeti, pogotovo u ovakvim uvjetima.

Prema tome, vrati se ponovo na točku 3) da se više ne ponavljam.

Cijena dionice je određena svojevrsnom apstrakcijom na osnovi brdo parametara, a FI je samo jedan od parametara (čak ne mora biti ni osnovni). Ako se već ne može napraviti dobar DCF izračun postoje barem informacije o relativnoj vrijednosti dionice na temelju višegodišnjih iskustava kretanja njene cijene. Prema tome, pitanje je samo vremena kada će se cijena ove dionice vratiti na razine iznad 100 kn. A vjeruj mi da ćemo to još ove godine doživjeti, prije ili kasnije…

MA daj boze da dozivi 100 kn, ja nemam nista protiv toga.
Samo zelim da dozivi 100 kn tako da se poboljsa poslovanje, da plate dobavljace koji cekaju preko 7 mjeseci na placanje i koji su vec poslali brdo radnika, obitelji na cekanje.

Protiv takvih 100-200-300-400 nemam nista protiv, dapace.

Ali imam protiv da se vice up up, jos nije raslo a svi drugi jesu dok ista firma ne placa dobavljace, izdaje zadnja izvjesce, nedaje konsolidirano a kakti na prvoj je kotaciji..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Nemoj biti toliko sentimentalan zaplakat ću
boli tebe za INGRU

Danas joj rušiš cjenu da bi se na njoj obogatio jer znaš
da sve ovo što se tu priča su čiste laži i napuhavanja
Ingra je ispod svake cijene kao da je propala u najmanju ruku a
da ne spominjem izvješće koje uopče nije bilo loše.
Ingra je toliko ispod cijene da ne plača sve i daje dužna x5
I daj deset puta u gorem stanju vrjedila bi barem 80 kuna
Sve firme danas imaju problema sa plačanjima zato su danas
dionice tako i jeftine
Ko kupi sada sumljam da će je nači više ikad jeftinije
A za Blumana znaju svi nemojte se na njega obazirati
on je tu da ruši cijene dionica to mu je glavni interes
ko nasjeda na njegove priče
I više je nego papak.

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Ingra je toliko ispod cijene da ne plača sve i daje dužna x5
I daj deset puta u gorem stanju vrjedila bi barem 80 kuna
Sve firme danas imaju problema sa plačanjima zato su danas
dionice tako i jeftine

Vrlo je bitno i kome su dužni i koliko je dugo netko spreman financirati njihov dug. Svi dugovi nisu jednaka prijetnja poslovanju firme.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Svašta, ima gomila firmi koja uredno plaća svoje dobavljaće ( srećom, jer bi svi mali poduzetnici uključivo mene propali ). I ja plaćam redno svoje dobavljaće, evo ti 1 za hvaljenje neplatiša [bye] [bye]

Primjer firmi na ZSE koje uredno plaćaju su HT, ZABA, PBZ, ADRIS, Končar itd itd …….


Svašta, ima gomila firmi koja uredno plaća svoje dobavljaće ( srećom, jer bi svi mali poduzetnici uključivo mene propali ). I ja plaćam redno svoje dobavljaće, evo ti 1 za hvaljenje neplatiša [bye] [bye]

Primjer firmi na ZSE koje uredno plaćaju su HT, ZABA, PBZ, ADRIS, Končar itd itd …….

…KONZUM… [lol]

I'LL BE BACK


Svašta, ima gomila firmi koja uredno plaća svoje dobavljaće ( srećom, jer bi svi mali poduzetnici uključivo mene propali ). I ja plaćam redno svoje dobavljaće, evo ti 1 za hvaljenje neplatiša [bye] [bye]

Primjer firmi na ZSE koje uredno plaćaju su HT, ZABA, PBZ, ADRIS, Končar itd itd …….

Među Končarovim sastvanicama postoji velika razlika u urednosti plaćanja. Neke je bolje izbjegavati, a s nekim se može raditi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Svašta, ima gomila firmi koja uredno plaća svoje dobavljaće ( srećom, jer bi svi mali poduzetnici uključivo mene propali ). I ja plaćam redno svoje dobavljaće, evo ti 1 za hvaljenje neplatiša [bye] [bye]

Primjer firmi na ZSE koje uredno plaćaju su HT, ZABA, PBZ, ADRIS, Končar itd itd …….

…KONZUM… [lol]
[/quote]

Konzum je ok, ako možeš iskompenzirati. S obzirom da im je ponuda robe ogromna, to i nije toliko teško. Naravno sve pod uvijetom da trošak kompenzacije možeš uglaviti u cijenu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


MA daj boze da dozivi 100 kn, ja nemam nista protiv toga.
Samo zelim da dozivi 100 kn tako da se poboljsa poslovanje, da plate dobavljace koji cekaju preko 7 mjeseci na placanje i koji su vec poslali brdo radnika, obitelji na cekanje.

Protiv takvih 100-200-300-400 nemam nista protiv, dapace.

Ali imam protiv da se vice up up, jos nije raslo a svi drugi jesu dok ista firma ne placa dobavljace, izdaje zadnja izvjesce, nedaje konsolidirano a kakti na prvoj je kotaciji..


Ima neke istine u ovom što piše Blueman, ali to se po mojem mišljenju već odrazilo na cijenu. Ni meni nije jasno zašto firma ne prikaže konsolidirano izvješće, to bi definitivno moralo s obzirom da je u 1. kotaciji. No ne slažem se sa negativnim stavom glede Ingrinog neplaćanja, jer ima firmi koje su mnogo više dužne od Ingre, na primjer Hidroelektra, pa ne poduzimaju bog zna što, a Ingra evo pokušava i rukama i nogama platiti što je dužna. Potraživanja su 600 mil. kn i tu je izvor problema, a znamo tko stoji iza tih dugova. Ako je istina što Polančec kaže da će HAC doći na 60 dana vezivanja obveza, onda će priča sigurno imati happy end, makar ja u to ne vjerujem – i zato mi je drago da nam uprava radi sve kako bi došla do likvidnosti. To pozdravljam i mislim da će se s vremenom pokazati da je Ingra ono što je bila- odlična firma, u velikom investicijskom ciklusu, na žalost u krivo vrijeme, ali čim se likvidnost počne popravljati, bit ćemo itekako na konju.

New Report

Close