INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PBZ mirovinac nastavio sa rasprodajom.
Kupuje vjerovatno investitor- dakle mali dionicari.

Koma.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ingra u zadnjih par dana prati uglavnom prati IGH u cijeni, a takva situacija bi se mogla i nastaviti ako ne bude novih vijesti. Mislim da je to dobro, jer IGH neće znatnije posrtati, dok bi Ingra mogla i na najmanju dobru vijest značajnije porasti. [thumbsup]

http://www.seebiz.eu/hr/analize/pbz_co-omf-pobjegao-iz-top-10-ingre,47418.html

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


PBZ mirovinac nastavio sa rasprodajom.
Kupuje vjerovatno investitor- dakle mali dionicari.

Koma.



http://www.seebiz.eu/hr/analize/pbz_co-omf-pobjegao-iz-top-10-ingre,47418.html

kolege a niste napisali da je pbz skrbnički podebljao oko 230 000 komada….tko je bolji potez napravio pokazat ce vrijeme…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


PBZ mirovinac nastavio sa rasprodajom.
Kupuje vjerovatno investitor- dakle mali dionicari.

Koma.

Naravno da kupuje investitor, ne kupuje drvosječa. Mislio si valjda na Investor (PBZ).

A šta se toliko patiš na ovom forumu ako ti nije firma ni dionica po volji? Odi pisat negdje drugdje i rješi se briga i mazohizma, ionako se samo ponavljaš i ne znaš ništa reći osim koma, katastrofa, užas i sl., nisi od nikakve koristi…da ipak ne pišeš s nekom skrivenom namjenom? (ne moraš ovdje staviti reply o poslovanju INGRe, već mi je sve poznato o tome)

Meni je koma što PBZ OMF nema blage veze što je ulaganje. Pa mogu se ja osobno zaje8ati i prodati poslije dionice s 50 i više posto gubitka, ali bome ne može mirovinski fond. To ja radim za sebe i svoje želje, i nema veze s drugima. Pa jel to ulaganje? Jel to svrha ulaganja? Kupit nešto po 300kn pa onda prodati po 60kn. Mislim, ajde da su pokušali prodavati na preko 100 kn kada je bilo vrijeme, pa čak i da su prvo napucali cijenu na te razine, ali sada?

Ili se možda menadžer bacio malo na shortanje. Pa će danas malo prodavat INGR-u, kupovat jeftinije ATPL, a onda na kraju dana prodavat ATPL i ući u PTKM. Ma može kako hoće, para se ima. Pa čak i da promaši nema veze, nisu njegove pare, i baš ga briga.

Da ovo nije Hrvatska već Amerika i da taj mora odgovarati o svojim potezima pred nadležnim tijelom (kao npr predstavnici velikih institucija pred Kongresom) itekako bi se sada znojio i drhtavim glasom objašnjavao i pred nadležnima i pred tv kamerama zašto i zbog čega je to napravio. I dok bi riskirao da u Americi popuši kaznu (ili čak zatvor u nekim slučajevima), da je kojim slučajem u Japanu i da je glavni i odgovorni Japanac već bi se dva put ubio prije nego dođe na prvu stranicu novina. Ali ne kod nas, kod nas ovakve idiotarije prolaze bez problema, čak je svima svejedno, čak se još i takve nagrađuje…

Ma boli me džon, ionako imam parsto dionica INGRe ali šta bi bilo da se svi mirovinci ovako ponašaju? Ne skraćuje on samo dio pozicije već i vrijednost svog fonda. Ma gdje samo misli nadoknaditi izgubljeno? Hoće li uložiti sada tu lovu u HT i čekati 5-6 godina da dođe na nulu? Ili će kupiti malo zlata u nadi da će na 3000$? Ili će kupiti malo rupije pa čekati još 50-ak godina da ojača indijska valuta?

Ne znam, strah me je ako se ovo ovako nastavi bez kontrole i bez pameti što možemo očekivati od mirovina. Puštanje OMF na dioničko tržište je bila po meni najveća greška koja se mogla napraviti. Niti su bili stabilizator tržišta, niti katalizator, niti potpora, ništa…funkcija im je samo da metiljaju po burzi…

@Hanger
Od mirovine jedino kaj moreš očekivati je kaj i samo ime veli – mirovanje. Znači, stanje v kojem si moreš zeti krunicu i božeka moliti.
Puno bolji je izraz "penzija". Dolazi od mađarske riječi penez a znači – novac! E tu se svira druga pesma…
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!



PBZ mirovinac nastavio sa rasprodajom.
Kupuje vjerovatno investitor- dakle mali dionicari.

Koma.

Naravno da kupuje investitor, ne kupuje drvosječa. Mislio si valjda na Investor (PBZ).

A šta se toliko patiš na ovom forumu ako ti nije firma ni dionica po volji? Odi pisat negdje………

Ne znam, strah me je ako se ovo ovako nastavi bez kontrole i bez pameti što možemo očekivati od mirovina. Puštanje OMF na dioničko tržište je bila po meni najveća greška koja se mogla napraviti. Niti su bili stabilizator tržišta, niti katalizator, niti potpora, ništa…funkcija im je samo da metiljaju po burzi…
[/quote]

Bravo Hanger,….osvrt za peticu,…
Ovo možeš preslikati i na cijelu državu,…samo podobnost bez sposobnosti, a naša tragedija i je što misle da su sposobni, a ne vide rezultate svoje sposobnosti……katastrofa
Idemo dalje…..

Sve je stvar psihe.....

Dva mala osvrta,

što se tiče ko šta piše na ovoj temi, foruma ingre, činjenica je samo jedna da ŽELI OVU DIONICU. dal on vuče prema gore ili dole činjenica je da je želi. Jer u protivnom nebi ovdje imao šta tražit. Molim Vas lijepo pa tu određeni kolege pišu desetke postova tjedno ali ih ne interesira. Pa što ih interesira da nas prosvijetle??? Žao im ja da ja ne popušim svoju lovu??

Neki napišu post a završe s rečenicom nemam ovu dionicu, neželim je i nikad je nebi kupio pa koga boli zato …,c što on nebi. Ali zato bi udijelio nekoliko "besplatnih" savjeta jer je po prirodi jako savjestan i dobar.

drugo moje skromno mišljenje što se tiče mirovinaca, imam osjećaj da prodaju jer očekuju velik pad čitavog crobexa! Ako se prodaje IGh, Ingra,Koei….. znači nije vezano samo uz ingru… izlaze da kasnije udu po povoljnijim cijenama. igh bio na 1500, ingra 35, koei 190 u 3mj. A koliko čujem svi se boje tok 9mj.bas me interesira što će tad biti.

ćemo vidjet!!

@hanger
svaka čast, napisao si o bluemanu što svi mislimo. stvarno je sramotno što taj radi i trkelja na ovoj temi iz dana u dan. forumaš plavi napisao je što i misli i maknuo se, ali blueman svaki dan piše svoje bezvezne postove ovdje kao da mu je to Bogom dano poslanje! ajde da bar napiše nešto novo, ali iz dana u dan od njega samo čitamo: "koma", "užas" i slično [bye]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

Pa kaj nije bio pad.
Roknulo je sve i to fino
Meni je Ingra pala preko 20% ako to nije dovoljan pad..
Očito su znali što nam spremaju njihovi kolege koji su ih unaprjed jasno obavjestili.
Sada ti isti koji su nam prodali 20% više kupuju
od nas po 20% jeftinije
iza sljedi deruk na gore
pa za mjesec dva ponovo ita priča..
Zanimljivo če biti kada Ingra izađe sa dobrim izvješčem onda
lešinari više neče moči spuštati cijenu i tračati ovu dionicu.
Po mome bi ingra trenutno trebala biti na barem 90 kuna
a ova cijena je rezultat konstantnih napora
da se ova dionica ogovara
i ruši na sve moguče i poznate načine.
Što se sigurno nebi dešavalo da neki nemaju velike financijske interese oko ove dionice
i kuže u biti koliko je Ingra jaka i potcjenjena firma.
Čuti čete na forumu kako neki znaju spominjati građevinare kao precjenjene
ali mi znamo da na ZSE nema tolikio podcjenjenih dionica kao što su građevinari..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


ja nemam ingru,al cu uc!
A što ce bit kada krobex ode u zeleno, a ovdje cijelo vrijeme preko 60,000prodaje??

odgovor?????

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................



@hanger

svaka čast, napisao si o bluemanu što svi mislimo. stvarno je sramotno što taj radi i trkelja na ovoj temi iz dana u dan. forumaš plavi napisao je što i misli i maknuo se, ali blueman svaki dan piše svoje bezvezne postove ovdje kao da mu je to Bogom dano poslanje! ajde da bar napiše nešto novo, ali iz dana u dan od njega samo čitamo: "koma", "užas" i slično [bye]

Ne, blueman pise o svakoj firmi koja se pocinej ponasati glupo i koja pocinej muljati ono sto je ide.
Zvala se ona INGR ili bilo kako drugo.
Nazalost dan danas nitko od vas nije procitao revidirano financijsko izvjesce INGR(koje je na zse, ne doduse konsolidirano).
Samo postam stvari koje su stvarne i realne, da su mirovinci kupovali i to bi napisao, ali nisu.

Nazalost, a to sam upozoravao da ova burza nece bas vise biti kupi ono sto nije raslo i ide to gore.
Islo je (mjesec dana) ali bez podloge ne.

Nezalost meni je smijesno da ko blesavi kupujete udjele u firmi gdje NITKO NIJE PROCITAO FINANCIJSKO IZVJESCE pa kada vam netko kaze da tamo pisu svakakve lose stvari ONDA GA BLATITE.

Svoju muku na drugoga prebaciti, naravno.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close