INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ingra svakako jeste u problemima ali po svemu dosada viđenom znak da mirovinci prodaju mi i nije alarmantna vijest. Mislim da fond manageri koji upravljaju našim mirovinama su totalni idioti tako da se ne bi iznenadio da nakon ovog Ingra poraste. A što je najgore oni često se vole malo špekulantski igrati, prodam jedan dan pa kupim drugi što je tek totalni idotizam za njih koji bi trebali biti dugoročni investitori. Da je bilo pameti trebali su je dokapitalizirati po 80 kn prije par mjeseci i sigurno bi im se to dugoročno isplatilo. Ali ne, oni su u vrijeme najveće likvidnosti jednu od većih investicija su ostavili da se bori sa likvidnošću i tako su sami sebi naštetili a sad prodaju za siću.

P.S. U ingri sam trenutno sa otprilike samo 5% portfelja.

Lucky_b ne bih se nikako složio sa tobom.
Kao prvo mirovinci nisu špekulanti.

Kao drugo ovo je alarmantno, kako god okrenuo.Pitanje je kakva će biti reakcija tržišta.
U svakom slučaju jako loša vijest

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

MA koga briga za izvjestaje i kako posluje firma.
Glavno je da se gledaju crte po ekranu i neznam sto.
Ko blesavi su svi ulazili po 63 pa po 60 pa sada na 56.
Sutra ce na 45
A prodavat ce im bezveznjaci: uprava/nadzorni/mirovinski fondovi/

Na kraju ce ostati vlasnici mali investitori i par bravara kojima su uvalili hartije umjesto casha

Malo crnila iako nije neostvarivo.
Nazalost INGRA samo pusi u zadnje vrijeme ali pola gospodarstva nam je tako, samo sto jos nije izaslo na vidjelo…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Tvrdite da je PBZ mirovinski prodavao a ne vidite da se istovremeno u top 10 pojavio novi PBZ skrbnički račun s 210.939 dionica (vjerojatno upravo PBZ investicijski fond), kojem je PBZ mirovinac prebacio dionice??

Koliko laži i drukanja uvijek od istih drukera za ne vjerovati i to najviše od lika koji je nekad pjevao hvalospjeve o Ingri ("Ingra-može li bolje") i vikao kako je odlična prilika na 60.000 kn, a sada na 8000 kn mu je skupa? Ma fuj!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Što se prodaje mirovinaca tiče na ovim razinama, ima značaj kao i kupovina na 60.000 kuna. Zašto oni to rade, ne znam, ali ne treba stalno trubiti o tome, ionako ne možeš ništa napraviti. Ako se čini jeftino kupi, ako ne, idi dalje, ima prilika.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Nemoj tako blue, banke su nam super pa tako i naš PBZ.
Danas su u americi porasle banke oko 5 %, mogao bi i nama PBZ sutra.

Ništa od pritiska na dolje ovaj puta.

Što se Ingre tiče, mislim da još nije vrijeme za kupiti, svako malo to pišem i zasada sam u pravu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Banke su ok, zasad.
Samo se bojim sto ce biti kada pocne lagano ici bad debt i otpis sve u 16.
Ajde, imamo seljacke banke koje su jos uvijek jako retail oriented.
Ali moze doci do svacega.

Drzava nam je trula iznutra..
Dok se to ne popravi, ovo na burzi ce sve biti bezveze.
I

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Što se tiče kupovine, uglavnom bi svi htjeli sutra zaraditi brdo para, pa i imamo to što imamo, rast od 50%, pa pad od 20% i slično. Osobno mislim da ako se kupuje INGRA, kupuje se sada kada je BANANA (ako ne tovare spiku), a prodaje se kada ciklus se promijeni. Najgore je da firma ode u stečaj, a to je manja vjerojatnost. ZATO bez panike, a dnevne oscilacije su dnevne oscilacije.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Banke su ok, zasad.
Samo se bojim sto ce biti kada pocne lagano ici bad debt i otpis sve u 16.
Ajde, imamo seljacke banke koje su jos uvijek jako retail oriented.
Ali moze doci do svacega.

Drzava nam je trula iznutra..
Dok se to ne popravi, ovo na burzi ce sve biti bezveze.
I

Nema brige, ne brini.
Ide repricing postojećih kamata, te refinanciranje postojećih zaduženja.
I povečanje naknada, to se svakodnevno događa.
Fina polako ostaje bez posla, jer im sve uzimaju banke.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


A prodavat ce im bezveznjaci: uprava/nadzorni/mirovinski fondovi/
Na kraju ce ostati vlasnici mali investitori i par bravara kojima su uvalili hartije umjesto casha

ajde ti nama onda objasni tko je u par dana kupio 500.000 dionica INGRE po prosječno 65 kn? i tko je kupio zadnjih mjesec dana Ingre za 55 milijuna kuna -oko 900.000 dionica, prosjek 62 kn? Mali ulagači jel? zar ti nije neugodno pisati takve gluposti? mislio sam da si neki kalibar od investitora , ali … [bye]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

Plavi, naravno da predvide samo treba dobro gledati…prije par dana graf ingre je odradio proboj trokuta na povećanom volumenu uz gap…uzal na 61 kn…cilj je trebao biti 82 kune….nakon toga dva dana crvene svijeće uz veći volumen nego na proboju…to mi je bio signal za izlalazak jer se nešto ”krupno” valjalo iza brda…izašao prosjek 70kn…i to je to…sad kao što vidimo enormna prodaja iz TOP10…inače nakon povećanog volumena kod proboja normalo jelagani povratak dionice uz smanjeni volumen, a ovdje je bio veći volumen narednih dana nego kod proboja….vidiš, samo treba znati čitati graf…sve na grafu piše…naravno u 80% slučajevašto je meni dovoljno…
lp


Prinos potpuno si u pravu.
Ovo je po meni alarmantna vijest, zanima me kako je tigrusova BRA analiza predvidjela ovu činjenicu da su mirovinci krenuli prodavati sa minusima između 60 i 80 %.
Da li grafovi predvide ovako nešto???

PBZ mirovinac nije prodo nego prebacio dionice na svoj PBZ invest. fond koji se pojavio u prvih 10, a zašto je to napravio samo on valjda zna. možda zbog Hanfe, možda zbog xy razloga…

DPAVLETIC=DKONCAR=DSORC=MAJA4684=SCRAPMAN=....

New Report

Close