INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Da, istina…prodaja je ovdje nemilosrdna. Di proizvode tolke dionice? I na kraju… ako mi netko može ukratko objasniti.. koji je qurac s ovom dionicom? [shocked]. Zar je zaista istina da je ovo bila jedna velika patka bull marketa, kak se priča.. teško mi je povjerovati u to.. može i na PM. zahvaljujem..

Jesam vam lijepo napisao još davno da još nije vrijeme za ovu dionicu.
Zar meni ne vjerujete, pa ja sam proživio ovo od 10 000 do 60 000, pa nazad na 7 500 ili ti sadašnjih 8250.
Polako, ima vremena.
[/quote]

Plavi, javi kad bude vrijeme. [thumbsup]
[/quote]
Pa kad plavi uđe, onda će biti vrijeme [lol]

samo mali osvrt. Kolega plavi je prije koji mjesec kad je bila neuspješna dokapitalizacija na 80 kn uvjeravo cijeli forum i vodio bitku protiv ostalih forumaša da je to savršena prilika i treba kupovat što više. Nakon toga je došla i do 34 kn……………….. a danas tvrdi da nije prilika i da će nas posavjetovat kad to bude. ??!!???!!???????????????????????????????????????


Slažem se da je na 60.000 (400 kn) Ingra bila napuhana, ali sada to nikako nije, pogotovo u usporedbi s ostatkom građvinara koji na ZSE sumanuto rastu: najprije IGH oko +150%, a zatim HDEL, VDKT…jedino se Ingra paca već mjesec dana na 55-59 kn ali doči će i ona na svoje i rasti po +20% dnevno kao HDEL i VDKT, sad treba sakupljati jer teško da će više biti ingre ispod 50 kn, ja očekujem uskoro razine 65-70

INGRA je gubitaš sa mutnom budučnosti, ovi drugi su slični, ali se po mojem mišljenju napuhuju da bi netko polako izašao, a kada izađe, kupnja će propasti u zemlju i jednostavno nećeš imati prodati kome ni za puno nižu cijenu, zato takve igrice igram na dnevnoj bazi odnosno do kraja dana izlazim van.

Ingra trenutno je gubitaš (u stvari čak i nije), ali mislim da nema mutnu budućnost. Stvari su takve kakve jesu i vrijeme je preživljavanja. Ja sumnjam da će, kao što su neki iznosili, uskoro biti raketirana, ali mislim da neće doći ni do situacije da ju nećete imati kome prodati.Ona sigurno ima svoju vrijednost koju je narušila situacija na tržištu općenito i glupa nebriga uprave za male dioničare. Ukoliko se i jedno i drugo u budućnosti popravi + novi poslovi koji su vrlo mogući, oni strpljiviji će vjerojatno dobiti satisfakciju.

aman

kad uskoro INGR NA RAZINE 65-70 ?

Moje mišljenje je da INGR uz ovakovu političku garnituru u državi nema budućnosti, bez obzira na sva strana tržišta, te na podršku Mesića. Prije su sudjelovali u udruženim pothvatima Konstruktora, Viadukta i Hidroelektre, ali sumnjam da su više dobrodošli nakon sukoba oko Arene s IGH u kojem su brzopleto povukli barem jedan vrlo nizak potez.
Rast sa sadašnjih vrijednosti možda, ali opravdani plafon buduće cijene dionice vidim niže od 80kn. Ne treba zaboraviti da su je po toj cijeni veliki mogli kupiti u količinama koliko su htjeli, ali nisu kupili baš ništa. Doduše, tada Arena još nije bila riješena, a možda su i u šumi..

ODUSTANAK
Ingra: Nećemo skraćivati radni tjedan
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – ‘Zagrebački holding uplatio je na račun BKS banke ugovorenu svotu od 7,2 milijuna eura plus PDV’, rekao je za SEEbiz Danko Družijanić, direktor marketinga i korporativnih komunikacija Ingre te pojasnio da je riječ je o depozitu koji je definiran Ugovorom o zakupu Arene Zagreb.

http://seebiz.eu/hr/nekretnine/ingra-necemo-skracivati-radni-tjedan,46073.html

Nitko ne komentira izvjestaj za 2008?

Ok, necu ni ja..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Nitko ne komentira izvjestaj za 2008?

Ok, necu ni ja..

nema potrebe dok se ne probije 60kn.
nakon toga cemo komentirati.


Nitko ne komentira izvjestaj za 2008?

Ok, necu ni ja..

slobodno izkomentiraj. Ja ne mogu jer ne razumojem baš građevinare,ali bi mi bilo drago da ga ti ukratko prokomentiraš.

I'LL BE BACK

samo cu pastaty iz revidiranog izvjsca, nista vise…
1.Stecaj Mavrova (ne inzenjering vec ADG)-Da je drustvo iskazalo umanjenje vrijednosti navedenog ulaganja, dobit prije oporezivanja bi bila manja za 54 milijuna kuna
2.Otpustanje rezervacija za sudske sporove od 41 miliujun kuna za Medjimurje (ovo je jednokratna stavka), bez ovoga gubitak za 41 mil veci
3. Trosak kamata 20 milja kuna (redovno ali puno i neznam od kud ce to vracati)
4. Gubitak po AFS-u, HTM, od 23 milja kuna (ok, ovo se mozda vrati, jedina pozitivna stavka)
5. Od mavrova inzenjeringa koji je jedini ok imaju 50%, malo
6. Casha nemaju ni kune, sve je short term prekoracenje od 38 milja kuna

Koma..
nazalost tako je kako je…
ja sam svoje popusio i vratio izgubljeno kroz JDPL, ajde barem to..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




Da, istina…prodaja je ovdje nemilosrdna. Di proizvode tolke dionice? I na kraju… ako mi netko može ukratko objasniti.. koji je qurac s ovom dionicom? [shocked]. Zar je zaista istina da je ovo bila jedna velika patka bull marketa, kak se priča.. teško mi je povjerovati u to.. može i na PM. zahvaljujem..

Jesam vam lijepo napisao još davno da još nije vrijeme za ovu dionicu.
Zar meni ne vjerujete, pa ja sam proživio ovo od 10 000 do 60 000, pa nazad na 7 500 ili ti sadašnjih 8250.
Polako, ima vremena.
[/quote]

Plavi, javi kad bude vrijeme. [thumbsup]
[/quote]

to će biti kao u onom crtići Kralj Lavova…" vrijeme je.. " [thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close