INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opa, još netko čita Ingru?
Znači, izgleda da će biti ili?

http://www.poslovni.hr/114901.aspx


http://www.poslovni.hr/114901.aspx

Kad će jedna pozitivna vijest za ovu dionicu??

idući tjedan će bit bolje...

gamad je to sve kapitalistička
em su sfušali,em hebu ljude
inače , još su dizalice na areni,neče se nikad ni maknuti jer je fucking krov osjetljiv na toplinske vanjske podražaje

Good artists copy. Great artists steal.

http://www.seebiz.eu/files/img/2009/4/30/arena-zagreb-011.jpg

Lexus arena, eh kad bi je Toyota htjela cijelu kupit!



http://www.poslovni.hr/114901.aspx

Kad će jedna pozitivna vijest za ovu dionicu??
[/quote]

Pa to je pozitivna vijest! Vidiš kako lijepo pokušavaju lihvariti i namaknuti si još više novaca. Znači firma samo dobiva još više…

A naravno, kao što sam očekivao, Arena je sama po sebi neiscrpan izvor jednih te istih informacija (negativnih) i to će INGRU pratiti još mjesecima dok god se ne oporavi svjetsko gospodarstvo (ne znam što drugo može zasjeniti loš posao na Areni). Znao sam da se još negdje skrivaju ti zločesti komentari o Areni koji su cijeli tjedan šutili, samo im je trebao mali poticaj…

Mogu se svi buniti koliko hoće ali to je tako. I ova dionica će vječno patiti dok se ama baš sve hrvatske dionice uključujući Lolu Ribara i Belišće ne oporave od gubitaka i dosegnu novu ATH vrijednost. Tek onda će konačno početi oporavak na ovoj dionici ( naravno s nekih mizernih vrijednosti).

A do tada da nam ne bi bilo dosadno tražiti dno možda Stojić napravi još koju analizu…tko zna, možda je već sada po njemu fer vrijednost 12 kn, a da mi ne znamo…

Sada još čekamo da nam se Uprava putem ZSE obrati i izvijesti nas o teškoćama poslovanja za prvi kvartal prije nego izađe izviješće da se možemo na vrijeme pripremiti…

Ah da, zaboravio sam reći da i ja posjedujem INGRU da me se krivo ne shvati, a svoje dionice ću prodati kada ih budu prodavali mirovinci….ili ako nastupi veća korekcija da podržim padajući trend. Isto je to.

(P.S. nemojte me unaprijed osuđivati, dionice sam kupio kada sam bio na bolovanju, dok me tresla temperatura 39,4 C)


Ah da, zaboravio sam reći da i ja posjedujem INGRU da me se krivo ne shvati, a svoje dionice ću prodati kada ih budu prodavali mirovinci….ili ako nastupi veća korekcija da podržim padajući trend. Isto je to.

(P.S. nemojte me unaprijed osuđivati, dionice sam kupio kada sam bio na bolovanju, dok me tresla temperatura 39,4 C)

Čitam i čitam tvoj post, ali nevjerovatno kako me svaki puta podsjeti na Ćiru Gašparca i njegovu pjesmu "Laže selo, lažu ljudi" [lol] [lol] [lol]
Reci otvoreno, bez muljanja, htio bi kupiti jeftino [lol] [lol] [lol]



Ah da, zaboravio sam reći da i ja posjedujem INGRU da me se krivo ne shvati, a svoje dionice ću prodati kada ih budu prodavali mirovinci….ili ako nastupi veća korekcija da podržim padajući trend. Isto je to.

(P.S. nemojte me unaprijed osuđivati, dionice sam kupio kada sam bio na bolovanju, dok me tresla temperatura 39,4 C)

Čitam i čitam tvoj post, ali nevjerovatno kako me svaki puta podsjeti na Ćiru Gašparca i njegovu pjesmu "Laže selo, lažu ljudi" [lol] [lol] [lol]
Reci otvoreno, bez muljanja, htio bi kupiti jeftino [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Zašto da lažem? Uvijek hoću kupiti jeftino i prodati skupo, kao i svatko drugi, pa šta se tu ima kriti? Ili ti voliš raditi obrnuto?

A sad stvarno, bez zeke-peke, kupio sam INGRU i ranije, ali ponovo sam je kupio i na samom početku 4.mj. I onda je izgledalo kao fantastičan ulaz (obzirom na kompletna kretanja tržišta). Međutim, od tada na ovamo je sve i svašta (uključujući i domaće firme koje su poslovale također s gubitkom) poraslo oko 20%, a INGRA pala skoro 10%. Tako da mi moja kupnja ispala prvoaprilska šala. Najbolja šala do sada.

E sad, logika mi nalagala da sam pogodio dobar trend za ulazak (pogledaj na kojoj su razini bila strana tržišta onda i na kojoj su sada), a stvarnost demantira. Očito nije problem u meni već u ovoj dionici [smiley], jer da sam uletio bilo gdje drugdje ispalo bi daleko bolje. Od svih najlikvidnijih INGRA uvijek najmanje raste, pa tako i danas. Mizerija živa naspram ostalih. I to treba ponoviti po 200-ti put.

Zato kažem, bez lažnog iskaza, i ja sam skupa u g.vnima s većinom onih koji su odlučili ipak ostati i ne prodavati. Unatoč tome što netko konstantno kenja i blati ovu firmu po novinama i kad treba i kad ne treba. Al takav je život, šuti i trpi ili prodaj. Uostalom, ja kažem, ako mogu sr.ti po ingrinoj dionici novinari koji je očito ne posjeduju (a možda su i plaćeni da upravo pišu samo loše stvari), mogu sr.ti i ja koji je posjedujem. U čemu je razlika? Šta su oni nešto pametniji ili relevantniji od mene? Pa pola ih nema ionako pojma šta piše. A ja bar imam i subjektivnog i objektivnog razloga kao dioničar nešto prokomentirati kako mi se prohtije.

Prema tome ja imam potpuno pravo iznositi svoje mišljenje na ovakav način, a bome ću i nastaviti, radi se o osobnom stavu što mi nitko ne može oduzeti: INGRINA DIONICA JE U USPOREDBI S OSTALIM DOMAĆIM LIKVIDNIJIM DIONICAMA (I U SEKTORU I VAN SEKTORA) DNO DNA, ŽALI BOŽE OVAKVOG TRETMANA U DOMAĆOJ JAVNOSTI I ŽALI BOŽE SVIH ONIH FONDOVA KOJI JE IMAJU U SVOM PORTFELJU I KOJI SU JE ONAKO SKUPO PLAĆALI PRETHODNE GODINE. Eto. I ja imam takvu dionicu u portfelju, skupa s fondovima. Bar sam je kupio jeftinije nego oni.

Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju (radite što hoćete od dionice, kupujte prodajte ili gledajte trgovinu, baš me briga), samo moje osobno stajalište (mali investitor s nešto INGRINIH dionica.)

G.Gekko, 04.05.2009. u 22:33
Investitor je u dvoranu uložio 90 milijuna eura plus gotovo 700 tisuća eura za popravak krova. Krov Arene je razlog zbog čega taj objekt ne može dobiti trajnu uporabnu dozvolu, nakon što se se krov sanira obavit će se tehnički pregled i Arena bi nakon toga trebala dobiti trajnu uporabnu dozvolu budući da trenutno ima samo privremenu. Ukoliko Zagreb i Vlada budu unajmljivali Arenu sljedećih 28 godina, Ingra će zaraditi 120 milijuna eura, a ukoliko je otkupe za sedam godina Ingra će u džep staviti 42 milijuna eura.

sve dođe na svoje , prije ili poslje …, na kraju se novci broje…

[i]Prodajte svinjske polovice i kupujte zlato![/i]




http://www.poslovni.hr/114901.aspx

Kad će jedna pozitivna vijest za ovu dionicu??
[/quote]

Pa to je pozitivna vijest! Vidiš kako lijepo pokušavaju lihvariti i namaknuti si još više novaca. Znači firma samo dobiva još više…

A naravno, kao što sam očekivao, Arena je sama po sebi neiscrpan izvor jednih te istih informacija (negativnih) i to će INGRU pratiti još mjesecima dok god se ne oporavi svjetsko gospodarstvo (ne znam što drugo može zasjeniti loš posao na Areni). Znao sam da se još negdje skrivaju ti zločesti komentari o Areni koji su cijeli tjedan šutili, samo im je trebao mali poticaj…

Mogu se svi buniti koliko hoće ali to je tako. I ova dionica će vječno patiti dok se ama baš sve hrvatske dionice uključujući Lolu Ribara i Belišće ne oporave od gubitaka i dosegnu novu ATH vrijednost. Tek onda će konačno početi oporavak na ovoj dionici ( naravno s nekih mizernih vrijednosti).

A do tada da nam ne bi bilo dosadno tražiti dno možda Stojić napravi još koju analizu…tko zna, možda je već sada po njemu fer vrijednost 12 kn, a da mi ne znamo…

Sada još čekamo da nam se Uprava putem ZSE obrati i izvijesti nas o teškoćama poslovanja za prvi kvartal prije nego izađe izviješće da se možemo na vrijeme pripremiti…
[/quote]
Da ovo je stvarno zanimljivo, prvo obavijest da će izvješće biti loše, pa Stojićeve procjene, pa sad ovakvi članci. Zašto se ne postaju ovakvi članci uz druge firme tipa Konzuma koji gotovo da ništa nikome ni ne plaća, a evo danas dionica u pozitivnoj blokadi.Miislim hebe mi se u svakom slučaju ne prodajem, a vrijeme će pokazati koji su interesi za ova sr…

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

opet prekrcaj 2 transakcije po 5000 komada 52 kune , zanimljivo [thumbsup]

Clear a path,I'm goin home !

New Report

Close