INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…čitali ste da su i Ingraši bili na razgovoru sa ŠEIKOM…hoće li to kako odjeknuti na tržištu???…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Ne znam da li da se veselim zato što netko kupuje, ili da tugujem jer se netko iskrcava 🙂

da ,ovo je najbolji komentar
pofuk


Da ti se nije zaletila jedna nula previše.

Netko je bio stavio na ask 10 000 komada i odmah su nestale zatim je stavio 1500 i to je odmah nestalo.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

kolege….kada kupujete dionica treba početi rsti a kad prodate ona tereba odmah pasti….
ja se trenutno koristim sistemom zvan pikado….



Ne znam da li da se veselim zato što netko kupuje, ili da tugujem jer se netko iskrcava 🙂

da ,ovo je najbolji komentar
pofuk
[/quote]
[lol]


…čitali ste da su i Ingraši bili na razgovoru sa ŠEIKOM…hoće li to kako odjeknuti na tržištu???…

Je, bili su Ingraši i tamo dolje (s INA-om i još nekim predstavnicama hrvatskih tvrtki) prije nekoliko godina kada su s Mesićom išli dolje u obilazak zemalja Bliskog istoka (Katar, Jordan). Tema razgovora je i onda bila ista: bilateralna suradnja, infrastrukturni projekti, luke, terminali…

Samo nisam čuo da se sada išta spominjalo o suradnji INGRA-Katar, iako poveznica od ranije postoji…

Aha, evo nekog pisanog slova…

Vaš link

Za mene ovaj članak što bi se reklo slovo na papiru, a tih 10tisuća neka dogovorena transakcija.
Da je netko pokupio s bida ili aska sitne naloge onda bi mogli o nečem govoriti.
Šeici su sigurno vidili arenu i oče takve tri u svom dvorištu. Nikad se nezna!

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Ovi šeici na kraju došli samo da še požale mesiću kako iz hrvatske dobivaju čekove bez pokriča,nisu ni oni što su bili.
Neznam zašto al me razveselilo da u svemu tome nije bila i ingra.
Dobar znak!
Već otvaram ovu stranicu mjesecima da pročitam INGRA DOBILA POSAO …
al od toga ništa.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Vau, kako ova tema plijeni pozornost u zadnje vrijeme, jednostavno odudara od svih ostalih, ko azijat usred Kine, jedva sam pronasao temu…

Imali tko unaprijed kakvu ideju o poslovnim rezultatima za 1.kvartal ili cemo radije pricekati najavu pred izvijesce u kojem nas opet upozoravaju na slabiji rezultat?

Mislim, ipak se Arena dugo gradila pa je red da su i u prethodnom kvartalu spusili na njoj… Ma ta Arena je neiscrpni izvor gubitaka 🙂

Evo cudim se da se prestalo pricati o tome, a meni se bas opet prica, ako zbog niceg drugog nego da nam ne zamre forum. A i da cujem sto nam blueman sada ima za poruciti, nekako sam se izgubio izmedju 4qFI, trenutnog omjera p/e, sra/nja, S&P-a na 870 i svinjske gripe – ne mogu ocjeniti koji mi je sada faktor bitniji za ulaganje…valjda ce uslijediti kakva pametna da ne lutamo…

IGH: Isplata plaća u dva dijela? Piše: G. Galović, A. Milovan, I. Profaca/EPEHA
Foto: Davor Pongračić/CROPIX
Prema podacima Fine, nepodmirene obveze u građevinarstvu krajem veljače prešle su 1,9 milijardi kuna

ZAGREB – IGH bi uskoro, zbog problema s likvidnošću, mogao početi isplaćivati plaće zaposlenima u dva dijela. Kako neslužbeno doznajemo, ta se ideja pojavila nedavno i iako nikakva odluka o tome još nije pala, nije isključeno da će zaposleni u toj uspješnoj građevinskoj tvrtki, koja je u prvom ovogodišnjem tromjesečju ostvarila dobit od 29,9 milijuna kuna, što je 46,8 posto više nego u istom lanjskom razdoblju, uskoro plaću primati u dva dijela umjesto u jednom.

– Točno je da imamo problema s likvidnošću, ali u protekle dvije i pol godine, koliko sam na čelu IGH, plaća je uvijek stizala 10. u mjesecu ili prvi radni dan nakon tog datuma. Tako je bilo i u travnju – kaže direktor IGH Jure Radić. O mogućnosti da se plaće i u toj građevinskoj tvrtki, vrijednost čijih dionica je jučer skočila za 15,38 posto, isplaćuju u dva dijela, Radić jučer nije želio govoriti, no istaknuo je da bi prije pristao i na to nego na otpuštanje ljudi.

HAC glavni krivac

I splitski Konstruktor u posljednje je vrijeme, kako se priča u građevinarskim krugovima, zapao u poslovne i financijske teškoće zbog kojih bi se njegovim zaposlenicima moglo dogoditi da uskoro počnu dobivati plaću u dva dijela.

Premda predsjednik Uprave Konstruktora Željko Žderić kaže da se plaće isplaćuju uredno, jučer nije želio detaljnije obrazlagati kakva će situacija biti u bliskoj budućnost. I u IGH i u Konstruktoru takvo je stanje, kažu pouzdani izvori, uglavnom posljedica problema u naplati odrađenih poslova. Pritom se prst najčešće upire u HAC, državnu tvrtku za gradnju i održavanje autocesta.

Gore nego devedesetih

Da je stanje likvidnosti u građevinarstvu sve teže potvrđuju i podaci Fine, prema kojima su nepodmirene obveze u tom sektoru krajem veljače prešle 1,9 milijardi kuna, što čini destinu ukupnih neplaćenih obveza u Hrvatskoj. U odnosu na veljaču prošle godine, rast nelikvidnosti u građevinarstvu iznosi alarmantnih 34,4 posto. – Stanje s neplaćanjima kakvo je bilo potkraj 90-ih sada je još i gore, pa je logično da se to odražava i na isplatu plaća – primjećuje Đuro Popijač, glavni direktor HUP-a.

U takvoj situaciji i sindikalni čelnici sve više prihvaćaju isplatu plaća u dva dijela.

Plaće u krizi sve češće zamjenjuju bonovi i prisilni godišnji odmori
U sindikalnim krugovima, upozoravaju da u uvjetima krize ima svega i svačega, pri čemu je isplata plaća u dva dijela samo manji dio problema. Sindikalci tako spominju i slučajeve smanjiva-nja plaća, isplate plaća u bonovima i prisilne godišnje odmore.

– U nekim hotelskim kućama uopće ne isplaćuju plaće. Plaće već dva mjeseca nisu isplaćene u hotelima Jelsa na Hvaru i Helios Stari Grad. Prijašnjih godina mnogi su hoteli koristili kredite za pripremu sezone i isplatu plaća.

Teško dolazi do kredita pa dio hotela ima problem s isplatom plaća – ističe predsjednik Sindikata turizma i usluga Hrvatske Eduard Andrić.

U Sindikatu trgovine Hrvatske su suočeni s brojnim najavama smanjivanja prava, a u tvrtkama Medika i Brodome-rkur poslodavac je jednostrano otkazao kolektivne ugovore i tako srušio sva prava radnika. U drvnoj industriji pojedine tvrtke isplaćuju plaće u bonovima. Sindikalci ističu da su u dogovoru s poslodavcima na to pristali jer bi radnicima u suprotnom smanjili plaće za dio koji sada dobivaju u bonovima.

U Spačvi primjerice radnici 25 posto plaće dobivaju u bonovima.

Zagrebački Elektrokontakt među rijetkim je tvrtkama koja još od lani ima pripremljen krizni scenarij pa je zbog pada izvoza dio radnika na odmoru.

– Problem je u Staklani Lipik. Od ovog mjeseca plaća se isplaćuje u dva dijela, a drugi dio još uvijek nije isplaćen. Zabrinuti smo za sudbinu 270 radnika – kaže sindikalac Ivan Tomac.

Hoće li i Ingra slučajno imati kakvo-takvo izvješće?

Netko kupio 5000 komada dionica INGRE u komadu.

New Report

Close