INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gospon Stojić, joj, ti niš ne kužiš [thumbsup]

pa to kuzim da nis ne kuzim
glede toga to nis nije novo
pofljuk
pardon …..sinoc sam se napio
htio sam reci pofuk
pofuk

Ovo odavno nije viđeno , prvih deset na bidu stislo se u 14 lipa , kao da se puni raketni pogon. Ovo će biti građevinar sa najboljim 1.Q FI. Trenutni trend P/E 4,80 , HDEL P/E 18,79 , VDKT P/E 11,36 , THNK P/E 42,74.

Skužio je gospon Stojke, skužio je, kako nije. Zna čovjek kada treba drukat, pa nije on od jučer. A sutra i narednih dana vi kupujte lijepo od njegovih ono sto je on od vas kupovao prethodnih dana. Samo naravno on je kupovao na diskontu, a vi ćete po cijenama s velikom maržom…nema šta, lijepo je obavio svoj posao – opet.


Ovo odavno nije viđeno , prvih deset na bidu stislo se u 14 lipa , kao da se puni raketni pogon. Ovo će biti građevinar sa najboljim 1.Q FI. Trenutni trend P/E 4,80 , HDEL P/E 18,79 , VDKT P/E 11,36 , THNK P/E 42,74.

Kako moze biti trenutni trend P/E 4.8 ako je zadnji kvartal negativan???
Ne kuzim, ajde objasni.

Aha, raketni pogon, prometi na INGRI frcaju sve u 16, za razliku od DLKV i IGH recimo.

Ingra je ok, malo su zeznuli sada neke stvari ali nemojmo pretjerivati…

Jos jednom ako mi netko moze objasniti trend p/e 4.8 ako je zadnji kvartal negativan

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Gospon blueman. Niste shvatili P/E 4.8
To vam je pečenka po 4.8eura u kantini u upravi ingre.
Ovaj mjesec na akciju.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Ingra je na akciji meni je pala 17% u tjedan dana sa 58 na pišljivih 47 kuna…

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio



Ovo odavno nije viđeno , prvih deset na bidu stislo se u 14 lipa , kao da se puni raketni pogon. Ovo će biti građevinar sa najboljim 1.Q FI. Trenutni trend P/E 4,80 , HDEL P/E 18,79 , VDKT P/E 11,36 , THNK P/E 42,74.

Kako moze biti trenutni trend P/E 4.8 ako je zadnji kvartal negativan???
Ne kuzim, ajde objasni.

Aha, raketni pogon, prometi na INGRI frcaju sve u 16, za razliku od DLKV i IGH recimo.

Ingra je ok, malo su zeznuli sada neke stvari ali nemojmo pretjerivati…

Jos jednom ako mi netko moze objasniti trend p/e 4.8 ako je zadnji kvartal negativan

[/quote]

Mogu ja. Za P/E se gleda zarada u zadnjih 12 mjeseci, a ne zarada za jedan kvartal.

Jel to toliko teško za znati?

A sada je Ingra ok kada smo se nakrcali a? [lol]




Ovo odavno nije viđeno , prvih deset na bidu stislo se u 14 lipa , kao da se puni raketni pogon. Ovo će biti građevinar sa najboljim 1.Q FI. Trenutni trend P/E 4,80 , HDEL P/E 18,79 , VDKT P/E 11,36 , THNK P/E 42,74.

Kako moze biti trenutni trend P/E 4.8 ako je zadnji kvartal negativan???
Ne kuzim, ajde objasni.

Aha, raketni pogon, prometi na INGRI frcaju sve u 16, za razliku od DLKV i IGH recimo.

Ingra je ok, malo su zeznuli sada neke stvari ali nemojmo pretjerivati…

Jos jednom ako mi netko moze objasniti trend p/e 4.8 ako je zadnji kvartal negativan

[/quote]

Mogu ja. Za P/E se gleda zarada u zadnjih 12 mjeseci, a ne zarada za jedan kvartal.

Jel to toliko teško za znati?

A sada je Ingra ok kada smo se nakrcali a? [lol]
[/quote]
aha, naravno.
Vrijednost firme iza njene dionicare je ono sto je bilo u zadnjih 12 mjeseci, da, naravno.
Bas sam glup, a ja mislio da je vrijednost nesto sto firma moze pruziti uu buducnosti i iz cega ce isplatiti dividendu.
ok, idem onda u svoju banku i reci, cujte moja je firma zaradila prosle godine 100 kuna, sada nam bas i neide, znate recesija je, ali prosla godina je bila ok pa nam dajte kredit na temelju tih 100 kuna.

ma sto ja znam….

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep





Ovo odavno nije viđeno , prvih deset na bidu stislo se u 14 lipa , kao da se puni raketni pogon. Ovo će biti građevinar sa najboljim 1.Q FI. Trenutni trend P/E 4,80 , HDEL P/E 18,79 , VDKT P/E 11,36 , THNK P/E 42,74.

Kako moze biti trenutni trend P/E 4.8 ako je zadnji kvartal negativan???
Ne kuzim, ajde objasni.

Aha, raketni pogon, prometi na INGRI frcaju sve u 16, za razliku od DLKV i IGH recimo.

Ingra je ok, malo su zeznuli sada neke stvari ali nemojmo pretjerivati…

Jos jednom ako mi netko moze objasniti trend p/e 4.8 ako je zadnji kvartal negativan

[/quote]

Mogu ja. Za P/E se gleda zarada u zadnjih 12 mjeseci, a ne zarada za jedan kvartal.

Jel to toliko teško za znati?

A sada je Ingra ok kada smo se nakrcali a? [lol]
[/quote]
aha, naravno.
Vrijednost firme iza njene dionicare je ono sto je bilo u zadnjih 12 mjeseci, da, naravno.
Bas sam glup, a ja mislio da je vrijednost nesto sto firma moze pruziti uu buducnosti i iz cega ce isplatiti dividendu.
ok, idem onda u svoju banku i reci, cujte moja je firma zaradila prosle godine 100 kuna, sada nam bas i neide, znate recesija je, ali prosla godina je bila ok pa nam dajte kredit na temelju tih 100 kuna.

ma sto ja znam….
[/quote]
He,he, ne znam tko je izmislio p/e ali zna se sta on predstavlja. Ono e se odnosi na zaradu u zadnja 4 kvartala, malo citanja ce sigurno dobro doci, ponavljanje je majka znanja.
Nego, kako to da se sada mijenja prica? Do jucer se jos s.ral.o da je izvijesce lose i da se treba prodavati! K tome se radilo o izvijescu od prije 2 kvartala! Sta je onda bilo upitno s buducom zaradom firme? Ma kako te nije sramota sad pisati o tome?! Nisu svi bas kratkovidni na forumu da ne vide sta se pise…

Zaista, kolega blueman, pada ti kredibilitet iz dana u dan a bio je ,što se mene tiče,prilično visok [bye]


Mogu ja. Za P/E se gleda zarada u zadnjih 12 mjeseci, a ne zarada za jedan kvartal.

Jel to toliko teško za znati?

A sada je Ingra ok kada smo se nakrcali a? [lol]

P/E Ingre je trenutno zaključno sa FI 31.12.2008. 30,90, odnosno veliki pad od prethodnog izvještaja.

Da odmah kažem da sam najvećim dijelom izašao iz Ingre i to iz par razloga.

1. Ingra očigledno ima problema sa CF, kao i sa novim poslovima.
2. Katastrofalan odnos sa dioničarima (u zadnjih par mj. poslao sam im nekoliko mail-ova, na nijedan mi nisu odgovorili)
3. Dodatak na ovo gore, nisu još objavili cijelokupni FI za 2008. iz ova tri lista koja su poslali na ZSE nemožeš vidjeti niti strukturu prihoda i rashoda, o oni su kao nekakva firma iz 1. kotacije (vjerojatno jedino da bi mogli uvaljivati obveznice OMF-ovima)
4. Imali su prvi kvartal sa gubitkom od kada su izlistani na burzi i to ne neki mali gubitak nego gubitak od preko 46 mil. kuna. to je 4 puta više od ukupne dobiti u 2008 ili više od polovice dobiti u rekordnoj 2007. i sve to u jednom kvartalu.
5. Nevidim nikakve objave novih poslova, čak su i oni najavljeni poslova u Iračkom kurdistanu izostavljeni u ovoj obavijesti o rezultatima sa ZSE, a i kada dobe posao nekakva bagra tipa Bandidos Milan im shebe čitav plan.
6. Od početka 2007 muvam se po knjizi dioničara INGRE ali je izgleda i tome došao kraj; ostavio sam 200 kom. tek toliko da me natjera pratiti događanja oko dionice.
7. Iskreno nevidim ništa što bi me agresivnije vratilo u dionicu, osim eventualno nekakve jači tehničke preprodanosti, dakle čisto špekulantski.
8. Ako bi trenutno i želio ući u građevinski sektor napravio bi to preko IGH. Imali su odlično izvješće, stalno dolaze novi poslovi i PR sposobnosti Jure Radića su neusporedive sa ovima iz INGRE.

Sretno dioničarima INGRE i čujemo se drugom prilikom.

Pozdrav i tebi [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close