INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Realna cijena je u svakoj glavi drugačija

Po meni Ingra

se je ispatila ko nijedna us to još

poslovala u pozitivi

Naguzili je politički

pala 18%

I us to još poslovala u pozitivi

I znam kamo bude došla za koji mjesec ima puno lošijih firmi koje su rasle dok je ona padala..

p

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

kolege moje drage,ako mogu da konstatiram,naime tehnicari su se slozili prije par dana da je dobar ulaz u ingru na 47 dali su bili u pravu vidjet cemo,ovaj pad nema veze s FI jer je ono jos od prije bilo ikalkulirano u cijenu,razlog mog izlaska iz dionice prije nekog vremena lezi u tomu sto sam primjetio da je jako puno neodlucnih uslo u dionicu i na svaki mig bi je prodali posto bilo,nadat je se da su isti izasli i da je ovo sto je prodanu uslo u koliko toliko cvrsce ruke.puno pozdrava svima i sretna kupoprodaja………

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Koja dionica (ili bolje rečeno koji dioničari) je uopće na HR tržištu uspjela u samo 5 dana sj38ati cijenu za čitavih 50% rallya, koji je trajao prethodno više od mjesec dana?!

Niti jedna (od barem malo likvidnijih)! Osim naravno INGRA-e.
-Da ne govorim o prethodnom potencijalu rasta, s kojim je INGRA debelo zaostala za ostalim dionicama njenog kalibra.
-Da ne govorim o prethodnoj korekciji od početka ove godine, s kojom je INGRA debelo naj38ala, za razliku od ostalih dionica njenog kalibra.

A neki se onda još uvijek usuđuju prodikovati kako je dionica preskupa…ajde da su bar opalili pošteno po DCF metodi (kao Stojić)…a ne onako šarlatanski…više se ne zna jel su trejderi ili ulagači na dulji rok…te se prekrižila 50SMA, te je na bollingeru, te nema prometa, te će u bankrot, te uprava kasni s izviješćem, te nevalja izviješće, te nevalja Arena, te nevalja S&P, te po Grahamu je INGRA fundamentalno ovakva a IGH onakva…ko bosanski lonac…strpaj sve i TA i FA i ŽNJA i drukaj koliko te volja, drukaj na duži rok, drukaj na kraći rok, drukaj na sat vremena ili na sto godina, ako ti je dosadno samo drukaj (a uglavnom sve na dolje)…pa ja vidio, ako je tako onda se idem i ja danas pridružiti, šta fali, ionako ovdje možeš pisati takve debilane, pa rekoh da se uklopim…

Žali Bože, dobro je da postoji nešto što se zove blokada (ne mogu vjerovat da ovo govorim), da nje nema već bi ovo čudo gledali na 35 kuna koliko se svima omilila pa je rasprodaju…

…ma bolje da šutim…ja sam u vrlo malom minusu s ovom dionicom, a i danas sam malo kupio i iskreno ne tangira me previše ova rasprodaja, jer svoje ću prodati ili po onoj cijeni koju zamišljam ili kad vidim da mirovinski fondovi kreću u prodaju (a ako je dobro i njima dobro je i meni)…

P.S. ima i daleko gorih izviješća (koja su također prošlo svršeno vrijeme), da ne govorim daleko gorih firmi, ali u njima se ne nalazi tolikog velikog interesa kao ovdje, pa zbog tog daleko bolje stoje njihove dionice…eto narode pamet u glavu, pa malo na računanje i istraživanje, a ne samo blejati po ovakvim forumima ko tele u šarena vrata…

Usput, za gorljive fundamentaliste…cijena na burzi nije uvijek i u svakom trenutku točno onaj presjek kojeg daju neki brojevi i izračuni, cijena dionice je uvijek relativna i ostaje relativna zbog mase stvari koja se događa na tržištu. Prema tome – cijena praktički nikad nikome nije idealna!
A prema svim relativnim stvarima (koje se tiču ostalih odnosa i zbivanja na TK) ova dionica je masno podcijenjena. To ne znači da trenutno vrijedi jednu, 5 ili 20 kuna više. To samo znači da je podcijenjena u glavama svih ulagača na tržištu. I to u najvećoj mogućoj mjeri. A sentiment postoji da bi se mijenjao. U točno značenje će se neki moći uvjeriti tek nakon određenog budućeg vremenskog perioda (ako treba i od više mjeseci do više godina, a možda i puno ranije). Bespredmetno je raspravljati dalje o tome…


Koja dionica (ili bolje rečeno koji dioničari) je uopće na HR tržištu uspjela u samo 5 dana sj38ati cijenu za čitavih 50% rallya, koji je trajao prethodno više od mjesec dana?!

Niti jedna (od barem malo likvidnijih)! Osim naravno INGRA-e.
-Da ne govorim o prethodnom potencijalu rasta, s kojim je INGRA debelo zaostala za ostalim dionicama njenog kalibra.
-Da ne govorim o prethodnoj korekciji od početka ove godine, s kojom je INGRA debelo naj38ala, za razliku od ostalih dionica njenog kalibra.

A neki se onda još uvijek usuđuju prodikovati kako je dionica preskupa…ajde da su bar opalili pošteno po DCF metodi (kao Stojić)…a ne onako šarlatanski…više se ne zna jel su trejderi ili ulagači na dulji rok…te se prekrižila 50SMA, te je na bollingeru, te nema prometa, te će u bankrot, te uprava kasni s izviješćem, te nevalja izviješće, te nevalja Arena, te nevalja S&P, te po Grahamu je INGRA fundamentalno ovakva a IGH onakva…ko bosanski lonac…strpaj sve i TA i FA i ŽNJA i drukaj koliko te volja, drukaj na duži rok, drukaj na kraći rok, drukaj na sat vremena ili na sto godina, ako ti je dosadno samo drukaj (a uglavnom sve na dolje)…pa ja vidio, ako je tako onda se idem i ja danas pridružiti, šta fali, ionako ovdje možeš pisati takve debilane, pa rekoh da se uklopim…

Žali Bože, dobro je da postoji nešto što se zove blokada (ne mogu vjerovat da ovo govorim), da nje nema već bi ovo čudo gledali na 35 kuna koliko se svima omilila pa je rasprodaju…

…ma bolje da šutim…ja sam u vrlo malom minusu s ovom dionicom, a i danas sam malo kupio i iskreno ne tangira me previše ova rasprodaja, jer svoje ću prodati ili po onoj cijeni koju zamišljam ili kad vidim da mirovinski fondovi kreću u prodaju (a ako je dobro i njima dobro je i meni)…

P.S. ima i daleko gorih izviješća (koja su također prošlo svršeno vrijeme), da ne govorim daleko gorih firmi, ali u njima se ne nalazi tolikog velikog interesa kao ovdje, pa zbog tog daleko bolje stoje njihove dionice…eto narode pamet u glavu, pa malo na računanje i istraživanje, a ne samo blejati po ovakvim forumima ko tele u šarena vrata…


hanger ovakve si kobasice pisao o atpl mjesecima…..prebacio si se…ok, problem ingre:preveliki broj dionicara drhtavaca poslje stock-splita…izmedju ostalog

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Prebacivanje težišta ulaganja iz jednog sektora u drugi ne umanjuje niti veliča vrijednost nikakve dionice.

BTW po meni je ATPL i dalje uz HT jedna od najboljih naših firma, ali TRENUTNO ne vidim persepktivu koju cijene ovih dionica pružaju.

Ne radi se o firmi već o cjeni dionice koju neka firma predstavlja i sentimentu koji ga određuje. I DRYS je svojedobno nakon jakog pada rastao i po 200% u nekoliko dana iako je pola ulagača tada doslovno mrzilo i DRYS i njegovog gazdu!

Sve to dakle ne spada u kontekst formuliranja podcjenjenosti. A sad uložiti u stabilnu firmu ili nekog tko je trenutno debelo podcjenjen je stvar osobnog ukusa pri ulaganju. Čak štoviše, radije ću baš sad uletiti u crno gov_o po kojem svi seru, jer kada dođe do promjene sentimenta počet će se o tom gov_etu pjevat pjesme…ok?

I da, kojih drhtavih ručica? Kada je bio stock split? Prije Marije Puljeve. Do tada su drhtave ručice prodale već miljon puta (i po daleko većim cijenama), sigurno nisu čekale baš jučer i danas.

Možda je u ovome problem, a i u šutnji vodećih ljudi o tome.Ipak je Ingra u prvoj kotaciji!

30.3.2009 16:10:00 | Powered by PressCut
Upravni odbor ADG Mavrova odlučio je pokrenuti stečajni postupak kao jedini način izbjegavanja daljnjih šteta za tvrtku, zaposlenike, vjerovnike i partnere. U izjavi Upravnog odbora ADG Mavrovo i hrvatske tvrtke Ingra navodi se da je odluka donesena s prethodnom suglasnošću Nadzornog odbora i u skladu s važećim propisima.

Nadalje, Mavrovo, kao sposobna građevinska tvrtka, nastavit će postojati i raditi na projektima u Makedoniji i inozemstvu. Velik dio zaposlenika i radnih kapaciteta prebačeni su u tvrtku Mavrovo Inženering pa je sada u njoj zaposleno 870 radnika, većina iz tvrtke koja prolazi stečajni postupak.
(Makfax)


Nazalost 90% htvatskih investitora ne kuzi da stecaj moze biti super rjesenje.
Da je dalmacijavino i ostatak otislo u stecaj prije 3 godine nebi sada bilo ovoliko problema.
Ali dobro…

Istina, gospon Stojić, dobro ste to rekli, a kako je u Hypo banci, kada idu vaša predviđanja?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Znate kad će se inra pomaknuti preko 60kn?
Kad se jave prve promjene u TOP10.
A od toga za sada ništa. Moramo čekati,!

idući tjedan će bit bolje...


Možda je u ovome problem, a i u šutnji vodećih ljudi o tome.Ipak je Ingra u prvoj kotaciji!

30.3.2009 16:10:00 | Powered by PressCut
Upravni odbor ADG Mavrova odlučio je pokrenuti stečajni postupak kao jedini način izbjegavanja daljnjih šteta za tvrtku, zaposlenike, vjerovnike i partnere. U izjavi Upravnog odbora ADG Mavrovo i hrvatske tvrtke Ingra navodi se da je odluka donesena s prethodnom suglasnošću Nadzornog odbora i u skladu s važećim propisima.

Nadalje, Mavrovo, kao sposobna građevinska tvrtka, nastavit će postojati i raditi na projektima u Makedoniji i inozemstvu. Velik dio zaposlenika i radnih kapaciteta prebačeni su u tvrtku Mavrovo Inženering pa je sada u njoj zaposleno 870 radnika, većina iz tvrtke koja prolazi stečajni postupak.
(Makfax)

ovo se nekad moglo i u hrvatskoj.dođeš,natovariš brdo obveza,firma rikne ,otvoriš novu ,uzmeš radnike koji ti odgovaraju i …. idemo dalje 🙂

Good artists copy. Great artists steal.


Možda je u ovome problem, a i u šutnji vodećih ljudi o tome.Ipak je Ingra u prvoj kotaciji!

30.3.2009 16:10:00 | Powered by PressCut
Upravni odbor ADG Mavrova odlučio je pokrenuti stečajni postupak kao jedini način izbjegavanja daljnjih šteta za tvrtku, zaposlenike, vjerovnike i partnere. U izjavi Upravnog odbora ADG Mavrovo i hrvatske tvrtke Ingra navodi se da je odluka donesena s prethodnom suglasnošću Nadzornog odbora i u skladu s važećim propisima.

Nadalje, Mavrovo, kao sposobna građevinska tvrtka, nastavit će postojati i raditi na projektima u Makedoniji i inozemstvu. Velik dio zaposlenika i radnih kapaciteta prebačeni su u tvrtku Mavrovo Inženering pa je sada u njoj zaposleno 870 radnika, većina iz tvrtke koja prolazi stečajni postupak.
(Makfax)

Da, baš je u tome problem! Odmah drugi dan po objavi ove vijesti (31.03.) se dionica odlijepila iznad 48 kuna i nije se vraćala ispod 48 kn sve do današnjeg dana. Zato tržište upravo danas retrogradno kažnjava dionicu jer je onda zaboravilo. [lol]

Ma ovdje ipak nema više smisla išta debatirati, samo nastavite s prodajom (s gubitkom) dečki, ide vam ovo dobro… sve do jednog dana…

New Report

Close