INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mislim da bi to za Ingru bilo odlično. Oko 90 milja je ulozeno, dobije sad 40-50 milja cisto a u vremenima u kojima se nalazimo i svi pate od nelikvidnosti i svježi kapital im je neophodan…. Smatram da bi ingra u ovim vremenima s toliko gotovine s puno više uspjeha oplodila taj novac nego što bi dobila od rente za 28 god. Ali ovu su sad samo naša naklapanja i što bi možda mi htjeli. A nema šanse, ja barem nevjerujem da bi Bandić mogao stvorit toliko gotovine i sad isplatit odjednom.

Možda proda javne WC-e i namakne lovu!

Zato INGRU treba očekivati ispod 50 kuna i to vrlo skoro.

Sad kada otvori amerika vidjet ćemo što znači potop na tržištu. Dugo nismo. Hvalisavaca više nema, otišli, sad će vam ti isti rušiti tržište.

Sad kada dođe onaj glavonja što zna što će sve rasti, bit će najbrži prst. Samo promjena nicka ide malo teže, treba vremena.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Da bi cijena INGRE bila povijesno recipročna cijeni IGH, trenutno bi trebala biti oko 70 kn.
Možda glupa usporedba, ali ispadne takav odnos ako promatramo cijene ove dvije dionice u posljednjih 3 godine . IGH je dostigao svoj plafon oko 2800 – 2900 kn i tu će se "hladiti", a nama slijedi mukotrpan uspon do 70. Finalni odnos će biti kao i u prošlosti. Neke stvari se jednostavno ponavljaju! [cool]

koliko vidim u zelenom smo jos,nevidim gdje je problem…volio bih ingru ispod 50 da se dokupim ali mislim da to necemo gledati ovaj i sljedeci tjedan…:-))

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Samo 600 milja prometa ..
trgovina se tek zahuktava ..

Meni pobjeglo , nalog na 52xx kn ….

Ja podigao nalog na 53,48 i otšao na kavu kad ono :

27.3.2009 12:20:19 kupovni 451881 INGR-R-A 342 342 53,48

Bolje da nisam prošlo bi i niže , al jebiga ….bar priznam

smanjuje se minus.......

Inače, kako prepoznati promjenu trenda.

Vidiš da seljačina govori o bikovskom tržištu. Nije teško, prati forum.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

mrda se nesto mrda ako nista bitno da se vidi da nisu svi izgubili povjerenje u ovu dionicu jer ovakav promet nije ostvaren od 17.12.2008…. hebiga danas je takav dan da je sve u crvenom pa se nije moglo vise gori ali i to je dosta i bolje da to ide postepeno jer kad krene prebrzo onda se puno njih iskrcava a to je bio slucaj i danas…

idući tjedan će bit bolje...

TRAKAVICA
Grad Zagreb: Prvo uporabna dozvola, pa onda plaćamo zakup Arene
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – Unatoč kuloarskim informacijama izgleda da Grad Zagreb nije zainteresiran za kupnju Arene Zagreb, a čvrsto stoji na odluci da će svoje obveze prema Ingri početi izvršavati tek nakon ishođenja trajne uporabne dozvole.

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/grad-zagreb-prvo-uporabna-dozvola%2c-pa-onda-placamo-zakup-arene,41230.html


TRAKAVICA
Grad Zagreb: Prvo uporabna dozvola, pa onda plaćamo zakup Arene
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – Unatoč kuloarskim informacijama izgleda da Grad Zagreb nije zainteresiran za kupnju Arene Zagreb, a čvrsto stoji na odluci da će svoje obveze prema Ingri početi izvršavati tek nakon ishođenja trajne uporabne dozvole.

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/grad-zagreb-prvo-uporabna-dozvola%2c-pa-onda-placamo-zakup-arene,41230.html


pa to je juce bandic i rekao,ali je rekao i da ce trajna biti kroz 15tak dana..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Puno se piše na ingri. A vi koji ste stari ovdje vjerovatno ste primjetili da je stiglo puno trajdera.
Pa drukaju neki gore neki dole.
Mi smo dobar rast odradili ovaj tjedan. Ja super zadovoljan.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Kolega Bljumen i kolega Plavi, bi li naša Ingrica mogla prva potražiti spas u zaštiti od vjerovnika. Što vi mislite?

TRAKAVICA
Grad Zagreb: Prvo uporabna dozvola, pa onda plaćamo zakup Arene
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – Unatoč kuloarskim informacijama izgleda da Grad Zagreb nije zainteresiran za kupnju Arene Zagreb, a čvrsto stoji na odluci da će svoje obveze prema Ingri početi izvršavati tek nakon ishođenja trajne uporabne dozvole.

‘Netočno je da smo razmišljali o kupnji Arene Zagreb’, demantiraju iz Grada.

Zainteresirani su, pak, za izvršavanje svojih ugovorenih obveza. Ipak dogovoreni iznos za zakup neće uplatiti na račun Ingre (ZSE:INGR-R-A) prije nego dvorana, koju je Bandić nazivao ukrasom na ulazu u metropolu, dobije trajnu uporabnu dozvolu.

Podsjetimo, Zagrebački Holding je s Ingrom potpisao ugovor o zakupu na razdoblje od 28 godina, nakon kojih postaje vlasnik Arene Zagreb. Ugovor predviđa plaćanje godišnjeg najma u protuvrijednosti 7,2 milijuna eura. Ingra je u gradnju dvorane uložila oko 90 milijuna eura.

Ugovor onemogućuje jednokratnu kupnju Arene prije isteka sedam godina zakupa.

Iz Ingre su za SEEbiz potvrdili da će se sljedećeg tjedna obaviti novo ispitivanje nosivosti krova dvorane, čije su manjkavosti bile temelj za prolongiranje izdavanja trajne uporabne dozvole. Nakon ispitivanja krovišta, na kojem su. kako kažu u Ingri, obavljene zatražene preinake očekuju pozitivnu ocjenu nadzornog inženjera, kojom bi se omogućilo izdavanje uporabne dozvole.

Za obavljanje nadzora Ingra je ovaj put angažirala tvrtku UPI-2m.

Ovdje upišite svoj komentar…

New Report

Close