INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega mi je nesto spomenuo da je bilo na tv da bi krajem mjeseca trebalo biti ovo za uporabnu dozvolu..ja to nisam gledao pa me zanima dali ima tko kakvih informacija vezanih za to?hvala…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Također sam vidio tu vijest da bismo kroz dva tjedna trebali imati TRAJNU uporabnu dozvolu. Još malo, pa da zatvorimo i tu stranicu. 🙂

What we've got here is a failure to communicate...

znaci nist od bankrota :-)jos da se ubrzo rijese ugovori za poslove u iraku…bit ce zanimljivo vidjeti reakciju dionice mislim da je jako koci ovo oko arene a i ta je situacija jako spustila dionicu,koja je imala najjaci otpor napad od svih gradjevinara sve do ovog s arenom…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


znaci nist od bankrota :-)jos da se ubrzo rijese ugovori za poslove u iraku…bit ce zanimljivo vidjeti reakciju dionice mislim da je jako koci ovo oko arene a i ta je situacija jako spustila dionicu,koja je imala najjaci otpor napad od svih gradjevinara sve do ovog s arenom…

Ma u suštini siguran sam da će se Ingra izvući iz ove svjetske krize puno bolje nego konkurenti u sektoru.

Najvažnije je os svega da i dalje imaju povjerenje malih dioničara i institucionalnih ulagača.

INGRA je na ovim razinama kao IGH nedavno na 1500 kuna. Štopa se, prekenjava, nevjerojatno. Moguće je da i padne još, međutim, neće puno.

Sjećam se ne tako davno, dok je IGH padao konstantno, svi su vikali bankrot, to je bio glavni argument za pad, kada odjednom eto vijesti i cijena eksplodira, a insidera koliko želiš. Pogotovo onaj đuki koji je izlazio, međutim, tip je izlazio, a paralelno kupovao (povezane osobe) preko skbničkog računa nakon što sam to napisao na forumu bio napadnut od nekih s teme da pričam gluposti.

Đukan je dobro odigrao, a sve kako bi i nekim drugima i sebi omogućio laku zaradu, što je bilo vidljivo još u četvrtak.

No, tema nije IGH nego INGRA. INGRA ne vrijedi 400 kuna, ali na 40 kuna nemamo o čemu pričati, to je daleko ispod vrijednosti. Kada bi pitao dijete što misli o INGRI na 40 kuna, on bi rekao tuna??
Daleko najbolji odgovor, bez ikakve DCF analize, bez preseravanja, očekujem i ovdje veliki rasplet.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ma u suštini siguran sam da će se Ingra izvući iz ove svjetske krize puno bolje nego konkurenti u sektoru.

Najvažnije je os svega da i dalje imaju povjerenje malih dioničara i institucionalnih ulagača.

Ovo je vic godine! Kakvo crno povjerenje!?! Ne šljive nas 1% i zadnja smo im rupa na svirali, ja njima više ništa ne vjeujem!! o "povjerenju" institucionalnih bolje da ne trošimo papir, dosta se sjetiti kako je propao dokap od silnog "povjerenja" velikih… [sealed]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti!

veliki je nisu kupovali na 80 kad je na trzistu bilo dosta dionica ispod te cijene…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Ako misliš u vezi uporabne dozvole.Istina,onih 90 dana ističe 24. ili 25. ovog mjeseca.Ali ingra je zatražila i dobila od grada novu privremenu dozvolu(početkom ovog mjeseca)koja če se produžavati unedogled dok Arena ne bude gotova.Očigledno da ingra zna več da arena neče biti gotova do 25.pa je tražila 2,5 tjedna prije novu privr.dozvolu.

Zagrebačkoj Areni privremena dozvola do daljnjega

08.03.2009
Hrvatska
Dok Ingra ne stekne uvjete za trajnu dozvolu, grad će Areni produljivati privremenu dozvolu

Zagrebačkoj Areni uskoro istječe privremena uporabna dozvola. No čini se da nema nikakvog straha za njezinu budućnost, javlja HTV

Dok Ingra ne stekne uvjete za trajnu dozvolu, grad će Areni produljivati privremenu dozvolu, kazao je nakon sjednice gradskog poglavarstva gradonačelnik Milan Bandić.

Naime Arena je pala na ispitu zbog čelične konstrukcije krova. U međuvremenu grad Zagreb kao korisnik Arene raspisao je međunarodni natječaj za koncesionara.

Dobra je vjest da su radovi na krovu arene gotovi, i da je u tijeku testiranje izdržljivosti krova. I ako se ispitivanja pokažu dobra bit će izdata trajna radna dozvola. Kako se navodi u jutarnjem listu od subote , 25.3. istiće valjanost privremene radne dozvole. Znaći da bi se mogla odigrati utakmica zagreb- kiel mora doći do njenog produljivanja. A pošto do tada vjerovatno testiranja neće biti gotova izdati će se nova privremena, ako ne bude nekog drugog dogovora.

Ja sam postao punu poruku, zašto je stigla prazna neznam. Možda bi trebali malo poraditi na portalu
pa nebi bilo takvih problema. ***obrisano***

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Čuo sam da se privremena dozvola ne može produživati. Ili se dobije trajna dozvola ili ništa.
Prema tome očekujte trajnu uporabnu dozvolu za dva dana.


INGRA je na ovim razinama kao IGH nedavno na 1500 kuna. Štopa se, prekenjava, nevjerojatno. Moguće je da i padne još, međutim, neće puno.

Sjećam se ne tako davno, dok je IGH padao konstantno, svi su vikali bankrot, to je bio glavni argument za pad, kada odjednom eto vijesti i cijena eksplodira, a insidera koliko želiš. Pogotovo onaj đuki koji je izlazio, međutim, tip je izlazio, a paralelno kupovao (povezane osobe) preko skbničkog računa nakon što sam to napisao na forumu bio napadnut od nekih s teme da pričam gluposti.

Đukan je dobro odigrao, a sve kako bi i nekim drugima i sebi omogućio laku zaradu, što je bilo vidljivo još u četvrtak.

No, tema nije IGH nego INGRA. INGRA ne vrijedi 400 kuna, ali na 40 kuna nemamo o čemu pričati, to je daleko ispod vrijednosti. Kada bi pitao dijete što misli o INGRI na 40 kuna, on bi rekao tuna??
Daleko najbolji odgovor, bez ikakve DCF analize, bez preseravanja, očekujem i ovdje veliki rasplet.


kolega previse dionicara je u ingri [cool] pa i kumice na placi pricaju kako su kupile ingru jer je jeftina [cool] a kupovalo se od 100 kn pa do 40 nemilice….. [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Čuo sam da se privremena dozvola ne može produživati. Ili se dobije trajna dozvola ili ništa.
Prema tome očekujte trajnu uporabnu dozvolu za dva dana.

U zakonu o građenju tako stoji.Jedino ako ne postoji nekakva caka ili "izmjena ili dopuna" kojom se to ipak može produžiti.
Naime nigdje ne piše šta se događa ako se nedostaci ne otklone a istekne privremena dozvola..
Znači vrlo lako je moguće da stvarno dobiju uporabnu za dva dana jer ne vidim alternativu.

Članak 137.
Za građevinu iz čl. 102. stavka 1. ovoga Zakona može se iznimno izdati privremena uporabna dozvola u slučaju i kada nema konačnih rezultata ispitivanja u pogledu ocjenjivanja sukladnosti, odnosno dokazivanja kvalitete određenih dijelova građevine, ako je tehničkim pregledom utvrđeno da je građevina izgrađena u skladu s građevinskom dozvolom, te da su provedeni svi kontrolni postupci u pogledu ocjenjivanja sukladnosti, odnosno dokazivanja kvalitete određenih dijelova građevine za sve radove tijekom izgradnje kada je ta obveza određena ovim Zakonom, propisima donesenim na temelju ovoga Zakona, posebnim propisom ili projektom. Privremena uporabna dozvola izdaje se na rok koji ne može biti duži od 90 dana. Po isteku tog roka potrebno je ishoditi uporabnu dozvolu.

sijem žito raste grahorica

New Report

Close