INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ja ću sutra kupiti malo Ingre. Baš zbog onog tikvana HAAB-a.hihi sjećam se kad je reko za ATPL 400, a za par tjedana eto je na 800

Ja sam danas kupio 1000 komada čim je izašla njegova procjena, taj čovjek je sramota Hrvatske.
[/quote]

dobro si napravio, i ja sam isto danas skoro skino, al reko moraju se preko bare skroigirat malo jer su lokalno prekupljeni, bit će sutra jeftinije (IMHO) možda griješim…

I'LL BE BACK

Balgac:
Nevertheless, the risk of oil prices averaging USD 30/bbl would undoubtedly put additional strain on public
finances and probably face the economy with a few quarters of zero/negative growth, which could put at
risk the aforementioned public projects.
Stvarno
Crude Oil Apr 09 50.68 12:32pm ET 2.54 (5.28%) Futures Chain uz tendenciju rasta

Balgac:
Nevertheless, Ingra’s current debt obligations at HRK1.53bn are demanding, with the short-term portion at
HRK818m. Therewith, in 2H08 the company sold HRK100m in 1Y commercial papers and took 10Y bank
loan of HRK350m from BKS AG bank to bridge the liquidity gaps at the end of the Arena Zagreb project.
Consequently, with the current pace of borrowing, Ingra might face a solvency problems in the near term if
(i) ST receivables are irrecoverable due to ongoing credit crunch (ii) the company is unable to borrow from
banks given the lack of unpledged properties for loan collaterals and

Stvarno:
U narednih 28 godina INGR adobija 212 mil EUR od grada, 7.5 milja godisnje.
Zato working capital nemoze biti negativan, barem ne u perpetuity-u

Balgac:
In our view a strategic partner could be a suitable solution
for the company to strenghten its capital position

Stvarno:
Pa naravno, zasto bi onda procjena bila iznad 35

Balgac:
Valuation approach: In our valuation models, DCF methodology takes the centre stage (70% weight) with
the focus on cash generation in the near term. Our DCF model assumptions include 2009-2015e EBITDA
CAGR of 12% terminal FCF growth of 1.45% and WACC of 11.51%.

Stvarno:
1.45 terminal growth je pad od 0.75 ako se uzme u obzir inflacija

Balgac:
Cost of equity=19,3%

Stvarno:
Previse, koliko onda ima cost of equity bilo koja firma u Bosni??

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




ja ću sutra kupiti malo Ingre. Baš zbog onog tikvana HAAB-a.hihi sjećam se kad je reko za ATPL 400, a za par tjedana eto je na 800

Ja sam danas kupio 1000 komada čim je izašla njegova procjena, taj čovjek je sramota Hrvatske.
[/quote]

dobro si napravio, i ja sam isto danas skoro skino, al reko moraju se preko bare skroigirat malo jer su lokalno prekupljeni, bit će sutra jeftinije (IMHO) možda griješim…
[/quote]
ja sam se danas dopunio,ododbrenje arene mislim da ce biti skok kao sad npr igh….to je samo moje misljenje..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Trebalo bi rasti al kada će to biti? Jesu dizalice još tamo? I ako nas stvarno čeka još najgori val na dole,barem tako tegničari tvrde. Bojim se da bi to završavanje arene moglo doći u krivi trenutak i ne imati nekog velikog efekta.
Najviše me smeta što uprava ne iznosi baš nikakve pojedinosti o stanju u firmi. Pa mislim da mali dioničari zaslužuju to znati. A ne da svi prelistavamo medije da vidimo jel koji novinar što novog iskopao. I ovdje nagađamo što će biti sutra. Zar je teško reći ostalo je još zatezanje 20krovnih sajli i farbanje stupova.trajat će 20dana.
Neznam dal se iza tog muka krije stvarno loša slika, il se ruši cijena radi novog partnera. Ima li itko na ovom forumu da zna bilo kakvu novost o ingri?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


Trebalo bi rasti al kada će to biti? Jesu dizalice još tamo? I ako nas stvarno čeka još najgori val na dole,barem tako tegničari tvrde. Bojim se da bi to završavanje arene moglo doći u krivi trenutak i ne imati nekog velikog efekta.
Najviše me smeta što uprava ne iznosi baš nikakve pojedinosti o stanju u firmi. Pa mislim da mali dioničari zaslužuju to znati. A ne da svi prelistavamo medije da vidimo jel koji novinar što novog iskopao. I ovdje nagađamo što će biti sutra. Zar je teško reći ostalo je još zatezanje 20krovnih sajli i farbanje stupova.trajat će 20dana.
Neznam dal se iza tog muka krije stvarno loša slika, il se ruši cijena radi novog partnera. Ima li itko na ovom forumu da zna bilo kakvu novost o ingri?
kolega mislim da je ovo drugo po srijdi tj rusenje cijene,kad tad ce se isti iskrcavati i dizati je,ja imam vremena za cekati…ingra radi i po rusiji i bliskom istoku i sjeveru afrike i nedavno su kupili makdonsku tvrtku cije radnike namjeravaju koristiti za rad u ruiji jer su jeftiniji…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Nevjerovatan je pesimizam i euforija određenih kolega. Po meni ovo je samo lagani uzlet, a uskoro ocekujem dubok pad svih dionica pa tako i Ingre. Zadnjih mjeseci cijene idu gore dole ali s izrazitom tendencijom pada, i vjerujem da ce tako biti jos 3-4mj svijet,i 6-7 mj.Hrvatska. A nakon toga počinje na isti način tendencija rasta. Trenutno nemamo još niti jednu informaciju da ce bit obrnuto. Sve ove informacije koje dopiru poput poslova i sl. u 2007 imale bi utjecaja danas se cekaju informacije poput sanacije drugorazrednih hipotekarnih kredita, stabilizacija tržišta nekretnina u Americi itd… Sad kad krenu izvješća velikih firmi za prvo tromjesječje ove godine.,mislite da će cijene dionica rast??? Smatram da treba samo dokupljivat (u pravo vrijeme) što se više može i lagano spavat zimski san, ko medo… A ostalo ce se posložit samo od sebe, barem je to moje skromno mišljenje.
Pozdrav i sretno svima na buducim potezima…….


Ocita perfidno pokvarena igra Stojica koji glumi mangupa.Dovoljno je pogledat u TOP10 i imate sta i vidit.

Ocito je da se zele dodatno nakrcat da smanje prosijek a za mene ocito BAY SIGNAL [thumbsup]

Da bi smanjili prosijek trebali bi organizirati dokapitalizaciju po 10 kuna, inače teško.

A i ne znam čemu ste svi sad napali gosp Stojića kad je ovaj put reko istinu. Ingra je u debelim problemima, Arena im visi o vratu, tu su dobavljači koji traže pare, bankama su dužni, treba vratiti komercijalne zapise i slično. Posla sve manje, likvidnost sustava je sve lošija, država slabo plaća, Mavrovo se pretvorilo u kamen o vratu………….itd itd
Mogla bi Ingra i bankrotirati, treba to pošteno priznati

Mislim da je jučerašnji dan pokazao da se nemamo previše čemu nadati, u masovnoj građevinskoj euforiji jedino Ingra nije rasla.
Upravu boli ona stvar za male dioničare, dokap je propao, agonija s Arenom traje mjesecima i kad se napokon riješi to neće promijeniti ništa, osim što će možda pomoći Ingri da izbjegne bankrot.
Preuzimanje Mavrova bilo je ko prstom u g….. Slažem se da je namjera bila dobra, ali sad je to totalni promašaj i veliki financijski teret.
Ja bih bio zadovoljan već time da Ingra ne ode u stečaj, da je banke ne blokiraju, pa neka radi s nulom dok je netko ne preuzme, a kad se vani smiri, onda ćemo valjda i mi prema gore. Možemo se mi ovdje tješiti, ali siutacija nije blistava.
Što je najgore, jučer su opet mali ulagači kupovali i uzeli novih 20.000 komada. Čim krene novi pad tržišta, eto svih njih na asku,a cijena će opet na 35 kn. Veliki Ingru ne kupuju, izgleda da je zanimljiva samo malim ulagačima i trejderima [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Zbog tih razloga je i pala drastično. Dobra vijest će je lansirati.
Oprez u svakom slučaju.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Pala je zbog pada cijelog tržišta, a ove neugodne činjenice bi je mogle potpuno potopiti, to je cijela istina.
I ništa nije dovoljno drastično ako u obzir dolazi bankrot. treba pogledati sudbinu američkih banaka da bi se shvatilo da je dno nula.
imho

Aha, dobro ako ti tako kažes.

A zašto su onda danas povukli svi prodajne naloge? Ljestvica je prilično visoko ako netko misli kupiti…

I što kažete? ima li prodaje?


I što kažete? ima li prodaje?

zasad i nema zadnja transakcija prije 25 min. ….

Kupnje: INGR-R-A
Cijena Količina
41,07 225
41,06 112
41,04 414
41,00 297
40,61 567
40,20 251
40,19 250
40,16 200
40,12 250
40,10 400
Prodaje: INGR-R-A
Količina Cijena
260 42,92
267 42,99
200 43,00
138 43,15
52 43,45
225 43,59
150 43,60
100 43,95
190 44,00
164 44,90
Zadnje transakcije: INGR-R-A
Prikaži sve
Oznaka Cijena Količina Iznos Datum
INGR-R-A 40,79 220 8.973,80 20.3.2009 10:04:38
INGR-R-A 40,61 33 1.340,13 20.3.2009 10:04:38
INGR-R-A 41,00 97 3.977,00 20.3.2009 10:04:04
INGR-R-A 41,00 550 22.550,00 20.3.2009 10:03:38
INGR-R-A 41,14 83 3.414,62 20.3.2009 10:03:37
INGR-R-A 41,00 67 2.747,00 20.3.2009 10:03:37
INGR-R-A 41,14 350 14.399,00 20.3.2009 10:03:27
INGR-R-A 41,15 159 6.542,85 20.3.2009 10:03:13
INGR-R-A 41,21 200 8.242,00 20.3.2009 10:02:00
INGR-R-A 41,15 145 5.966,75 20.3.2009 10:02:00

smanjuje se minus.......

New Report

Close