INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MEĐUNARODNI natječaj za upravljanje rukometnom dvoranom Arenom Zagreb, jučer je ponovno raspisan, a raspisala ga je tvrtka Arena Zagreb d.o.o., koja je svojevrsna tvrtka kćer Zagrebačkog holdinga.

O raspisivanju natječaja medije je danas izvijestio Dušan Viro, glasnogovornik Holdinga te dodao kako je isti otvoren do 18. ožujka. Najbolji ponuđač, nakon izbora Povjerenstva, sklopit će sedmogodišnji ugovor o upravljanju Arenom. Glavni kriterij u izboru za najboljeg ponuđača bit će osiguranje isplativosti dvorane, dovođenjem svjetski poznatih izvođača i imena, istaknuo je Viro.

Osim u hrvatskim novinama, natječaj je objavljen i u britanskom listu Financial Timesu. Prvotni natječaj iz siječnja ove godine, poništen je zbog nepotpune dokumentacije te neuplaćivanja pet milijuna kuna novčane garancije, koja je novim natječajem drastično smanjena i sad iznosi samo pet tisuća kuna.

Viro je istaknuo kako očekuje da će se na natječaj prijaviti i neke domaće tvrtke, koje se bave tom vrstom organizacije, unatoč tome što neki mediji već pišu kako se očekuju iste tvrtke na natječaju, a one su njemačka tvrtka SMG te tri američke tvrtke, Vimex, AEG i Global spectrum.

zg28, šta ti je smiješno oko dividende ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


MEĐUNARODNI natječaj za upravljanje rukometnom dvoranom Arenom Zagreb, jučer je ponovno raspisan, a raspisala ga je tvrtka Arena Zagreb d.o.o., koja je svojevrsna tvrtka kćer Zagrebačkog holdinga.

Osim u hrvatskim novinama, natječaj je objavljen i u britanskom listu Financial Timesu. …

Ovdje hebe lud zbunjenog?!? Kako Zagreb(holding) može raspisati natječaj za Arenu ako je nije preuzeo tj. ako nije njegova? A kako može biti njegova ako je nije platio Ingri???
Ili ju je platio pa se svi prave ludi i šute o tome, pa skupljaju u tišini dionice po 40 kn na burzi??

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Danas sam razgovarao sa g. Družijanićem i čovjek mi je lijepo objasnio neke elementarne stvari o dionicama. Na moj upit zašto Ingra ništa ne poduzima u cilju odbrane cijene dionice i zašto ne izlazi sa obavijestima o stanju sa Arenom ili preeliminarnim rezultatima poslovanja, kako bi umirila investitore i uvjerila ih u stabilonst i kvalitet firme. Čovjek mi je lijepo odgovorio da ja nisam na gubitku ako nisam prodao dionice, a da oni sasvim dovoljno komuniciraju sa dioničarima jer svaka tri mjesecyaobjave rezultate poslovanja. Hvala mu na važnim informacijama. Stvarno me je prosvjetilo. Pravi glasnogovornik, moga bi biti glasnogovornik udruge glulhonijemih.


Majstor…
…daj podsjeti ekipu što si govorio na Tehnici….

[thumbsup] gluparije naravno … ali brzo učim .. očito [lol]

Evo stotka za opservaciju anyhow [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition



MEĐUNARODNI natječaj za upravljanje rukometnom dvoranom Arenom Zagreb, jučer je ponovno raspisan, a raspisala ga je tvrtka Arena Zagreb d.o.o., koja je svojevrsna tvrtka kćer Zagrebačkog holdinga.

Osim u hrvatskim novinama, natječaj je objavljen i u britanskom listu Financial Timesu. …

Ovdje hebe lud zbunjenog?!? Kako Zagreb(holding) može raspisati natječaj za Arenu ako je nije preuzeo tj. ako nije njegova? A kako može biti njegova ako je nije platio Ingri???
Ili ju je platio pa se svi prave ludi i šute o tome, pa skupljaju u tišini dionice po 40 kn na burzi??
[/quote]

fakat čudno! Ingra cijelo vrijeme prijeti da će Arenu prodati jer Zareb nije platio, a sad ZGholding raspisuje natječaj za davanje u zakup Arene na 7 godina? Valjda je Bandić konačno platio, ne bi valjda dao u zakup tuđi objekt? [lol]

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen



MEĐUNARODNI natječaj za upravljanje rukometnom dvoranom Arenom Zagreb, jučer je ponovno raspisan, a raspisala ga je tvrtka Arena Zagreb d.o.o., koja je svojevrsna tvrtka kćer Zagrebačkog holdinga.

Osim u hrvatskim novinama, natječaj je objavljen i u britanskom listu Financial Timesu. …

Ovdje hebe lud zbunjenog?!? Kako Zagreb(holding) može raspisati natječaj za Arenu ako je nije preuzeo tj. ako nije njegova? A kako može biti njegova ako je nije platio Ingri???
Ili ju je platio pa se svi prave ludi i šute o tome, pa skupljaju u tišini dionice po 40 kn na burzi??
[/quote]

mozda je dogovor vec gotov i mozda ingra ceka novce, novce koje bi bantitos dobio za 7 godian najma ( samo ih prosljedi ) MOZDA !!! neznam što da mislim


Danas sam razgovarao sa g. Družijanićem i čovjek mi je lijepo objasnio neke elementarne stvari o dionicama. Na moj upit zašto Ingra ništa ne poduzima u cilju odbrane cijene dionice i zašto ne izlazi sa obavijestima o stanju sa Arenom ili preeliminarnim rezultatima poslovanja, kako bi umirila investitore i uvjerila ih u stabilonst i kvalitet firme. Čovjek mi je lijepo odgovorio da ja nisam na gubitku ako nisam prodao dionice, a da oni sasvim dovoljno komuniciraju sa dioničarima jer svaka tri mjesecyaobjave rezultate poslovanja. Hvala mu na važnim informacijama. Stvarno me je prosvjetilo. Pravi glasnogovornik, moga bi biti glasnogovornik udruge glulhonijemih.

Da odličan je, valjda je kod Radića bio na ubrzanom tečaju. [thumbsup]


Ovdje hebe lud zbunjenog?!? Kako Zagreb(holding) može raspisati natječaj za Arenu ako je nije preuzeo tj. ako nije njegova? A kako može biti njegova ako je nije platio Ingri???
Ili ju je platio pa se svi prave ludi i šute o tome, pa skupljaju u tišini dionice po 40 kn na burzi??

Ma trebali bi sve one sajle pocvikati da se sve uruši u mp4 pa nek samo stupovi strše. Ak može ona zgradurina pored Getroa na Vrbanima već desetljećima biti u ruševinama može i Arena.

—————————————————–
Upozorava da je već sada većina investitora prezadužena, ali imaju iluziju da će opstati i ne želeći priznat mali gubitak sada, Kovačić upozorava, poslije će izgubiti sve.

U Ingri (ZSE:INGR-R-A), jednoj od kompanija s respektabilnim udjelom stambenih nekretnina u portfelju ne razmišljaju o spuštanju cijena.
——————————————————

Bez love su to je poznato, a neće spustit cijene….Kasnije će biti primorani da to urade….Uistinu mi nije jasan ovaj postupak uprave….Zar nisa ništa naučili sa ZSE-a….

Preuzeto s
http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/strucnjaci-antirecesijske-mjere-nece-spasiti-trziste-nekretnina,38815.html

Koliko sam ja upoznat, INGR gradi na ekskluzivnim lokacijama i to se ne može uspoređivati sa stanovima za široke narodne mase. S druge strane, da i spuste cijene, kupci bi i dalje čekali jer bi vjerovali da je to tek prvo u nizu spuštanja cijena tako da bi se time INGR slabo okoristila. Bolje je onda napraviti angažman direktno s bankom za manje kamate i u sklopu toga ponuditi popust.
No, sve to skupa nije toliko presudno za INGR jer ima stvarno vrijedne nekretnine koje će i u krizi zadržati dosta dobre cijene, tim više što od ove godine i stranci mogu slobodno kupovati kod nas nekretnine.
Za Ingru je važnije da joj konačno Zagreb plati za OBAVLJEN posao (jer radi se o velikoj lovi) i onda ingra ima vremena u miru riješiti ulazak strateškog partnera u kompaniju (što je Oppenheim najavio da je u tijeku).
Osim toga, INGR se javila i na onaj natječaj u Iraku od preko 400 mil EUR i tu je blizu dobivanja posla, tako da za INGR ne treba previše brinuti, čim se par kockica posloži, sve će izgledati puno bolje nego sada.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ne znam koliko dugo ulažeš na burzi, ali ova logika koju si prezentiro je većinu odvela u velike gubitke….Naime, ljudi su držali svoje dionice misleći da to vrijedi i kad tad će dobiti bar onoliko koliko su za njih dali….Držali i čekali, a vrijednost se topila…..
Poslije su neki bjesomućno bježali na daleko nižim vrijednostima od onih za koje su početku mogli dobiti….
Bojim se da bi ista situacija mogla preliti na tržište nekretnina…..

New Report

Close