INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DCF, DCF, DCF…..
Dajte se ljudi malo saberite i pustite taj DCF sa strane jer ova teorija u ovoj našoj državi nikako ne pije vodu….Pa tko zna budući cash flow u Ingri…I ok neka njega pretpostavite (napipate), onda još to treba diskontirati s određenim koeficijentom, koji je opet na neki način pretpostavka…

Pa zato nije ni čudno da vam se rezultati kreću u intervalu +- beskonačno…

Za gradjevinare je dosta tesko raditi DCF.
I jako je diskutabilno.
Koliki rast, koliki working capital, tko ce predvidjeti da grad odugovlaci sa placanjem pa ubija vrijednost.
Pa koliki je market risk premium kod nas.
Pa koju diskontnu stopu korisiti, da li 2 zbog volatilnosti trzista.

Nemojte pisati o necemu sto ne razumijete..

Lijepo kaze flyer.
DCF trenutno da mogu ruku staviti u vatru bi radio jedino za vrlo stabilne firme (HT, mozda ATGR..)..

ostalo je banana.

IGH recimo moze vrijediti super ako dobiju kredit i u brzom roku izgrade sto imaju izgraditi na Zagrepcanki.
A mogu i u stecaj.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Bili su dosta bahati kad su prodavali prvu rundu, to je bilo nesto prije pola godine, nesto tipa ‘javite se pa cemo mozda vidjeti da li imamo i da li vam zelim prodati’. Vjerojatno je dakle prva runda planula brzo, to je mozda nekh 30% cijele investicije. Onda ispada da je ostalo prodavano dosta sporije kad je prodaja dosla na ukupnih 71%. Vjerojatno je prodaja stala u potpunosti.

Oni koji su kupili po tim cijenama sada vjerojatno nisu previse sretni. Ingra terba gotovinu. Situacija na trzistu nekretnina je teska. Mislim da ce se sad moci dobiti i po 2500.





Kolike su cirka cijene stanova na Srebrnjaku?

Ovisno o poziciji i veličini : 3100 -3600€
[/quote]

[shocked] [shocked] [shocked]

jel prodano?
[/quote]

71% prodano
[/quote]

Bid i ask razlika 1 lipa-smješno i žalosno u zadnje vrijeme sve svezi Ingre

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Bid i ask razlika 1 lipa-smješno i žalosno u zadnje vrijeme sve svezi Ingre

Ingra ti ide u p.m.

Kad je ingra bila na 85 zacrtao sam da je neću kupovati iznad 20… mislim da će se nažalost mnogih to desiti…


Ja smatram da je dno ingre u najgorem scenariju negdje oko 30 kuna. …
ovo postaje morbidno već polako.. [undecid]

Citirat ću sam sebe sa početka 10 mjeseca … [lol] još uvijek stojim pri toj tvrdnji da ingra može propast do 30 kuna.

Treba je već sada kupovat kada zagrabimo u ovaj čini se val prema dolje (ne samo ingra već i Crobex i DAX i SPX)…. preračunato 30 X 150 = 4500 kuna po dionici… to bi bilo maksimalno dno po meni.. iako ove cijene su dosta privlačne …

Sretno svima pri odluci.. ! [cool]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Za gradjevinare je dosta tesko raditi DCF.
I jako je diskutabilno.
Koliki rast, koliki working capital, tko ce predvidjeti da grad odugovlaci sa placanjem pa ubija vrijednost.
Pa koliki je market risk premium kod nas.
Pa koju diskontnu stopu korisiti, da li 2 zbog volatilnosti trzista.

Nemojte pisati o necemu sto ne razumijete..

Lijepo kaze flyer.
DCF trenutno da mogu ruku staviti u vatru bi radio jedino za vrlo stabilne firme (HT, mozda ATGR..)..

ostalo je banana.

IGH recimo moze vrijediti super ako dobiju kredit i u brzom roku izgrade sto imaju izgraditi na Zagrepcanki.
A mogu i u stecaj.

Da li je Arena u imovini i na zalihi u bilanci Ingre?

Jel netko vidi koliko ima onaj skriveni nalog na prodaji od 48,00 ?

E jeste je razbucali danas ………………..

Kakvi fondovi mali ulagači utapaju ovog davljenika…..

A veliki i top 10 – nepada im napamet da brane ……..

Zato danas na jad od 50 000 €ura ovoliki pad……….i otkrivanje novih dubina ……

Treba stat na loptu i neprodavat ako mislite gore jer to je jedino riješenje……..

smanjuje se minus.......

INGRA-R-A…………bolna rana koja peče i boli…!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Moj target se bliži, premda me Vjeko moderira

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ja prodao na 100 jer sam morao zbog margina, bilo mi žao ko psu, a sad vidim da mi je to bio vrhunski potez!

New Report

Close