INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svi poslovi Ingre, par vrabaca u ruci i nekoliko goluba na grani, sve u svemu ni blizu nekim pustim milijardama.
A vjerovnici i dobavljači traže svoje, pitanje je trenutka kad će nekome dopizditi i pokrenuti stečaj?

Deset najvećih projekata

Od zagrebačke Arene do iračkoga Kurdistana

1. potpisan Protokol o suradnji na zdravstvenim projektima s Vladom iračkoga Kurdistana
500 milijuna eura (potencijal)

2. Arena Zagreb
100 milijuna eura (godišnji najam od 7,2 mil. eura)

3. sudjelovanje na natječaju za gradnju vojne bolnice u Alžiru
70 milijuna eura

4. izvođački infrastrukturni projekti u Alžiru
60 milijuna eura

5. Dvori Lapad (Dubrovnik)
52 milijuna eura

6. Ivanić Grad – energetsko-ekološki projekt
22 milijuna eura

7. vile na Srebrnjaku (Zagreb)
20 milijuna eura

8. Hidroelektrana Lešće
20 milijuna eura

9. autoceste Ravča – Ploče 1 i Jakuševac – Velika Gorica
iznos nepoznat

10. Mavrovo Inženjering – infrastrukturni projekti na Kosovu, u Makedoniji i Crnoj Gori
iznos nepoznat
[bye]

Na temelju čega zaključujete kako su ovo samo ‘ puste milijarde ‘ ?
Prije svega, uvijek je pohvalno ako imate rezervni plan u slučaju krize, a još je bolje ako dobijete multimilijunske poslove na inozemnom tržištu, koje je konzervativno za naše okvire, zar ne?



Možda bi Ingra i završila na 56 kn ali neznam tko,i i iz kojeg razloga ruši cijenu.
Pa cjeli dan od jutros kako je cjena krenula na 55kuna taj netko postavlja okugle naloge(50,100,150,200kuna…) na prodaju
a s nima drži i kupnju.
Čim cjena probije neku granicu odmah se ubacuje 3-4 naloga koji vraćaju prodaju ispod 53kune.

Ima li tko objašnjenje?

kad uzmemo u obzir da se uskoro očekuje ulazak strateškog partnera u INGR (najavio jučer Oppenheim) i to ovaj puta uspješno, a opet uzevši u obzir da novi gazda vjerojatno neće ući po 80 kn već po nižoj cijeni (moja procjena oko 65 kn), onda je ovo smanjivanje prosjeka na burzi radi nove javne ponude koja će potom uslijediti, tj. držanje cijene na uzdi da ne odleti opet na 80 kn jer bi to povlačilo i javnu ponudu blizu tog iznosa. ovako bi javna ponuda mogla biti na 65-70 kn, što je sasvim prihvatljivo
[/quote]

izgleda da tom buducem partneru neodgovara ni cijena od 50 pa ju sad ruse na 45…..
[angry]

idući tjedan će bit bolje...


E moj crni vito. Nisam ja jedan od onih koji zivi na tudjoj grbaci.
Hvala bogu dugova nemam. Jedino nesto minusa na burzi. Al doc ce to na svoje.


sve u redu ali odmah se vidi da drukaš,navlačiš, kao de če ingra radi tebe i tvojih komentara narasti sve su to karakteristike ljudi koji se vrte oko zelene tržnice




Možda bi Ingra i završila na 56 kn ali neznam tko,i i iz kojeg razloga ruši cijenu.
Pa cjeli dan od jutros kako je cjena krenula na 55kuna taj netko postavlja okugle naloge(50,100,150,200kuna…) na prodaju
a s nima drži i kupnju.
Čim cjena probije neku granicu odmah se ubacuje 3-4 naloga koji vraćaju prodaju ispod 53kune.

Ima li tko objašnjenje?

kad uzmemo u obzir da se uskoro očekuje ulazak strateškog partnera u INGR (najavio jučer Oppenheim) i to ovaj puta uspješno, a opet uzevši u obzir da novi gazda vjerojatno neće ući po 80 kn već po nižoj cijeni (moja procjena oko 65 kn), onda je ovo smanjivanje prosjeka na burzi radi nove javne ponude koja će potom uslijediti, tj. držanje cijene na uzdi da ne odleti opet na 80 kn jer bi to povlačilo i javnu ponudu blizu tog iznosa. ovako bi javna ponuda mogla biti na 65-70 kn, što je sasvim prihvatljivo
[/quote]

izgleda da tom buducem partneru neodgovara ni cijena od 50 pa ju sad ruse na 45…..
[angry]
[/quote]

ONI? neeee, ne ruše oni sada cijenu, sad to radite VI mali ulagači s 260 K prometa. ONI stoje sa strane i smiju se vašoj (ili našoj) naivnosti [wink]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti

Kolike su cirka cijene stanova na Srebrnjaku?

E pa stvarno mi nije jasno koju računicu imaju ovi što prodaju po 48,xx. Vremena nisu sjajna, ali Bože moj pa postoji sutra. Mislim wtf, pa ako uspješne firme riknu u slijedeću godinu dvije, koje to onda neće. Naravno netko i kupuje da bi ovi prodali. Ali treba stvarno imati živce za dokup. Ili možda keša koji nisi zaradio nego ti je s Marsa pao.

Crni vito. Prolistaj sve moje postove pa nadji jedan gdje sam rekao i jednu negativnu rijec o ingri.
Definicija drukera:
Dok kupuje pljuje po dionici na dole,kad kupi onda sve naj o njoj. I tako u krug.
A ja taj nisam.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


Kolike su cirka cijene stanova na Srebrnjaku?

Ovisno o poziciji i veličini : 3100 -3600€

možda i ovdje INGR ubode dio poslova

Sanader najavio nastavak infrastrukturnih projekata

Premijer Ivo Sanader u službenom je posjetu Francuskoj. Nakon sastanka u Parizu s francuskim gospodarstvenicima najavio je da će Hrvatska nastaviti s infrastrukturnim projektima koji su posebno važni u kriznim vremenima.

"Nastavljamo s infrastrukturnim projektima koji su posebno važni u vremenima krize i svi koji misle drukčije varaju se. Pozvali smo francuske tvrtke da se u te projekte uključe", rekao je Sanader nakon sastanka u francuskoj udruzi poduzetnika (MEDEF) na kojem je sudjelovao velik broj francuskih i hrvatskih gospodarstvenika.

Predsjednik MEDEF-a Francois Perigot izjavio je nakon sastanka da suradnja između hrvatske i francuske poslovne zajednice postaje sve čvršća i da je Francuska postala treći investitor u Hrvatskoj. Sanader je rekao da je niz francuskih tvrtki pokazao zanimanje za ulaganje u Hrvatskoj.

(HRT)

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Danas vozim pored Arene, i vidim dizalicu, skelu na rebru i radnike kako rade nešto oko spoja sajli i rebara. Pa sad ti budi pametan kad jedni kažu da su radovi završeni i da je sa sajlama sve u redu, a drugi da nije završeno, i da sajle još ne štimaju. [undecid]

ma glupostio.Kakav sastanak sa Ffrancuzima.

Francuska je 3. investitor u RH zbog jedne kupljene banke koja je visestruko preplacena, nista drugo, name tu kontinuiranog investiranja.

A Sanaderove price o nekekvim projektima si mozemo objesiti svi u rep.-
Pa tko jos njemu ista vjeruje.

Ingra ide sama bez sanadera, taj nemoze niti jedan posao osigurati nasim firmama, Mesic da, Sanaderovi ljudi se svadjaju sa Libijcima..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Iman netko ovdje osim mene ovu dionicu u portfelju a da je zadnje vrijeme nije prodao !!!????

na 4300 sve prodajem...

New Report

Close