INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mah u kojoj si ti brokerskoj kuci. Ja u mojoj dobijem sicu ako udjem na 50 izadjem na 54

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

osramotit se moze samo grad koji ne ispunjava svoje obaveze prema ugovoru.
dali je arena potrebna ili ne?! dali je preskupa i prevelika za ZG i HR?! dali je ili moze bit isplativa?! to su neki drugi parametri.
te stvari se ingru ne tiču. Za sportsku dvoranu je raspisan natječaj.Ona je na natječaju odabrana zA IZVOĐAČA RADOVA i svoje obaveze je više nego uspješno ostvarila. U roku kojem se trebala završit je ispunjena.A o izgledu i ostalom netreba trošiti riječi jer je to zasigurno jedan od najljepših sportskih objekata u Europi.!!!!!
… a sad "gospodo" molim lijepo platite što ste naručili…………..

Sramota je Jure Radić.


Sampras kad sve bude ok s arenom,bi doso na jedan egzibicioni mec. Protiv ivanisevica?;-)pred 15000ljudi
Zagorci su uz tebe
IDEMO PIT sampras


Sa ARENOM je sve ok pa to je pokazala i nezavisna analiza ali Radića je možda naljutilo to što joj bura nemože ništa, objekat koji on sagradi može se koristiti 10 dana u godini.

Grafit na Masleničkom mostu

Zaustavi se vjetre nešto bi te pita
Jure Radić

Ja bi rađe sa Tanjom jedan meč.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Mah u kojoj si ti brokerskoj kuci. Ja u mojoj dobijem sicu ako udjem na 50 izadjem na 54

Ja bi za navedene ulaz/izlaz dobio 6,93% jer je provizija 0,5% na ulaz i opet ista na izlaz.

Pre market u americi u plusu za 1%
Jel to nagovjestaj odbijanca?
Ingra zavrsava dan na 56;-)
Ja usao. Pa sad cemo vidjeti

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Možda bi Ingra i završila na 56 kn ali neznam tko,i i iz kojeg razloga ruši cijenu.
Pa cjeli dan od jutros kako je cjena krenula na 55kuna taj netko postavlja okugle naloge(50,100,150,200kuna…) na prodaju
a s nima drži i kupnju.
Čim cjena probije neku granicu odmah se ubacuje 3-4 naloga koji vraćaju prodaju ispod 53kune.

Ima li tko objašnjenje?

Kupnje: INGR-R-ACijena Količina
52,31 150
52,30 40
52,26 400
52,25 200
52,20 321
52,02 366
51,60 100
51,56 1
51,51 5
51,31 200
51,30 200
51,10 200
51,02 198
51,00 89
50,20 180
50,05 200
50,01 50
50,00 50
49,50 100
48,76 100
Prodaje: INGR-R-AKoličina Cijena
200 52,90
200 52,99
56 53,00
200 53,45
50 53,82
300 53,90
108 54,06
240 54,07
102 54,08
150 54,10
10 54,15
26 54,20
10 54,31
56 54,47
26 54,80
300 54,88
43 55,20
107 55,30
40 55,45
10 55,46

idući tjedan će bit bolje...

ne znam kako se nekima uopće da raspravljat ovdje. Činjenica je da postoji rzlika u ulagačima… ja sa, usao u 10mjesecu sa 300komada po 124 kune…. i sada 500 komada po 57 kuna… I??? meni je u cilju imati sto vise dionica i gledam dugorocno. Vjerovatno ce INGRA za 5 godina biti na 300 kuna, mozda i vise…
al zanima me jedna stvar.. kako i gdje vidite naloge za kupnju i prodaju?????????

mali

Deset najvećih projekata

Od zagrebačke Arene do iračkoga Kurdistana

1. potpisan Protokol o suradnji na zdravstvenim projektima s Vladom iračkoga Kurdistana
500 milijuna eura (potencijal)

2. Arena Zagreb
100 milijuna eura (godišnji najam od 7,2 mil. eura)

3. sudjelovanje na natječaju za gradnju vojne bolnice u Alžiru
70 milijuna eura

4. izvođački infrastrukturni projekti u Alžiru
60 milijuna eura

5. Dvori Lapad (Dubrovnik)
52 milijuna eura

6. Ivanić Grad – energetsko-ekološki projekt
22 milijuna eura

7. vile na Srebrnjaku (Zagreb)
20 milijuna eura

8. Hidroelektrana Lešće
20 milijuna eura

9. autoceste Ravča – Ploče 1 i Jakuševac – Velika Gorica
iznos nepoznat

10. Mavrovo Inženjering – infrastrukturni projekti na Kosovu, u Makedoniji i Crnoj Gori
iznos nepoznat

Oppenheim pregovara sa strancima o prodaji udjela u Ingri

Nakon dovršetka velikih projekata u zemlji, Ingra se namjerava više okrenuti stranom tržištu. Cilj je u sljedeće dvije godine izjednačiti prihode iz inozemstva s onim u Hrvatskoj

S kamatama blizu 10 posto nema isplativih projekata

• Jeste li zadovoljni prošlogodišnjim rezultatima?
– Teško je biti decidiran. Rekao bih da smo zadovoljni rezultatima, ali ne i nekim posljednjim zbivanjima. To se prije svega odnosi na Arenu Zagreb. Taj je objekt napravljen vrlo kvalitetno, u kratkom roku i već je postao jedan od simbola Zagreba, ali posljednji događaji u vezi s trajnom uporabnom dozvolom pokvarili su dojam uspješne poslovne godine i bacili sjenu na projekt koji ju je obilježio.

• Kako gledate na neuspjeh dokapitalizacije?
– Dokapitalizacija nije uspjela iz dosta jasnih razloga. Dio uzroka kriza je financijskog tržišta. S druge strane, nisu se realizirale najave institucionalnih investitora, prije svega domaćih mirovinskih fondova. Trećinu kapitala osigurali su strani investitori, ali nakon što je prvi krug pokazao da je interes kod domaćih ulagača iznenada splasnuo, i ostali su se povukli. U ovoj je situaciji njihovo povlačenje sasvim razumljivo.

• Hoćete li novac potražiti na tržištu kapitala kroz obveznice ili komercijalne zapise?
– Razmišljamo i o takvim opcijama. Ingra s velikim uspjehom provodi program izdanja komercijalnih zapisa u visini od 150 milijuna kuna još od 2006. godine. O tome danas treba dobro promisliti.

• Postoji li mogućnost ulaska nekog strateškog investitora u Ingru?
– Dosta smo daleko došli u razgovorima s međunarodnim institucijama koje imaju interes podržati nas i u projektima u široj regiji.

• Znači li neuspjela dokapitalizacija i smanjenje opsega poslova?
– U Hrvatskoj znači. Imamo poslove na autocestama, projekt u Dubrovniku ćemo završiti, a dinamika realizacije ostalih ovisit će o raspoloživim sredstvima i stanju na tržištu. Mislim da ova kriza neće biti kratkoga daha, tako dugo dok se ne stabiliziraju uvjeti na tržištu projekti će stajati. U situaciji kad se kamate bliže iznosu od 10 posto, nema isplativih projekata. Računamo na poslove u inozemstvu, gdje smo radili pedesetak godina, primjerice u Alžiru i Iraku . Svakoga dana dolaze novi tenderi, od kojih većinu financiraju međunarodne institucije kao što je Svjetska banka.

• Kakva je konkurencija na tim tržištima?
– Danas su tamo prisutne američke kompanije, ali s obzirom na najavljeno povlačenje stranih trupa, dio njih mogao bi napustiti tržišta i osloboditi prostor za nas.

• No, većina je tih projekata tek u najavi i početnoj fazi.
– Nije, već radimo na rekonstrukciji hidrocentrale Haditha, s prvom jedinicom, a iza toga ih slijedi još pet. Posjetio nas je njihov ministar energetike i uvjereni smo da će se ti poslovi realizirati. Tu je riječ o ugovorima vrijednosti nekoliko milijuna eura koji se vrte u kontinuitetu, to je jedna vrsta ulaznice i korak naprijed prema realizaciji većih projekata.

• Kad će se to reflektirati na financijske rezultate? U prvih devet mjeseci bilježite pad prihoda iz inozemstva.
– Padali su zato što je prihod u zemlji enormno rastao, ponajprije zbog Arene Zagreb. Naša intencija je imati najmanje 50 posto prihoda iz inozemstva, budući da u Hrvatskoj možemo očekivati smanjenje investicija.

• Nije li to preambiciozno?
– Nije, ako se realizira samo jedan od većih projekata za koje se natječemo, a čija se vrijednost mjeri u stotinama milijuna eura. Države s kojima surađujemo nisu toliko opterećene financijskom krizom i vjerujem da će se realizacija u inozemstvu dogoditi.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=67670


Možda bi Ingra i završila na 56 kn ali neznam tko,i i iz kojeg razloga ruši cijenu.
Pa cjeli dan od jutros kako je cjena krenula na 55kuna taj netko postavlja okugle naloge(50,100,150,200kuna…) na prodaju
a s nima drži i kupnju.
Čim cjena probije neku granicu odmah se ubacuje 3-4 naloga koji vraćaju prodaju ispod 53kune.

Ima li tko objašnjenje?

kad uzmemo u obzir da se uskoro očekuje ulazak strateškog partnera u INGR (najavio jučer Oppenheim) i to ovaj puta uspješno, a opet uzevši u obzir da novi gazda vjerojatno neće ući po 80 kn već po nižoj cijeni (moja procjena oko 65 kn), onda je ovo smanjivanje prosjeka na burzi radi nove javne ponude koja će potom uslijediti, tj. držanje cijene na uzdi da ne odleti opet na 80 kn jer bi to povlačilo i javnu ponudu blizu tog iznosa. ovako bi javna ponuda mogla biti na 65-70 kn, što je sasvim prihvatljivo

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti



Sampras kad sve bude ok s arenom,bi doso na jedan egzibicioni mec. Protiv ivanisevica?;-)pred 15000ljudi
Zagorci su uz tebe
IDEMO PIT sampras


Sa ARENOM je sve ok pa to je pokazala i nezavisna analiza ali Radića je možda naljutilo to što joj bura nemože ništa, objekat koji on sagradi može se koristiti 10 dana u godini.

Grafit na Masleničkom mostu

Zaustavi se vjetre nešto bi te pita
Jure Radić

Ja bi rađe sa Tanjom jedan meč.
[/quote]

Onda je Jure Radić Mostich Master

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close