INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=77e45dc4-e2e8-470e-baaf-66ec02676c18&ref=lastadd

Evo jedne dobre vijesti za dioničare, kao da su je tempirali za slučaj da dokapitalizacija ne prođe…

Što reći, treba priznati da je ovo odlična vijest…možda se sutra vratim u INGR po 63 kn, još ću biti u plusu [lol]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Propast dokapitalizacije definitivno može dobrim dijelom biti krivnja mirovinaca, pri čemu je definitivno da im država uzima puno love za trezorce i slično, ali recimo prošli tjedan su dosta magminih zapisa upisali, što nema veze s državom, a i firma je recimo lošija od ingre… Ono što u priči bode u oči je da si čak nisu htjeli one ulaze sa 35 i 50+ k na ingri uprosječiti, jer ak su onda mogli kupovati po 3, 4 ili 5 booka, kak im sad ne odgovara upis po 1 booku i to potencijalno velike količine, obzirom da nitko nije ni htio sudjelovati u dokapu… Ako gledamo s te strane, čak bi i pod navodnicima prihvatio da država uzme pare iz drugog mirovinskog stupa, jer ovakav način kupovanja od mirovinca zbilja nema nikakvog smisla ( ingra je samo možda najočitiji primjer, za više pogledati pod viro, i one blok transakcije iz 12 mj 2007. i slično…).

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

Ovo je strašan fiasko kompletno kriva procjena, da ima morala i samoodgovornosti Uprava i NO bi taj čas podnijeli ostavke, ali kako živimo u društvu gdje je to nepoznanica, pojest će vuk magare i nikom ništa, ko j… ostale dioničare, koja bahatost.

Ja sam j….i u INGRI i svaki dan sebi govorim da to neće opet ispod 80 pa ispod 70 pa ispod 65 i sad kad je 60-tak kuna neću i neću prodavati . Sramota je da je početkom prošle godine INGR-a vrijedila 400 kuna a sad je neće skoro pa nitko po 60tak…..strašno. Od ove nove vijesti iz Iraka ne očekujem ama baš ništa osim možda da je neka hrabra duša sutra na kupnji digne na 65 …..!!!!!!

na 4300 sve prodajem...

kupnjom dionica kupujemo budućnost, a ona je kod INGR zagarantirana. mene je početna ljutnja zbog dokapa prošla i danas sam opet kupovao jer INGR ide dalje, s dokapom ili bez njega:

Na pomolu novi poslovi Ingre u Iraku

Ingra je u Erbilu, glavnom gradu iračkog Kurdistana, s predstavnicima regionalnog ministarstva zdravstva potpisala protokol o suradnji na zdravstvenim projektima.

Protokolom se otvara put izravnom ugovaranju izgradnje bolnica i pratećih medicinskih objekata između vlade Iračkog Kurdistana i Ingre, navodi se u priopćenju dostavljenom Zagrebačkoj burzi. Konkretnije, regionalne vlasti žele izgradnju triju većih bolnica u gradu Sulajmaniyi (ukupno 500 kreveta) i jedne manje bolnice u Erbilu (60-ak kreveta), te njihovo opremanje. Korak koji slijedi je prihvaćanje Ingrine ponude s projektima, te potpisivanje ugovora o izgradnji i opremanju bolnica. Radovi na izgradnji trebali bi početi sredinom proljeća.

Preliminarna je procjena kako vrijednost građevinskih radova iznosi oko 180 milijuna američkih dolara, dok bi dovršenje svih obveza vezanih uz planirane bolnice (uz gradnju to je i opremanje i obučavanje osoblja) dostiglo vrijednost od 500 milijuna eura.

Ingra ima dugu povijest izvođenja projekata u Iraku, posebice u Kurdistanu. Kako se navodi, najviše je posla odrađeno na hidroelektranama HE Haditha i HE Al-Shemal, te pripremnim radovima na HE Bekhme – najvećoj hidroelektrani u regiji. Osim toga kompanija je izgradila i najveći poslovni kompleks u Bagdadu, koji danas koristi iračko Ministarstvo nafte, ističe se u priopćenju.

(pd)

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!


Ja sam j….i u INGRI i svaki dan sebi govorim da to neće opet ispod 80 pa ispod 70 pa ispod 65 i sad kad je 60-tak kuna neću i neću prodavati . Sramota je da je početkom prošle godine INGR-a vrijedila 400 kuna a sad je neće skoro pa nitko po 60tak…..strašno. Od ove nove vijesti iz Iraka ne očekujem ama baš ništa osim možda da je neka hrabra duša sutra na kupnji digne na 65 …..!!!!!!

Trenutno su cijene kakve jesu, niske. Nakon što sam se par puta opekao rekao sam nadam ništa više ispod svog ulaza. Na svu sreću u Ingr sam ušao nedavno tako da ne očekujem probleme. Tko je pametan sada ulaže, samo teško je to psihološki podnijeti ako si debelo u minusu.

ovo na ingri a naravno i na drugim dionicama sad vec dolazi pod rubriku ripley-vjerovali ili ne
drago mi je da napokon mogu vidjeti dokle seže državni kriminal i pranje novca
jesam popušio debelo al se isplatilo gledati ovaj cirkus zadnjih godinu i po dana

možda je ovo tema za bez cenzure

sretno vam svima
ulažite u zdravlje i kupujte zemlju da biste prehranili sebe i svoju obitelj

Postanite Eu-robovi

A da malo sad INGRA zabetonira 2.stup?Da ga pojača armaturom? [angry]

neznam Vas alo mene ova situacija sa Ingrom i 2.stupom mirovinca jednostavnio dokrajčila…..stvarno…

na 4300 sve prodajem...

Mene isto, vjerovao sam u ovo drzavu ali nakon dokapa Ingre koja je bila dogovorena i koja je naprosto zabranjena jer se trebaju upisati drzavni trezorci i pare trebaju ici drzavi sumnjao sam da bi moglo sve otici kvragu…

I otislo je kvragu…

Sram me u kojoj drzavi zivim…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Mene isto, vjerovao sam u ovo drzavu ali nakon dokapa Ingre koja je bila dogovorena i koja je naprosto zabranjena jer se trebaju upisati drzavni trezorci i pare trebaju ici drzavi sumnjao sam da bi moglo sve otici kvragu…

I otislo je kvragu…

Sram me u kojoj drzavi zivim…

Ja sam i prije tvrdio da živimo u banana državi ali za ovu banana je čak i pre dobra riječ…..

na 4300 sve prodajem...

Čisto onako hipotetsko pitanje.
Kad se Bandiću ..rdne da ipak plati Arenu očekujete li da dionica ode gore?
Možda kunu, dvije, ha? [huh]

New Report

Close