INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro, a kad će se napokon znati kako je prošao 2. krug dokapa? Samo da ne bude opet fjasko, i samo da to ne objave sutra nakon ovog potopa u SAD jer ne da ćemo onda sutra potonuti, nego nam ne gine negativna blokada odmah na otvaranju. [pray]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/ingra-poslovi-u-alziru-od-7%2c8-milijuna-eura,37146.html

" Osim u energetici i pomorskim radovima Ingra u Alžiru sudjeluje u zdravstveno-medicinskim projektima, a očekuje i okončanje natječaja za izgradnju vojne bolnice u gradu Alžiru čija se vrijednost procjenjuje na 70 milijuna eura, kaže se u priopćenju. "

Novi posao sklopljen, ali opet najava jednog većeg.
Već je vrijeme da nešto konačno veće i ugovore.
Ovdje se nagovještava mogučnost dobivanja posla od ca. 520 milijuna kuna
PReko polovice ukupnih godišnjih prihoda Ingre.
E to bi bilo već nešto ozbiljnije.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Možda griješim ali problem htvatskih građevinaca nije u mogućnostima ugovarnja novih poslova već u servisiranju postojeće zaduženosti.


Zasto sam optimista. Jer me dokapitalizacija ne opterecuje puno.ako prodje zaradit cu,ako padne dokupit cu.
A i zato sto kad ulozim u neku dionicu,cinim to s razlogom. Mislim unatoc problemima, ingra ce se izvuci iz svega. A optimista sam i zato jer da su svi pesimisti kao sto vas je vecina ovdje. Vec bi bili na 30kuna. Evo ti primjer,ovaj udje na 66 jucer. Danas izadje na 64. Vidi se da covjek dugorocno gleda u ulaganja.
Ako padnemo na 50. Ingra ce se opet vratit. Napravila je tisuce projekata u svijetu. I ko ju je sada nasao jebat. Jedan zagreb koji je pred bankrotom.

Gle kompa to je bio moj stop loss, ne znači da ja nemam long pozicije koje ne diram….


Dobro, a kad će se napokon znati kako je prošao 2. krug dokapa? Samo da ne bude opet fjasko, i samo da to ne objave sutra nakon ovog potopa u SAD jer ne da ćemo onda sutra potonuti, nego nam ne gine negativna blokada odmah na otvaranju. [pray]

Kolega, mislim da je tržište već percipiralo da je kompletna dokapitalizacija propala.
Budimo realni.
Očekujmo najgore, nadajmo se najboljem
[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ici sa onom cijenom u dokap, a da nemaju dogovor ispod stola, je ludilo. [shocked]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

a možda su poblesavili. Ne treba isključivati ljudsku glupost kao opciju, dapače… iako i ja isto mislim da imaju deal.

I'LL BE BACK



Dobro, a kad će se napokon znati kako je prošao 2. krug dokapa? Samo da ne bude opet fjasko, i samo da to ne objave sutra nakon ovog potopa u SAD jer ne da ćemo onda sutra potonuti, nego nam ne gine negativna blokada odmah na otvaranju. [pray]

Kolega, mislim da je tržište već percipiralo da je kompletna dokapitalizacija propala.
Budimo realni.
Očekujmo najgore, nadajmo se najboljem
[thumbsup]
[/quote]
može li bolje?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Na tržištu je trenutno najlošije vrijeme za dokapitalizaciju.
Oni koji imaju financijska sredstva imaju niz opcija kako uložiti dobro.
Ingri ostaje problem kako servisirati dugovanja.
Možda bi bilo pametno da su BKS banci ponudili svoje dioniceu zamjenu za dugovaje.



Dobro, a kad će se napokon znati kako je prošao 2. krug dokapa? Samo da ne bude opet fjasko, i samo da to ne objave sutra nakon ovog potopa u SAD jer ne da ćemo onda sutra potonuti, nego nam ne gine negativna blokada odmah na otvaranju. [pray]

Kolega, mislim da je tržište već percipiralo da je kompletna dokapitalizacija propala.
Budimo realni.
Očekujmo najgore, nadajmo se najboljem
[thumbsup]
[/quote]

Hm, ja se ipak nadam da će 2.krug donijeti pozitivan rasplet i osigurati Ingri prijeko potrebna sredstva za daljnje poslovanje. To je jedini razlog zašto do sada nisam rasprodao dionice INGR. Ukoliko i 2. krug dokapa propadne, a onda nemam što više tražiti ovdje, prosut ću sve po bidu i zbogom INGR za dugo vremena jer to bi bila točka na "i" u seriji pogrešnih poteza i gafova uprave, a ni u ludilu ne namjeravam čekati neki novi promašaj ili aferu koji će dionicu baciti još 10-15 kuna niže.

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!


Ici sa onom cijenom u dokap, a da nemaju dogovor ispod stola, je ludilo. [shocked]

Vjerojatno je neki dogovor postojao ali se nije ispoštivao. Osobito uz prljavu kampanju IGH-a. Mislim da je Ingra sad dobila epitet firme koja više nije bliska vlasti a to u ovim balkanskim prilikama i nije baš dobro.

Ne pratim redovito ovu temu, jer neposjedujem dionice INGRE, ipak čini mi se da do sada ovo još nitko nije postao, a ako je onda isprika.

INGRA ugovara gradnju bolnica u Iraku 09.02.09.
Objavljeno 09.02.2009 u 16:02

U Erbilu glavnom gradu iračkog Kurdistana predstavnici Ingre i regionalnog ministarstva zdravstva potpisali su protokol o suradnji na zdravstvenim projektima čime se otvara prostor za realizaciju projekta koji bi po dovršetku dosegnuo vrijednost od 500 milijuna eura.

New Report

Close