INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tko s Bandićem šljive sadi…
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/ingra-vjerujemo-u-dogovor-s-bandicem,36876.html

Usli su u 1 bloku pretpostavljam.
Ovo su jedine transakcije iznad 35,000 komada
I koliko milijuna kuna je Ingra izgubila

3.3.2006 177,33 198,17 175,17 194,83 190,95 11,22 216 50.466 9.636.285,68
2.3.2006 166,67 178,33 158,33 175,17 164,51 6,86 202 96.300 15.842.677,81
1.3.2006 160,00 163,92 156,67 163,92 158,21 4,63 154 76.800 12.150.429,81
28.2.2006 162,50 164,67 156,67 156,67 156,77 -5,90 189 105.534 16.544.568,90

4.1.2006 170,00 176,67 166,67 175,00 167,86 0,19 138 68.316 11.467.231,95
3.1.2006 161,83 175,00 161,83 174,67 166,21 8,38 49 61.164 10.165.848,42

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

A čemu tolika pljuvaona po INGRI. Ovo sa dokapitalizacijom izgleda amaterski izvedeno, ali ko garantira da Ingra nije imala dogovor koji je u zadnji čas izigran. Vidite da država cjedi svaku kunu di god ih ima pa je moguće da je popapala i lovu za dokap Ingre. Ne znam, ali ekipa iz Ingre mi se čini prepametna da si dopusti takav gaf.

A što se Arene tiče, pa zar Vam nije jasno da je to obična Bandićeva svinjarija. Njegov holding, najzaduženije poduzeće na svijetu, trenutno nema para, pa se izvlači na uporabnu dozvolu. Ma koja uporabna dozvola ljudi moji, šta je Vama, pa nije ovo Njemačka. To je prozirna i glupa izlika dok se ne skupe pare. A IGH isto jebe, jerbo IGH ima gradu dužan za zemljište zagrepčanke, je li.

Inače nemam Ingru. Al joj želim sve najbolje… [thumbsup]

Amen. BRAVO! Stotka od mene….

Pa tko jos vjeruje INGR-i – sve mi se cini kao prica za malu djecu tj. toboze imaju interesente za Arenu – vjerovatno imaju ali vjerovatno za 40% nizu cijenu nego sto ce platiti grad Zagreb. Pa koga oni muljaju, koja budala na kugli zemaljskoj bi kupila tj. ulozila u nekretninu u RH i to po cijenama iz 2006 a u medjuvremenu se ocekuje recesija tj. nizi povrat na kapital i visa cijena kapitala jer ce popunjenost biti manja nego sto se to ocekivalo prije dvije godine..

Dakle nemaju oni kupca, grad Zagreb nema para no zaduzit ce se ali problem je u tome da ako tako nastave krajem ove godine grad Zagreb bi mogao biti duzan oko 20 miljardi kuna tako da samo im slijedece godine prihodi nece biti dovoljni samo za place i kredit – e to vam je donjela vasa vlast u gradu zagrebu.

Sto se tice INGR…pa zar mozete vjerovat da su za vas novac tj. za vase mirovine kupovali mirivonski fondovi ovu dionicu po 55,000kn po dionici ili da je jedan mirovinski fond u samo jednoj transakciji za vase buduce penzije kupio dionice ingr za 55,000,000kn…

Zakljucak – tko je upropastio moju buducnost, tko je upropastio moju penziju, tko je omogucio malverzacije – vlast tj. zakonodavac – i zato, bas zato pisao sam vam prije godinu dana da realno INGR ne vrijedi 15kn ili Tehnika 350 kn ili Dalekovod 130kn ili Atalnska 270 kn…no nitko nije vjerovao….Sadasnje cijene cu napuhane i odrzavaju ih oni koji ih moraju odzavati da bi odrzali svoj posao tj. management kupuje dionice tvrtke u ime tvrtke za lovu tvrtke (trezorkse dionice) i to na nacin da se zaduzuju…Pogledajte primjer Podravke, Krasa…a i mirovinski fondovi umjetno odrzavaju cijene dionica koje imaju u portfelju…Zalosno je da sve to zna Hanfa, da sulenta govori da zna koji su lopovi opljackali hrvatski narod putem otvorenih i obveznih fondova a nitko bas nitko nista ne postupa…to vam je to…


Pa tko jos vjeruje INGR-i – sve mi se cini kao prica za malu djecu tj. toboze imaju interesente za Arenu – vjerovatno imaju ali vjerovatno za 40% nizu cijenu nego sto ce platiti grad Zagreb. Pa koga oni muljaju, koja budala na kugli zemaljskoj bi kupila tj. ulozila u nekretninu u RH i to po cijenama iz 2006 a u medjuvremenu se ocekuje recesija tj. nizi povrat na kapital i visa cijena kapitala jer ce popunjenost biti manja nego sto se to ocekivalo prije dvije godine..

Dakle nemaju oni kupca, grad Zagreb nema para no zaduzit ce se ali problem je u tome da ako tako nastave krajem ove godine grad Zagreb bi mogao biti duzan oko 20 miljardi kuna tako da samo im slijedece godine prihodi nece biti dovoljni samo za place i kredit – e to vam je donjela vasa vlast u gradu zagrebu.

Sto se tice INGR…pa zar mozete vjerovat da su za vas novac tj. za vase mirovine kupovali mirivonski fondovi ovu dionicu po 55,000kn po dionici ili da je jedan mirovinski fond u samo jednoj transakciji za vase buduce penzije kupio dionice ingr za 55,000,000kn…

Zakljucak – tko je upropastio moju buducnost, tko je upropastio moju penziju, tko je omogucio malverzacije – vlast tj. zakonodavac – i zato, bas zato pisao sam vam prije godinu dana da realno INGR ne vrijedi 15kn ili Tehnika 350 kn ili Dalekovod 130kn ili Atalnska 270 kn…no nitko nije vjerovao….Sadasnje cijene cu napuhane i odrzavaju ih oni koji ih moraju odzavati da bi odrzali svoj posao tj. management kupuje dionice tvrtke u ime tvrtke za lovu tvrtke (trezorkse dionice) i to na nacin da se zaduzuju…Pogledajte primjer Podravke, Krasa…a i mirovinski fondovi umjetno odrzavaju cijene dionica koje imaju u portfelju…Zalosno je da sve to zna Hanfa, da sulenta govori da zna koji su lopovi opljackali hrvatski narod putem otvorenih i obveznih fondova a nitko bas nitko nista ne postupa…to vam je to…


Momak ti mora da si dobro puko ATPL da vrjedi 270 kuna a zarada u 2008 po dionici 500 kuna, a vidim da ti ni otvaranje nickova nije baš strano [lol] [bye]

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Evo ja malo ušo u ingru…..uglavnom na loše vijesti buy a na dobre sell…


Momak ti mora da si dobro puko ATPL da vrjedi 270 kuna a zarada u 2008 po dionici 500 kuna, a vidim da ti ni otvaranje nickova nije baš strano [lol] [bye]

680 kuna

I'LL BE BACK

U današnjem Večernjem listu špekulira se da bi Ingra u drugom krugu dokapitalizacije mogla biti jeftino preuzeta.

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3232692/index.do

” U ovom trenutku, smatraju analitičari, Ingru može za relativno mali novac preuzeti konkurencija, čime bi Hrvatska izgubila izvoz građevinskih radova. Nagađa se da to mogu biti austrijske tvrtke Strabag i Porr, ali i neke kompanije iz Rusije ili arapskog svijeta s kojima Ingra surađuje. ”

Pored skandalozno smiješan člana o IGH gdje Jure Radić kaže da ne misle preuzeti Ingru, da im je premala.
Ma hajde molim te, IGH ima poslova ugovorenih 2 mlrd. EUR, a Ingra preko 3,5 mlrd EUR. Ovu godinu Ingra će završti sa prihodima većim od IGH, vjerojatno i sa dobiti.
Pa po kojoj onda logici Jure Radić ovkave rečenice izgovara?
Po logici što je većina ljudi neuka u tim stvarima, pa ne zna.
Onaj tko ima pristup mediju, kada nešto izjavi, smatra se i relevantnim.
Nažalost to tako nije u Lijepoj našoj.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Uglavnom, razocaran sam svime.
Zar ne vidite da u zadnjih 4 mjeseca niti jedna firma nije izdala obveznicu, dobila krediti nista.
Osim ako nisu vezani za drzavu (Podravka).

Ima firmi kojima to ne treba [wink]

I'LL BE BACK


U današnjem Večernjem listu špekulira se da bi Ingra u drugom krugu dokapitalizacije mogla biti jeftino preuzeta.

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3232692/index.do

" U ovom trenutku, smatraju analitičari, Ingru može za relativno mali novac preuzeti konkurencija, čime bi Hrvatska izgubila izvoz građevinskih radova. Nagađa se da to mogu biti austrijske tvrtke Strabag i Porr, ali i neke kompanije iz Rusije ili arapskog svijeta s kojima Ingra surađuje. "

Pored skandalozno smiješan člana o IGH gdje Jure Radić kaže da ne misle preuzeti Ingru, da im je premala.
Ma hajde molim te, IGH ima poslova ugovorenih 2 mlrd. EUR, a Ingra preko 3,5 mlrd EUR. Ovu godinu Ingra će završti sa prihodima većim od IGH, vjerojatno i sa dobiti.
Pa po kojoj onda logici Jure Radić ovkave rečenice izgovara?
Po logici što je većina ljudi neuka u tim stvarima, pa ne zna.
Onaj tko ima pristup mediju, kada nešto izjavi, smatra se i relevantnim.
Nažalost to tako nije u Lijepoj našoj.


Evo tog članka.
Ono što je bitno za ingru je osim što pobijaju špekulacije o preuzimanju kako i sam veliš, je i da se IGH povlači iz nadzora arene …

IGH se povukao iz nadzora Arene Zagreb
U IGH najoštrije demantiraju da imaju ambiciju preuzeti Igru, tvrtku koju šira javnost percipira kao njihova najvećeg konkurenta. – Ingra nam nije nikakav konkurent jer, za razliku od nas, koji imamo 800 inženjera, oni ih imaju samo 26. Preuzimanjem Ingre, koja je velika kao naš odjel za investicije, IGH ne bi dobio ništa – kaže naš izvor u IGH. Također je istaknuo da se IGH povlači iz nadzora zagrebačke Arene nakon što su Ingri izdali samo privremenu uporabnu dozvolu zbog 10 uočenih nedostataka na njezinu krovištu. – Ingra će morati naći druge nadzorne inženjere koji će potpisati trajnu dozvolu – rekao je naš izvor iz IGH.

sijem žito raste grahorica

Upravo tako kolega lime, a pošto se Jure Radić udostojio prokazati kako je Ingra njemu malo premala za preuzimanje, evo malo podataka relevantnih sa ZSE, usporedba tko je veći i jači.
Copy paste mog posta sa teme IGH, pa neka javnost procijeni.Mogao bi to biti i jedan zgodan novinski članak pošto u zadnje vrijeme imamo silna prepucavanja na relaciji Ingra IGH.
A mogao bi malo i PR Ingre proraditi, ne valja to već mjesecima. Sječam se 2007 i 2006. tada je to super išlo, zakazali su malo. Ajmo ljudi pokrenite se malo.

Ajmo sa podacima sa ZSE javno dostupnima:

Prihod IGH 3. Q 2008. 637 mil. kuna
Prihod Ingre 3. Q 2008. 816 mil. kuna

0:1 za Ingru da je veća

Dobit IGH 3. Q 2008. 70 mil. kuna
Dobiti Ingre 3. q 2008 68 mil. kuna

približno isto, ostaje 0:1 za INGRU

Kapital i rezerve IGH 3. Q 2008. 378 mil. kuna
Kapital i rezerve INGRA 3. Q 2008. 652 mil. kuna

0:2 za Ingru da je veća

Ugovoreni poslovi:

iz članka u današnjem Večernjem listu IGH 2 mlrd EUR
INGRA više puta objavljeno preko 3,5 mlrd EUR

0:3 za INGRU!!

DA pogledaqmo, teška su vremena, kakva je struktura kratkoročne zaduženosti,odnosno likvidnost, koja je bitna u ova teška vremena i kratkoročne imovine kako bi se ta ista zaduženost pokrila. RAdi se dakle o zaduženju i imovini koje je sa rokom dospijeća do 1 godine:

IGH :

kratkoroče obveze : 641 mil. kuna
kratkoročna imovina: 773 milijuna kuna

pogledajmo malo strukturu ove kratkoročne imovine, iz razloga, što je i sam Jure Radić naveo, neplačanja kupaca, problematike naplate potraživanja dakle " potraživanja od kupaca " – 229 mil. kuna, tj ukupno čak 30 % ukupne imovine.

Koeficijent tekuće likvidnosti kod IGH – 1,20

INGRA:

kratkoroče obveze : 818 mil. kuna
kratkoročna imovina: 1,2 milijardi kuna

pogledajmo malo strukturu ove kratkoročne imovine, iz razloga što je i sam Jure Radić naveo, neplačanja kupaca, problematike naplate potraživanja dakle " potraživanja od kupaca " – 185 mil. kuna, tj ukupno 15 % ukupne imovine ( za razliku od IGH koji ovu problematičnu stavku ima u iznosi od čak 30 %, duplo više.

Koeficijent tekuće likvidnosti kod INGR – 1,46

Zaključak: i u ovom pogledu apsolutno bolja situacija kod Ingre, kako po samom omjeru tekuće likvidnosti, tako i po strukturi kratkoročne imovine.

Inaće obje tvrtke imaju zadovoljavajući koeficijent tekuće likvidnosti, recimo 2006. godine u projektu za Sapard, prihvatljivo je bilo sudjelovanje svim tvrtkaka koje imaju taj koeficijent veći od 0,9, a inaće se smatra da je preko 1 zadovoljavajuće.

0:4 za Ingru.

Ukupna zaduženost, izračunajmo relevantan koeficijent , koeficijent zaduženosti(ukupne obveze / ukupna imovina ):

IGH: 61 %
INGRA: 66 %
Kad već spominjemo Sparad, kriterij je tu bio ne preko 70 %, obje tvrtke su ok, jer je to i granična brojka inaće.

Neznatno više, ali ipak više,dakle ukupno 1:4 za INGR,u pripetavanju IGH je smanjio rezultat.

Evo malo usporedbe o tome tko je u kakvoj situaciji i tko je veći i jači.

Hoće li isti rezultat biti i u Splitu!??? [rolleyes]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close