INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa nebi se bas slozio da nisu imali djece i da niko nece patiti, ja bi rekao da su dionicari njihova djeca i da ce i tekako patiti..

Je samo to su usvojena djeca, tak da ban… ovaj grad neće morat plaćat alimentaciju.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Bid jača prodaja usporava.

Kakva je vlasnička struktura Trigranita ?

Ovi iz businessa opet svašta pišu. Nisam čitao članak ( očito, tko bi to žutilo kupio ), ali u onoj najavi današnjeg izdanja piše da bi netko mogao preuzeti gotovo 50 posto Ingre, a sad kako je to moguće ako čak netko upiše svih 3.75 mil dionica, opet će imati 33 posto od cijele firme nakon preuzimanja. Da ne spominjemo moguće kupce koji su navedeni IGH, Tehnika ili Viadukt…
Previše svega, čak ako je i od njih….

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

Ovo na Ingri nisu čista posla uprava raspiše dokap. a svim silama se trudi da ne uspije Prvo uprava ne upiše ni jednu dionicu Drugo ovo sa gradom svi znamo da imaju ugovor koji moraju poštivat inače idu sankcije a tu je i država sa 50% Zaključak ovo će trajat do završetka doksp.da neko dobije trećinu dionica po 80kn Samo treba pogodit ko


Ovi iz businessa opet svašta pišu. Nisam čitao članak ( očito, tko bi to žutilo kupio ), ali u onoj najavi današnjeg izdanja piše da bi netko mogao preuzeti gotovo 50 posto Ingre, a sad kako je to moguće ako čak netko upiše svih 3.75 mil dionica, opet će imati 33 posto od cijele firme nakon preuzimanja. Da ne spominjemo moguće kupce koji su navedeni IGH, Tehnika ili Viadukt…
Previše svega, čak ako je i od njih….

Možda je u redu da ovo …… netko sposobniji i preuzme..

Jer ovo uprava s ovom dokap. napravila čisti promašaj…

Dok jedan JANAF na najavu dokapa skače 50-90%
mi se sa prvim krugom srozali sa 86 KN – ukupno skoro 28%…na 65

Ma koji su to idio.. kad misle da će netko u dokap. plaćat po 80 kn nešto
čega ima na burzi po 65-67 kn ko pljeve…..

Što će tek biti kad neuspije ni drugi krug nesmijem ni mislit….

Sretno nam svima koji smo unutra a van nemožemo od prevelikog minusa…
Ostaje nam nada da će se nešto desit…. [pray]

smanjuje se minus.......



Ovi iz businessa opet svašta pišu. Nisam čitao članak ( očito, tko bi to žutilo kupio ), ali u onoj najavi današnjeg izdanja piše da bi netko mogao preuzeti gotovo 50 posto Ingre, a sad kako je to moguće ako čak netko upiše svih 3.75 mil dionica, opet će imati 33 posto od cijele firme nakon preuzimanja. Da ne spominjemo moguće kupce koji su navedeni IGH, Tehnika ili Viadukt…
Previše svega, čak ako je i od njih….

Možda je u redu da ovo …… netko sposobniji i preuzme..

Jer ovo uprava s ovom dokap. napravila čisti promašaj…

Dok jedan JANAF na najavu dokapa skače 50-90%
mi se sa prvim krugom srozali sa 86 KN – ukupno skoro 28%…na 65

Ma koji su to idio.. kad misle da će netko u dokap. plaćat po 80 kn nešto
čega ima na burzi po 65-67 kn ko pljeve…..

Što će tek biti kad neuspije ni drugi krug nesmijem ni mislit….

Sretno nam svima koji smo unutra a van nemožemo od prevelikog minusa…
Ostaje nam nada da će se nešto desit…. [pray]
[/quote]
Nisam pratio što je objavljeno kod JNAFa ali to je već poznata praksa. Objavom dokapa cijena skače i tako sve do dana kad moraš imati dionice. Nakon toga dana cijena pada i to drastično. Kod INGRE je napravljeno naopako od uobičajenog. Objavljeno je da onaj tko je imao dionice ima pravo na dionice u dokapitalizaciji, a ne kao što je uobičajeno tko bude imao dinice na određeni dan. Znači objavom kod INGRE smo u poziciji kad je istekao rok za obvezu posjedovanja dinica i kao inače cijena pada. Sve logično. Samo jedna stvar nije logična. Cijena veća od tržišne. Što je pjesnik htio reći tek ćemo saznati. Jedino logično objašnjenje je takvo da netko želi uzeti dobar udio bez prevelikog podizanja cijene. A kad bi toliku količinu kupovao na burzi cijena bi skočila puno, puno više. Ovo mi ne izgleda čisto.

@Zeus

Ja mislim da je pjesnik htio reći tj. da je očekivao rast dionice na cca 82 i kusur
pa da se dioničarima isplati to kupit na dokapu…pa kad isti uspije cijena odleti u plus ….
No međutim pjesnik se zaj… u matematici ….I za njega mi nije krivo ,
al isti povuče u rupu i mene …….

I nije mu prvi put , vuče on mene od 160kn ,
A fondove i od 400kn pa se bojim da mu oni nevrate tj. da im računica nije Vladov target
pa da si jeb…. smanje minuse……

smanjuje se minus.......

mislim da je Goldy u pravu. bar sto se tice razmisljanja. Ingra je isla u stock split jer se stela pozicionirat oko HT, ali sipak. Ljudi na ovoj dionici stalno spominju neke igre i fore da se lakse dokupi a nitko ne zeli sagledat realnu situaciju da im gori pod petama

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!



@Zeus

Ja mislim da je pjesnik htio reći tj. da je očekivao rast dionice na cca 82 i kusur
pa da se dioničarima isplati to kupit na dokapu…pa kad isti uspije cijena odleti u plus ….
No međutim pjesnik se zaj… u matematici ….I za njega mi nije krivo ,
al isti povuče u rupu i mene …….

I nije mu prvi put , vuče on mene od 160kn ,
A fondove i od 400kn pa se bojim da mu oni nevrate tj. da im računica nije Vladov target
pa da si jeb…. smanje minuse……


Nije njima cilj da mali kupuju, njima je cilj da veći igrači ulaze u INGR, a mali im samo smetaju, pa ni ne pozivaju ih na sastanke dioničara. A Hanfa tu ne reagira!

Prvo da kažem da mi negativne vaše ocijene ne smetaju , od cijene 160 kn pa na dalje
ovu dionicu posjedujem i povećavam portfej stalno .
Zato dozvolite da konstatujem:

Na ovoj dionici se zadnjih 10 tak dana strogo lipari znači
ako je prodaja na 65kn kupnja je na 65,30 itd….

Znači da bi dokap. uspjela cijena bi se trebala približiti 80 kn
a to neznam kako je i moguće ostvariti jer
kad i krene blagi rast masovna prodaja štopa… ali nenormalno štopa…
i to se pojavljuju nalozi po 700 – 1000 kom i naravno po inerciji trgovina se odvija samo na kupnji …

Nisam pametan ili je nekakva "igranka" ili nesposobna uprava i krivi tajming dokapa…
Uskoro će se pokazat…………

smanjuje se minus.......

Bandić: Grad neće ostati dužan nikome, pa ni Ingri za Arenu!

Grad Zagreb neće ostati dužan za Arenu i sva su sredstva osigurana, izjavio je u četvrtak gradonačelnik Milan Bandić nakon sjednice Poglavarstva, prije koje se sastao s predsjednikom Uprave Ingre Igorom Oppenheimom.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=cf65294e-533c-404b-95db-dc10166e7a28&readcomment=1#comment

New Report

Close