INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Možemo mi sada tu lamentirati i pro i kontra, ali ostaje samo jedna činjenica, a ta je da je u prvom krugu dokap doživjela fijasko i to za takvu tvrtku dugoročno ne može biti dobro.

Druga stvar su ova debilna objašnjenja po kojima ispada da im nije bitno hoće li dokap uspijeti ili ne. Ako im nije bitno, što su se uopće upuštali u taj posao?


Dokapitalizacija još nije završena.

Postavlja se pitanje:Da li će drugi krug biti uspješan?
A da bi bio uspješan minimalni uvijet bi trebao biti da cijena na burzi bude blizu 80 kn.
Dakle,10.02. cijena bi trebala biti blizu 80.
Onaj koji je dana s kupio u tom slučaju zarađuje preko 20%.
Tko bi trebao dizati cijenu.
Ako su se dogovorili mirovinci i INGRA nema problema.To mogu odraditi bez problema.
A ako se pojavljuje novi igrač/strateški partner/on može u dokup i po ovim nižim cijenama.
Nelogično je da večinski dioničari nisu ušli u dokapitalizaciju.CIlj je da se u drugi krug upiše što manje padobranaca.Kao da su napravili namjerni bojkot dokapitalizacije u prvom krugu,a poruka i
za drugi krug je :Ne kupuj.Ako ne kupuje direktor ,zašto bi kupovao mali ulagač.
Tek ako dokapitalizacija ne uspije u drugom krugu možemo govoriti o fijasku.
Inače kapital voli sigurnost,a danas su mnogi bježali,ali prema kraju dana pojavili su se veći
kupci.
Ipak je danas INGRA jedan od rijetkih gubitnika na ZSE,a i jedini građevinar u crvenom.
Međutim i u tom padu neki su se dobro nakrcali.
Kockari ili inseideri vrijeme će pokazati.

Ipak ,s obzirom na dosadašnje uspješne vratlomije menađmenta INGRe teško je za povjerovati
da su napravili totalno krivu procijenu.
Vrč ide na vodu dok se ne razbije.
E onaj koji predviđa ili zna da se vrč nije razbio napuniti će kesu.

Ma Bandic rekao da za 2 tjedna sve gotovo.
Ak neude prodajem bubreg ko onaj lik sta je izdao knjigu pa mu Holding nije platio..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ja sam razmišljao jednako prije ovog prvog kruga i onda se dogodilo što se dogodilo. Sve više mislim da uprava možda i jeste retardirana. A upravitelji mirovinskih fondova nisu možda retardirani nego su definitivno retardirani. Umjesto da financiraju hrvatsko gospodarstvo i time oplode naš novac a ujedno i pomognu gospodarstvu, oni sad ne ulažu a ulagali su po nerealno visokim cijenama prije.

Vjerovatno su i oni skupo platili školu, samo na njihovu sreću tuđim novcem…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Grad se izvlači kao što sam i predvidio (pukla ljubav sa nedostatkom para) + ogromna nekretnina koja je fušana i predstavlja Obrovac u samom početku – nešto kao bolnica na kraju grada + veliki dugovi + neisplaćeni kooperanti = well you know what!

Kaj si ti predvidio?
Kako bi napisao Blueman trkeljaš bez veze.
Grad i Bandić oko Arene:

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/02/04/0266006.html

Bandić : " Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić poručio je da će postići sporazum s Ingrom što prije. "
" Ako se u međuvremenu sa Zagrebačkim holdingom ne potpiše ugovor o zakupu, Ingra će Arenu dati na prodaju, zakup ili na upravljanje nekom drugom.
Takav potez bi naštetio Gradu i Vladi, koja mora također plaćati pola zakupa dvorane"

Što se tiče nekretnine koja je kako kažeš fušana:

http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show_clanak&clanak_id=4111

Francuska nema dvorane kao Hrvatska

" Sportski dnevnik L’Equipe je istaknuo kako u Francuskoj nema dvorana poput arena u Zagrebu ili Splitu. "

Dakle šta?
Pišeš gluposti.

Ovaj objekt je izvrno napravljen u rekordnom roku, sa odličnom zaradom koju će Ingra imati, a reference za nju smo vidjeli daje i najugledniji francuski dnevnik.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Bas me veseli sto je u Hrvatskoj bolja dvorana negu u zemlji koja ima 15x vise stanovnika i Nx veci dohodak po glavi stanovnika. I to ne jedna, nego dvije. [thumbsup]
Imamo i bolji stadion. [cool]
Ma ti Francuzi su papci.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ima da i najveci most u Europi sagradimo, nebu nas niko… I twinse od 140 katova, ima da potucemo Maleziju ili gdje li su vec ona dva nebodera…

http://www.ingra.hr
Moze li bolje!?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://www.jutarnji.hr/

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Ma ti Francuzi su papci.

I s tako lošim dvoranama nam maznu zlato pred nosom… Bastards [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Bas nemaju respekta, a?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Dobro, ruku na srce, ja sam iznimno zadovoljan sa SP. Ni jedna dvorana se jos nije srusila. [thumbsup]
To je vec uspjeh. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Dobro, ruku na srce, ja sam iznimno zadovoljan sa SP. Ni jedna dvorana se jos nije srusila. [thumbsup]
To je vec uspjeh. [lol]

Šalu na stranu, mislim da ovdje imamo drugu bitku u ratu građevinara. Kako highlanderi vole reći, there can be only one…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Al se diskusija razvila na sve strane….Fućkaš dionice glavno da se mi zabavljamo…
No, glede Ingre, jučer mi je prijatelj rekao da mu je bratu Ingra dužna lovu…Napravio posao, a sada štanga…
Nego ono što sam htio reći. Da je Ingra kojim slučajem izlistana tamo preko bare dionica bi nakon ovoga potonula ko đule… Ipak ZSE ima i svojih prednosti….

New Report

Close