INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrlo vjerojatno je nemoguće i da rasprodaju udio u snba da bi imali za svoj trezor,zar ne?
A još ne znamo da li uopće ingra prodaje svoj udio…

Bome se lupa dobro po asku i gricka se nemilice.
Moždaiz ovoga ispadne baš suprotno komentara na poslovnom a iz iskustava znam da je uvijek suprotno. [yawn]

Grad i država nemaju love, tako da su s igh izrežirali ovo s privremenom dozvolom da bi imali razlog za odugovlačenje s plaćanjem….
uz to, Grad potražuje od igh koji nemaju love da plate Zagrepčanku…
mirovinci nisu upisivali jer moraju kupiti obveznice od države…inače nam prijeti.,..znate već što
uglavnom, zbog rastrošne države mogli bi mnogi stradati (pravne, fizičke osobe), a glavonjama se fućka

Ovo je odlično.
Mislim na drukere(a ) koji druka i melje, ali pitam se može li to malo bolje??
SAmo na 66 smo došli.
PA kaj nemre bolje?I jeftinije?

Prije je bila usporedba sa Enronom, sada je nova fora sa Lehman Brothersom.
Haha.
[kiss]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ja neznam kaj se svi plasite pa dobit im je jebena ak se ne varam.

Jel tak Matrix? daj baci koji clanak iz novina sa nasmijanim Oppenheimom kako dize palac i kaze sve 5, ako ne 6 i normalno fin. izvjesca te jos dodaj analizu iz poslovnog od nekih od njihovih renomiranih strucnjaka i to je to na 150 kaj si vrabac rekel. E da i zaboravio sam pitat jer prati ko Mavrovo. Kazu da se tamo dogadaju CUDA, CUDA.

[thumbsup]

Da li je to dragi kolega koji nezna osnove računovodstva i dovodi u pitanje cijeli međunarodni računovodstveni standard?
Je, to je on.
A kako znamo da je to on?
PA piše mu u potpisu " nije bitno jel dobiš pare na račun, već glavno da prikažeš dobit "

Kolega ja Vama predlažem da se obratite međunarodnom društvu računovođa i da potegnete to pitanje.
Pa kaj oni misle?
Jel tak?

A da…hm… prije nego se obratite dajte naučite što je bilanca , to pod A.
Pod B naučite što je to RDG.
A pod C , ono najvažnije naučte što je to Novčani tok.

A sad, kad to naučite, možda i odustanete od ovakvih baljezganja.
Mogu ćak i ja pripomoći, uvijek sam voljan naučiti ljude nećemu novome, nažalost prekasno sam shvatio da bih volio biti profesor.

Što se tiče Mavrova, da i ja sam čuo da će biti čuda, neki projekti se planiraju ajde valjda bude nešto.
Je pa teška su vremena, svak svakom duguje, ne, tak da možda i kojem radniku koja plača nedostaje.
Ali što tek reći o činjenici da je kompletnu Arenu Ingra sama financirala, a da još niti lipe nije dobila ( a dobit će , o tome sam pisao danas,imate članak u Većernjem koji govori o tome da gradu pijeti kazna od više stotina milijuna ( tak piše u tekstu u podnaslovu ) )

pusa

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Dobro je što ju je AZ mirovinac kupovao"malo" skuplje nego što je sada, tako da nema bojazni. Kad ti profesionalac kao što je Novoselac barata budućom mirovinom kud ćeš veće sreće [lol]

DA trebalo bi staviti onu moju tabelu gdje sam stavio po koliko su i kada kupovali mirovinski fondovi, to što sada ne kupuju, ha bože moj.
Može li im netko nešto??
Jedino im se može napraviti javna sramota, neki mediji su tada dobili a dobit će i opet.
Neka pojasne javnosti šta je to.
Ima li kriminala ili nema.To će pak Uskok odrediti, jer kupovalo se sve na horuk po cijenama skupljim 400 do 500 % u odnosu na sadašnju cijenu, pa molim lijepo neka objasne gospoda.
Da li se slažu kolege dioničari Ingre. Jedino ako je problem taj što tada su kupovali od Uprave i NO-a Ingre većinom?Tko je kome udjelio i koliko?
Tisuću zašto niti jedan zato.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Možemo mi sada tu lamentirati i pro i kontra, ali ostaje samo jedna činjenica, a ta je da je u prvom krugu dokap doživjela fijasko i to za takvu tvrtku dugoročno ne može biti dobro.

Druga stvar su ova debilna objašnjenja po kojima ispada da im nije bitno hoće li dokap uspijeti ili ne. Ako im nije bitno, što su se uopće upuštali u taj posao?

odlično, doživjela je fijasko i dugoročno to nije dobro. slažem se. ALI najvažnije od svega je ZAŠTO, ZBOG ČEGA JE DOŠLO DO FIJASKA, ZBOG ČEGA SU MIROVINCI BOJKOTIRALI? zato što postojeći dioničari VIŠE
A)NEĆE -procjenjuju da su dosta unutra, rizik prevelik?
B)teško za vjerovati da si NE ŽELE smanjiti ulaz, imaju i boljih dionica čitaj LIKVIDNIJIH?!
C) NEMAJU CASH-a – ? imaju, ali posoji i politika pojedinih fondova investirati na ino-tržištima?! na ino-tržištima rizik MANJI, zarada veća, ma kaj god?!
d) NE SMIJU – dobili nalog za moraju upisati obveznice koje će izdati država /ako ne nađu bolje rješenje (čitaj jeftinije)
živo me zanima kako će ovo odigrat, od kuda će namaknut novac da im plate, baš me zanima…..

Po meni uprava bi trebala biti u najmanju ruku retardirana da svijesno u prvom krugu dokup doživi fijasko.
Nitko nije kupovao pa ni uprava.Znači samo jedno – drugi krug je rezerviran i uspijet će.
Ja sam danas utukao 700 kom i planiram još.Ne slušam ni plavog ni bilog ali meni tu nešto smrdi i uvjeren sa da će biti tako.Druge nema ili uspijeh dokupa ili firma ide uprndec.
ZAR MISLITE DA ĆE TO UPRAVA DOPUSTITI I MIROVINSKI FONDOVI DA IM SAMO TAKO ODLEPRŠA NOVAC ILI ĆE GA OPLODITI I TO DOBRO. PROSUDITE SAMI PO MENI DOKUP USPIJEVA 100 %.
PREVELIKE SU PARE U IGRI.
Pozdrav.


Po meni uprava bi trebala biti u najmanju ruku retardirana da svijesno u prvom krugu dokup doživi fijasko.
Nitko nije kupovao pa ni uprava.Znači samo jedno – drugi krug je rezerviran i uspijet će.
Ja sam danas utukao 700 kom i planiram još.Ne slušam ni plavog ni bilog ali meni tu nešto smrdi i uvjeren sa da će biti tako.Druge nema ili uspijeh dokupa ili firma ide uprndec.
ZAR MISLITE DA ĆE TO UPRAVA DOPUSTITI I MIROVINSKI FONDOVI DA IM SAMO TAKO ODLEPRŠA NOVAC ILI ĆE GA OPLODITI I TO DOBRO. PROSUDITE SAMI PO MENI DOKUP USPIJEVA 100 %.
PREVELIKE SU PARE U IGRI.
Pozdrav.

Obzirom da i sam predviđaš mogući bankrot firme, jako si pametno investirao. Čestitam!


Po meni uprava bi trebala biti u najmanju ruku retardirana da svijesno u prvom krugu dokup doživi fijasko.
Nitko nije kupovao pa ni uprava.Znači samo jedno – drugi krug je rezerviran i uspijet će.
Ja sam danas utukao 700 kom i planiram još.Ne slušam ni plavog ni bilog ali meni tu nešto smrdi i uvjeren sa da će biti tako.Druge nema ili uspijeh dokupa ili firma ide uprndec.
ZAR MISLITE DA ĆE TO UPRAVA DOPUSTITI I MIROVINSKI FONDOVI DA IM SAMO TAKO ODLEPRŠA NOVAC ILI ĆE GA OPLODITI I TO DOBRO. PROSUDITE SAMI PO MENI DOKUP USPIJEVA 100 %.
PREVELIKE SU PARE U IGRI.
Pozdrav.

Ja sam razmišljao jednako prije ovog prvog kruga i onda se dogodilo što se dogodilo. Sve više mislim da uprava možda i jeste retardirana. A upravitelji mirovinskih fondova nisu možda retardirani nego su definitivno retardirani. Umjesto da financiraju hrvatsko gospodarstvo i time oplode naš novac a ujedno i pomognu gospodarstvu, oni sad ne ulažu a ulagali su po nerealno visokim cijenama prije.



Po meni uprava bi trebala biti u najmanju ruku retardirana da svijesno u prvom krugu dokup doživi fijasko.
Nitko nije kupovao pa ni uprava.Znači samo jedno – drugi krug je rezerviran i uspijet će.
Ja sam danas utukao 700 kom i planiram još.Ne slušam ni plavog ni bilog ali meni tu nešto smrdi i uvjeren sa da će biti tako.Druge nema ili uspijeh dokupa ili firma ide uprndec.
ZAR MISLITE DA ĆE TO UPRAVA DOPUSTITI I MIROVINSKI FONDOVI DA IM SAMO TAKO ODLEPRŠA NOVAC ILI ĆE GA OPLODITI I TO DOBRO. PROSUDITE SAMI PO MENI DOKUP USPIJEVA 100 %.
PREVELIKE SU PARE U IGRI.
Pozdrav.

Ja sam razmišljao jednako prije ovog prvog kruga i onda se dogodilo što se dogodilo. Sve više mislim da uprava možda i jeste retardirana. A upravitelji mirovinskih fondova nisu možda retardirani nego su definitivno retardirani. Umjesto da financiraju hrvatsko gospodarstvo i time oplode naš novac a ujedno i pomognu gospodarstvu, oni sad ne ulažu a ulagali su po nerealno visokim cijenama prije.
[/quote]

Mirovinci imaju alibi jer eto tržišna cijena je manja od cijene u dokapu. Pa zato neće kupovati da ne oštete osiguranike. Možeđ mislit. Kupovati će oni opet kada cijena bude preko 150 kuna i to opet od uprave i članova NO-a. Halo Samodol i Bajić, imali koga kod kuće.

New Report

Close