INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://www.nacional.hr/clanak/52783/iz-tiskanog-izdanja-bandic-je-nece-pa-u-ingri-razmisljaju-o-prodaji-arene-zagreb

Bandić je neće pa u Ingri razmišljaju o prodaji arene……hmmmm…


pa dobro ljudi kaj ste vi stvarno rekli pa-pa realnosti? i odselili u la-la land?
prodati arenu?
MA KOME ĆE ONI PRODATI ARENU?????
TKO BI TO UOPĆE HTIO KUPITI????

možda pijani šek ibin idiotbin budala?

[/quote]

Takve idiote je vrlo teško naći. Blueman i Plavi me ispljuvaše kada sam pričao o ovoj opcije prije cca 2 tjedna (tko hoće neka traži prepisku). To je jednostavno bilo neizbježno. Show je završio, svjetla pozornice su se ugasila i Arena je pušiona na N-tu. Kamen i uteg oko vrata. Još sfušana na brzaka. Vidim i dokap je dobro prošao a ima pacijenata koji misle da će drugi krug biti bolji. Dajte se umijte u hladnoj vodi i pogledajte koliko para je otišlo na obveznice. Država iscicava lovu na sve strane i mole se Bogu da izdrže do lokalnih izbora. A nakon toga čemo vjerojatno svjedočiti imploziji (a ne eksploziji) od urušavanja na svim razinama. Ova dionica će biti samo jedna od žrtava. Uz balast Arene, propali dokap i bankare koji ne će rađe ubiti nego odriješiti kesu mislim da je totalno nefer nagovarati ljude da ulaze u cikličke dionice kao što je ova odnosno općenito u ovom trenu primarno građevinari ili ti "developeri" kao što je ingra ili brodari. Tu će sigurno biti izvrtanja i velikih firmi treba samo sačekati i vidjeti koji će to biti.

Bankarski paraziti će im vjerojatno reprogramirati dugove, ubirati kamatu – čuvati glavnicu i kao pijavica se hraniti dok ide. Kada im to više ne bude zanimljivo ubiju "hosta) i prezmu projekte a to obično bude kada otplate glavnicu kroz kamatu uz određeni postotak profita.

Ovo je za mene čisti RIB. Imate glavu pa procijenite sami. [bye]

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


Fijasko prvog kruga Ingrine dokapitalizacije

Kapital je Ingri potreban za nove projekte, uključujući trgovački centar na Laništu te ulaganje u turističke projekte na Jadranu u području Dubrovnika, a neslužbeno se doznaje da propast dokapitalizacije neće ugroziti te projekte.

http://www.poslovni.hr/107644.aspx

u prvome krugu Ingrine dokapitalizacije upisano je manje od dva posto od ukupno 3,750.000 novih dionica ponuđenih investitorima. Iako još slijedi drugi krug upisa, Ingrin je pokušaj prikupljanja 150 milijuna kuna novoga kapitala u prvom valu doživio potpuni fijasko jer su veliki institucionalni investitori, odnosno mirovinski fondovi, jednostavno ignorirali ponudu

Pa oni nisu normalni, ići u ovako nešto bez da se s velikima sve dogovorilo!!!! Sutra tonemo ispod 60 kn odmah na otvaranju, ja ću probati u 10,00 rasprodati svu INGR po bidu iako ne vjerujem da ću uspjeti!!!
Nikad se više u nju ne vraćam ***obrisano***
Sad će INGR potopiti i IGH, pa ćemo tonuti u duetu!
***obrisano***

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Fijasko prvog kruga Ingrine dokapitalizacije

Kapital je Ingri potreban za nove projekte, uključujući trgovački centar na Laništu te ulaganje u turističke projekte na Jadranu u području Dubrovnika, a neslužbeno se doznaje da propast dokapitalizacije neće ugroziti te projekte.

http://www.poslovni.hr/107644.aspx

Svaka čast ingri ,i tako sjajnoj upravi!! JA SAM MISLIO DA JE TO OZBILJNIJA FIRMA! a svaka čast i svima onima koji su pisali da su postavili naloge na 50kuna, ja se tome nisam nadao. Ja im savjetujem da pomaknu naloge na 35kuna. Bit će je na lopate!

Možemo ovdje otvorit pondu za dvoranu. Ja dajem 5000kuna 🙂

idući tjedan će bit bolje...



Fijasko prvog kruga Ingrine dokapitalizacije

Kapital je Ingri potreban za nove projekte, uključujući trgovački centar na Laništu te ulaganje u turističke projekte na Jadranu u području Dubrovnika, a neslužbeno se doznaje da propast dokapitalizacije neće ugroziti te projekte.

http://www.poslovni.hr/107644.aspx

Svaka čast ingri ,i tako sjajnoj upravi!! JA SAM MISLIO DA JE TO OZBILJNIJA FIRMA! a svaka čast i svima onima koji su pisali da su postavili naloge na 50kuna, ja se tome nisam nadao. Ja im savjetujem da pomaknu naloge na 35kuna. Bit će je na lopate!

Možemo ovdje otvorit pondu za dvoranu. Ja dajem 5000kuna 🙂
[/quote]

Kada se prvi puta pojavila informacija o dokapitalizaciji rekao sam da se sprema ulazak strateškog partnera. I sada se to pokazuje da je istina.
Mirovinci ne mogu ulagati u Ingru zbog Hanfinih ograničenja. Neki mirovinci bi trebali i prodavati da se ukalupe u Hanfina ograničenja o ulaganju u vrijedonosne papire jednog izdavatelja.

Bez komentara

Iz tiskanog izdanja: Bandić je neće pa u Ingri razmišljaju o prodaji Arene Zagreb

AKO GRAD ZAGREB uskoro ne preuzme dvoranu, Ingra bi mogla preduhitriti banku i prodati Arenu najboljem ponuđačuAKO GRAD ZAGREB uskoro ne preuzme dvoranu, Ingra bi mogla preduhitriti banku i prodati Arenu najboljem ponuđačuStatus novoizgrađene Arene Zagreb još uvijek nije riješen. Naime, budući da Arena tijekom prosinca nije dobila trajnu, nego samo privremenu uporabnu dozvolu, zagrebački gradonačelnik Milan Bandić odbio je od izvođača, zagrebačke tvrtke Ingra, preuzeti objekt. Kako ističu Nacionalovi izvori bliski Ingri, ta bi tvrtka uskoro mogla javno objaviti da Arenu Zagreb – nudi na prodaju.

Naime, iako je Grad Zagreb formalno trebao preuzeti dvoranu čim je ishođena bilo kakva uporabna dozvola, Bandić je to odbio učiniti, a pretpostavlja se da bi u svojoj nakani mogao ustrajati sve dok Ingra ne dobije trajnu uporabnu dozvolu, za što ima rok od 90 dana.

Unatoč tomu zagrebačka gradska vlast javno se ponaša kao da je dvoranu već uzela pod svoje, čega je najbolji pokazatelj to što je već objavljen natječaj za tvrtku koja bi ubuduće trebala upravljati dvoranom. Ipak, da bi dvoranu Grad uopće nekome dao u podnajam, prije toga bi trebao dobiti suglasnost od Ingre, koja je prema nekim izvorima čvrsta u odluci da ne izda suglasnost ni za jednu tvrtku dok god Grad formalno ne preuzme Arenu, i – što je još važnije – počne plaćati mjesečne rate najma.

Zlonamjerni glasovi već neko vrijeme upozoravaju da gradonačelnik Bandić pokušava što više otezati s početkom plaćanja mjesečnog najma dvorane, jer, osim svote od 6 milijuna kuna na mjesec, mora uplatiti i godišnji depozit od 65 milijuna kuna. U Ingri su vjerovali da će službena primopredaja biti obavljena sredinom prosinca, pa se očekivalo da će Grad početi s plaćanjem već od siječnja.

Budući da do toga nije došlo, nitko ne zna kakav će biti razvoj situacije: ako, naime, Grad bude i dalje otezao, dovest će se u opasnost da sredinom travnja banka koja je osiguravala cijeli projekt sjedne na hipoteku i potom Arenu proda kome god želi.

Kako ističu Nacionalovi izvori, u Ingri se užurbano pripremaju i za takvu mogućnost, pa nije nemoguće ni da ta tvrtka preduhitri banku i samostalno proda Arenu najboljem ponuđaču, što bi ipak bilo sramotno za državne i gradske vlasti koje su se mjesecima uoči rukometnog prvenstva klele u potrebu izgradnje grandioznih sportskih arena.

Sačejkajte drugi krug pa onda pričajte o fjasku. Možda bude iznenađenja u drugom krugu.

Slažem se s kolegom i očekujem barem 2-3 puta veći interes sada kad se vidjelo da nitko neće. Tako da ni cifra od 7-8% nije nemoguća. I onda kreću Igorovi hvalospjevi kako je to jedan divan rezultat u ovim vremenima i da je prikupljeno čak i više nego što trebaju, ali će još uzet kredit-dva tak da imaju. A fora je i izjava da novci trebaju za projekte, a ako ne budi prikupljeni to neće utjecati na projekte. To ko da je pisao jedan bivši ministar. Na Jubitou.
@governor-postaješ jedak i čangrizav po topićima. Raste količina ironije i gorak okus u ustima. Onda slijedi čir. NHF. Smanji doživljaj ne shvaćaj sve osobno.
@matrix- sve ona sr… kaj si nabrojio i jesu pravi problem igre. Jako su zinuli pa se sad viklica ukočila.
Samo za održavanje hladnog pogona male firmice treba tisuće kuna. A ovdje ima strojeva, ljudi, prostora, poreza, plaća, otpremnina i čega sve ne. I to na par kontinenata.Samo nema para.
Očekujem danas Igorov demant o fijasku, te hrpetinu floskula koje više nitko ne puši.
Sori svima kojih sam se dotaknuo. Svatko ima svoj stil, naravno. netko voli plivat protiv struje i ne boli ga kad lupa glavom u zid.
Sretno svima i nemojte kaj zamerit.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Sad u drugom krugu firma može biti elegantno preuzeta.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

ostaje još neka mala nada za male dioničare da će se uspjeti nešto napraviti u 2. krugu, ali kako je u 1. krugu upisano bijednih 2% mislim da se već sada ovaj dokap može proglasiti propalim. loše je što INGR ne samo da je ostala bez prijeko potrebnog keša, nego si je ovim kaotičnim i propalim pokušajem dokapa katastrofalno srozala rejting kako među velikim ulagačima, tako i malim dioničarima.
što će biti dalje, nije teško pogoditi:
1. masovna bježanija malih dioničara iz ove dionice po principu "daj što daš", jeftino dam samo da prodam
2. drastičan pad cijene INGR na burzi
3. sve veća nezainteresiranost za INGRine dionice uz pad likvidnosti
4. a sama INGR i te kako će u ovoj žestokoj svjetskoj recesiji osjetiti ovaj fijasko jer ostaje bez nužno potrebnog keša. ni mnoge veće firme u svijetu nisu izbjegle krah i stečajeve, pa se bojim da ta opcija sada kuca i na ingrina vrata [bye]

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

Glede dokapitalizacije:

Sad svatko može otići par stranica unatrag na ovom topicu i vidjeti tko je što u vezi iste pisao…..
Međutim ili ovdje ima puno navlakača ili puno naivaca koji su vjerovali u istu i pisali da je namjenjena samo za velike….
A sad dalje:

Ingri je lova prijeko potrebna jer su išli u ovo vrijeme u dokapitalizaciju.

A ove riječi uprave kako sve ide dalje po planu uzimam isto kao i riječi Šukera kad govori o državi….


Blueman i Plavi me ispljuvaše…

Poštovani Viribus!
Moram se složiti s vama i ja sam imao jednu prepisku sa kolegom Plavim glede Ingra. Nažalost nije ponudio niti jedan staloženi i argumentirani odgovor već se koristio demagogijom kako će to gore jer je eto on kupio!
Blueman definitivno ima veliko teoretsko znanje, no za ulaganje u burzu treba imati i nešto Kostolanijevsko u sebi. Nažalost, kolega Blueman, čije znanje cijenim rađe se držao Ingre i pametovao po Atlantskoj plovidbi.
Neka nam svima ovo bude škola kako smo samo mali nevažni kotačići na burzovnim putešestvijima i možda nas priznanje vlastitih grešaka učini boljim ljudima!

Tko kaze da se nisu dogovorili sa mirovincima..
Iz krugova bliskih Ingrinoj transakciji nudi se cijela lepeza razloga za fijasko dokapitalizacije koja je kulminira s ocjenama da je čak bilo i političkih pritisaka na ulagače da se ogluše na ponudu te da su oni ojačali upravo krajem prošlog tjedna što je, navodno, u samoj završnici procesa dovelo do povlačenja već iskazanih zabilježbi nekih investitora

KOliko je ono trezoraca upisano, pa zar nevidite da drzava sve usisava dok ne izda euroobveznicu.
Da je dokap bio po 5 kuna opet nebi upisali jer sva lova ide drzavi.
Pa i HT umjesto da isplati dividendu upisuje drzavne zapise..

Koma..
Moja lova umjesto u lukrativan projekat ide u placu neradnicima u drzavnoj upravi..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Glede dokapitalizacije:

Sad svatko može otići par stranica unatrag na ovom topicu i vidjeti tko je što u vezi iste pisao…..
Međutim ili ovdje ima puno navlakača ili puno naivaca koji su vjerovali u istu i pisali da je namjenjena samo za velike….
A sad dalje:

Ingri je lova prijeko potrebna jer su išli u ovo vrijeme u dokapitalizaciju.

A ove riječi uprave kako sve ide dalje po planu uzimam isto kao i riječi Šukera kad govori o državi….


Naivac ovdje 🙂
Ja sam stvarno vjerovao da je ipak ovo dogovoreno s velikima i da će veliki sudjelovati. OVo sad je puno gore nego da ponude uopće nije bilo jer je ovo jako loš PR za Ingru. Osim ako nekim čudom drugi krug ne uspije.

Iako sad kad se priča o prodaji Arene, čini mi se da je puno jeftinije preuzeti cijelu ingru s Arenom nego kupiti samo Arenu. Sad u drugom krugu za nekih 200 milja kuna se može dobiti 33% Ingre. Mislim da sa još nekih 150 milja u nekoj ponudi za preuzimanje bi se došlo i preko 50%. A to je ako se ne varam manje od cijene Arene. Ali naravno ovo su samo moja pusta maštanja 😉

New Report

Close