INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma kakvu nelikvidnost.
30.09.2008.
Cash-=170 milja kuna
Kratkotrajna financijska imovina-230 milja kuna.
to je 400 milja kuna.
da je ii otislo nesto na Arenu opet imas 7.5 milja eura potrazivanja od grada do kraja godine ili manje..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Jedan od razloga zašto nema ovo veze sa cijenom na burzi je i zato što fondovi ne moraju dati novac da bi dali ponudu za razliku od fizičkih osoba. I zato je njima lakše dati ponudu. A na burzi ne žele kupovati dok nisu sigurni da je ponuda uspjela. Ako/kad ponuda uspije vrlo će se brzo i na burzi pokupiti sve do 80. Manje je rizično upisati po 80 nego kupovati na burzi po 70-80. Razlog je što se kupuje po 80 samo ako uspije dokap a kupovati po 70-80 je neizvjesno prije nego što dokap uspije. Realno je očekivati da se u prvom krugu upiše oko 20-40% ponuđenih dionica a onda je drugi krug ključan za uspjeh dokapa. A čim netko bude imao inside informaciju da je ponuda uspjela onda će i cijena na a možda i iznad 80. Ali isto tako ako ponuda ne uspije onda vjerojatno ronimo još dublje. Moje skromno mišljenje je da je vjerojatnost da ponuda uspije oko 75%.

Neka je tako kako kažeš. OK. Onda je kao mali dioničar imam rezona sudjelovati u dokapu.

1:) Ponuda je uspjela. Prema onome što pišeš fondovi će nagurati cijenu odmah nakon saznanja na iznad 80 i ja sam profitirao.

2:) Ponuda nije uspjela. Vratit će mi pare.

Kad smo to zaključili, ostaje samo da vidimo koliko malih će sudjelovati u dokapu..
[proud]



Jedan od razloga zašto nema ovo veze sa cijenom na burzi je i zato što fondovi ne moraju dati novac da bi dali ponudu za razliku od fizičkih osoba. I zato je njima lakše dati ponudu. A na burzi ne žele kupovati dok nisu sigurni da je ponuda uspjela. Ako/kad ponuda uspije vrlo će se brzo i na burzi pokupiti sve do 80. Manje je rizično upisati po 80 nego kupovati na burzi po 70-80. Razlog je što se kupuje po 80 samo ako uspije dokap a kupovati po 70-80 je neizvjesno prije nego što dokap uspije. Realno je očekivati da se u prvom krugu upiše oko 20-40% ponuđenih dionica a onda je drugi krug ključan za uspjeh dokapa. A čim netko bude imao inside informaciju da je ponuda uspjela onda će i cijena na a možda i iznad 80. Ali isto tako ako ponuda ne uspije onda vjerojatno ronimo još dublje. Moje skromno mišljenje je da je vjerojatnost da ponuda uspije oko 75%.

Neka je tako kako kažeš. OK. Onda je kao mali dioničar imam rezona sudjelovati u dokapu.

1:) Ponuda je uspjela. Prema onome što pišeš fondovi će nagurati cijenu odmah nakon saznanja na iznad 80 i ja sam profitirao.

2:) Ponuda nije uspjela. Vratit će mi pare.

Kad smo to zaključili, ostaje samo da vidimo koliko malih će sudjelovati u dokapu..
[proud]
[/quote]

0% malih će sudjelovati. Ili neki suicidalni :). Ovo što sam napisao vrijedi za velike, za male ne vrijedi.

Evo dolje tvoj post. 30 milja kuna je vjerojatno za tekuće obveze.
A od 30.09. je sigurno dospjela hrpa potraživanja za Arenu, a nisam siguran da je grad platio bilo što. Imam neke kontakte iz kojih sam saznao (prije 2 tjedna) da Ingra maltretira podizvođače kako bi odgodila plaćanje. Naravno, uvijek takve info treba uzimati sa rezervom.

Nisam pratio da li je dobivena konačna uporabna za Arenu. Ako nije, kad završi rukomet, onda se gradu je*e za rokove i ako ne budu imali para mogli bi odugovlačiti. našli su rješenje da se održi SP, a poslije tko vas …. (ne valja vam krov).


Ovo je jako dobro.
Od 150 mil (ajmo reci da se radi o 20 mil EUR) 10 milja ide za 25% od 175,000 m2=228 EUR po m2 (dosya dobro s obzirom na izgradivu povrsinu, 2 nebodera i ostatak)
Ovo za staracki dom me je najvise ugodno iznenadio (6 mil EUR- to je tu negdje za 40-50 jedinica) koji ima jako dobar povrat…
za cash ide 4 mil EUR sto je sasma ok.

@lucky_b

Samo sam ti odgovorio da po logici koju si iznio se i malima isplati sudjelovati u dokapu…..

mislim da je ovaj dokap nariktan za velike koji se nisu nakrcali
nema šanse da oni kupe veće količine Ingre po cijeni 80 kn
ja svojih 450 komada na koliko imam pravo u dokapu mogu kupti i danas na burzi po nižoj cijeni

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka

Ja sam gotovo siguran da će az kupovati . Zašto?
Pa zato što su u velikom minusu sa ovom dionicom koju su masno plaćali.

A i siguran sam da Dinko neće propustiti priliku za dokup tolikih količina jer bi na burzi uspio skupiti toliko da ovo cijena ostane 10 god.
A kad smo već kod magične brojke od 80,Pa ima možda 1000-2000 komada do 80.Što u prijevodu znači da se cijena vreća za mizernih 150000 kn.
Po meni jako dobar potez u ovakovim vremenima za stabilnost i sigurnost kako cijene dionice tako i firme.
Jer kad netko veliki uz ove postojeće velike
1. OPPENHEIM IGOR 762.750 10,17 Osnovni račun
2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 737.550 9,83 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 488.457 6,51 Skrb. račun
4. TEHNIKA D.D. 451.800 6,02 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 435.682 5,81 Skrb. račun
6. LUDVIGER JASNA 368.850 4,92 Osnovni račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.D. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 348.356 4,64 Skrb. račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 233.700 3,12 Skrb. račun
9. ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 2,77 Osnovni račun
10. HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D. 171.300 2,28 Osnovni račun
Ukupno: 56,08

to nemože biti loše.
Jednom riječiju INGR postaje ht među građevinarima-figurativno rečeno.



@lucky_b

Samo sam ti odgovorio da po logici koju si iznio se i malima isplati sudjelovati u dokapu…..


Pa samo po onim argumentima koje sam iznio si u pravu. Ali postoje još dva parametra koje treba unijeti u jednadžbu. A to su količina dionica koja se može kupiti po 80 i dugoročnost ulaganja. Zato mislim da malima se ipak ne isplati. Recimo ipak da se nekom malom koji kupuje dugoročno(na rok od dvije-tri godine) se također isplati po onoj prvoj logici.

U svakom slučaju ja sam ušao kratkoročno po 73 kad se objavila ponuda i nadam se da prodam po 80. A imam i jedan dio odprije koji namjeravam držati dugoročnije. Ali naravno ni približno koliko imam industrogradnje [proud]


Fer cijena za ovohg uvaženog "developera" je nekih 20 kuna, obzirom da je velika potencijalna opasnost da firma prdne u fenjer. Dužni su i bogu i vragu, banke im ne daju više kredita, dobavljači traže svoje, posla nema na vidiku, kamate su sve veće.
Kad se sjetim samo kakve su neki pizdarije pisali prije godinu i pol dana, te prodati će kuću, ženu, djecu i sve utući u Ingru ako padne ispod 30.000 kuna.
Te goli će hodati po trgu Bana Jelačića, jojojojoj

Tako da mislim da je Cekotunjo u pravu kad kaže da bi ovo mogla biti navlakuša do neba.

Smrdi smrdi rekao bi Armani [bye]

…to se pisalo za većinu dionica….

Kupi, pa prodaj po bidu, tako češ uspješnije srušiti dionicu nego pisanjem na forumu, samo za to treba imati i novce.

Nije mi mi bilo drago nimalo kad se jučer onaj tepison odljepi na tekmi…..

U početku sam mislio da je do izvođača……a samo bi nam to još falilo….

Super što nismo krivi al ipak to treba sanirat – zalijepit bolje …..

Jer ipak će finale gledat cjeli svijet….

smanjuje se minus.......

New Report

Close