INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. OPPENHEIM IGOR 762.750 10,17 Osnovni račun
2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 737.550 9,83 Osnovni račun
6. LUDVIGER JASNA 368.850 4,92 Osnovni račun

Samo ova trojka ima oko 25%. Za 1. krug treba im 75 000 000 kuna ,ne čavala kuna (mada je to dosta i čavala). Mene stvarno fascinira odakle ovoj ekipi lova za dokap, a neki spominiju da bi oni možda i pokupili i u 2. krugu.
A ne smijemo zaboraviti da je nedavno bila dokapitalizacija po 200 kn, mislim, svaka im čast.
Banke? Koje banke sad plasiraju tolku lovu?
Ili će mrovinci i njih dokapitalizirat?

[shocked]

Jel ima još neko da čeka Ingr-u na 50 kuna [lol]

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. OPPENHEIM IGOR 762.750 10,17 Osnovni račun
2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 737.550 9,83 Osnovni račun
6. LUDVIGER JASNA 368.850 4,92 Osnovni račun

Samo ova trojka ima oko 25%. Za 1. krug treba im 75 000 000 kuna ,ne čavala kuna (mada je to dosta i čavala). Mene stvarno fascinira odakle ovoj ekipi lova za dokap, a neki spominiju da bi oni možda i pokupili i u 2. krugu.
A ne smijemo zaboraviti da je nedavno bila dokapitalizacija po 200 kn, mislim, svaka im čast.
Banke? Koje banke sad plasiraju tolku lovu?
Ili će mrovinci i njih dokapitalizirat?

[shocked]

ma dignit će oni kredit da kupe, a onda će ih skuplje prodati trezoru

samo sam oprezna jer dokupljujem

Evo vidiš, tko prizna pola mu se prašta.
Dakle, priznao /la si da si drukao / la prema dolje i postao gluposti o krizi u Americi, kao da se to tiče samo Ingre.
A što se tiče roda, dao bih se okladiti da si mi svojevremeno poslao / la privat ponudu tamo negdje 2007. ćini mi se, i da si piso / la u muškom licu. Sjećam se jer mi je bilo čudno jer je nick ženskog imena. Možda se i varam, ne znam, ali mislim da ne. I da, tada si tražio / la savjet, ako imaš tu privat poruku slobodno ju postaj ovdje, samo neka moderatori potvrde da nije izmjenjena.
Ako sam takav druker sigurno sam ti preporučio da kupiš dionicu tada zar ne?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Poštovani kolege

nije potrebno širiti govor mržnje i netolerancije u ovo vrijeme, naprosto treba prihvatiti činjenice koje su relane i iz njih maximalizirati profit ( govoreći kapitalističkim jezikom – ostvariti što veću dobit iz mogućeg ).

Kolegice Bijela i kolega Plavi sigurno postoji jedna stvar s kojom biste se složili samnom, a to je da nitko ne zna kada će dionica potegnuti do prošlogodišnje max razine, no siguran sam da nije potrebno niti s jedne strane ‘ paliti’ i ‘ omalovažavati ‘ tuđe izjave, tuđe mišljenje.
Svima želim što veću zaradu, i naravno što uspješnije poslovne rezultate u poslovnom životu, ali privatni život je također bitan.

P.S. Kolega Plavi, kontaktirati ću vas mailom preko vikenda, kada uhvatim vremena.

Lijep pozdrav svima i ugodnu večer od srca Vam želim.

U današnjem tiskanom, izdanju članak o dokapu Ingre ( ne mogu to pronaći na netu, ako ima, neka netko posta ).
Kaže se da je interes institucionalnih ulagača velik zbog fundamentalne podcijenjenosti dionice.
Jedino mi nije jasno od kuda novinaru podatak da za sada, kako je napisao , " unatoč nekim naznakama o tome, nije vidljiv interes stranih institucionalnih igrača za dokap. " .

A kako bi bio sada vidljiv interes, ako oni ne mogu sudjelovati u prvom krugu, već tek u drugom krugu.
Također je nespretno napisao podnaslov, " veliki interes unatoč velikoj cijeni dionice ", da nije u tekstu pobliže objašnjeno na što se mislilo, to bi bio slučaj za proslijediti na Hanfu, kako bi se testiralo nove zakonske odredbe.

Premda je jako nespretna i netočna formulacija u tom podnaslovu o tome da je interes velik " unatoč visokoj cijeni ".Ma kakva visoka cijena!!?? [thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


U današnjem tiskanom, izdanju članak o dokapu Ingre ( ne mogu to pronaći na netu, ako ima, neka netko posta ).
Kaže se da je interes institucionalnih ulagača velik zbog fundamentalne podcijenjenosti dionice.
Jedino mi nije jasno od kuda novinaru podatak da za sada, kako je napisao , " unatoč nekim naznakama o tome, nije vidljiv interes stranih institucionalnih igrača za dokap. " .
A kako bi bio sada vidljiv interes, ako oni ne mogu sudjelovati u prvom krugu, već tek u drugom krugu.
Također je nespretno napisao podnaslov, " veliki interes unatoč velikoj cijeni dionice ", da nije u tekstu pobliže objašnjeno na što se mislilo, to bi bio slučaj za proslijediti na Hanfu, kako bi se testiralo nove zakonske odredbe.

Premda je jako nespretna i netočna formulacija u tom podnaslovu o tome da je interes velik " unatoč visokoj cijeni ".Ma kakva visoka cijena!!??

…evo pokušat ću objasniti…
…kao što znate…tvrtke komuniciraju s rajom preko novina/novinara…imate cjenik novinara…koji će napisati što im pošalješ…osim ako nije podložno tužbi…
…znači…vjerojatno…odnosi s javnošću ingre…su plasirali/predočili ovo novinaru…koji je napisao neki tekst…i vi ste reagirali na njega…i ja na vaš post s objašnjenjem…ovo ne izmišljavam…nažalost/nasreću tako se radi kod nas(vani)….
…hvala na konstruktivnosti…

1.) Sad je već sigurno da mali neće sudjelovati u dokapu.

2.) Ako fondovi budu sudjelovali stvar će ispast sumnjiva. Zašto ? Zato jer kupuju dionice po cijeni od 80 kn, a na burzi iste takve mogu dobiti za 72 kn…
Netko bi na ovo rekao pitanje kolkiko mogu dobiti po 72 kn…Istina…Ali zašto i to onda ne pokupovati i smanjiti si ulaz..???
Osobno da imam lovu u takvom fondu odmah bi je izvukao….

Cijena je ispod 3 mjesecnoe prosjecne cijene.
ne radi se dokap od 20 milijuna eura na dnevnoj razini i ta lova se ne kortisti za projekat od dva dana..
Zato ovo nema veze sa cijenom na burzi..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Jedan od razloga zašto nema ovo veze sa cijenom na burzi je i zato što fondovi ne moraju dati novac da bi dali ponudu za razliku od fizičkih osoba. I zato je njima lakše dati ponudu. A na burzi ne žele kupovati dok nisu sigurni da je ponuda uspjela. Ako/kad ponuda uspije vrlo će se brzo i na burzi pokupiti sve do 80. Manje je rizično upisati po 80 nego kupovati na burzi po 70-80. Razlog je što se kupuje po 80 samo ako uspije dokap a kupovati po 70-80 je neizvjesno prije nego što dokap uspije. Realno je očekivati da se u prvom krugu upiše oko 20-40% ponuđenih dionica a onda je drugi krug ključan za uspjeh dokapa. A čim netko bude imao inside informaciju da je ponuda uspjela onda će i cijena na a možda i iznad 80. Ali isto tako ako ponuda ne uspije onda vjerojatno ronimo još dublje. Moje skromno mišljenje je da je vjerojatnost da ponuda uspije oko 75%.


1.) Sad je već sigurno da mali neće sudjelovati u dokapu.

2.) Ako fondovi budu sudjelovali stvar će ispast sumnjiva. Zašto ? Zato jer kupuju dionice po cijeni od 80 kn, a na burzi iste takve mogu dobiti za 72 kn…
Netko bi na ovo rekao pitanje kolkiko mogu dobiti po 72 kn…Istina…Ali zašto i to onda ne pokupovati i smanjiti si ulaz..???
Osobno da imam lovu u takvom fondu odmah bi je izvukao….

1. …mali samo sudjeluju u dokapima…koji za posljedicu imaju…da kupljene dionice koje su platili bagatelu u dokapu prodaju skuplje na burzi….

Sve ostalo je za velke dečke…tako da neznam čemu plakanje…zato kaj nije cijena 40…sve mi je jasno…smao tak napišite…da vas i skuže ovi kaj slabo vide čitat između redaka


Jedan od razloga zašto nema ovo veze sa cijenom na burzi je i zato što fondovi ne moraju dati novac da bi dali ponudu za razliku od fizičkih osoba. I zato je njima lakše dati ponudu. A na burzi ne žele kupovati dok nisu sigurni da je ponuda uspjela. Ako/kad ponuda uspije vrlo će se brzo i na burzi pokupiti sve do 80. Manje je rizično upisati po 80 nego kupovati na burzi po 70-80. Razlog je što se kupuje po 80 samo ako uspije dokap a kupovati po 70-80 je neizvjesno prije nego što dokap uspije. Realno je očekivati da se u prvom krugu upiše oko 20-40% ponuđenih dionica a onda je drugi krug ključan za uspjeh dokapa. A čim netko bude imao inside informaciju da je ponuda uspjela onda će i cijena na a možda i iznad 80. Ali isto tako ako ponuda ne uspije onda vjerojatno ronimo još dublje. Moje skromno mišljenje je da je vjerojatnost da ponuda uspije oko 75%.

ako ponuda ne uspije onda bi Ingra mogla imati i problema sa tekućom likvidnošću. ovo pretpostavljam s obzirom da su četvrtinu novca iz dokapitalizacije namijenili za svrhu likvidnosti.

Inače nemam dionice i zadnji FI koji sam pročitao sam zaboravio tako da je ova moja konstatacije moja pretpostavka

New Report

Close