INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Inozemna tržišta

Alžir

Plan ugovaranja za 2009. godinu uključuje slijedeće projekte:

1. Bolnica Ain Nadja EUR 67.000.000,00€

2. Isporuka i montaža hidromehaničke opreme
za branu SAF SAF EUR 2.312.000,00€

3. Isporuka i montaža hidromehaničke i elektro opreme
Za branu u Alžiru EUR 5.000.000,00€

4. Izgradnja marine EUR 7.000.000,00€

Ukupno 81.312.000,00€

Istočno-europsko- tržište

U Rusiji INGRA je izvršila pripremu i pregovore za izgradnju modernog stambeno-poslovnog kompleksa Guliver u gradu Penza, administrativnosveučilišnom sjedištu regije Volga, 600 km južno od Moskve te je u tu svrhu potpisan protokol o suradnji s ruskom grañevinskom kompanijom SK MOST.
Vrijednost investicije se procjenjuje na preko USD 14 milijuna.

Tokom 2009.god. planirano je intenzivno djelovanje na planu obrade tržišta i izradi ponuda. Sa ciljem intenziviranja aktivnosti na području kemije, procesne i prehrambene industrije na tržištima Rusije, Bjelorusije i Ukrajine postignut je dogovor o zajedničkoj obradi tržišta i o zajedničkom nastupu na ovim tržištima sa austrijskim partnerom kompanijom Lenzing.

Tokom 2009. god., na predmetnim tržištima planira se sklapanje ugovora ukupne vrijednosti cca.5 mln EUR. a planira se obrada i ostalih tržišta.

Domaće tržište

Kao izvoñač radova na infrastrukturnim projektima, INGRA, kao diohrvatskog konzorcija graditelja, sudjeluje na izgradnji autoceste na trasi Dugopolje-Ploče, investicije ukupne vrijednosti 5 milijardi kuna, podijeljene natri različite dionice. INGRA je i ugovorni izvoñač radova na trasi autoceste Jakuševac-Velika Gorica, gdje okuplja podizvodače IGM Tounj, Međimurje Graditeljstvo i T.O. Europlin. U izgradnji cesta i tunela INGRA se dokazala kao kvalitetan i pouzdani izvoñač i partner, što je sa svojim inžinjeringom potvrdila na realizaciji istih poslova širom svijeta.Kao dio konzorcija

INGRA trenutno sudjeluje na projektu izgradnje Hidroelektrane Lešće, ukupne vrijednosti 444 milijuna kuna (udio INGRE iznosi oko 114 milijuna kuna). Investitor je Hrvatska Elektroprivreda, a to je prva hidrocentrala u Hrvatskoj nakon točno 20 godina. Znakovita je činjenica da je posljednju hidrocentralu HEP Dubrava takoñer radila INGRA, 1986. godine.

Kao najbolji ponuñač INGRA je angažirana na izgradnji Hotela Bretanide u Bolu koji je završen u danim rokovima prije ljeta 2008. godine kao i nadogradnji Instituta za tumore u Zagrebu, ukupne vrijednosti radova od preko 90 milijuna kuna.

INGRA je predvodila i realizaciju projekta rekonstrukcije i obnove Hotela Lapad u Dubrovniku, koji je u suvlasništvu INGRE i Atlanske plovidbe, a obnovljen u suradnji sa Hrvatskom bankom za obnovu i razvoj.

U ulozi investitora INGRA je razvila na projekt Srebrnjak, investicijski projekt 16 urbanih vila ukupne vrijednosti EUR 21,8 milijuna. Do sada je izvršeno 70% projekta, a više od 68 % stambenih prostora unaprijed je prodano.

Nakon dobivene grañevinske dozvole, INGRA započinje investicijski ciklus na području grada Dubrovnika i to poslovno-stambeni objekt u uvali Lapad u vrijednosti EUR 40 milijuna. Slijedi i izgradnja poslovne zgrade Atlantske plovidbe ukupne vrijednosti EUR 25 milijuna, koja započinje tijekom 2009.godine.

Osnivanjem društva za nautički turizam “Južni Jadran Nautika”, (u kojem je udio INGRE u vlasništvu 51%), INGRA i Dubrovačko-neretvanska županija planiraju sagraditi 15 marina i lučica na lokacijama od Vele Luke do Cavtata. Projektom vrijednim EUR 33 milijuna ta bi županija dobila 2.000 novih
vezova. Projekt je trenutno u fazi ishoñenja potrebnih dozvola, dok je za najveći projekt – Marinu Slano, koncesijska dozvola najavljena za proljeće 2009.

Kod energetskih projekata, osim sudjelovanja na izgradnji Hidroelektrane Lešće, INGRA je nominirana za vodećeg partnera greenfield projekta izgradnje biodiesel postrojenja na području Slavonskog Broda, ukupne vrijednosti preko EUR 31 milijun. Predviñeni proizvodni kapaciteti su 150.000 tona godišnje, što će činiti jedno od najvećih postrojenja u Regiji. Putem povezanih društava Ingra-Bioren, BioAdria i Primani, INGRA je inicirala razvijanje novih ekološko energetskih projekata na više lokacija duž cijele Hrvatske u kojima će nastupati kao suinvestitor i vodeći partner. Iskorak u projekte ove vrste predstavlja novu odrednicu u Ingrinom poslovanju a nudi i
kvalitativnu diverzifikaciju u poslovanju.


Ovo je jako dobro.
Od 150 mil (ajmo reci da se radi o 20 mil EUR) 10 milja ide za 25% od 175,000 m2=228 EUR po m2 (dosya dobro s obzirom na izgradivu povrsinu, 2 nebodera i ostatak)
Ovo za staracki dom me je najvise ugodno iznenadio (6 mil EUR- to je tu negdje za 40-50 jedinica) koji ima jako dobar povrat…
za cash ide 4 mil EUR sto je sasma ok.

treba se jedino nadati da tim kešom neće otkupljivati vlastite dionice

Pregled imovine Ingre

Sjedište INGRE nalazi se na adresi Alexandera von Humboldta 4b, Zagreb.

Zemljište površine 2.407 m2 kao i poslovna zgrada neto korisne površine 5.093,71 m2 na toj lokaciji u vlasništvu su INGRE.

Grupa INGRA posjeduje značajnu materijalnu imovinu u obliku zemljišta prvenstveno na nekoliko lokacija u Zagrebu (ukupne površine 26.000 m2) kao i na priobalnom dijelu Hrvatske, i to na području Kvarnera (11.200 m2) kao i na području Dubrovačko-neretvanske županije (17.323 m2).

Arena Centar

INGRA je prema kompaniji TRIGRANIT HOLDING LIMITED uputila pismo namjere sa ciljem iskazivanja interesa za stjecanjem 25% udjela u hrvatskoj podružnici TriGranit Lanište d.o.o.

Navedeno poduzeće vlasnik je 170.800 m2 zemljišta na području Grada Zagreba (Lanište), predviđenog za izgradnju poslovno-komercijalnog kompleksa.

Projekt će se odvijati u četiri faze, a prva faza odnosi se na izgradnju trgovačkog
centra ARENA. Bruto grañevna površina objekta ARENA CENTAR iznosi cca
175.000 m2.

Centar će sadržavati više od 250 poslovnih prostora različite namjene, uključujući i multipleks kino dvorane.

85% poslovnih prostora već je dano u zakup, dok će se ostatak iznajmljivati po izgradnji.

Financijski uvjeti kao i ostali detalji bit će odreñeni nakon postupka dubinskog snimanja koje će biti provedeno od strane INGRE. Po završetku dubinskog snimanja, te uz potvrdu danih pretpostavki, INGRA će pristupiti sklapanju ugovora o partnerstvu.

ne javljam se često al kolega matrix blago spama ovu temu
pa svi već znamo kolko to ima ingra kolko to vredi
ne znam čemu to ponavljanje svako malo

hvala na razumjevanju

Postanite Eu-robovi

TO borism:
nije bas spam.
Evo nisam znao da zgrada INGR ima 5100 m2X minimum 3000 EUR=15 mil. EUR; cijeli market cap je 70 mil EUR (zgrada je sigurno vec izamortizirana i u equityu nije sa vise od 2-5 mil EUR).

Nisam ni znao da imaju ugovor sa Suicom za marine u Dubrovniku koji su strong cash generator (niti jedna marina u RH ne posluje sa gubitkom; cak i ACI koji nema neki service ima dobre marze).

Nisam ni znao da 50% samo dokapa ide u 25% arena centar i to je onih 250 EUR po gradjevnoj povrsini

PITANJE?? DA LI NETKO ZNA KOLIKO JE BRUTO GRADJEVNA POVRSINA PROJEKTA ZAGREPCANKA, da li je GUP za to donesen???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ispričao sam se kolegi matrixu
nisam ni ja vidio da su ovo ipak svježiji podaci
vozdra

Postanite Eu-robovi

PLAVI, jel ti išta znaš pored luptanja, obično u prazno?!

nisi ni meritoran ni kompetentan, cijena većine dionica pa tako i ingre pala je zbog krize uslijed sloma tržišta nekretnina i financijskog sektora (bankarstva) na prostorima SAD i koja se proširila na EU, zapravo globalnu razinu….
dok se tamo ne sredi situacije, nerealno je očekivati bilo kakve pomake kod nas
samo, njih će spasiti država ma kako duboko zaglibili, a nas će dobro udariti po repu….

kako možeš napisati dvaput da sam bivši dioničar? ZATO ŠTO SI TO TI???? ma daj napi se vode


PLAVI, jel ti išta znaš pored luptanja, obično u prazno?!

nisi ni meritoran ni kompetentan, cijena većine dionica pa tako i ingre pala je zbog krize uslijed sloma tržišta nekretnina i financijskog sektora (bankarstva) na prostorima SAD i koja se proširila na EU, zapravo globalnu razinu….
dok se tamo ne sredi situacije, nerealno je očekivati bilo kakve pomake kod nas
samo, njih će spasiti država ma kako duboko zaglibili, a nas će dobro udariti po repu….

kako možeš napisati dvaput da sam bivši dioničar? ZATO ŠTO SI TO TI???? ma daj napi se vode

Dečko dragi probao si se izvući, ali nejde.
Vjerojatno sam bolje od tebe upoznat sa stanjem u USA, ali pitanje je zašto si ti taj post onda postao na temi Ingra kad se to odnosi na sve a ne samo na Ingru.
Ovako insinuiraš nešto što ne postoji, kao da Ingra ima direktne veze sa ovime što si napisao.
Ima isto kao i Adris recimo.

Prema tome, ne trkeljaj molim te, napisat ću ti i treći puta, biši si dioničar Ingre i sada drukaš da bi jeftino kupio, sve postoji na forumu zapisano.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Prvo, nisam dečko, nego cura, a drugo što će ti ovaj dragi i da jesam?!
da si upoznat sa stanjem u USA prodao bi ti na 60 000 kn ingru a ne na ispod ili max. 100 kn
sentimentalno vezan za dionicu? nisi igrač, znala sam to ionako još davno….

samo sam oprezna jer dokupljujem
prvi put sam kupila dionicu davno, kad je cijena bila oko 14,5 tis. kn (vidi koje godine, zaboravila sam)
sada dokupljujem po niže i to je u redu
za razliku od tebe, nisam druker, ne govorim ni target za gore ni dolje (za razliku od tebe)
ne govorim koliko to vrijedi
i zaključak na kraju: onaj ko je druker misli da svi drukaju…..tipično

p.s. i samo da se zna, ovo je moj zadnji mail tebi jer na tvoje postove nisam obraćala pažnju, a sada ih neću ni čitati i preskačem ih, tako da ti neću moći odgovarati…..
sretno!!!


Prvo, nisam dečko, nego cura, a drugo što će ti ovaj dragi i da jesam?!
da si upoznat sa stanjem u USA prodao bi ti na 60 000 kn ingru a ne na ispod ili max. 100 kn
sentimentalno vezan za dionicu? nisi igrač, znala sam to ionako još davno….

samo sam oprezna jer dokupljujem
prvi put sam kupila dionicu davno, kad je cijena bila oko 14,5 tis. kn (vidi koje godine, zaboravila sam)
sada dokupljujem po niže i to je u redu
za razliku od tebe, nisam druker, ne govorim ni target za gore ni dolje (za razliku od tebe)
ne govorim koliko to vrijedi
i zaključak na kraju: onaj ko je druker misli da svi drukaju…..tipično

p.s. i samo da se zna, ovo je moj zadnji mail tebi jer na tvoje postove nisam obraćala pažnju, a sada ih neću ni čitati i preskačem ih, tako da ti neću moći odgovarati…..
sretno!!!


zakon odgovor stara čista ne 100 nego bi ti dao 1000 da mogu

New Report

Close