INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zašto nitko ne komentira da je cijena nekretninama u SAD-u u studenom pala za 18,2% u odnosu na isto razdoblje godinu prije……
tržište nekretnina još se nije stabiliziralo, te se to tek očekuje u narednim mjesecima….


Komentiram de je cijena nekretninama u SAD-u u studenom pala za 18,2% u odnosu na isto razdoblje godinu prije……
[lol] [lol]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Mene interesira dali će u dokapu vladati ovako veliki interes za dionice INGRE kao što je to danas na burzi, ili će ipak provizije koje će biti isplaćene direktno u džep podići interes iako će cjena biti znatno veća.

Možda ipak provizije učine da dokap uspije.

Posramljeni sam vlasnik 300 dionica INGRE kupljenih prošle godine po cijeni ohohoho.

Tko ti kriv kad nisi fond-manager [lol]

http://www.kucilooro.webs.com/


Mene interesira dali će u dokapu vladati ovako veliki interes za dionice INGRE kao što je to danas na burzi, ili će ipak provizije koje će biti isplaćene direktno u džep podići interes iako će cjena biti znatno veća.

Možda ipak provizije učine da dokap uspije.

Posramljeni sam vlasnik 300 dionica INGRE kupljenih prošle godine po cijeni ohohoho.


Dokupio si u krivo vrijeme pa si s razlogom posramljen.

mrizadur, mogao bi se i ti naći na mjestu gusara, ko i većina nas…
države koje spašavaju (čitaj:preuzimaju) bankarski sektor i auto industriju (SAD, VB, Njemačka…) zapravo će se izvući s značajnim posljedicama, a tko će izvući naše posrnule sektore, kad je naša država u većem problemu od privrede (čitaj:prezadužena)….
procjenjuju da recesija u nas neće biti katastrofalna….super…
a u kakvoj ćemo onda biti?
nemaju s čim da sebe, a kamoli posrnule izvuku…



Ja ne mogu kupovati u dokapitalizaciji u prvom krugu, jer nisam bio dioničar kad je trebalo.
Pa ću pričekati drugi krug, eventualno.
A tko od novih strateških igrača ulazi u 2. krugu reci ti meni?

Ne mogu vjerovati!!!! Pa stalno pričaš kako je ovo dobra dionica, pa "može li bolje" pa ovo pa ono a na kraju – "vodeni pištolj" i pračka!!! Pričaš jedno a radiš drugo! Svaka čast – ne, ne može bolje od ovoga ovo je fakat vrhunac! [shocked]
[/quote]

Ljubavi a što ne možeš vjerovati??
To da sam po ovim cijenama ušao ponovno, na način da imam 30 ili 40 % lufta do one cijene po kojoj sam prodao??
Zar to?
PA mislim da je dobra dionica,premda je to sve stvar dnevnih novih vijesti i događanja oko dionice.
Recimo nije mi se svidjelo da dokap. ide po recimo 50 ili 60 kuna, i sigurno ne bih ušao da je tako bilo.
Ali ovo mjenja na stvari, već sam ranije objasnio zašto.
ili ćeč ponoviti onu staru,plavi ne smije prodati nikada ništa,ispravak….dionicu o kojoj dobro piše zabranjeno mu je prodati,jer to je nekak….pa stvarno nije ok , kaj ne?
Ma daj molim te..previše sam bio sentimentalan dok je bila na 60 000 pa nisam sve prodao, na vlastitim greškama najbolje učiš, vjeruj mi.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


zašto nitko ne komentira da je cijena nekretninama u SAD-u u studenom pala za 18,2% u odnosu na isto razdoblje godinu prije……
tržište nekretnina još se nije stabiliziralo, te se to tek očekuje u narednim mjesecima….

Kakve ima ovo veze sa Ingorm, bivši dioničaru Ingre koji vjerojatno čekaš na bidu?
Niti Ingra ima nekretnine u USA, niti tamo gradi.
Dapaće, manji dio poslovanja je orijentiran na nekretnine, a tržišta u izvozu na kojima Ingra radi uopće nisu pogođena financijskom krizom, Alžir recimo.

http://www.ingra.hr

pa ti provjeri, iako mislim da kao bivši dioničar Ingre to vrlo dobro znaš.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Zanimljivo je da ako u prvom krugu se upiše jako malo dionica što je vrlo i vjerojatno, teoretski netko u drugom krugu može postati većinski vlasnik ingre.

Vrlo dobro zapažanje kolega, pitanje je što će biti u 2. krugu i sprema li nam se ulaz jednog ili dva nova veća igrača.
Ja sam unutra, u najgorem slučaju, da dokap ne uspije što se može dogoditi?
Ništa posebno, kad je cijena nakon objave o dokapu, čak i pala, a ne da je porasla.
A ako sve dobro prođe i uz pokoje iznenađenje…mislim da je tržište zrelo za nekakav nagli skok, likvidnost je mala, neka se nađe interesa mogli bi očekivati solidan porast cijene.
Da ne govorimo o pozitivnim implikacijama same dokapitalizacije koju ona nosi sa sobom zbog utjecaja na bilancu, 250-300 milijuna kuna nije mali novac danas, baš nasuprot.

Treba priznati i da je Uprava imala m… za ovakvu dokapitalizaciju, obzirom na teška vremena, ili su sigurni da je uspjeh zagarantiran? Možda prije ovo drugo, jer u 1. krugu će upravo ta uprava kupovati kao i NO, koji imaju najviše dionica uz mirovinske fondove.
A tko će ga znati, možda i ne kupe ili kupe samo dio, jer je sve već rezervirano za " nekoga " ??
A možda kupe u prvom krugu i sudjeluju i u 2. krugu, na taj način kupit će ogromne količine po ovim nevjerojatnim cijenama.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Namjena sredstava prikupljenih izdanjem

KAPITALNA ULAGANJA 80,00%

Projekt izgradnje stambenih jedinica za treću dob
sa stacionarom 30,00%

Komercijalni projekt ARENA shopping centar* 50,00%

OBRTNI KAPITAL 20,00%

Ovo je jako dobro.
Od 150 mil (ajmo reci da se radi o 20 mil EUR) 10 milja ide za 25% od 175,000 m2=228 EUR po m2 (dosya dobro s obzirom na izgradivu povrsinu, 2 nebodera i ostatak)
Ovo za staracki dom me je najvise ugodno iznenadio (6 mil EUR- to je tu negdje za 40-50 jedinica) koji ima jako dobar povrat…
za cash ide 4 mil EUR sto je sasma ok.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Zanimljivo je da ako u prvom krugu se upiše jako malo dionica što je vrlo i vjerojatno, teoretski netko u drugom krugu može postati većinski vlasnik ingre.

Vrlo dobro zapažanje kolega, pitanje je što će biti u 2. krugu i sprema li nam se ulaz jednog ili dva nova veća igrača.
Ja sam unutra, u najgorem slučaju, da dokap ne uspije što se može dogoditi?
Ništa posebno, kad je cijena nakon objave o dokapu, čak i pala, a ne da je porasla.
A ako sve dobro prođe i uz pokoje iznenađenje…mislim da je tržište zrelo za nekakav nagli skok, likvidnost je mala, neka se nađe interesa mogli bi očekivati solidan porast cijene.
Da ne govorimo o pozitivnim implikacijama same dokapitalizacije koju ona nosi sa sobom zbog utjecaja na bilancu, 250-300 milijuna kuna nije mali novac danas, baš nasuprot.

Treba priznati i da je Uprava imala m… za ovakvu dokapitalizaciju, obzirom na teška vremena, ili su sigurni da je uspjeh zagarantiran? Možda prije ovo drugo, jer u 1. krugu će upravo ta uprava kupovati kao i NO, koji imaju najviše dionica uz mirovinske fondove.
A tko će ga znati, možda i ne kupe ili kupe samo dio, jer je sve već rezervirano za " nekoga " ??
A možda kupe u prvom krugu i sudjeluju i u 2. krugu, na taj način kupit će ogromne količine po ovim nevjerojatnim cijenama.

[/quote]
zašto moraš čekati 2 krug kad ih sad imaš ko dreka na 74

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Najvažniji tekući projekti Ingre

Za izvršiti 2009/2010.g. (% IZVRŠENJA )
ALŽIR

16.535.352,56€ 72,66%

ARENA

17.960.800,70€ 79,36%

INDUSTRIJA

13.311.425,55€ 13,10%

INGRA M.E.

23.050.013,74€ 14,53%

G I U DET

14.816,44€ 99,51%

HRV. – UG.POSLOVI

2.407.261,21€ 85,33%

HRV. – INV.PROJEKTI

20.350.460,73€ 68,98%

C E S T E 75.

16.124.305,51€ 78,53%

GRUPA – INV.PROJEKTI

114.315.327,34€ 2,99%

SVEUKUPNO EUR

224.069.763,78€ 52,09%

New Report

Close