INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Zato nam i je berza spekulativna do ibera

Pa i bolje da je spekulativna… Sto je vise spekulacije, vise je zarade (barem potencijalne). Sto bi vi, da se sve zna, a da se zaradjuje 50% godisnje?
[thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




Zato nam i je berza spekulativna do ibera

Pa i bolje da je spekulativna… Sto je vise spekulacije, vise je zarade (barem potencijalne). Sto bi vi, da se sve zna, a da se zaradjuje 50% godisnje?
[thumbsup]
[/quote]
ma ne po tebi bi trebale dionice rast u postocima koliki je i gospodarski rast…dakle prošlih par godina po 5 % godišnje [yawn]

Rast ili pad dionice je funkcija vremena… U jednom intervalu dionice rastu vise od toga, pa padaju, pa rastu, pa opet padaju. Neke vise, neke manje. Statisticki u dugim vremenskim intervalima, velika vecina dionica raste nominalno, hm, ne sjecam se tocno, tu negdje, 5-6-7%? Gospodarski rast i nije presudan za rast dionica, ukoliko je on ocekivan i predvidljiv. Ukoliko se moze sa velikom sigurnoscu odrediti rast dobiti firme, bez obzira koliki je on, zaradit ces najvjerovatnije risk free rate + risk premium. Sto ti dodje na tih 5-6-7%.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ne znam šta fali ovoj dokapitalizaciji, vjerojatno će biti prikupljeno preko 200 mil. kn keša, to će znatno popraviti bilancu, svaki razuman dioničar bi trebao to podržat.

Jedino ce ti spekulacija donjeti vecu zaradu od toga, ali ti moze donjeti i znatni gubitak.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




1. Tačno je da me nitko ne sili ali će izdavanjem novih dionica razvodniti ovih mojih 300 koje ja imam.


Hoće li ti ih razvodnit ako ponudi 150 kuna?
Možda ulazi strateški partner pa će ulaziti s najvećom cijenom?
A ako uđe imati će i presudnu ulogu u odlučivanju o novcima koje je uložio.
[/quote]
To je točno ali kolega već se zna cjena po kojoj ide to je 80 kuna.

Znam da će neki reći da nagađam ali to je informacija s kojom svi barataju i koja je 99% tačna.
[/quote]
ja bih rekao da je 100 % točna
cijena od 80 kuna, komada 3.750.000,00, pravo imaju u prvom krugu svi koji su imali 11.12. na sda
najmanje 2 dionice što znači da je omjer 1:2(na 100 komada pravo se dobije za kupnju 50 komada)

Dokapitalizacija NEĆE ići po cijeni većoj od one na burzi….O čemu se uopće ovdje priča ????
Gdje se to radi takva dokapitalizacija ?
Ingra želi prikupiti najveću moguću lovu i zato su unaprijed odredili spread od 50 – 150 kn, a o cijeni će neposredno pred dokap…. I cijena će biti ispod tržišne….

"odobrava se prospekt o izdavanju 3.750.000. redovnih dionica na ime, bez nominalne vrijednosti, u nematerijaliziranom obliku, javnom ponudom, ukupne vrijednosti 150.000.000 kuna"

E sad, jasno mi je da nisam u pravu, jer ispod piše da je cijena dionice 50-150 kn, ali ako je ukupna vrijednost 3 750 000 dionica 150 000 000 kn onda je jedne 40 kuna…

Ovo su super formulirali, ili sam ja nepismen…


Idemo malo računati. Na svake dvije dionice može se upisati jedna nova. Veliki dioničari će svakako ići u dokap jer su ga dogovorili sa upravom i taj dokap će im poslužiti za smanjenje prosjeka. Ako je prosjek ulaza mirovinca 100,00 kuna, to znači da će nakon dokapa po minimalnih 50,00 kuna njegov prosjek biti 83,33 kune. Pošto su prosjeci njihovih ulaza puno veći od 100,00 kuna nakon dokapa očekujem lagano dizanje cijene prema 100,00 kn. Inače mislim da cijena u dokapu neće biti manja od 70,00 kuna.

Pa cijena svake dionice nakon dokapa pada i to u rastućem tržištu, a što ako tržište bude u padu i to ozbiljnijem padu!?

Molim da se ozbiljni znalci i ekonomski analitičari ne ljute.Znam da sam dosadna ali konkretno pitam:
1. Cijena na burzi 70 kuna, u dokapitalizaciji 80. Šta uraditi?
2. Šta se s cijenom na burzi dešava tih 14 dana od trenutka kad se objavi cijena dionice za dokapitalizaciju? Pada ili raste?
3. Kako to vi znate da će baš svi VELIKI htjeti kupovati?
Hvala na iskrenim odgovorima!Pusa. [kiss]


Dokapitalizacija NEĆE ići po cijeni većoj od one na burzi….O čemu se uopće ovdje priča ????
Gdje se to radi takva dokapitalizacija ?
Ingra želi prikupiti najveću moguću lovu i zato su unaprijed odredili spread od 50 – 150 kn, a o cijeni će neposredno pred dokap…. I cijena će biti ispod tržišne….

Ajmo logicki.
Ako je uvjet da se sudjeluje u dokap u proslosti zasto svi mirovinci nebi rusili cijenu na 10 kuna i onda zahtijevali dokap po 5 kuna?
Gle, dokap nejde na muljanje vec prikupljanje equity-a za Arenu Centar da se udje po povoljnim uvjetima.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Zato sto bi ubrzo ostali bez dionica, a cijena bi se najvjerovatnije vratila natrag. [tongue]
Onda bi uknjizili ogromni gubitak. Realizirani.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close