INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sudeci po postovima smrdi na sveopcu bjezaniju…… [bye]

Pa koliko ja vidim ovdje se mnogi spremaju na kupnju a nitko se nije uzjasnijo da će bježati ili sam ja propustio dio rasprave.


JA NE KUŽIM UOPĆE VAŠU SPIKU,ILI STE SE VI NAJELI OTROVNIH GLJIVA ILI SAM JA UMJESTO ŠIPKOVA ČAJA,NAPRAVIO ČAJ OD BUNIKE…

Čaj od bunike

du du du .. nema nam pomoći

Samo prokomentirati

Jaka firma kad investitori moraju tražiti info. na forumu da li je dokap. dobra ili loša situacija. Da ovako nešto prolazi bez da se imaoce istih papira ne obavijesti bilo da oni imaju 1 ili 100.000 papira dovoljno govori.

dobro je rekao jedan kolega "blef od firme"

pozdrav!

LEAVE THE WORLD BEHINED



sudeci po postovima smrdi na sveopcu bjezaniju…… [bye]

Pa koliko ja vidim ovdje se mnogi spremaju na kupnju a nitko se nije uzjasnijo da će bježati ili sam ja propustio dio rasprave.
[/quote]
svi bi kupili ali po 60 kuna…čuj i ja bi kupio po 20 kn pa me nitko ne doživljava…
očekujem pad na početku i onda kada se vidi da netko kupuje skrivenim nalogom i da se cijena ne ruši onda počinje rokanje po ask-u…sigurno će se ekipa preplašiti i naravno već oko 12 h skužiti koliko su se jako zahebali

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Daj neka netko napiše jasno da li u narednom periodu (pon-srij) rastemo ili padamo…

Ili ako ima zainteresirani da otvorimo i kladionicu + , -??????

Recimo – pad na početku dana, stagnacija do 14: 30, od 14:45 up, na kraju plus od 6%
[/quote]

Moje viđenje situacije!

Do sada se nisam puno prevario nasreću, ali nisam imao ni hrabrosti postupiti po nekim zaključcima. Kako je ovo forum gdje možemo iznijeti svoa mišljenja moje je sljedeće. U Pon. upravo možemo očekivati rušenje do 70kn. Tu će se vrtiti većina transakcija kako bi se nakupili veliki igrači po toj "NIŽOJ " cijeni a iskrcali mali. Onda možemo očekivati podizanje cijene do cca 95-100 kn i umišljam si da bi ponuda u dokupu bila na 90 kn. Vuk sit-ovca cijela! Neće ona biti ni 5o ni 60 a ni 70 kn. To sigurno! A mislim da svi koji budu prodavali u Pon će napraviti grešku , ako je ne budu odmah i kupili. Ali kako se u našem narodu kaže : Živi bili pa vidjeli !

Pozdrav svima

zlikovac

Pobjeda _ slažem se sa tobom u potpunosti

Ja bogme ne mrdam ali sam spreman na laganu kupnju.

zlikovac

Vidim da me svi traze:
1.http://www.arenacentar.com/koncept-JAVNI PODATAK!!!!!=175,000 kvadrata, Zagrepcanka 100,000 kvadrata=46 mil eura, dakle po kvadratu-460 eura.
po tome bi Arena centar kostao oko 80 mil EUR-a.
2. Ingra je javno http://www.zse.hr dala ponudu da zeli sudjelovati u 25% arena centra, po cijeni Zagrepcakne (mislim da nije razlicita izgradnja). Ako je 75% 100 mil kn= oko 15 mil EUR, ja sam misljenja da Ingra misli za kojih 15 milja EURA uci u Arena Centar kroz dokap istoga sto ce posluziti za kredit, sada koliko je vrednija zemlja u Zagrepcanki sa 40-al plombi od cistoga Lanista prosudite sami, ako ste svi rekli da je Zagrepcanka dobar deal sto ja osobno ne mislim da je onda je Arena Centar turbo dobar.
3. Ako cijena ide ispod BV onda ce se dilutirati svi postojeci dionicari ukljucujuci i Oppenheima i Kostrencica i sve mirovince tako da mislim da nece biti ispod te cijene, ako bude onda je frka svim mirovincima da ne dodje neki jaci igrac (Andabak je ukucao 10 mil kn u Hajduk, o cemu mi pricamo, a ima jos 30 puta toliko) onda su svi istisnuti tako da mislim da je dokap siguran.
4. pa kakve vi informacije zelite, imate ponudu, dobiti cete sigurno kroz 2 tjedna gdje ta lova ide, ja tipujem po informacijama na zse i pismu namjere da ide na Arena Centar gdje treba equity-a da se dobije kredit.
5. Kakva kriza sa parama, pa u narednih 28 godina dokazi 50 mil kuna godsinje od grada, a ako se olabavi kuna sto je dosta vjerovatno onda ce doci i vise…(neznam da li ugovor sadrzava fx klauzulu)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Sve je to točno blueman što pišeš..ali ne kužim ovo sa tom dokapitalizaciojom..
Cijena će se odrediti prije dokapa i to u rasponu od 50-150 kuna?

Katastrofalno je što će biti prikazano u bilanci unos tih dionica po 40 kuna.
Ogromno razvodnjavanje kapitala.

Ne znam, meni se to ne sviđa, nisam to očekivao od Ingre.
Ali valjda su imali neki svoj razlog.
Isto kako mi se ne sviđa, da nisam imao pojma o tome.

Realno je za očekivati potop u ponedjeljak,ali na ovoj našoj burzi je sve moguće tko zna.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nije po 40 kuna vec po 50-150.
I kod prvoga dokapa samo je 40 kuna islu u dionicki kapital a ostalo u rezerve.
Isto kao i kod ATGR i kod MAGME.
Nema veze koliki je nominalni iznos…
Ovo 40 kuna se mora tako upisati u temelnji kapital a ostatak ide na rezervu.
Grijesim???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Sve je to točno blueman što pišeš..ali ne kužim ovo sa tom dokapitalizaciojom..
Cijena će se odrediti prije dokapa i to u rasponu od 50-150 kuna?

Katastrofalno je što će biti prikazano u bilanci unos tih dionica po 40 kuna.
Ogromno razvodnjavanje kapitala.

Ne znam, meni se to ne sviđa, nisam to očekivao od Ingre.
Ali valjda su imali neki svoj razlog.
Isto kako mi se ne sviđa, da nisam imao pojma o tome.

Realno je za očekivati potop u ponedjeljak,ali na ovoj našoj burzi je sve moguće tko zna.

Plavi prodao….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Plavi prodao….

Odavno.
Čekam priliku za povratak.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Pa zar nije i Fizulic u nekome listu, mislim da je poslovni nisam siguran najavio da ce izici iz Arena Centra ako se tamo ne rijesi stvar a fizulic je zakupio najveise prostora.
I Trigranit je koliko sam citao dosta u banani sa Rusijom (isto izvor poslovni).
Ingri ova lova netreba vec se pruzila super prilika uzci u Arena Centar cime bi zaokruzili cijelu pricu Lanista i to za dobre novce.
Ako nema brzog dokapa mislim da cijeli Arena Centar projekt od Trigranita propada odnosno odgadja se jer bez jakog equity-a nema sanse da banka da 220 mil eura koliko je vrijednost centra.

Ako se cijena rusi na 40 kn znaci da dokap ide po 0.5BV sto nadalje znaci da se sadasnje vlasnistvo Oppenheima i Kostrencica razvodnjava u ime onih koji upisu dokapitalizaciju (toliko glupi nisu, vjerujte)..
100-150 mil kuna je kikiriki za par jacih igraca, pa sam Bakic ima love za dokap ovakav, s tim da je drugi krug javan.

OVO JE GLAVNO PITANJE:
DA LI POSTOJE U RH I NA SVIJETU LJUDI SPREMNI ULOZITI ZA 25% ARENA CENTRA???
Ja mislim da postoje..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close