INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja ovo ništa ne kužim [undecid]
Jel to sad dobro što ide dokap ili nije?

Ni ja.
Gledam transakcije i kupio INGR 12.12.
maderfak…kak su izabrali baš taj datum 11.12.?
al trenutno nemam.

Dd,


Mislim da je dokap više od 20 mil eura. Ukupno je novih 3.750.000 dionica. Neka se upiše 80% toga po cijeni od 80kn. To bi bilo 0.8 * 80 * 3.750.000 = 240.000.000kn odnosno oko 32 milijuna eura. To mi stvarno u današnja vremena djeluje kao suludo velika količina novaca.
Pa to je skoro veliko kao dokap industrogradnje [thumbsup]

Trgovačkom društvu INGRA d.d., Zagreb, Alexandera von Humboldta 4/a, odobrava se
prospekt o izdavanju 3.750.000 redovnih dionica na ime, bez nominalne vrijednosti, u
nematerijaliziranom obliku, javnom ponudom, ukupne vrijednosti 150.000.000,00 kuna

http://www.hanfa.hr/uploads/2-09-5.pdf
[/quote]
Ovo 150 milja se odnosi na nominalu. Nominala je 40 kuna po dionici. 40*3.750.000 = 150.000.000

Znači ako je 50-150 kn/dionici

ukupno moguće

187.500.000-562.500.000 kuna

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Znači ako je 50-150 kn/dionici

ukupno moguće

187.500.000-562.500.000 kuna

Sve je moguće.
Samo zanima me jedna stvar: tko sve ima pravo sudjelovanja u 2 krugu dokap-a? Što ako ostane ‘ viška’ dionica?

Dokapitalizacija Ingre

A moguče je da dokap ne uspije ako izostane odaziv….ni prvi ni zadnji put.Uh teško je biti pametan.Po meni cijena pada 10% narednih dana.Nije fer ovako pustiti vjest…trebalo je prije objaviti pa da oni koji žele sudjelovati dokupe a ostali rasprodaju…ovako…šah – mat [embarass]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Što ako ostane ‘ viška’ dionica?

hehe. Bit će dionica ko zobi. Pitam se tko će pokljucat to sve[lol]. Em denominacija, em još dionica za narod. Ajme meni…. ja sam uvijek mislio da dionica raste kad ima više casha nego papira, a ovi štancaju dionice ko Poulson dolare. [bye]

I'LL BE BACK


A moguče je da dokap ne uspije ako izostane odaziv….ni prvi ni zadnji put.Uh teško je biti pametan.Po meni cijena pada 10% narednih dana.Nije fer ovako pustiti vjest…trebalo je prije objaviti pa da oni koji žele sudjelovati dokupe a ostali rasprodaju…ovako…šah – mat [embarass]

da su objavili vijest tikeom dana nastala bi panika ili euforija i ulagači bi povukli puno više nepromišljenih poteza nego kad imaju cijeli vikend za razbijat glavu.



A moguče je da dokap ne uspije ako izostane odaziv….ni prvi ni zadnji put.Uh teško je biti pametan.Po meni cijena pada 10% narednih dana.Nije fer ovako pustiti vjest…trebalo je prije objaviti pa da oni koji žele sudjelovati dokupe a ostali rasprodaju…ovako…šah – mat [embarass]

da su objavili vijest tikeom dana nastala bi panika ili euforija i ulagači bi povukli puno više nepromišljenih poteza nego kad imaju cijeli vikend za razbijat glavu.
[/quote]

Jamese, daj neku pametnu. Tebi vjerujem. Jel ovo dobro ili loše? Moje mišljenje si zaključio, nije da je bitno. Može i na PM, iako je bolje kad je transparentno. Mucho gracias.

I'LL BE BACK

ja sam ovo prodao, ‘ebiga, falilo mi za dokup ATPL

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




A moguče je da dokap ne uspije ako izostane odaziv….ni prvi ni zadnji put.Uh teško je biti pametan.Po meni cijena pada 10% narednih dana.Nije fer ovako pustiti vjest…trebalo je prije objaviti pa da oni koji žele sudjelovati dokupe a ostali rasprodaju…ovako…šah – mat [embarass]

da su objavili vijest tikeom dana nastala bi panika ili euforija i ulagači bi povukli puno više nepromišljenih poteza nego kad imaju cijeli vikend za razbijat glavu.
[/quote]
Jamese, daj neku pametnu. Tebi vjerujem. Jel ovo dobro ili loše? Moje mišljenje si zaključio, nije da je bitno. Može i na PM, iako je bolje kad je transparentno. Mucho gracias.
[/quote]
Pojma ti nemam, nisam nikad sudjelovo u dokapu, ne mislim ni u ovom.
Držim se svoje divljakuše od građevinara.
Znam samo da se na VDKT dokapu dalo odlično strejdat na dan kad je to obavljeno…pa ako krene neki nebulozni pad ću uletit nakratko….sitne brojke, likvidna, mutna situacija, niko ne zna kud će (ja prvi9….možda se izrodi dobra prilika.


4. nebi izlazi u poziv ako nemaju sve dogovoreno, to sam vrlo siguran

Točno. Panika je. Fali para za plaće, kooperante itd. Najtrgičnije je što je stvarno sve dogovoreno. Lijepo će mirovinci uletiti tuđim (našim) parama. Pa ljudi su – dogovoriti će se!!

Ali na to smo već navikli. Žalosno je što bi znatno više novaca imali da smo slagali u čarapu. Ovaj reket koji nam nameću služi upravo za ovakve prilike kao što je ovaj VRLO SUSPEKTNI dokap. Ja bi to zapravo nazvao pljačkom i pranjem love.

Ruku na srce, razmišljam otići na razgovor u svoj mirovinski fond jer ovakvih pizd… je više dosta!!!

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

New Report

Close