INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


molim za pojasnjenje….ako si 11.12.08. bio vlasnik dionica, a prodao recimo5.01.09., imas li pravo na dokapitalizaciju… [embarass]

Imaš važan je datum popisa u SDA a ti si tada bio vlasnik.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

zahvala samprasu

Kune nisu problem, kuna nema

Nisam neki stručnjak ali neke stvari se čine tako jeftine. Cijena dionice u dokapitalizaciji mora biti jednaka ili manja onoj na burzi jer tko bi je inače kupio. Zašto bih kupio od po 80 kn ako mogu po 70 kn? S druge strane, neznam koliko je vjerojatno da bi cijena dionice u dokapitalizaciji ako je veća od one na burzi podigla cijenu dionice na burzi. Vjerojatno bi nešto podigla ali ne do cijene u dokapitalizaciji. To mi se čini tako logično.

"The more sales the more orders on bid adds a dealer is willing to give lower. Why pay more."


koliko neznanja na ovome forumu.
1. Dokap je oko 20 mil eura, i osobno mislim da veci dio ide u Arena Centar gdje zele kupiti 25%. Ako se u Centru ne nabavi 10-20 milja eura kao podloga za kredit onda nema centra i mislim da je zato strka i zato je dokap ovako brzo, nejde lova nigdje bezveze.
2. dokap bude ispod 87 kuna onda se dosta dilluta shareholdin i sve nema smisla, mislim da je dokap cijena oko BV.
3. ako u ponedjeljak rusite cijenu onda nemate pojma o osnovnim financijama jer svi oni koji na burzi kupe ispod cijene dokapa su zaradili.
posto je cijena od 50-150 a posto najveci dio ima uprava i 4 mirovinska fonda onda sigurno nece htjeti da dio dionica sa kojima su oni unutra po vecim cijenama dillutaju dionicari koji su usli u zadnjih 3 mjeseca, zato sumnjam na cijenu od 50 kn.
4. ja kupujem sve ispod 70 kn ako ga bacite, jer sumnjam da ce dokap ici po toliko nizoj cijeni od 1BV jer se time i svi fondovi sebi rade medvjedju uslugu…
4. nebi izlazi u poziv ako nemaju sve dogovoreno, to sam vrlo siguran

Mislim da je dokap više od 20 mil eura. Ukupno je novih 3.750.000 dionica. Neka se upiše 80% toga po cijeni od 80kn. To bi bilo 0.8 * 80 * 3.750.000 = 240.000.000kn odnosno oko 32 milijuna eura. To mi stvarno u današnja vremena djeluje kao suludo velika količina novaca.
Pa to je skoro veliko kao dokap industrogradnje [thumbsup]

Opet ću biti dosadan. Zašto da kupim dionicu po 80kn ako je mogu kupiti na burzi po 70kn?

"The more sales the more orders on bid adds a dealer is willing to give lower. Why pay more."


Mislim da je dokap više od 20 mil eura. Ukupno je novih 3.750.000 dionica. Neka se upiše 80% toga po cijeni od 80kn. To bi bilo 0.8 * 80 * 3.750.000 = 240.000.000kn odnosno oko 32 milijuna eura. To mi stvarno u današnja vremena djeluje kao suludo velika količina novaca.
Pa to je skoro veliko kao dokap industrogradnje [thumbsup]

Trgovačkom društvu INGRA d.d., Zagreb, Alexandera von Humboldta 4/a, odobrava se
prospekt o izdavanju 3.750.000 redovnih dionica na ime, bez nominalne vrijednosti, u
nematerijaliziranom obliku, javnom ponudom, ukupne vrijednosti 150.000.000,00 kuna

http://www.hanfa.hr/uploads/2-09-5.pdf

Tko je na do dana 8.12.2008. kupio vjerovatno ima pravo na kupnju u dokapitalizaciji.
E sada, glede cijene, mislim da dokapitalizacija mora ići po jačoj cijeni, na neki način INGRA puno dobiva, prije svega na likvidnosti i time osnažuje svoj položaj.
Stoga za daljni razvoj ipak mislim da cijena može i mora ići samo UP. Indikacija je po meni prosjek zadnjih 30 trogovinskih dana i on je iznad 85.
Stoga sve ispod toga ne bi imalo smisla.
Nije ni upravi cilj, potjerati postojeće dionice niti srušiti cijenu svoje dionice, naprotiv, nagraditi dugoročne ulagače. Dapače svaka dokopitalizacija ima prednost jer utječe na porast cijene.
Ne može ni ova biti drukčija.
Stoga ne vidim panike u ponedjeljak jer da netko ima info o cijeni onda bi je zakucao u -10%, a ona je ipak narasla skoro 2%.

Ipak je osnovno ovo – Ingra osigurava sebi bolju poziciju, a to ipak mijenja sliku.
Prosjek zadnja 2mjeseca je 92kn. A zadnjeg mjeseca 85kn.
Stoga ipak ne očekujem manju cijenu od 85kn, a opet i za INGRU je bolje širi krug dioničara.
Stoga ipak mislim da cijena ne može ići dolje niti će dokapitalizacija bitnije utjecati na to.

Zar vi mislite da ako cijena dokapitalizacije bude,recimo 85kuna. i recimo da se drugi tjedan cjena ingre i digne na te razine.A po meni bi se trebala dignuti barem još 10kuna iznad ,dakle barem na 95 da bi netko bio zainteresiran da uzme tu dionicu putem dokapitalizacije ,a ne putem burze.
A sa druge strane, mislite da je svijetska kriza gotova, i da ingra,neće više padati ispod tih razina, i da neće biti mnogo povoljnija, nekoliko dana poslije toga na burzi??

idući tjedan će bit bolje...

Ja ovo ništa ne kužim [undecid]

Jel to sad dobro što ide dokap ili nije?

I'LL BE BACK


Opet ću biti dosadan. Zašto da kupim dionicu po 80kn ako je mogu kupiti na burzi po 70kn?

to je bilo jucer a sutra je novi dan
imate mogucnost izbora a zasigurno ce podic barem na 100 a u dokapitalizaciju nesto nize razine, prosla je bila na 35k ilti 233kn, srpanj 07, 2 dionice za jednu
neki bi rekli pametnom dosta

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ako se izdaje 3.750.000 novih dionica, a dokap je vrijedan 150.000.000 kuna, kakva će onda biti cijena?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close