INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zna li netko razlog ovog prikupljanja para kroz dokapitalizaciju, odnosno sadržaj Prpspekta, a kako bi se moglo kontrolirati svrsishodno korištenje -trošenje prikupljenog novca, ili je to opet samo već viđen fin. inžaenjering kojim bi se nekolicina okoristili (vidljivo iz predhodnog RockY5 posta) ili imaju problema sa likvidnošću ,a šta je Opi nedavno javno demantirao

Možda im fali novaca zbog Arene i Elektroprivrede.

Ako netko zna ima li koji rok za dokap. ili je to onako od oka 2-3 mjeseca…
Hebiga i ja bi kupio po 50kn iako znam da to automatski ruši cijenu ovih mi postojećih…

Sada sam uvjeren da će u pon. cijena vrtoglavo padat ,,,, ali kad god sam ja bio uvjeren da pada ziher
ono raste do bola ….hoću reći bude kontra od mojih predviđanja….

Hoće li se cijena znati prije dokap. ili poslije ?

Hvala…

smanjuje se minus.......

Kako god gledali na dokapitalizaciju, kapital koji bi ušao u Ingru, svakako i razjasnio jednu stvar – daljnja expanzija na tržištu ili ciklički čin podmirenja obveza prema dobavljačima, kojih ima na pretek.

Vezano za Arenu, cijela priča je prenapumpana. Ako i postoje neke nepravilnosti na samome objektu, a nisu opasne za živote ljudi koji se u njoj nalaze, mišljena sam neka se napravi rutinski zahvat, tj. sanira ono što je potrebno ili nadomjesti. Naime mnogo PR oko Arene se vrti iz dana u dan, te bi Arenu trebali iskoristiti za manifestacije na međunarodnoj razini, a ne samo za koncerte izvođača.

Uza sve to treba i računati da Ingra nema trajnu dozvolu, približavaju se lokalni izbori, a treba se i poredijeliti, ako ne žele biti odbijeni na natječajima, koji su sve samo ne javni.

Nadalje, preuzimnje 25% Trigranitovog centra je mudra investicija, koje će se jednim djelom financirati iz dokap-a, no zasigurno će i tu biti više političkih zavrzalama, nego kod Arene.

Moguće akvizicije? Mnogo prilika, ali pitanje je na što se cilja – vlastiti interes ili nešto drugo.

Osobno o Ingri imam pozitivno mišljenje, no neke stvari trebaju biti jasne – put od lokalnog igrača, pa do međunarodnog je put koji neće moći ostvariti dokapitalizacijama, već transparentnošću i željom za inotivnošću u svim segmentima poslovanja.


Ako netko zna ima li koji rok za dokap. ili je to onako od oka 2-3 mjeseca…
Hebiga i ja bi kupio po 50kn iako znam da to automatski ruši cijenu ovih mi postojećih…

Sada sam uvjeren da će u pon. cijena vrtoglavo padat ,,,, ali kad god sam ja bio uvjeren da pada ziher
ono raste do bola ….hoću reći bude kontra od mojih predviđanja….

Hoće li se cijena znati prije dokap. ili poslije ?

Hvala…

Kakva korist od dokapitalizacije ako u ponedjeljak cijena krene na dole. sad je na 78. Minimalna cijena dokapitalizacije je 50kuna,Znači da to sve nebi imalo smisla ako sad cijena padne na 50, onda bi jednostavno svi mogu kupiti na burzi,ili se varam??

Dal netko zna nešto više, kad će biti formirana cjena dokapitalizacije, i kakvi su rokovi za dokup?

idući tjedan će bit bolje...

Vezano za Arenu, cijela priča je prenapumpana. Ako i postoje neke nepravilnosti na samome objektu, a nisu opasne za živote ljudi koji se u njoj nalaze, mišljena sam neka se napravi rutinski zahvat, tj. sanira ono što je potrebno ili nadomjesti. Naime mnogo PR oko Arene se vrti iz dana u dan, te bi Arenu trebali iskoristiti za manifestacije na međunarodnoj razini, a ne samo za koncerte izvođača.


ne mogu se složiti sa ovim djelom tvoga posta.
Pa što misliš zašto su se i digle tolike tenzije?
Razlog je što pojam rutinske sanacije ne postoji.. radi se o iznimno skupim i kompliciranim postupcima,počev od naknadnih ispitivanja,preko projekta sanacije do samog izvođenja koje se u pravilu vrši skupim sanacijskim materijalima.
E,sada je samo pitanje da li su potrebni takvi zahvati na Areni ili ne?

sijem žito raste grahorica


Vezano za Arenu, cijela priča je prenapumpana. Ako i postoje neke nepravilnosti na samome objektu, a nisu opasne za živote ljudi koji se u njoj nalaze, mišljena sam neka se napravi rutinski zahvat, tj. sanira ono što je potrebno ili nadomjesti. Naime mnogo PR oko Arene se vrti iz dana u dan, te bi Arenu trebali iskoristiti za manifestacije na međunarodnoj razini, a ne samo za koncerte izvođača.


ne mogu se složiti sa ovim djelom tvoga posta.
Pa što misliš zašto su se i digle tolike tenzije?
Razlog je što pojam rutinske sanacije ne postoji.. radi se o iznimno skupim i kompliciranim postupcima,počev od naknadnih ispitivanja,preko projekta sanacije do samog izvođenja koje se u pravilu vrši skupim sanacijskim materijalima.
E,sada je samo pitanje da li su potrebni takvi zahvati na Areni ili ne?
[/quote]

Misliš da bi netko pustio 15000 ljudi u dvoranu da se radi o velikim problemima,velikim sanacijama.ja mislim da nebi!

idući tjedan će bit bolje...

Skupa ispitivanja nisu nužna za cijelu dvoranu, nego za krov koliko sam upoznat. Naime kod rebara je sve u redu, no problem su držači na krovu, točnije njih 3.

Upitno je da li njih 3 iziskuje dodatnu expretivnu pretragu ili klasično ispitivanje, jer onda bi trebalo i ostale objekte u gradu ‘ istražiti ‘. počevši sa ‘Ledenom dvoranom’.

Slažem se puno je toga misteriozno, no puno će vremena proći dok se stiša ova buka.

Ne,ne Ivedome…pa nisam to ni rekao..
Apsolutno si u pravu što se tiče opasnosti i tu nema spora,ali sama sanacija ako je potrebna je iznimno skupa.I još nešto,sanacija može biti opsežna i neophodna bez obzira ako ne dovodi ljudske živote u opasnost.Dobar primjer za to je Maksimirski stadion..

sijem žito raste grahorica

koliko neznanja na ovome forumu.
1. Dokap je oko 20 mil eura, i osobno mislim da veci dio ide u Arena Centar gdje zele kupiti 25%. Ako se u Centru ne nabavi 10-20 milja eura kao podloga za kredit onda nema centra i mislim da je zato strka i zato je dokap ovako brzo, nejde lova nigdje bezveze.
2. dokap bude ispod 87 kuna onda se dosta dilluta shareholdin i sve nema smisla, mislim da je dokap cijena oko BV.
3. ako u ponedjeljak rusite cijenu onda nemate pojma o osnovnim financijama jer svi oni koji na burzi kupe ispod cijene dokapa su zaradili.
posto je cijena od 50-150 a posto najveci dio ima uprava i 4 mirovinska fonda onda sigurno nece htjeti da dio dionica sa kojima su oni unutra po vecim cijenama dillutaju dionicari koji su usli u zadnjih 3 mjeseca, zato sumnjam na cijenu od 50 kn.
4. ja kupujem sve ispod 70 kn ako ga bacite, jer sumnjam da ce dokap ici po toliko nizoj cijeni od 1BV jer se time i svi fondovi sebi rade medvjedju uslugu…
4. nebi izlazi u poziv ako nemaju sve dogovoreno, to sam vrlo siguran

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Vijest izlazi u petak popodne nakon zatvaranja burze, a prije toga netko ko jako dobro zna po kojoj cijeni ide dokap, udara po bidu. Cijeli vikend ostaje investitorima da razbijaju glavu kako nam se sprema nešto loše čim se netko istresa par sati prije nego je vijest objavljena. Bilo je dovoljno za stvorit paniku i potaknuti prodaju, a idućih dana taj isti lagano skuplja sve od onih koji su se uplašili!
Pa nije valjda blesav da u petak udara po asku pa da se onda cijeli vikend spremate kako ćete i vi idućih dana skidati s aska!

To je bio prvi dio teorije zavjere u kojoj stradaju naivci, ali ima i drugi dio…
Nakon što ste se svi istresli idućih dana, taj isti pusti odličnu vijest što se cijene dokapa tiče i krene lupat po asku, a svi opet krenu za njime i tako nekoliko dana je nabijamo u blokadu, a on nam se paralelno s time istresa svih tih dana.

Ima i treći dio ali o tome ćemo kad prođe jedan od ova dva! Ili čak možda i oba?! [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

3. ako u ponedjeljak rusite cijenu onda nemate pojma o osnovnim financijama jer svi oni koji na burzi kupe ispod cijene dokapa su zaradili.

Ma kakvo rušenje cijene…..pa u petak je u zadnjih 7 minuta prošlo oko 9000 komada po 78kn, bez ikakvog pada cijene…..a u cijelom danu sve skupa 18000+ komada.
Mislite da je "netko" sve to pokupio tek tako slučajno…..pa zašto ne bi pričekao idući tjedan ako zna da bi moglo biti 10-20% jeftinije?

molim za pojasnjenje….ako si 11.12.08. bio vlasnik dionica, a prodao recimo5.01.09., imas li pravo na dokapitalizaciju… [embarass]

Kune nisu problem, kuna nema

New Report

Close