INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Blueman ovo je… http://www.youtube.com/watch?v=pCx5Std7mCo

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Ako ide ispod knjigovodstvene cijene dionice onda je loše. To je 87 kn. To bi značilo da će se razvodniti pokazatelji.

Ali ako ovo uspije i ingra dobije toliku količinu gotovine, u ova vremena se s time čuda mogu raditi. Ono što mi je nejasno je kako će im ovo uspijeti kad nitko nema novaca. To je ipak veliki novac a opet čudim se da bi to radili da ne znaju da može proći.

Kratkoročno nisam siguran kako će djelovati na cijenu ali ako dokap uspije to bi moglo biti jako dobro. Vidjet ćemo.

lucky b je sve rekao.
Od fundamenata se nista ne mijenja, apsolutno nista…
P/E nije fundament, fundament je struktura bilance i mogucnosti rasta.
ovo si dobro primjetio da je BV 87 kuna. mislim da tu negdje mozemo traziti cijenu.
P.E.. ovo za 40 kn je krivo jer se tako ne dijeli..
Ako je cijena oko BV onda je sve ispod te cijene super za uci..
dakle i ova cijena na kojoj smo sada..
Cak razmisljam na burzi kupoavti prije nego sudjelovati na dokapu…

a lova ce ici mislim za udio u Trigranit centru, to je ono pismo namjere od 8.12 mislim..
a da se nece skupiti sumnjam jer 75% od 150 milja je 112 milja kuna.
openheim i ekipa ce upisati da se ne razvodne, dakle to je sigurnih ako je cijena oko BV oko 80 milja kuna (oppenheim, kostrenicic i ludvigerica). Dakle fondovima treba samo 30 milja za skupiti, nije uopce puno.. s tim da ce sigurno i uprava dati svoj dio nekome fondu jer sumnjam da ce sve oppenheim upisati…

Sa 150 milja ili 120 milja mogu napraviti cuda danas, mislim da je ova para za nesto hitno inace nabi forsali, pretpostavljam cijeli arena centar od Trigranita jer sam citao da je Trigranit u problemima u Rusiji (Ne uzimajte me za rijec)..

Uglavnom ako je cijena minimum 50 kuna, BV oko 87 kuna onda je sve tu negdje ok kupnja..

P.E. , spot je zakon inace..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Bilo je meni čudno što je danas pred kraj počelo istresanje INGR po kupnji, ali sad je jasno o čemu se radi. Rok za mogućnost dokapa je prošao 11.12.2008. tako da više nikakvog razloga za držanje INGR nema. Slažem se da će u ponedjeljak početi istovar iz INGR. Gore vrijeme za dokap nisu mogli odabrati.

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


lucky b je sve rekao.
Od fundamenata se nista ne mijenja, apsolutno nista…
P/E nije fundament, fundament je struktura bilance i mogucnosti rasta.
ovo si dobro primjetio da je BV 87 kuna. mislim da tu negdje mozemo traziti cijenu.
P.E.. ovo za 40 kn je krivo jer se tako ne dijeli..
Ako je cijena oko BV onda je sve ispod te cijene super za uci..
dakle i ova cijena na kojoj smo sada..
Cak razmisljam na burzi kupoavti prije nego sudjelovati na dokapu…

a lova ce ici mislim za udio u Trigranit centru, to je ono pismo namjere od 8.12 mislim..
a da se nece skupiti sumnjam jer 75% od 150 milja je 112 milja kuna.
openheim i ekipa ce upisati da se ne razvodne, dakle to je sigurnih ako je cijena oko BV oko 80 milja kuna (oppenheim, kostrenicic i ludvigerica). Dakle fondovima treba samo 30 milja za skupiti, nije uopce puno.. s tim da ce sigurno i uprava dati svoj dio nekome fondu jer sumnjam da ce sve oppenheim upisati…

Sa 150 milja ili 120 milja mogu napraviti cuda danas, mislim da je ova para za nesto hitno inace nabi forsali, pretpostavljam cijeli arena centar od Trigranita jer sam citao da je Trigranit u problemima u Rusiji (Ne uzimajte me za rijec)..

Uglavnom ako je cijena minimum 50 kuna, BV oko 87 kuna onda je sve tu negdje ok kupnja..

P.E. , spot je zakon inace..

Blueman,sa velikom većinom toga što si napisao se slaže.
Bivši sam Ingraš,ivratit ću se,samo je pitanje vremena.
Za sada još ne,to sigurno.
Ali razvodnjava se,kako ne?
Da,sve ispod BV je super.
ALi prošla su ta vremena.
Sve je ispod BV.
Skoro.

Za spot,da.
Ali nije samo spot zakon,Public Enemy su zakon.

I da,nedostaje im keša,da.
Sreća pa ga imaju za što pametno upotrijebiti.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Ja se još sjećam prošle dokapitalizacije i kako su Kostrenčić & ekipa zaradili X miliona kn uz pomoć mirovinskih fondova… [angry]

Treba prvo razjasniti šta dokapitalizacija u kriznim vremenima znači?
Da li to predstavlja nemogućnost zaduživanja na drugačiji način,nelikvidnost tvrtke ili nešto treće?
Zatim ovo retroaktivno pravo upisa vas u startu ne stavlja u isti položaj.
I izostavlja onaj efekt ulaska iz špekulativnih razloga..pa taj golemi raspon u cijeni..
Vjerujem da je tu i insajd info odradio svoje..obavezno bi trebali tražiti hanfino objašnjenje takvog postupka
I bez obzira na mogućnost da je i stvarno dokap na neki način dogovoren i financijski zaokružen
kod malog dioničara poput mene stvara se utisak"biti ili ne biti"situacije a to nikako nije dobro.
Prvi dojam je da su ovo odradili površno,brzopleto i ne baš pretjerano transparentno.IMHO
Naravno tržište će ipak imati glavnu riječ,vjerujem već u ponedeljak..

sijem žito raste grahorica

Evo samo podsjetnik kako su to bili izveli:

Od 5.10.2007. do 04.01.2008. su prodavali:
Oppenheim -606
Kostrenčić -380
Ludviger -369

A prodavali su verojatno i ostatak ekipe iz uprave i NO, što bismo znali da vidimo i dublje a ne samo top10.

Ako procijenimo da je u tom periodu bila prosječna cijena preko 55.000kn onda se vidi da su samo ovih troje prodali dionica za cca 75.000.000kn. U 3 mjeseca. Kupovali mirovinski fondovi. P/E je tada bio oko 40.

U polugodišnjem izvješću 2007 piše:
Kostrenčić 4969
Oppenheim 4558
Ludviger 3059
Izdano dionica 40.000

Izvješće 3Q2007
Kostrenčić 5797
Oppenheim 5697
Ludviger 4078
Izdano dionica 50.000

Izvješće kraj 2007
Oppenheim 5091
Kostrenčić 4917
Ludviger 2459
Izdano dionica 50.000

Dokapitalizirali su sa po 35.000kn, dakle efektivno su kupovali dionice po 35.000kn.
Evo primjer Kostrenčić:
Ima 4969 dionica. Kupi novih 828 komada po 35.000kn. U sljedećih 4 mjeseca proda 880 dionica po 55.000kn. Ajmo reći da je u tome onih 828 koje je dobio dokapitalizacijom. Zaradio je 20.000kn po dionici iliti cca 16.500.000kn.

Zanimljivo je da je ovo javna ponuda a ne privatna. U prvom krugu pravo upisa imaju dioničari a poslije u drugom imaju i svi ostali.


Neznam, nisam pametan ali sigurno nebi ovako blesavo izlazili da nemaju sve dogovoreno.

Ili je panika! Meni je to znak da iskrcam i ovo što još imam. Dokap- thank you but no thank you. Meni je ovaj dokap u najmanu ruku suspektan. [cool]

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Ovako je to izgledalo zadnji put…..

28. lipanj 2007.| Mario Gatara
Dokapitalizacija podigla dionice Ingre 9,2 posto

Dan nakon što su različite najave čelnika tvrtke zamijenili nešto konkretniji detalji predstojeće javne ponude dionica, Ingra (INGR-R-A) se prometnula u apsolutni hit domaćeg tržišta kapitala, suvereno prkoseći blagoj negativnoj intonaciji trgovine, raspaljujući maštu ulagača koja se protivi konvencionalnoj logici. Jer najava dokapitalizacije na razvijenim tržištima u pravilu generira negativne reakcija investitora, koji ne žele vidjeti razvodnjavanje vlasničke strukture ili još gore, neodgovorno trošenje prikupljenog kapitala, koji često završava u grandioznim projektima ekspanzije. No u Hrvatskoj je dokapitalizacija gotovo sinonim za brzu zaradu, koje su ovoj priči, barem nominalno – nema. Odnosno, do jučer je nije bilo, zanemarimo li na trenutak svijetle perspektive tvrtke (a i građevinskog sektora u cjelini). Naime, u utorak je potvrđeno kako će se nove dionice upisivati po cijeni od 35.000 kuna, što je bilo gotovo identično tržišnoj cijeni s početka tjedna. No već jučer situacija se drastično izmijenila, a aktivnost kupaca otišla je tako daleko da je trgovina dionicama Ingre, skokom do 38.000 kuna, čak privremeno obustavljena, što je po svemu sudeći donekle usporilo pozitivan trend.

Doduše, naknadno je gornja granica dnevnog raspona oscilacija pomaknuta na 38.800 kuna, no zaključnom je cijenom od 38.229 kuna dnevni rast sveden u jednoznamenkaste okvire (+9,2 posto), dok je prometom od gotovo deset milijuna kuna Ingra (najviše od sredine svibnja) Ingra suvereno zasjela na vrh ljestvice najlikvidnijih domaćih izdanja. Bitno odudarajući od ostatka sektora, čiji predstavnici, na sreću mnogobrojnih fanova, nisu demonstrirali nikakvu kroničnu slabost (i pripadajuću, doista očajnu izvedbu), poput većine korespondirajućim izdanja na Starom kontinentu, ali se ipak nisu mogli pohvaliti ni izbliza tako blistavom izvedbom. Što pak pokazuje da različite kombinacije vezane uz najave osnivanja građevinskog klastera nisu ostavile nikakvoga traga na raspoloženje ulagača

Zna li netko razlog ovog prikupljanja para kroz dokapitalizaciju, odnosno sadržaj Prpspekta, a kako bi se moglo kontrolirati svrsishodno korištenje -trošenje prikupljenog novca, ili je to opet samo već viđen fin. inžaenjering kojim bi se nekolicina okoristili (vidljivo iz predhodnog RockY5 posta) ili imaju problema sa likvidnošću ,a šta je Opi nedavno javno demantirao

New Report

Close